Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 21:22 los.emilos
Dnes uhnil dalsi anubias, tentokrat barteri pestovany od začátku pod hladinou... Měnil sem jen vodu cca třetinu... Už mu narustal první list tak sem doufal že to bude v poho, rano vymena vody, teď večer rostlina ztratila polovinu listu včetně toho noveho, obalen šlemem, stejně jako ten anubias předtím. Raději sem je z paludaria vyndal. Nejaky tip na rostliny do 10 cm hloubky. Je mozne že jim dělal problem raseliný substrat ktery při rosení určitě musi uvolnovat latky do vody? Snažím se najit důvod takoveho rychleho uhynu, když se vetsinou pise že anubias je nenarocna rostlina... Holt začátky jsou vždy těžký

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2020 22:44 los.emilos Re: vaclav
Není kam, mám malou hloubku, rosim co to jde a doufam že nový listy (teda jestli budou) to už zvladnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2020 19:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: los.emilos
Udělal jsi velkou chybu už v prodejně byl pod vodou a jak ho vyndáš zvadne, okamžitě ho strč pod vodu jestli mu ještě nějaký list zbyl. Pokud ne tak to nech tak oni zase vyrostou. (možná) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2020 18:19 los.emilos – Vadne
Koupil sem Anubias congensis. Dle cedulky od aqua daho, na prodejně jen pár dní. Jelikož se všude píše že jsou pestovany emerzne, zkusil sem ho umístit do paludaria. Při umístění do vodní plochy (stonek a kořeny do vody, listy nad vodu) měl pekne pevné listy, bohužel po několika dnech začal vadnout. Většina listů, jeden po druhém během dvou dnů,úplně zmekli a nyní se valeji ve vodě. Co může být za problém? Teplota vody je 25st. a vzduchu 23. Mám vadnouci listy ostříhat a nechat jen ten nejmladší? Je možné že sem mu ublížil tím že sem na něj nechal asi půl dne kapat odstatou vodu ( byla trochu studenejsi cca 17-18 st.) Zkouším hledat informace o emerznim pěstování na netu, bohužel neúspěšně, tatam jsou časy kdy se na internetu daly najít užitečné informace..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 06:45 Muž gab0 [2] Re: _ucx_
Ďakujem za názor. Máš pravdu, nie je to veľmi presný spôsob, skôr orientačný. Zatiaľ nemám iný test doma, len Sera gH test. Vybral som z akvária nevhodný kameň, o pár dní odkalím a vymením 1/3 vody a uvidíme. Musím sa poobzerať po nejakom presnejšom testovaní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 16:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: gab0
Jenže test proběhl lakmusovým papírkem "735 v 1" a zdání přesnosti mu má dodat to digitální zpracování. Nástřel to dá, že máš tvrdou a zásaditou vodu, to je z toho celkem zjevné, ale jestli to je 7.5 nebo 8.5, to už úplně jisté není. Anubias by tu tvrdší zásaditou vodu ale měl zvládat bez větších obtíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 16:37 Muž gab0 [2] Re: RAP
To pH má celkom prekvapilo, bolo to pri posledných testoch vždy v norme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 16:34 Muž gab0 [2] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku OK, počkať teda s ďalšími krokmi? Čo nové rastliny? Mám niečo zasadiť? Anubias má nový list.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 16:29 Muž Honza123 [3] – Anubias řasa
Fotka k příspěvku Už nějakou dobu pozoruju zelenou tečkovanou řasu na anubiasech. Ostatní rostliny to nemáj, takže málo fosforu to nebude. Teď jsem si všiml, že list na fotce má svoji polovinu ve stínu kořene a tam řasa není. Souvisí to tedy se světlem? Svítím 9-10h. Listy jsou ale na vrchu kořene, blízko hladině.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 15:43 R Muž Anthrax [4739] Re: gab0
Tak dusík ti tedy opravdu nechybí. Ten kámen je venku ale má to setrvačnost. Pokud nemáš velmi tvrdou vodu už ve zdroji, tak by se ti ta tvrdost mohla postupně snížit. Chce to chvilku času, jako každá změna v akváriu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 13:10 Muž RAP [1549] Re: gab0
Celkem vysoké pH a vápenatá tvrdost.
