Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup terčovců

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Nákup terčovců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 08:15 wena – nakup tercovcu
Zdravim, chtel bych se zeptat kde koupit kvalitni tercovce?
zatim dikys

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 07:11 Muž metal [96] - CichlidyRe: MilanRada
ja som dokupil jedneho a vpohode.chvilu ho nahanali a po case si nan zvikli,ale nesmie byt mensi od ostatnych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 19:19 MilanRada Re: Sakul
Jsou tam jenom oni a 3x ancistrusové a pancéřníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 19:15 MilanRada Re: Bob666
Já jsem si řekl když jsem kupoval ty čtyři, že nanejvíš jich tam dam 5. Nebo jsem také viděl, že ěl ve 200l 7 terčovců... no ne coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2009 19:01 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: sokar
To že jsi někde viděl 300L akva s 10 terčovci ještě neznamená že to je dobře hmm Na dospělého terče 50L jak píše Hannibalus X-) Pokud to jsou prckové může jich být víc a postupně redukovat nebo pořídit větší akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 18:56 sokar Re: Hannibalus
Toš pokud tak,tak už ho tam nedávej. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 18:54 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: MilanRada
Jediný co ti v tomto případě hrozí je to že kdyby byl o hodně menčí neš ostatní, tak by ho nemuseli pouštět k žrádlu. Ale být tebou uš bych ho tam nekupoval 4 terči na 240 L akorád a určitě tam nejsou sami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2009 18:46 Muž Hannibalus [13] Re: sokar
jeden dospělý terčovec = min. 50l vody, jinak to zavání týráním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 18:39 sokar Re: MilanRada
Toš to zkus a pozoruj.Nanejvíš ho vyndáš.Nebo pokud máš větší obavy,tak ho tam ani nedávej. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 18:37 MilanRada Re: sokar
Já, se bojim aby ho ty 4 terčovci toho jednoho mezi sebe vzali a ne aby na něj útočili. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 18:28 sokar Re: MilanRada
Nejsem odborník na terče,ale myslím že ho tam dodat můžes.Viděl jsem akva i s 10 terčama ve 300L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:25 MilanRada Re: poltergeist
Do 240l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:18 Muž poltergeist [3] Re: MilanRada
a do kolika litrů? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:08 MilanRada – Mam ho koupit?
Chci se zeptat, když si koupím jednoho terčovce do akvária, a v tom akváriu už jsou 4 terčovci, tak jestli ho nebudou nějak vyhánět nebo něco takového, protože 2 terčovci se někdy provokují. :-) :-)


Děkuji všem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 12:09 fossiliska – tercovci na akvatrhoch
ahoj, videla som predavat tercovce na akvatrhoch, mali asi tak 2-3 cm v priemere, aku asi maju sancu taketo terce ked si ich clovek kupi a pripravi im vo svojom akvariu idealne podmienky? na tych trhoch boli asi tak v 20-30 l akvariach.
dalej tam mali dospele kusy, tie boli vo velkom akvariu ale boli vsetci na jednej hromade, to som este nevidela, mozno ich bolo aj 20 a tlacili sa v rohu v akvariu. bolo to urcite stresom, ale prezije takato ryba este aj prevoz domov, ked ju clovek kupi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 14:18 Žena Anče [7] Re: Roman
Protože se mi zalíbíli terčkovci a chtěla jsem alespoň zkusit je chovat, potýkala jsem se, se stejným problémem, a získala kontakt na pouze dva malé chovatelé terčkovců v mém okolí: p. Konečný v Malých Hoštic z okr. Opava mob. 774 170 154 a p. Jurek z Frenštátu- Trojanovic mob. 603 370 309 ten má dva druhy red tyrkys a snad by to mohlo být red malboro.

Přestože jsem oslovila oba a byli moc přátelští prodej nám z různých důvodu nevyšel a proto jsem stejně oslovila Vojtu Chvostu ze Strakonic tady je znám jako terčkovec5, který zde má velmi dobré renomé a posílá kurýrem. Vzhledem k tomu, že má rozumné ceny se to ani neprodraží, navíc je dostupný přes internettercovec5
E-mailová adresa:
tercovec5@tiscali.cz

