Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 14:02 Muž kami [0] Re: Maq
No právě, Anubias je velmi odolný a toto se mi nikdy nestalo. Ale řekl bych, že jsem tou výměnou odebral živiny. Voda je normální z vodovodu Třebíč, nic jsem nepřidával z čeho bych ho otrávil, navíc ryby jsou OK. Ph nevím, neměřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 13:28 Muž Planorbella [643] Re: kami
Nemáš příliš nízké pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 13:28 Maq Re: kami
Ty ještě žijící listy ukazují nedostatek ve výživě; nejspíš dusík, možná železo. Ale jestli tak rychle chcípá, není podvyživený, ale něčím otrávený. Nejspíš zesláblý z hladu a teď otrávený. Anubisy jsou dost odolné a trpělivé rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 13:22 Muž kami [0] – Anubias rozpadají se listy
Fotka k příspěvku Ahoj, mám dotaz. Dělal jsem v delší době neudržovaném akváriu nutnou údržbu, kdy jsem během týdne vyměnil asi 3/4 vody v 240l nádrži. Nebylo to naráz, ale postupně.
Anubias to dost špatně nese. Napadá někoho, jak mu tak narychlo pomoci přidáním nějakého hnojiva. Mám tam větší kousky, kterých by bylo škoda. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:52 Muž DenisLin [7]
Ten anubias mám už od založení akvária. Už z akvaristiky byl takový divný. Vyrůstají mu i nové listy. Takhle v podstatě přežívá už skoro rok. Předtím jsem ho měl v jednom velkém keři. Teď jsem ho rozsadil a jednu rostlinku přendal k bettě. Kde nejsou žádný šneci. Takže pozoruji jak mu bude u betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:39 Mist Re: DenisLin
Jak už tady píšou ostatní, šnek ti zdravou kytku nesežere, jen takovou která se rozkládá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:22 Žena drvi [2894]
Ten Anubias celej vypadá, že odchází, možná že šneci už uklízí. Ale určitě nejsou příčinou špatného stavu téhle rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2019 10:56 Muž Planorbella [643] Re: DenisLin
Můj názor je, že šneci s tím nemají nic společného, jen pracují na tom aby v akváriu nebyly odumřelé buňky rostliny.
Nemáš ho nový, respektive nenesl sis ho z akvaristiky a nepoškodil ho? Nenamrzl ti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2019 10:52 Muž Smetany [1226] Re: DenisLin
Neznám šneka který by se pustil do zdravého anubiasu. Problém bude jinde pravděpodobně ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 10:41 Muž DenisLin [7] – Díry v listech
Fotka k příspěvku Zdravím, již delší dobu se potýkám s výskytem děr v listech Anubiasu. Hádám, že to mají na svědomí šneci. Co si o tom myslíte vy? A popřípadě jak tomu zabránit?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2019 22:14 Maq Re: DH
DH napsal: Je možné, že by ty řasy měly ještě spojitost se záběhem akvária? Od založení je to cca 5 měsíců, ale co jsem četl na záběh by měly stačit 3 měsíce.
Akvárium je dynamický systém od prvního dne až do zrušení. Pořád se něco mění a vyvíjí. Pravda, zpočátku jsou různé výkyvy divočejší. Ale žádný moment definitivní stability neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:54 Muž DH [335] Re: File1980
No s intenzitou si hraju, protože nemám stmívač a stíním jen pístií, tak je to složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:44 Muž File1980 [53] Re: DH
A co CO2.Nemáš velkou intenzitu osvětlení a pak se ti rychle vyčerpá?Dobu osvícení máš 8,5 h dle prezentace.To by mělo být ok.Tak mě napadá spíš příliš vysoká intenzita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:25 Muž DH [335] Re: silviebaris
Ne, je úplně na druhé straně než je rampa. Je možné, že by ty řasy měly ještě spojitost se záběhem akvária? Od založení je to cca 5 měsíců, ale co jsem četl na záběh by měly stačit 3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:16 Silviebaris Re: DH
Neni pod velkým průtokem vody,zkus ji umístit na jiné místo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:13 Muž DH [335] Re: File1980
Flekovou jsem měl, po přidání fosforu zmizela. Myslím si že je to prachová, ještě se mi objevuje hnědá, na místech kde je buď hodně nebo zas příliš málo světla. Zkusím ty anubisy ještě trochu přistínit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 14:05 Muž File1980 [53] Re: DH
A je to určitě prachová.Není to flekovitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 13:17 Muž DH [335] Re: Žralok
Kuchyňskou houbou jsem to zkoušel, ale CO2 je lepší. Intenzitu reguluji pistií na hladině, zase to nechci stínit moc kvůli dalším rostlinám. Vím, že třeba štětička dokáže rostliny kompletně zlikvidovat, to co se mi dělá je zelená prachová, nevím jestli vadí tolik jako ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 12:34 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulataRe: DH
Riasu môžeš skúsiť zotrieť hubkou, zaroveň by možno pomohlo nejaké zatienenie Anubiasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 11:21 Muž DH [335] – Řasy na anubisu
Fotka k příspěvku Zdravím
Na anubisech se mi dělá řasa, tekutým CO2 jde dobře dolů, ale za 2 týdny je tam zas. Kromě toho, že to nevypadá hezky, škodí tahle řasa nějak rostlinám?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 22:31 Muž Body [0] – Světlo
Sice 31w ale jen 1600 lumenu. 1000 lumenu bílé a zbytek barevné světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 21:33 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Body
Body napsal:.. . Světlo slabé a svítim 9 h. Co je to. Mechanicky odstranit nejde...

