Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jižní Amerika

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Jižní Amerika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 18:51 Muž wayn [79] Re: Caleb
Přidám do sbírky ještě jeden odkaz aquarko.webpark.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 17:07 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Caleb
Me to docela taky zajima pac sem si je chtel poridit, ale teda na biotop to nevidim pac bych to musel kompletne prekopat :-D Cekam co se tu jeste objevi ;-)
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 20:42 Žena sharon [126] Re: Caleb
www.akvarko.cz/…
Zkus se podívat ještě sem, jestli něco vyčteš. www.natureaquarium.it/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 20:24 Caleb – Biotop Jižní Ameriky (apistogramma cacatuoides)
Zdravím všechny akvaristy :-)

Už nějaký pátek uvažuji o "biotopním" akváriu pro moje cichlidky kakadu + ancistruse. Rád bych předělal 112-ti litrovou nádrž.

Vyčetl jsem z pár knih a z internetu informace o těchto cichlidkách a jejich výskytu. Dost mě pomohl tento supr web:
fish.mongabay.com
fish.mongabay.com/…

Výskyt tohoto rodu je na více místech v Jižní Americe. Převážně v Peru poblíž hranic s Brazílií a ve Francouzské Guyaně (doporučuji Google Earth).

Na mongabay.com jsem si přečetl popisy jihoamerických biotopů, zařízení nádrže, atd. Doporučují ve většině jihoamerických biotopů Echnidodory i Vallisnerie (ty mě překvapily) a nějaké plovoucí (např. Limnobium).

Je mě jasný, že půjde spíš o směs "biotopů" nebo jak to nazvat. Rád bych totiž použil plovoucí Limnobium, Echinodory (amazonicus + bleherae...případně jen jeden druh) a dále něco jemnějšího (Sagittaria subulata? údajně se vyskytuje i v Jižní Americe, ale kde?). Už tak mě to přijde jako dost druhů. Velmi dobrá inspirace je zde rybicky.net/nadrz.php… (tohle je podle mě vizuálně nádherná a "biotopní" nádrž).

Rád bych Vás požádal o Vaše názory, tipy, rady, návrhy, atd...

Díky všem ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 8700x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10477-jizni-amerika?od=251