Zkus vyměnit polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 12:50 Muž gab0 [2] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Ahoj, hodnoty vody zmerané dnes pred obedom. Tretí deň svietim 7 hodín, kameň som vytiahol včera večer.

Tetra Aquatics Measurement results - 21. November 2020:

Nitrate mg/l - 42
Nitrite mg/l - 0.02
Total hardness °dH - 16
Carbonate hardness °dH - 15
pH value - 8.2
Chlorine (CL2) mg/l - 0.1
Carbon dioxide mg/l - 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 08:25 Muž RAP [1549] Re: Anthrax
Pravdu máš, je tam celkem velký děrovaný kámen. Ten může výrazně ovlivňovat hodnoty vody.
Navíc při zvětšení fotky si nejsem jistý, jestli ten Anubias není zahrabán ve štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2020 22:19 R Muž Anthrax [4739] Re: gab0
No já jsem doufal v ty hodnoty vody. stydim I kvůli tomu mořskému kameni, tam ti taky může nepříznivě ovlivňovat vodu. Ne snad vzhledem k anubiasu, ten snese snad vše, ale k ostatním rostlinám a následně řasám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 12:28 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: gab0
Obojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 10:56 Muž gab0 [2] Re: Tojsouvěci
Zle som sa vyjadril, je to odkalenie klasickým odkalovacím zvonom. Čo myslíš tým krátkym osvetlením? Myslíš krátkosť trubice, alebo krátkosť času svietenia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 10:55 Muž gab0 [2] Re: RAP
OK, zruším to prerušované svietenie a posilním to na 7 hodín neprerušovane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2020 00:05 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: gab0
Mezi výměnou vody a odkalením dna je propastný rozdíl,při pouhé výměně neodstraníš rozkládající se sedimenty uložené v substrátu.Jestli se Ti zanáší filr do čtrnácti dnů,tak by bylo vhodné změnit hustotu filtračního média na hustotu 10-20 PPI. Osvětlení v setu je krátké,mělo by osvětlovat všechny rostliny,nebo změnit jejich skladbu,podle jejich nároků na osvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2020 23:02 Muž RAP [1549] Re: gab0
Ta doba svícení je špatná. Ráno se kytky sotva probudí a už jim zase zhasneš. Vzhledem k součastnému stavu akvária, bych přerušované svícení nedělal. Určitě bych přidal rychlerostoucí stonkovky a prodloužil odpolední svícení na 6-7hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 21:42 Muž gab0 [2] Re: Anthrax
Doplnil som info do profilu:
Svietenie nastavené od 05:00 do 06:30, od 16:00 do 21:00 hod.
Raz za 7 až 10 dní vymením 1/3 vody v akváriu. Filter čistím raz za 2 týždne. Po dlhšom čase vydáva divný zvuk a nenasáva dobre vodu. Chcem ho vymeniť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2020 21:24 R Muž Anthrax [4739] Re: gab0
Můj dojem je, že při ancistrusovi, živorodkách a 4 neritinách ve 41 litrech vody ti dusík chybět nebude. Ale je to jen takový předpoklad.

Jinak by to chtělo prezentaci doplnit o přesnější informace. :-) Říkáš, že testuješ proužkovým testem. Sice to jsou testy orientační ale jaké ti vycházejí hodnoty? Víš hodnoty zdrojové vody?
Co tam konkrétně máš za světlo a jak dlouho svítíš? Přijde mi, že to akvárko je dost nerovnoměrně osvětlené. Ale fotka může klamat. Nezkoušel jsi dát anubias někam do kouta, kde není tolik světla? A na jeho místo nasadit něco víc rychlerostoucího?