31 W LED není na 110 L úplně málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 12:06 Muž Yirka [9126] Re: Body Je tu takové téma .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 10:44 Muž Body [0] – Anubias
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Mám problem s anubiasem. Viz foto. Co2 tekuté. Světlo slabé a svítim 9 h. Co je to. Mechanicky odstranit nejde. Tvrdé bílé krupičky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2019 20:33 Muž Planorbella [643] Re: hapipo
No to bude asi řasa.Dělá se ti proto, že máš málo rychlerostoucích rostlin a tak je zastupuje řasa.No a roste na pomale rostoucím anubiasu.Tak za mě přidat rostliny-dost ony se hned jen tak rychle nerozrostou a šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 19:34 Muž hapipo [0] – Černé flíčky na anubias
Ahoj, mám dlouhodobý problém s anibiasem. Mám 4x malý keříčkový + jeden velký mateční. Mám ne něm černé flíčky, které jsem už několikrát odstraňoval úspěšně savem, ale již to nechci dělat pořád dokola a vyřešit příčinu. Je tu plno takových dotazů, ale nikdy jsem nevypatral kloudnou odpověď kromě použití sava.

Koukněte na moji prezentaci, jak hnojim a co používám...

Děkuji moc, Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 17:55 toko Re: PeCh
máš alespoň rámcovou představu o hodnotě vody? Ten kámen co tam máš nemá nic společného s vápníkem? S přidáváním hnojiva bez znalosti stávajícího stavu může být docela průser (i když stopovým množstvím asi nic nepokazíš) Takto rychlý rozpad listů nebude, ale od nedostatku živin. Ten kávolistý se rozpadl za jak dlouho od založení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2019 17:22 Maq Re: PeCh
Rostlinu vyjmou, omýt, dezinfikovat hypermanganem (nebo peroxidem vodíku) a vhodit do sklenice s čerstvou, čistou vodou - tedy takovou, kde je málo bakterií a nemají tam co žrát.
Podle potřeby opakovat. Neuškodí na dno vhodit lžičku aktivního uhlí.
Jde o to, že při řezání oddenků vzniká otevřená rána, která je místem vstupu bakteriální infekce. Musíš zajistit (relativně) sterilní prostředí do doby, než se rána zahojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 15:56 Muž PeCh [77] Re: Anub
Vyzerá to tak, že máš pravdu. A to je škoda :-( . Teraz som už tretí deň po sebe našiel odpadnutý list z anubiasu. Vyzerá to teda, že je to nejaká choroba ako píšeš. Otázne je, či sa s tým dá niečo robiť. Napadlo ma vybrať ho a vykúpať v hypermangáne, ale obávam sa, že by to nepomohlo, lebo celé akvárium takto nevydenzifikujem :-( .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 15:15 Anub Re: PeCh
Ahoj,takle mi jednou odešlo zhruba 80 ks peknych 4 letých keřů anubiasu. Použití hnojiv vůbec neřeš,je to spíše nějaká bakterka,když to udělá jedna,zbytek anubiasu v tom akvarku je KO. Kdysi to byla neznicitelna rostlina,pred 15 lety jsem měl anubiasu doopravdy hromady,ale opravdu kere jako blázen a dnes jsem rad,že vůbec něco přežije. Je potřeba dodržovat karantenu pri vsem co si do akvarka prinesete. Doba kdy se vse do akvarka hazelo okamžitě je dávno pryč. Několikrát jsem videl anubias primo v prodejně kde mu odpadavali lístky a to je špatný v žádném případě nekupovat !!!! Anubias byla ma srdcovka .... byla. V dnešní době je pomalu vše dovezené z Azie a taky to pak tak vypadá. Kámoš nakoupil zhruba 50 ks anubias nana od dennerle a do mesice to bylo fuč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 18:29 Muž PeCh [77] – Odchádzajú mi anubiasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, akvárium mám cca 3 mesiace. Myslím, že sa pomerne dobre zabehlo, rastlinám sa celkom darí, aj keď teraz začali stagnovať. Horšie je, že sa mi nepáčia anubiasy. Doma som začal zbierať na hladine odpadnuté listy a pomerne rýchlo jeden anubias kávovníkolistý sa kompletne rozpadol (listy všetky vyplávali, boli stále normálne zelené a tuhé; koreň/rizom ostal neduživý) a tak som ho musel vyhodiť. Ďalšie dve rastlinky sú zatiaľ celkom v pohode = listy nestrácajú, no na niektorých listoch sú tmavšie škrny (nedajú za zošúchať, ale typoval by som ich na nejakú riasu). Jeden list bol deravý od začiatku, mierne sa diery zväčšujú, ale stále sa drží.

