Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 14:41 Muž kofejn [963] Re: romant
Jojo, je to od Hořánků a rostl na polici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 14:16 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Tak jestli to dobře vidím, tak se jedná o starý listy a u těch bych to neřešil, nedokážu rozlišit, jestli to jsou emerzní, nebo submerzní, ale u anubiasu bych rozhodně to předpěstování mimo vodu předpokládal a Hořánkovi(předpokládám, že je od nich) to nedělají jinak, takže si myslím, že tý kytce nic moc nechybí a to jak vypadá je normální, ale to je jenom názor rostlinnýho laika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 14:10 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Když doplním železo tabletami Florenette A, vybarví se "vybledlé" listy, nebo budou správně zbarvené až listy nové? Tablety jsem dával 4.11 a 9.12 a ten list vypadá stejně blbě rybicky.net/fotogalerie.php…
Mimo to má už dlouho díry v listech, je to od levatek, pozemních šneků, či mu něco chybí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 20:46 - Re: Sid
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 08:32 R Muž romant [27987] Re: Sid
Kostky potvrzuji, Hnědovky a Anubiasy si na nich lebedí, celá stěna Hamburskýho filtru, to je dobrá plocha pro tyto rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 08:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
A co myslíte, že v tom dnu (velmi pravděpodobně!) našel? :-)
Podobně mu může posloužit dobře zaběhnutá filtrační kostka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 22:35 - Re: kofejn
Rovnako sa anubias vyfarbuje ak nedosiahol ešte koreňami dno,alebo nie je prichytený.Môže to byť to Fe,ale aj nemusí.Rovnaký problém mal brat keď mu stále anubias prevracal prísavník.Akonáhle ho zaťažil tak aby ho ryba už nevozila po akvárku,pustil korene až ku dnu a začal vyháňať krásne vyfarbené listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 22:33 Muž kofejn [963] Re: Sid
No jo, do 0.5mg/l je daleko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 22:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kofejn
Nedostatek železa se může u různých rostlin projevovat různě. A co u jedné rostliny vyvolá příznaky deficitu, to jiné rostlině bohatě stačí. :-)
Ten rozbor vstupní vody vám k orientaci nestačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 21:55 Muž kofejn [963] Re: Sid
Fotka k příspěvku Podle článku ( rybicky.net/clanky/1043-akvarijni-rostliny-nedostatek-zivin-a-jak-hnojit ) se nedostatek železa projevuje nejdřív u rychlerostoucích rostlin. Vyfotil jsem ludvigii repens (je-li to ona) a lupení má taky bledé. Takže málo železa to asi potvrzuje. Zkusím dát udělat kompletní test akvarijní vody a jdu hledat info o doplnění železa.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:39 Muž kofejn [963] Re: Sid
Fotka k příspěvku Ve dně je osmocote, ale anubias k němu kořeny zatím nemůže. Nedávno jsem ho zatížil tantalem a železnými šrouby. Vstupní voda viz obr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kofejn
Přesvíceno nemáte, takže problém ve výživě.
EDIT: Asi to Fe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:34 Muž kofejn [963] Re: romant
Fajn, dík za rychlou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:33 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Nic tomu anubiasu není, krásná zdravá kytka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:29 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Při focení jsem si všimnul divného zbarvení lupení. Je tomu anubiasu něco? Doufám, že jsou to jen mladé listy a kytce nic nechybí.
Rostlina je v nádrži dva měsíce, a že by zastřihnuté kořeny rostly nebo se chytaly dna, jsem si nevšiml.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 22:34 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Váza
Váza napsal: Promyslím to CO2
Napriek tvrdeniam výrobcov, CO2 nie je všeliek a (ako bolo spomenuté) treba poznať súvislosti. Ja napríklad púšťam COčko "len" do dvoch z troch nádrží a myslím, že rastlinkám sa darí všade rovnako dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 12:07 R Muž romant [27987] Re: Váza
To je v pořádku, že chceš dopřát rostlinám světelnou masáž, ale je třeba trošku vědět co činíš a jaký jsou možný souvislosti. Zařaď si akvo v tom odkazu, co jsem Ti dával do nějaký skupiny a uvidíš kde se skrývá problém a jistě potom pochopíš proč doporučuji to "pohrát si s reflektorama", ono někdy méně znamená více a když více, tak všeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 10:02 Muž Váza [6] Re: romant
Jak to myslíš pohrát si s reflektorama? Přijde mi, že ta Vallisneria Tiger celkem stíní a 2x 18W na tohle akva je podle zdejších příspěvků málo, tak proto ty reflektory. Promyslím to CO2 a zatím zkusím tedy přihnojit a pravidelně 1xtýdně měnit vodu.

