Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: blegon
Jen si dej bacha jestli nebyl před tím celý pod vodou, to by jsi ho asi musel potopit jinak by usychal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:37 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: vaaclav
Dobře tak děkuji za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: blegon
U těchto rostlin se to skoro předpokládá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:25 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: vaaclav
Ok.Takže nebude vadit když budou listy čouhat zvody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: blegon
Když ji dáš šikmo tak se ti stejně listy časem narovnají, nebo nové porostou svisle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:49 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Dnes jsem si přines domů rostlinu anubias gigantea rostlina je asi 70cm vysoká.Chci se zeptat jestli jí mám zasadit šikmo tak aby měla všechny listy pod vodou a nebo ji mám zasadit rovně aby jí cca 20cm koukalo z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 11:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
Anubiasu staci malo svetla, takze mu v akvariu najdi nejake stinejsi misto, protoze tam Ti neporoste zelena prisedla rasa, ale Anubias ano. Hure osvetleny sice roste pomaleji, ale roste a zustava cisty. Muzes ho taky dat pod vetsi Echinodorus a nebo podobnou rostlinu, i tam dokaze rust dobre. Je to rostlina, kterou muzes vyuzit pro mista v akvariu, kde je uz pro jine rostliny svetla malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RBeil
Nic v akváriu nezůstane úplně čisté pokud je to tam delší dobu. O starších listech anubiasů to platí také. Jde jen o to za jak dlouho a jak hodně budou listy napadené. To lze trochu ovlivnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:07 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Tak držím palce! alebo si to ešte dobre rozmysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:24 Muž RBeil [174] Re: milan666
milan666 napsal: Je to tiež riešenie, na koľko si to osvetlenie skrátil?

máš t oo řádek níž, ale teď jsem nic nezkracoval, zkusím to savo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: RBeil
Je to tiež riešenie, na koľko si to osvetlenie skrátil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 08:00 Muž RBeil [174] Re: Mislow
od 9:00 do 19:00, svítil jsem od 8:30 do 20:00 ale to jsem zkrátil kvůli plavoucí řase a bílemu zákalu a pomohlo to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 07:59 Muž RBeil [174] Re: milan666
vodu měním každý týden 1/3 + odkaluji dno, filtr proplachuju tak 1 za 2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 01:04 Muž Mislow [304] Re: RBeil
Ahoj, vypada to na zelenou prisedlou rasu, roztokem sava ji sice odstranis, ale stejne se udela znovu, lepsi zkusit odstranit pricinu. Jak dlouho v akvu svitis? Mozna by stacilo zkratit dobu sviceni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:29 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Je to o hygiene akvária, takže radil by som zvýšiť frekvenciu výmeny vody a čistenia filtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RBeil
To je poměrně běžná věc jediná pomoc je (pokud to jde)strčit ho do zředěného sava, návod si najdi určitě tu je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RBeil
Mám na anubisu to samé , řekl bych že je to přisedlá řasa , jak roste pomalu tak se to na něm drží , neřeším to , nevypadá to na nějakej problém , na jednom mám dokonce dva květy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 16:14 Muž RBeil [174]
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 16:13 Muž RBeil [174]
Fotka k příspěvku Ahoj nevíte v čem může být problém ? Na Anubisu se mi dělají takové tmavě zelené, hnědé až bílé tečky. Nový list je krásně zelenný ale pak už to má taky a nejde to dolů...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 07:17 Muž Yirka [9118] Re: Myssinka
Těžko říci, když o podmínkách v tvé nádrži nelze zjistit zhola nic.
Jedna věc je však jistá, jeden lísteček s kouskem oddenku už více podrazit nejde..... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 21:28 Žena Myssinka [0]
Ahojte. Koupila jsem anubias, dva připevnila na kamen a tři dala do substrátu. Po 14 dnech mi oba dva na kamenech uhnily. Listy jako kdyby od oddenku úplně uhnily. Po dalším týdnu se stalo to stejné s jedním v substrátu a taky odešel. Zbylé dva zatím jsou v pořádku, dokonce i nové listy se objevují. Zajímalo by mě čím by to uhynutí mohlo být způsobeno. V obchodě mi řekli, že anubias je hrozně odolný. Může to být třeba tím, že jsem jeden anubias jakokdyby rozdělila na víc částí? A pokud mi zbyl jen oddenek bez listů, mohl by ještě podrazit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 13:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: savan
Tak jsem vzal chirurgicke nacini a zacal oddenek rezat, opatrne, postupne, at vim az kam... Z celeho Anubiasu mi nakonec zbyly dvakrat 3 posledni listy (ze dvou casti) a k tomu oddenek par mm dlouhy, zbytkem oddenku se tahnula uvnitr vyhnila obast. Takze navenek bych prisel o cast, ale uvnitr uz to stihlo prohnit skoro cele.