Mám ešte anubias barteri nana. Ten som mal dve normálne rastlinky a jednu malinkú. Tá malinká tiež odchádza (od koreňa a zostáva len pár najmenších listov). Väčšia rastlinka vyzerá normálne, odhliadnuc od toho, že najmladší list je výrazne svetlejší a jeden starší list je tiež so škvrnami. Druhú väčšiu rastlinku som dal pred 2,5 týždňom do novozaloženého akvária v práci. Tam sa chvíľu držal, ale tento týždeň som si po víkende všimol, že stratil listy a už mu ich zostáva len pár. Tie na hladine boli akoby odhnité od stonky (stonka a spodok listu boli mäkké, hnedé až priesvitné). Okrem neho som tam mal ešte ďalší anubias nana 'pinto' dva korene. Ten menší sa rozpadol už minulý týždeň, väčší sa zatiaľ drží.

Čo za tým bude, že mi odchádzajú anubiasy? Je to nejaká choroba alebo len chýbajúce živiny? V 96-l akváriu mám podozrenie na chýbajúce makroprvky a od zajtra idem skúsiť prihnojovať PMMD. Ale aj s týmto podozrením som opatrný - ceratophilum najprv rástlo ako divé, teraz sa zastavilo a vyzerá úboho. Rast limnophily sa výrazne spomalil. Ale naopak to nevadí echinodoru, ktorý sa mi v rovnakom čase prakticky zdvojnásobil (ale nechce sa mi veriť, že by sa neznášal s ostatnými rastlinami). A hlavne podozrivé je, že sa mi to deje v dvoch akváriach súčasne.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 00:11 Žena Morticia [118] Re: Maq
Ale ani tak na ňu nemám.
Anubias mi roste krásně, nebýt toho kamene.. Klidně ho i vylovim, všechen, že ho je a v něčem vykoupu, jen asi ocet či citronovka nevím, zda je to pravé na živou kytku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2018 23:28 Maq Re: Morticia
Podle prezentace na filtraci přes rašelinu nemáš filtr. Dá se to v nouzi udělat i tak, že do akvárka k vývodu z filtru pověsíš nylonovou dámskou ponožku s rašelinou.
Pokud jde o rašelinu, dá se koupit špatná (různé vylepšené, zahradní), nebo drahá (v akvaristických shopech), nebo dobrá a levná, ale zase většinou ve větším objemu. To poslední jsou některé rašeliny prodávané v zahradnických obchodech, které jsou opravdu bez příměsí a mají nízké pH. (Já mám veliký pytel Bílé baltické rašeliny a funguje mi jak má.)
Jsou i další metody snížení pH, ale když tak o nich přemýšlím, vždy potřebuješ spolehlivé měření pH a vesměs i nějaký další vercajk. A taky nějaké ty investice. Ve srovnání s tím reverzní osmóza jednou provždy všechny Tvoje trable s brněnskou vodou vyřeší a není to tak drahé.
Reverzní osmóza je dar z nebes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 18:11 Žena Morticia [118] Re: Maq
Ani jedno nevím, jak se dělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 14:14 Maq Re: Morticia
Můžeš zkusit vodu okyselovat.
Dosti bezpečná metoda je filtrace přes rašelinu. V případě brněnské vody naprosto bezpečná, protože v té je uhličitanů spousta.
