Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jižní Amerika

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jižní Amerika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2015 06:17 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Prostě voda, co přes ní není vidět na druhej konec akvária. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 06:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Janek
Ovšem neméně důležité je tlející listí a dřevo... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2015 04:27 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Janek
Světlý křemičitý písek, jemný pod 1mm, hodně lidí používá písek do bazénové filtrace :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 17:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Janek
Podívej se jak to ve skutečnosti vypadá na YouTube je videí dost nebo i tady. www.aquanet.tv/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 17:33 Muž Janek [6] - Labyrintky – Dno
Zdravím chcel som sa spýtať aké je lepšie a prirodzenejšie dno (farba dna,piesku) pre južnú Ameriku? a aká zrnitosť cca ? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 20:33 -

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:59 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: vaaclav
Super, díky zase jsem o něco chytřejší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2015 18:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Humbal89
Fotka k příspěvku Cichlidky se dokázaly ubránit i velkým rybám ale ancík jim vždy vyplenil jikry a na toho vůbec neútočily. Až když jsem je dal pryč tak jsem mohl vidět samičky vodit mladé a i když jsem se nesnažil o nějaký odchov v zarostlé nádrži občas něco přežilo. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:39 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: vaaclav
Ano psal sem ze poměr bude 1 samec 3 samice:) sumci nějak terorizuji cichlidky nebo proč bych je neviděl vodit mladé? Nedsvno sem mel asi 6ks sumcu a ti si ostatních ryb vůbec nevšímali tak se divím:O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2015 18:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Humbal89
Asi bych žádné ancíky s cichlidkami dohromady nedával, přijdeš a to potěšení kdy samičky vodí mladé. U cichlidek jako jsou kakadu si dávej pozor na počet samců doporučuji mít jen jednoho určitě ne dva to je to nejhorší číslo jaké v jejich případě existuje. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:38 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: radim
Pokud voda zůstane tmavá, listy další dávat nebudu, popřípadě budu dělat výluh do kyble s odstatou vodou při výměně. Jen ze zkušenosti s mangrove kořenem, kterej neobarvil ani prd, mám strach. Ryby klidne zkrouhnu proto se ptám, budu rád za každou další radu:)
Jinak kdybych dal 4 ramirezky (1:3), 3-4 sumce u těch uvidím jak se mi bude dařit sehnat zde 1:3 nebo 1:2 i když z vlastní zkušenosti vím ze jdou i dva samci a jedna samice a střídali se mi:-D...jinak tyhle lka mají Max okolo 9-10cm takže nemam strach ze by pro ne nemělo být místo :)...jinak zatím mam dva mangrove kořeny, zítra přibyde ještě větší nebo dva menší, větvičky olše sušim ale uvidím jestli je tam dám:) ten sterk od Rataje je 0-1mm světlý tak si myslím že sedí do biotopu. Podařilo se mi sehnat stmivatko na led světlo takže tím se vyřeší problém zbytecne silnyho světla...nakonec prijde i eheim ecco pro 200 tak snad to bude šlapat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:34 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Raviolka
Máme namysli oba tenhle štěrk? www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:02 radim Re: Humbal89
čau, hlavně tam ty přírodní věci dávej pak postupně (listy, šišky, větve) než si to podchytíš...všeho moc škodí.
Ty cichlidky bych taky volil v menším množství a to třeba nějakého samce Apistogrammy a k němu harém 3 samic.
L201 ti tam budou z těch listů dělat řádný bordel, ale na to taky postupně příjdeš. Listy jsou super dekorace, ale je to práce navíc. Nejvíc to jde pocítit při čistění filtů...
K tomu dnu...Dá se koupit ve stavebninách i přírodně zabarvená (ne ta agresivně bílá) zásypovka na zámkovou dlažbu. Je to hodně jemný křemen a pro to co plánuješ je to víc než dostačujícía taky levnější. Jen je potřeba ho pořádně vypláchnout od kalu. Dá se do toho popřípadě přidat větší zrnitost (dával jsem přesívané kamínky z potěrového štěrku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 16:24 Žena Raviolka [2148] Re: Humbal89
Kořeny a mandlovník (příp. olšové šišky) udrží vodu tmavou trvale, listí je nutné doplňovat/vyměňovat.
Rataj "říční dno" bych tam nedávala, jednak to není jemný světlý písek, jaký by tam patřil, a hlavně je zbytečně prohnojený na to, že tam nechceš rostliny. Zbytečně si tam dáváš substrát, který už je "použitý".
Ryby si musíš vybrat sám :-) - ale dávat na plochu 80 x 30 čtyři přísavníky a 6-7 cichlidek mi přijde hodně moc. To radši tetry, které aspoň vyplní vyšší vrstvy, jinak se ti ryby budou prát o teritoria u dna a celé akvárium bude prázdné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 13:47 Muž larix [1420] Re: Humbal89
Už som to sem, myslím, kedysi dával,...mohlo by vám to pomôcť:
fish.mongabay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 13:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Humbal89
Trochu sem googlil. Pokud umíš anglicky, doporučuju jako atlas ryb používat seriouslyfish. Ramirezka je sice z Orinoka, ale né z Blackwater části. Z běžných cichlidek je určitě blackwater asi jenom Agassizova:
www.seriouslyfish.com/…
Z méně běžných třeba:
www.seriouslyfish.com/…