O údržbě se v prezentaci nezmiňuješ vůbec. Tohle jsou všechno faktory, kvůli kterým tam mohou ty řasy být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 20:05 Muž gab0 [2] Re: Tojsouvěci
Ja som to tam zle uviedol, slimáky sú 4, Gibbiceps už dávno nie je. K tomu chemizmu by sa dalo pristaviť, keďže na niektorých fórach som sa dočítal aj to, že rastliny v mojom akváriu pravdepodobne nemajú dostatočný obsah niektorých prvkov (Dusík, Draslík).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 19:25 Muž gab0 [2] Re: tramtra
Áno, máš pravdu. Dal som ich tam v počte 2 kusy na čistenie rias a oni sa mi takto odvďačili. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 19:25 Muž gab0 [2] Re: Sid
Rybu nie, ale podľa príspevkov to môže spôsobovať Neritina zebra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 19:23 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: tramtra
Díval jsem se do prezentace,jsou v ní čtyři Neritiny ,ale navíc i Ancistrus
s Gibbicepsem.Jeden načne a další zkázu dorazí,na druhou stranu zdravotní stav rostliny může negativně ovlivňovat chemizmus a osvětlení v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.11.2020 18:23 Žena tramtra [3202] Re: gab0
Mně tohle dělala Neritina, takhle ohoblovat Anubias pro ni nebyl problém. Máš ji v akváriu, bude to ona, žere řasu na listech, ale poškodí i je samotné.

rybicky.net/nadrz/27106/d175872.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 17:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: gab0
Nemáte v akváriu rybu, která by ten anubias "hoblovala"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 14:59 Muž gab0 [2] – Nielen problém Anubiasu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Viete mi prosím poradiť, čo im chýba? Zatiaľ som sa tématike hnojenia veľmi nevenoval, viackrát som použil prípravok sera Florena v potrebnom dávkovaní. Ale úspech sa nedostavil. Ďakujem vopred za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2020 22:11 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: _ucx_
Eventuálně je může přichytit na ten kořen nebo nějaký kámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 22:10 Žena Maruu [0] Re: _ucx_
Dakujem, otici uz nie su, mali krupicku a skor uhynuli ako som ich stihla vyliecit. Anubiasy viem ze su zle zasadene, mam lepidlo skusim.ich prichytit na ten koren...
Dakujem vam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2020 22:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Maruu
Nemůžeš mít ty anubiasy takhle utopené v substrátu. Tam mohou být jen kořínky, ten hlavní stvol musí být nad ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2020 21:46 R Muž afc1886 [14655] Re: Maruu
Jsou to rozsivky, ale ti otíci nejsou v pořádku.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 21:29 Žena Maruu [0] – Flak na listoch
Fotka k příspěvku Ahojte, mam v zabehu 10l. cca mesiac krevetkarium este bez kreviet a na anubiase sa mi medzi stonku a listom spravil hnedy flak.je to na viacerych listoch. Je to odhnivanie alebo nieco ine?
Dakujem za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2020 23:22 Muž PetrZ1978 [21] Re: kofejn
Jo, to bude ono.
Děkuji moc za tip palec
Jakto že se mi to začalo dělat až když jsem začal hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2020 22:43 Muž kofejn [963] Re: PetrZ1978
Hnědé fleky jsou řasa (asi rosivka), která prosperuje při organickém znečištění. Pomůžou s ní otíci.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2020 22:26 Muž PetrZ1978 [21]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zkusil jsem předešlý problém řešit přidáváním hnojiva PMDD.
Částečně to pomohlo - nové listy se už nerozpadají.
Pořád ale nové listy rostou pomalu nerozvinou se do plného tvaru.
Navíc se mi ale objevil nový problém.
Na starých listech se objevují hnědé fleky, které nejdou otřít.
Je to řasa něco něco jiného?
PMDD hnojím 12 ml každý den do 290 L akvaria.
Prosím pomoc, co je v mém akvariu špatně?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 21:22 Muž PetrZ1978 [21] – Nové listy se nerozvinou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte.
Mým Anubiasům něco schází.
Poměrně často vyráží nové listy, ale ty se ani po několika měsících zcela nerozvinou a zůstávají malé (viz fotky).
Svítím 6,5 hod., po 3 - 4 týdnech měním 1/3 vody, nijak nehnojím, hodnoty vody v normě.