To usine: Dno vyměnit za jemnější písek, že? Nádrž jsem nově založil nedávno, tak to s tímhle pískem ještě zkusím a příště dám určitě nějakou jemnou zrnitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Váza
Vyměň si dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 16:39 R Muž romant [27987] Re: Váza
Je to zelená přisedlá řasa. Toho světla máš naopak docela dost, skrátil bych dobu svícení na 7 hodin, pohrál si stěma feflektorama a přitlačil na výměnu vody, čím častěji tím lépe, dno odkalovat dle potřeby. Pouvažoval bych nad CO2, protože tak jak to máš nastavený to bude vyžadovat, nebo to celý utlumit. www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 14:53 Muž Váza [6] – Anubias - řasa
Fotka k příspěvku Copak to může být za řasu na těchto Anubiasích a jak na ní? Myslíte, že mám málo světla (112 l, 2x 18W Osram 840)? Zářivky jsou cca týden staré a svítím 9,5 hodiny. Samozřejmě řasa vznikla ještě před výměnou zářivek... Pravidelně týdně (max. jednou za čtrnáct dní) měním vodu formou odkalování.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:29 Muž seeter [3] Re: romant
svítím asi 10,5 nebo 11 hodin... už jsem taky přemýšlel, že tu dobu omezím... já v*l rozzureny zapomněl na Horácovo stránky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:22 R Muž romant [27987] Re: seeter
Jak dlouho svítíš? Podle mě tam máš docela dost světla a to že jsi přestal dávat to PMDD jde naopak na ruku těm řasám. Buď se rozhodni pro více všeho, nebo uber je to klasická rovnice www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:15 Muž seeter [3] – Barteri var nana
mam dva kusy anubiasu a chudák začíná nějak zkomírat, napřed byla zelená řasa, ta sama zmizela a teď se do něj daly řasy černé (červené)... myslíte, že ta savo lázeň pomůže??? do akvária jsem přestal dávat PMDD aby se živiny spotřebovaly... zkusím i vodoléčbu, ta se mi velice odvědčila, snad pomůže

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 19:56 kebbro Re: muťa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 19:56 kebbro Re: muťa
Fotka k příspěvku tady je pár fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 19:04 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kebbro
S osádkou vůbec nepospíchej. Bylo by dobré, kdyby jsi udělal prezentaci, nebo sem dal aspoň pár fotek, abychom viděli co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 18:57 kebbro – Úhyn Anubias hastifolia - nová nádrž
Zdravím všechny. Potřeboval by jsem poradit s úhynem Anubias hastifolia . Začíná to od špičky listu a postupně zčerná úplně celý. Nádrž je založena 5 dní, 240l, 3D pozadí vlastní výroba, říční štěrk, filtr EHEIM BIOPOWER 240.
Navíc jsem si dnes všiml dalšího problému: dnem se místem udělal bílý sliz, někde vystupuje víš jakoby takové vlasy ( omlouvám se za popis ).
Poraďte co to může být, budu rád za každou připomínku nebo radu pro začátečníka. Chci aby to bylo ok a já mohl pak nasadit osádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 16:01 Muž čmeliak [5] Re: romant
:-) akurat som predal do akvaristiky asi 20 vallisnerii ...ostali mi tam asi 4 svetlo vymenim..a dufam zeto bude okej :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 10:08 R Muž romant [27987] Re: čmeliak
Vyměnil bych i tu druhou původní zářivku a lehce zredukoval ty listy valisnerek na hladině.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 22:28 Muž čmeliak [5] Re: romant
jednu ziarivku mam 840-ku...druhu mam odiginal z toho setu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 13:56 R Muž romant [27987] Re: čmeliak
Je otázkou, jakého světla. Nad tou výměnou zářivek by to chtělo pouvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 11:21 Muž čmeliak [5] Re: Sid
takze to treba prestrihat ? ..viac svetla ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 18:11 Muž čmeliak [5] Re: romant
drzi to listu dost silno..ale da sa to prstom odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 08:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: čmeliak
Ta zarostlá hladina tomu také nepřidá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2012 21:48 Muž čmeliak [5] – aktualna..nie velmi kvalitna fotka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 21:31 Muž čmeliak [5]
dakujem pekne za nazory..takze mi radite aby som vymenil ziarivky ?...to som uz vazoval,asi aj tak spravim ..a potom sa uvidi skusim si nastudovat tie 840-ky :-) ...a tak isto castejsie odkalovat vymena vody ..a dam tu nejaku aktualnu fotku :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 17:51 Muž Sid [6634] - Rostliny