AD moje nádrž: Taky googlím pro sebe nějakou pěknou ryby. Chci omezit počet druhů Perleťovek (Pindare předám dál) a asi se rozloučím i S L128. Ale nevím co místo nich. Momentálně uvažuju o Tetře Bleherove nebo o nějakém Hřebenáči. Nejradši bychtam dal hejno Úzkotlamek nádherných. Ale bojím se jejich agresivity a ta jediná co jsem dříve měl vyskočila z akvária a umřela. Nechci skákavé ryby sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 12:47 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: NHKG
Ano právě podle catfish nebo videí je l201 orinoco a to v daných oblastech je black water.. Ty kakadu bych dokázal vyměnit za ty ramirezky ale u těch si nejsme jistý jestli pro ně není lepší spíš zarostlá nádrž, podle toho co se dá najít na netu tak většinou sou v zarostlých nádržích a zdroje uvádí každej něco jinýho tak nevím. Možná zůstanu u těch teter žhavých když by nebyl jiná možnost.
Jinak právě tvoje nádrž je pro mě super inspirace, jen mě bohužel chybí "pár" litrů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2015 11:43 R Muž romant [27981] Re: Humbal89
Striktně biotopní akvo se vytvořit nedá. Biotop může bejt klidně i jenom několik km daný řeky či potoka. ;-) Biotopní akvária se pouze těm "skutečným" biotopům snaží přiblížit. X-) Takže variabilita je zde značná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 11:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Humbal89
No podle googlu minimálně část povodí Orinoka je blackwater jak Rio Neogro. Kakadu dle googlu v blackwater nežijí, ale osobně taky to trochu míchám. Když člověk chce ryby co v přírodě spolu žijí, tak si pak nemůže vybírat co se mu líbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 11:24 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: NHKG
Díky moc :) no l201 je Rio Orinoco :) tak by se to tak nemělo bít úplně ne? Maximálně bych dal peckoltie co vidím že tam jsou :) Tetry žhavý jsem měl právě už teď v akvariu. Mě spíš se líbí třeba ty cichlidky kakadu no ale na tom plakátu je nikde nevidím. A internetový zdroje uvádí každej něco jinýho v tom aby se někdo vyznal..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 10:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Humbal89
Viděl bych to na hejno teter + pár menších cichlid. Třeba Neonky + ramirezky. Akorát pokud chceš přesnost, ověř si, že žijí v oblasti Rio Nego jak L201.

Pěkné akvárium 54l:
www.youtube.com/…


Pěkné plakáty s rybami co by měly žít v Rio Negro, vyber si co se ti líbí:
www.opefe.com/…
www.opefe.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 01:02 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water – black water
Zdravím, rozhodl jsem se rostlinné akváriu předělat na Black water (spíš jen snaha). Akvárium mam jenom 96l 80*30*40...pro dekorsci mam kořeny mangrove, suším olšové větve a jeste musím sehnat dubové listy. Mam již listy mandlovniku. Dno bude Rataj ricni dno, světlý písek, bez rostlin. Osadku plánuju urcite skupinka 3-4ks l201 a teď nevím jestli ramirezky nebo cichlidky kakadu, oboje cca 6-7ks. Akvárium nehci prerybnit, to byla velká chyba mého prvního akva. Filtr bude dostatečný, sice vnitřní ale s cca 1l eheim substrat pro nebo ada rio..a jako mechanická asi keramický valečky. (pokud půjde udělat vyřez do krytu půjde externí s podobným obsahem. Moc rád budu za každou rafu ohledně osádky hlavně toho hejna, sumce sem rohodnuty...pripadne jak docílit co nejtmavší vody. Mandlovnik, chelatin, kořeny by měli aspoň ze začátku stačit ale co dal? Tady v prezentacích je mnoho nádrži co jsou pro me super příklad ale většinou okolo 300l a víc takže ryby nemůžu srovnávat. Předem moc díky za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 20:59 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Spery
nejsou květinky jako květinky ... nemá cenu to brát doslova ... ale jako příklad pár menších nádrží zařízených biotopně, perfektně fungujících...Jsou jednoduše skvělé.