kde bez problému poradí, a prodává i na tržišti diskus cz.
Protože měl zrovna vyprodáno tak jsme se domluvili na konec tohoto měsíce (chtěla jsem terče od 8cm protože už prý nejsou tak rychle náchylní k nemocem) Tak uvidím jak to dopadne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:23 Roman – Tercovci v ostrave
Ahoj, nevite jestli je v Ostrave a okoli nejaky chovatel tercovcu? Na discus.cz jsem zadneho nenasel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 09:42 Bouda
Nemáte kontakt na nějakého dobrého chovatele v Plzni a blízkém okolí co by mi i moh v případě problémů dávat rady?
Můj problém byl, že se jeden terčovec začal vzdalovat od skupiny a ti silnější ho začali utlačovat. Postupem času se zase uklidnil a vypadal v pořádnu. Pak jsem si začal všímat, že sice přijímá potravua, ale pak jí okamžitě vyplivne. Zalezl do rohu a vylézal jen na krmení. Pohubl a pošel.
5íkal jsem si, že to byl asi slabý kus a příroda si ho povolala, ale na jeho místo ihned nastoupil další. Vypadalo to jako by za něj truchlil a situace se opakovala. Voda se zdála v phodě, teplota taky, krmení jsem zkoušel měnit a nic. Podle mě jsem nerozeznal nějakého parazita :-( No byli to hodně mladé kousky sad

Teď bohužel žádného terčovce nemám, ale chtěl bych si v průběhu léta nějaké pořídit. Do té doby chci aby akvárko nějak vypadalo a taky měli připravené vhodné prostředí. A ještě nastudovat co se jim mohlo přihodit. rozzureny
Nevíte o nějaké pěkné české knížce, věnující se přímo diskůsům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 19:31 Katka Re: JuraS
Zkuste tenhle telefon 773 624023...je na takovy sikovny kluky co si otevreli na Zizkove pestirnu a prodavaj i normalne lidem a fungujou i jako maloobchod...Ja si tam dobre vybrala... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:22 JuraS
Když už jste zmínili chovatele v jižních čechách co tak pomoct mi s rozhodnutím kde zakoupit (během letních prázdnin) terčovce (velikost 5-7 cm) v Praze a směrem na Poděbrady případně v okolí 30km od Nymburka (kvůli délce přepravy a množství drncání.)...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 12:00 vaskarel Re: Romy
Děkuji za info :-) zatim tedy kdyžtak využiji toho budějovického chovatele až budu mit zas nějakej ten peníz navíc...jsem student bez auta tak je pro mě trochu problém objíždět okeres :-) a moc díkes ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 11:46 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vaskarel
Chápu,ale většina lidí co terče kupovala,si pro ty co zrovna chtěli jela i přes půl republiky.Dávat ryby postupně a z různých mnoha zdrojů také není to pravé ořechové.Zkus se podívat třeba tady:http://www.discus.cz/web/index.php?page=trziste
nebo tady:http://www.akvarista.cz/web/aquakontakt/?r=chovatele-akvarijnich-ryb
No a na jihu je chovatelů terčů docela dost.

Namátkou chovatelé terčů,Honza Haidinger-Lásenice,Vojta Chvosta-Strakonice,Faktor discus-Rychnov nad Malší,Pepa Pejša-Milevsko,Pavel Picka-Písek...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 11:43 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: vaskarel
Jsem rád,že jsem tě aspon zabrzdil od nákupu pochybných ryb..i když dva kousky už máš...já nemám s rybama zatím absolutně žádné problemy..ale držím se pravidla...jak popisuje Romy.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 11:40 vaskarel Re: Romy
jo no tak s akvaristiku začinám nebo spší začínám se víc zajímat i když už mám akvarko nějakej ten pátek...no a v budějcích neni lehký potkat na ulici chovatele ;-) takže za každej takovejhle typ jako je od vladislava sem moc vdečnej a využiju ho ;)...akvaristiky tu máme hrozně předražený to je pravda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 11:27 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vaskarel
Kupovat terče v akvaristice... hmm ,ale už jsi pochopil sám... :-D .
Takto drahé ryby,a nejen ty,kupovat zásadně od chovatelů.Nejen,že vidíš v jakých podmínkách ryby žijí,v jaké kondici jsou všechny ryby v rybárně,ale také čím byly krmeny,aby v počátku dostaly stejné krmivo,většinou ti chovatelé dají i něco krmení do začátku,ale hlavně...spoustu rad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 11:25 Polux Re: vaskarel
Z akvaristik nebrat !!!!! Predrazene a ryba je vetsinou nemocna nebo sni neco je !!! On zit muze prijimat potravu vsechno ale emusi uz vyrust,nebude mit spravny tvar,atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 11:19 vaskarel Re: vladislav
tak ted si mě potěšil i naštval zaroveň :-D včera sem koupil jednoho v akvaristice za 500 tady bych měl za to 2 coze no ještě že je kupuju postupně ne hned hejno najednou .... diky moc za typ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 11:02 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: vaskarel
Tak to ti teda gratuluji..já bych je tam nekoupil..to si radši zajedu pro ně do Budějic.. www.discusbruno.wgz.cz .. krásné ryby...a cena stejná jako byla na burze.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 10:55 janko Re: RadaMilan
doporučujem prevoz podľa možností autom, v ktorom sa dá zakúriť na požadovanú teplotu.
Ak bude sáčik v campingovej ladničke , je kúrenie v aute zbytočné, pretože neprepúšťa teplo dovnútra, to by tá cesta musela trvať aspoň 12 hodín..