Taky bych tipl, že jsou zářivky "po smrti".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.07.2012 16:40 Muž Verny [5] Re: čmeliak
Tak dle mého názoru když kouknu na celkový pohled nádrže to bude nedostatek světla. Nevím jak to tam vypadá teď, ale na poslední fotce tam ještě stíní valisnerie a při celkovém osvětlení 0,3w/1l a jestli tam máš ještě nějaké spektrum, co dávají original do krytů když je koupíš, tak to bych viděl na výměnu zářivek. Není to taková finanční položka...Myslím, že by to pak mohlo bejt dobrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:33 R Muž romant [27987] Re: čmeliak
Jak se to toho listu drží? Jde to prstem setřít, nebo to drží fest?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:31 Muž Verny [5] Re: čmeliak
S touhle řasou zkušenost nemám, ale co mám tak nějak zakódované, tak hnědá řasa je z nedostatku světla. Nicméně nevím, proč jenom na anubiasu ,který navíc na světlo není nějak náročný. Jak staré jsou zářivky a co je to za spektrum?Doporučil bych ti 830 a 840 nebo 2x 840. Savem se toho možná zbavíš, ale nevyřešíš tím příčinu...Zkusil bych ještě otestovat vodu na NO2 a NO3...A když tak koukám ještě na celkový pohled nádrže, tak anubias je asi na kořenu ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 13:55 Muž dvorak [94] - Rostliny
Platy jsou živorodky a jak je u živorodek známo - hodně papají a hodně kálejí. Proto by bylo dobré častější odkalování + výměna vody, vyčistit filtr možná i zkrátit dobu svícení.

Ale pro jistotu vyčkej, až se vyjádří ještě nějakej zdejší uživatel. Nerad bych ti poradil špatně. Neříkám, že ti teď radím špatně, ale víc hlav víc ví a tak jinej akvarista může přijít zase s jiným řešením ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 13:51 Muž čmeliak [5] Re: dvorak
nehnojim..mam akurat tibi, a moze to byt tym prerybnenim,..teraz tam mam asi 20 plat koralovych..ktore som chcel, aby este trosku podrastli, ze ich odnesiem do akvaristiky..a snazim sa ich pravidelne krmit, takze to moze byt tym..ale nemyslim si zeby som ich nejako prekrmoval ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 13:36 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: čmeliak
Filtr by měl být dostčující. Osvětlení také. Hnojíš? Přerybnění + překrmování by mohlo být příčinou tvorby řas. Počkej, až se vyjádří ještě někdo a příjde s jiným nápadem ... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 13:32 Muž čmeliak [5] Re: dvorak
ano..potom som sa to snazil odstranit aj mechanicky,ale neskor sa riasa vratila..skutocne by trebalo zistit tu pricinu tvorby rias..mam 112-ku, svietim ziarivkami 2x 18W. Vsetko je v pohode, len ta riasa..mam tam filter aqael FAN2...mozno to bude nim, tiez tam mam teraz dost vela rybiek..skusim sa zbavit ryb..a uvidim .. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 13:20 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: čmeliak
Jeden čas mě tato, nebo této podobná, řasa také trápila. Když jsem se podíval na tvoji fotku, chtěl jsem ti doporučit savovou lázeň, která mě pomohla. Píšeš ale, že už jsi ji zkoušel. Očistil jsi potom lístky Anubiasu od odumřelých řas? Jestli ne, tak to vyzkoušej, mě to pomohlo a mám od tohohle pokoj. X-)

Jestli ti to nepomůže, chtělo by to asi nejdřív najít příčinu tvorby řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 13:15 Muž čmeliak [5]
Fotka k příspěvku Neviete mi poradit..ako sa zbavit tejto riasy ?...tvori sa mi len na anubiasoch, a nemozem sa jej zbavit..skusal som savo, ktore pomohlo..ale potom sa riasa opät vratila.. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 15:33 Muž Ad@m [1051] Re: kortezhugo
Jeden stočený sa ani neroztočil, druhý bol roztočený, ale začal sa stáčať až sa zatočil úplne. Listy sú to už staršie. O tom, ako listy vyrastajú viem, pri tom jednom, ktorý sa neroztočil som si najskôr myslel, že sa ešte roztočí, ale po dvoch týždňoch nič. Keďže sa potom začal stáčať aj ten druhý, presadil som ho ale nepomohlo to, ten druhý sa dokonca stočil ešte viac. Ak to je tak, ako si myslí deCORF.OBRAEN a Anubiasu chýbajú živiny, tak to asi môžem zabaliť :-D . A pardon za to stočil, zatočený... ale inak sa to nedá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 15:26 Muž Ad@m [1051] Re: deCORF.OBRAEN
Vďaka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 17:20 Muž kortezhugo [983] Re: Sera
To su nove? -ci stare listy?Lebo nove vyrastaju "stocene". :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18098x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10376?od=451