rybicky.net/nadrze/15690
rybicky.net/nadrze/16055
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 20:53 Muž Spery [0] Re: romant
no upřesním Amazonie ... ale opravdu nevím,jestli se to dá dobře udržet bez těch květinek , jich tam opravdu moc není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 20:48 R Muž romant [27981] Re: Spery
Vždycky to bude něco, biotopu(vélmi široký pojem) se jenom blížící, ale pokusit se samozřejmě můžeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 20:43 Muž Spery [0] – 60L akva - afrika biotop
Zdravim :) chtěl bych se zeptat zda lze udeělat z 60ti litroveho akvaria dobre funkcni biotopicke akvarium ( druhy rybek cichlidka kakadu , Neonka , pancernicek panda nejspis ) ... nebo zda bude lepší udělat klasické akvárium

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 06:37 Žena meleri [12] - AmerikaRe: cezarmilan
no on se mi moc libi, vypada opravdu dobre, a k tomu ten javsky mech, roste mi moc pekne..dik za radu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 18:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: meleri
Skôr by som dal preč echinodorus, ten koreňmi "obsadí" väčšiu časť dna a potom by ostatok živorilo. Naviac tieni. Stonkovky je možné strihať, echinodor nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 13:23 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj,

chtela bych se poradit ohledne zmene vzhledu akvaria. Mam ho v duchu jizni ameriky. ted se mi hodne rozrostl echinodorus, mam v pozadi dve mohutne rostliny, ktere postupne vytlacuji ostatni rostliny (ludvigia repens, vodni mor a bacopa monieri a caroliniana). zaroven tam nemam zas tak moc svetla. uvazovala jsem ze bych dala pryc vsechny stonkovky a male rostliny v popredi a nechala jen ten echinodorus a vepredu javsky mech, obema se dost dari. plus tam nechat nejake kameny a koren...co myslite, vypadalo by to dobre?
kdybych jednou poridila silnejsi osvetleni, dopredu bych dala spis koberec z hemianthu ale nevim, zda by rostl, protoze ten echinodorus dost zastinuje...

diky jestli poradite...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:46 radim Re: filipex
žádný problém ;-) ryby maji rády tmavé dno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:24 flipex
Zdravím, mohl bych se zeptat jestli rybičky Jižní Ameriky mohli by mít černý písek ? hmm Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 11:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vendy
Tetra krvava je bohuzel jednou z tech potvurek, ktere jsou schopny jinym rybam okusovat co z nich trci. Mas hejno, takze je tohle aspon trosku potlaceno, kdyz se mohou zabyvat samy sebou. Tyhle Tetry dokazi prohanet i velike Skalary. Tady se zamerily na neco jineho, ale nechtej videt az prijdou na to, ze se da nahanet Skalara po celem akvarku... Krvavky tohle proste umi, vlastni zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 23:31 Žena vendy [27] - Cichlidy – kongo tetry
Ahoj začala jsem pozorovat, že mi začaly samci hubnout a jednu dobu měly hodně okousané vrchní ploutvičky, mám 15 samců a 15 samic začaly být taky trochu agresivnější na tetru krvavou občas vidívám jak je prohání. Krmím jak mraženým, vločkami tak i granulemi. Myslíte že mají jen takové období? Jako třeba tření nebo tak? Jsou už to větší kousci tak cca 10 cm. Nemyslím že by je skaláry kousaly ti je nijak nehoní spíš si to dělají mezi sebou. A nijaké bílé výkaly jsem taky nezaznamenala jen u jedné skaláry a myslím že to bude spíše ty mražené larvy komáří... Poradtě, víc krmít? Děkuju ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
Možná by stálo za to Jendo opravit u tokozelek v atlasu i to, že se dávno nejedná jen o typické jihoamerické rostliny, neb jsou sourozšířené prakticky po celém světě, a také po celém světě začínají místy působit docela dost problémů...Když jsme nedávno tak debatovali o těch rostlinách vysazovaných v přírodě na nepůvodních lokalitách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 21:37 Muž Bin [144] - AmerikaRe: larix
nebolo by zlé spraviť na to článok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.05.2013 13:32 Muž larix [1420] – Rastliny - Rio Negro
Ak by to niekoho zaujímalo, tu je (neúplný!) zoznam rastlinných druhov, ktoré rastú v Rio Negro. Na vyžiadanie môžem poslať informačné zdroje.