Pokud si troufáš, můžeš okyselovat háclem z drogerie. Ale to chce velkou opatrnost a trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:17 Žena Morticia [118]
Řešil někdo úspěšně ten vodní kámen???? Což, Brňáci nebo jiní..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 07:19 Muž DenisLin [7] Re: Amatértom
Takto vypadal už v při koupi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 21:49 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: DenisLin
Jaktože má ty listy takto nahečmaté nepřirozeně nakupě? Sázel si ho rovnou do substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2018 21:43 Muž ragus [135] Re: DenisLin
Pár okružáků a pravidelná výměna vody (týdně 1/3) bude zatím stačit. Akvárium je čerstvě založené a chvilku (cca měsíc) mu potrvá než si vytvoří nějakou tu rovnováhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2018 20:46 Silviebaris Re: DenisLin
Neritinka je vyborny cistic... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 18:44 Muž DenisLin [7] – Řasa
Fotka k příspěvku Ahoj, na listech mého Anubias barteri var. nana 'Golden' se objevila řasa. Poradíte mi jak zabránit tvoření další řasy? Děkuji za rady palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 21:21 Muž kofejn [963] Re: Wanderer
O víkendu půjde, stejně tam mám strašnou džungli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 20:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: kofejn
Výdrž, třeba je v tom nevinně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:32 Muž kofejn [963] Re: Wanderer
Děkuji za reakci. S afiniskou se rozloučím, byla jako křoví pod anubiasem a tam mám už mech. Teď je právě rozlezlá mezi kameny s anubiasy a odnožuje zdatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2018 18:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: kofejn
Moje zkušenosti jsou minimální, mám jen var. nana, prakticky všechny z jedné rostliny a některé chřadnou a jiným se daří dobře. Ale jak to tak čtu a před tím by mě to nenapadlo, tak chřadnou nejvíc ty co jsou blízko nebo v kontaktu s affiniskou. Ten co je nejblíž valisnerii (v mé nádrži připevněný vpravo na větvi) prosperuje skoro nejlépe. Pořád jsem koumal, čím to může být, že se některým daří a jiným ne a možná to bude stejný problém co popisuješ. Je pravda, že mi možná zakolísaly živiny (jednu dobu jsem byl bez největších hnojičů - skalár), to tomu asi taky přispělo, ale na popisovaný problém se zaměřím. Samozřejmě jsou ty anubiasy i v rozdílném proudění. Nedávno jsem to sice trochu přesazoval, ale jestli opravdu nějaká alelopatie funguje, tak to bude brzo vidět. Dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 22:45 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám takový zajímavý problém: v akváriu mám na dvou místech jeden anubias barteri glabra (z jednoho kětináče) a na jednom místě jde a na druhém chcípá a jde zase do čábusu. Vpravo u filtru jsem ho mám od začátku a byl nádherný ( rybicky.net/fotogalerie.php… ), ale pak se něco stalo a nakonec jsem v srpnu 2016 koupil u Hořánků nový. Tehdy jsem ale jeden odenek dal ke stále prosperujícímu anubiasu barteri barteri. No a po cca roce a půl zase anubias u filtru chřadne a vlevo je v plné síle a dělá mi radost. Anubias zdechá od starších listů, které žloutnou. To jen takový úvod do problému...
Rozdíly v umístění jsou: u filtru je rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana a mezi anubiasy roste rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis a dost brání proudění mech v odenkách. Ten jsem nedávno (letos) dost probral, takže na soud, jestli to je špatným prouděním u kořenu, je ještě brzy.
Druhý prosperujíci anubias má v blízkosti jinou kryptošku (zatím jsem nezjištěval druh).

Máte někdo zkušenost s alelopatií anubias valliseria či afiniskou? Skoro mi to vychází na valiserii, protože kryptošku jsem přidal o rok později a to už se první anubias horšil. A nebo valiserie moc stíní, ale to by anubiasům vadit nemělo.
Přidámvám pár aktuáních fotek:
1.foto: anubias OK
2.foto: anubias špatný
3.foto: anubias dnes otrhané lupeny. Anubias OK o listy nepřichází.
4.foto: anubias špatný - odcházející list
5.foto: celkkový přehled.
V prezentaci mám další informace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 07:11 Žena lenkalor [580] Re: Sedo
Ještě zkus octem ty bílé kameny. Mám schválně 2 podobné v akváriu, protože mám dost kyselou vodu a při doteku se úplně mažou jako mýdlo. Byl to klasický kačírek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2017 22:50 Maq Re: Tudy
Rašelina z takhle tvrdé vody měkkou neudělá.
Sycení CO2 nenahradí vůbec.
Osmóza není zas tak drahý špás a je to ohromná věc.
Tekuté CO2 je věc vesměs neoblíbená. Sám jsem to zkusil jen krátce a některé rostliny pak měly potíže, tak to už raději nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2017 19:37 Muž Sedo [6] Re: Zip
Áno, asi máš pravdu s tým biogenným odvápnením.
Skúsim najskôr tie výluhy z rašeliny a uvidím časom, čo sa bude diať.
Do CO2 by som sa nerád púšťal, som začiatočník, veľmi sa tomu nerozumiem a bojím sa, že by som skôr napáchal viac škody, ako úžitku.
Edit: prípadne pomohlo by aspoň trochu niečo ako TETRA CO2 Plus alebo Dajana Liquid carbon CO2, či to nie je dobrý nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 16:37 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Zip
A co takhle přídavek rašeliny nebo výluhů z rašeliny, možná lepší než CO2 a určitě levnější než osmóza...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18098x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10376?od=151