No nic, mam tam jeste jeden, ten vypada zdrave. A ty dva "trojlistky" jsem soupl do skviry korenu a bud si poradi, nebo ne, vzhledem k velikosti oddenku by slo spis o zazrak.

Rikam si, priste je budu (jak to trosku naroste) preventivne delit, at kdyz nektery tohle potka, neprijdu o cely dlouhy kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2013 20:29 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Designer
Treba ho omladiť.Skus to nahnile miesto odrezať asi 1-2cm v uplne zdravej časti.Mne to robia staré kusy a potom pomôže iba radikálne omladenie a preriedenie listov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 17:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jeste mne napada, ze jsem ho jeden cas dost znesvetil ostrihanim poloviny listu kvuli rase. Ale z toho si houby delal, jel dal. A dokonce mi i kvetl, i kdyz to uz je par mesicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 17:14 R Muž romant [27982] Re: Designer
Inu, nevím, já mám s nima obdobnou zkušenost jako s hnědovkama a to jakmile se s nima hne, tak se chovají aklimatizačně a začnou tzv. blbnout, ale určitě si i já rád přečtu názor někoho z oboru se zelenýma rukama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 17:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Koukam na sve fotky, takze ho mam prakticky od pocatku toho akvaria, nekdy od zacatku roku. Stale pribyval, pak byl nekdy kolem prazdnin malinko (o par cm) premisten, hybal jsem s koreny, ale pribyval dal, zadny problem. Pred mesicem to vypadalo jako male poskozeni, ale ted uz si rikam, ze jestli ho chci zachranit, jedine ustrihnout co vypada O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 17:00 R Muž romant [27982] Re: Designer
Jak je tam dlouho, je stále na stejným místě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 16:50 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Hniloba na oddenku?
Tak se mi v malem akvarku postupne rozklada oddenek rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana . Tohle jsem jeste nevidel. Zacalo to jako "rozblemcane/nahnile" misto na oddenku a ono to pokracuje dal a dal od toho mista. Pritom listy jsou perfektni, ale jak se tohle po oddenku pomalu siri, jak to dojede k listu, list odpadne. Anubias je na korenu, oddenek rozhodne neni zasazen do dna.