Cabomba aquatica
Ceratopteris pteridoides
Ceratopteris thalictroides
Echinodorus horizontalis
Echinodorus tenellus
Eichhornia azurea
Eichhornia crassipes
Hydrocotyle leucocephala
Hydrocleys nymphoides
Limnobium laevigatum
Ludwigia helminthorrhiza
Mayaca fluviatilis
Phyllanthus fluitans
Pistia stratiotes
Salvinia auriculata
Utricularia gibba

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:18 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
To rozhodně!! Žádná prdel.
Sám bych se rád podobné fotky dočkal od těch mejch krasavců (ač to nejsou démoni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 19:51 RAP Re: Ičin
Je hodně těžké je "donutit" se třít, ale aby to dopadlo jako na fotce je husarský kousek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 16:55 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
Neříkám, že je to nereálná kombinace, ale málo běžná ;)
Jinak já bych řekl, že těch výtěrů asi bude víc. Možná nejsou zdukumentovaný, ale nějaký budou. Samozřejmě, že je to jeden z těch druhů, co se opravdu těžko třou.Ale třeba tady to má někdo natočený : www.youtube.com/…
A sám vím o tření demonů ve výstavní nádrži ve Sklorexu. Viděl jsem jenom přípravy a následně jsem se bavil s panem Šmerdou a říkal, že jim to požrali hned v průběhu tření. Ona taky kombinace s rivuláty, trnuchama a skupinou geošů nemohla dopadnout a moc jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 01:57 Muž jmalyska [167] – JA
Mi se třeba líbí tyto série dokumentů www.youtube.com/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.04.2013 23:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Pěkný dokument z Rio Negra, není nad divoké terčovce :) www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:43 RAP Re: Ičin
Ičin napsal: Ono odfotit je s potěrem je trochu problém.
Velký problém, tohle je totiž první fotka daemonů s mladými v akváriu!, kterou jsem viděl. Vlastně unikát, protože u daemonů jde většinou o importy.
Ičin napsal: Kombinace špičkového akvaristy a fotografa není úplně běžná :-D
Zas tak vzácné to není, Vraťo je hračička. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 16:01 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vaaclav
Sám fotím ryby a moc dobře vím, jak se taková fotka dělá. A můžu ti zaručit, že to fotomontáž není. Je to čistě a jen technikou focení. Neříkám, že ty barvy nejsou vytažené, ale jsou to jeho barvy. Nejpodstatnější je úhel dopadu světla a jeho barva
Tohle je moje fotka Satanoperca mapiritensis :
rybicky.net/nadrz/13814/62.jpg
Za běžných podmínek takhle barevný není, ale pokud nemám pokrytou hladinu kytkama, svítí studenější zařivky a správně se natočí, tak takové barvy opravdu má. Bez externího blesku taková fotka udělat prakticky nejde, ale je reálná
btw už sme hodně utekli od tématu :)
Ale to nic nemění na tom, že ryby dna se s ním snaží splynout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ičin
Nezlob se na mě ale musím hrubě nesouhlasit. Na první fotce je přirozené prostředí ryb a to světlý písek. To druhé je fotomontáž. Tady záleží na světle a pozadí je tam dodatečně dodané. V akváriu s tmavým dnem by jsi totiž nikdy takovou fotku neudělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:47 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
Ono odfotit je s potěrem je trochu problém. Kombinace špičkového akvaristy a fotografa není úplně běžná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:44 RAP Re: Ičin
Fotka k příspěvku A co se týče fotek daemonů neznám krásnější než.........
Bohužel autora a zdroj se mi nepovedlo dohledat.
www.web.forumacvarist.ro/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:41 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
Já vím, proto sem psal, že je to se zavřeným očima smich . Ale jinde sem démona na tmavým nenašel :) A moji fotku mapiritensis jsem tam dávat nechtěl, ač jsou si dost podobné :-D Bohužel jsem nenašel ani fotku z volné přírody (taky Milkolji), kde ti daemoni nešli vidět vůbec, nebýt stínů na dně
Byl to samozřejmě jen příklad a fotky čistě ilustrační. Až na těchto videích si člověk uvědomí, proč ta která ryba je fyzicky takto stavěná a zbarvená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:30 RAP Re: Ičin
Romane, ten druhý příklad je hodně nasazený. Mephisto je excelentní fotograf ryb a umí si při focení pohrát. Někdy jsou jeho fotografie až neuvěřitelné. ;-)
Ta první je ovšem taky skvělá, fotky a videa Ivana Mikoljina bych doporučil každému, kdo se zajímá o JA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Celiny
Ta tmavá barva dna je pouze pro vyniknutí ryb v akváriu. A to právě proto, že v přirozeném biotopu je dno světlé. Drtivá většina živočichů se snaží s prostředím splynout (a když ne, tak ví proč - např samci při námluvách). Proto pak na tmavém dně krásně vyniknout barvy, které by proti světlému dnu splývaly
Tady je krásný příklad (s přimhouřením očí) :
www.aquatic-experts.com/…
a na tmavém :
bigcichlids.6f.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2013 15:13 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: jmalyska
me spise dostalo to, ze se vsude pise, ze rybam vyhovuje spise tmave dno, ze vice vyniknou a tak dale...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 8700x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10477-jizni-amerika?od=101