Ve 290 L akvariu mám pouze 10x Cichlidka Thomasova a 1x Ancistrus.
Co rostlinkám chybí?
Předem díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2020 11:31 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Cannot
Mangan, molybden?
Edit: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2020 06:31 Jarden Sk Re: Cannot
Ak používaš Seachem Iron mal by si na meranie použiť tento test Seachem MultiTest Fe Železo, JBL mi S.Iron nenameral.Ak máš tvrdú vodu tak čítaj tu a môže Fe nasať aj substrat a filter, no a Anubiasy asi nie sú v substrate- takže Fe vo vode: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 05:03 Cannot Re: KaGaOri
Děkuji. Železo byl můj velký typ naměřené hodnoty ukazuji téměř nic ale každý den přidávám Seachem Iron na doplnění železa s stejně se nedaří to dostat do přijatelné hodnoty. Nevěřím ze to akva ma takovou spotřebu železa. Díky za názor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 03:07 Žena KaGaOri [89] Re: Cannot
Běláním a sklovatěním listů se zachováním (zpočátku) zelené žilnatiny se alespoň u suchozemských rostlin projevuje nedostatek železa, nebo nedostatek hořčíku (který brání vstřebávání železa rostlinou). Bohužel prakticky totožné projevy může mít i naopak přehnojení těmi stejnými mikroprvky. Na poli tím člověk zas tak snadno nepřehnojí, takže je skoro jisté, že jde o nedostatek. V akváriu myslím, že klidně přehnojit jde, zvlášť pokud je např. voda z nějakého železitého zdroje. Asi nebude jiná pomoc než se podívat na zoubek vodě co liješ do akvária + dopočítat kolik tam ještě dodává hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 17:27 Cannot – Anubias
Fotka k příspěvku Ahoj, nesetkal se někdo s podobným problémem Anubias mi žačina dělat takové bílé fleky. Všechny potřebné prvky pravidelně měřím a doplňuji od Seachemu. Díky za pomoc :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 07:54 Muž Bartex [159] – Anubias
Fotka k příspěvku Ahoj, v akva mam celkem 4 anubiasy a jen tento zacina zlobit. Foto je skrze mirny mlecny zakal. Tech par svetlejsich listecku mel uz pri nakupu, ale jejich rozklad se zacal stavat realitou az po umisteni do akva. Pripadne info v prezentaci Harakiri...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 18:35 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: tramtra
Tamčo, je na Pepanově břehu, na přímém světle. Doteď vytvářel listy panašované, až nyní jsou poslední tři lístky zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 17:32 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
V podstatě s tebou souhlasím jen to nebude echinodorus. Ale Anubias nana Marble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 17:30 Žena tramtra [3202] Re: Amatértom
Tome a nechybí mu trochu světlo? Jo je to Anubias, zvládá stinná místa, ale obecně třeba panašované pokojovky rády hodně světlá stanoviště (ne teda přímé sluníčko). Jestli se to teda vůbec dá dávat do souvislosti s akva rostlinami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2019 16:55 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Koupil jsem si emerzni Echinodorus Marbl Queen a měl krásně panašované listy. Pod vodou se bílé skvrny skoro stratily takže rozdíl emerz submerz bude ta příčina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 16:07 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Ztráta barvy
Ahoj, zhruba před rokem jsem si na Aquateře Olomouc koupil anubias s krásně panašovanými listy, nyní pozoruji, že nově rostoucí listy, jsou zcela zelené. Dá se tato ztráta nějak zvrátit? nebo je to nevratný jev?. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 01:08 Muž Shaim [1] Re: afc1886
Diky za info, googlil jsem na toto tema a nejsem si jisty, jestli jsem spravne pochopil, znamena to, ze mam malo CO2? Pridavat CO2 nechci, tzn, ze bych mel snizit osvetleni (nyni 8 hodin) a pridat vice rybek? (nyni pouze 6 rybek) Dekuji moc za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 17:04 R Muž afc1886 [14655] Re: Shaim
Jak píše Honza, je to biogenní odvápnění.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10376?od=51