To či terčovce znášajú prevoz a tem ich oslabuje a ovplyvňuje ďaľší rast záleží iba na tom v akej kondícii sú, to znamená, že ak budú v zlom stave od majiteľa , nepomôže im ani prevoz vo vyhriatom akváriu...

Štandardne sa pri strese spôsobenom prevozom terčovce uchyľujú k ľahnutiu si na bok, a nech to vyzerá akokoľvek neprirodzene, je to iba forma znášania tohto stresu, distribuujú sa takto takmer po celom svete. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 08:52 vaskarel Re: RadaMilan
normál busem linkáčem...jo v třeboni tam je měli drsně zabalený no...právě otad jsem ho vezl do budějc a bohužel mi autobus ujel a další jel za dlouho no...ale jak říkám terčovec se u mě má ted dobře a nevypadá nějak vystresovaně...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 23:16 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vladislav
Jó kluci,někdy srdce akvaristy pláče...a klouby bělají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2009 23:14 Polux Re: vladislav
podivejte se na video jak prevazeji tercovce z Amazonky :-) prepravky vni 5cm vody a tercak lezi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 23:01 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: RadaMilan
Když jsem viděl ted v Třeboni na burze ..terčovce v půllitrovém igelitovém pytlíku..vyndaného na stole..chudák tam ležel na boku..tam jsem měl zkažený celý den..to si tam ty pánové hráli na velké odborníky přes akvaristiku....já bych taky doporučil na přepravu auto..a aspon kempingovou ledničku jak píše Romy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:39 Polux Re: RadaMilan
osobne preferuju auto (zatopite),jestli mate moznost jedte autem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:32 Polux Re: TomášB
Teplotu vzduchu :-D to myslim ze ti nikdo nepovi :-D dat je do lednice na camp zavrit a v aute zatopit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2009 19:30 RadaMilan Re: vaskarel
A to jsi ho vezl vlakem? Nebo čím? Myslíte že by jim nevadilo kdyby jsem je převážel vlakem? ceta trvá 30min až 45 min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:22 Muž TomášB [12] Re: Polux
chtelo by to taky informaci jak je to daleko z bodu A do bodu B a taky jakým prostředkem se povezou a nejlépe případně i teplotu vzduchu která bude v daný den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:17 Polux Re: lachon
Copak o to ze preziou ale jde o jejich dalsi vyvoj :-O jestli jsou v pohode roustou maji tvar disku atd tak je to ok palec mam stim zkusenost ale u me to bylo asi tim ze uz jsem je podrazene koupil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:00 Muž lachon [8] - CichlidyRe: RadaMilan
vezl jsem ho tak dvě hodiny v normálnim pytlíku a v klidu to přežily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:48 vaskarel Re: RadaMilan
mě vydržel 4 hodiny v batohu obalenej novinama...bylo to krajni situace normálne s rybama chvátám dycky domu...měl jsem o něj obrovskej strach ale vydržel X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:46 Q Re: RadaMilan
jakákoliv náhlá změna teploty o víc jak dva stupně má na terčovce neblahodárné účinky, které můžou hraničit úhynem...pokud nemůžeš zajistit během přepravy ustálenou původní teplotu, radši ryby nekupuj, k převozu se používají poly-boxy které teplotu udrží....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:45 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: RadaMilan
Záleží na tom,jak dlouhá bude cesta,ideální je,když dostanou kyslíkovou tabletu a výhřevný sáček.Je třeba ryby převážet v polystyrenové krabici,nebo tepelně izolovaném boxu.Stačí i kempingová lednička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:27 RadaMilan – Přežijí terčovci?
Chtěl bych se zeptat nějakého zkušeného akvaristy který má teročovce.


Jak dlouho přežije teročovec v pytlíku na rybičky?

Ptám se protože si chci koupit terčovce a nebudu ho převážet autem a bojím se aby neuhynul příčinou studené vody.

Díky za odpověďi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10540-nakup-tercovcu?od=251