Prosim, o co jde? Vidim to prvne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 13:23 Muž kofejn [963] Re: Ciffik
Zkoušel a anubias přežil v pohodě. Používal jsem asi 5% roztok/ 15 minut. Liliovníček jsem v tom nechal 2hodiny a ten byl spálený. Na ruduchu je to fajn.
Předevčírem jsem zase namíchal 5% roztok na odřasení rampy, ale použil jsem vlažnou vodu. Dost mi "mýdlovaly" ruce, takže s teplotou učinnost silně roste. Protáhl jsem tím i řízky plevuňky nádherné a na některých listech to ruduchu spálilo (teď je fialová), jinde ne. Ale byly tam tak 10s, jsou to křehké kytky a byl to pokus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 12:01 Muž Ciffik [761] - Rostliny – anubias - řasy
Zdarec, ač sem pátral nenašel jsem, co jsem hledal...mám na anubiasech řasy - zelené flekovité/přisedlé. Četl jsem někde, že pomůže koupel v naředěném savu - otázkou jaký to byl poměr? Nezkoušel někdo? Popř. nasměruje někdo na příslušné fórum?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 21:45 Muž Richie83 [1] Re: Designer
Tak zítra jdu pro Valisnerii, teda jestli jí budou mít. Tak se nechám překvapit. Každopádně děkuji za tip, docela se mi to hodí, abych schoval hadičku od vzduchování. A konenčně tam bude taky nějaká "velká" rostlinka. Mám jí dokonce schálenou. Jináč jsme nedávno nainstalovali 38W "denní světlo" a prosvětlili nejtmavší část AQ (není po celé délce) a zdá se, že anubiasu to prospívá. Sama odpůrkyně světla to prohlásila, že asi bude třeba. Původně jsme chtěli tlamovce, ale nějak se nám ze začátku do nich nechtělo, takže třeba časem. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 12:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Richie83
Pak si nekde porid rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea . Tahle rostlina zvlada ledacos (snese dost malo svetla), to uz se nicemu moc nechce a tahle prisera stale vyhazuje nove odnoze. Takze i kdyby se podarilo prisvitit zatim jen trosku (bez toho to bude tak akvarko pro Tlamovce, obcas byvaji uplne bez rostlin), stale bys mohl mit aspon les techto Valisnerek a nemuselo by to vubec vypadat spatne. Jen listi splyvajici na hladine se obcas musi "zredit" ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 18:19 Muž Richie83 [1] Re: Designer
Dneska bylo ujednáno, že světlo nemám rešit :-( uvidí se podle kytiček. Takže to bohužel budu muset vypustit. Odpovědnost za světlo přebírá další osoba a tudíž i kytíšky. :-( Jináč se počítalo, že do deklu původně půjdou klasika zářivky. Takže tak je prostoru dost. Takže světlo teď vypuštím a postupně si poschnáním věci na normoš zářivky. Každopádně děkuji. A přeji všem bezproblémová AQ a zdravé rybičky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Richie83
Otazka je cena. Pokud Te takovy pasek prijde na dejme tomu 500Kc/m, za pridani 2m muzes mit zarivkove osvetleni rekneme 2x39W (za predpokladu, ze si to stejne jako ty LED zapojis a namontujes sam) :-) . Nerikam ze LED jsou k nicemu, ale proti LED paskum mam jakousi averzi, a ne zrovna neopodstatnenou.

Jinak s 3x13W LED pasky nad timhle akvariem zazraky necekej, tak mozna jestli Ti jde o ten Anubias, ten uz by si s tim nejak vystacit mohl.

A pokud napises, ze Ti jde o vysku deklu, ze ho chces hodne plochy, ony LED topi a budes mit nad hladinou s nizkym deklem bez odvetravani peklo, nebo to zase musis resit. Do vyssiho deklu se vejdou i zarivky. A nutnost nizkych deklu? Mas neco nad akvarkem? Jako jestli si tam treba davas lyze, ze ten prostor potrebujes? Ale asi zbytecna poznamka, v prezetaci mas dekl vysoky dost ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 13:50 Muž Richie83 [1] Re: vaaclav
Děkuji, už to říkám od začátku, že 13W je málo, ale bohužel tohle šlo mimo mě. Takže ted ukecat drahou polovičku, že je potřeba více světla. Pomohlo by 2x13W jako hlavní a tohle k němu přidat, když už je doma? Kryt mám vlastní výroby, takže se s přidáním světla počítalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 11:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Richie83
Ma pravdu, predsedo! S takovym svetlem jde udelat jedina vec, dat jej vsechno na jedno misto a mit akvarium ve stylu "Oaza v pousti".

Ale jinak to akvarko ma metr, takze vhodne zarivky jsou snadno k mani, od obycejnych az po specialky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2013 11:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richie83
13w led pásku na 250 litrové akvárium je i na mě hodně málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 16:52 Muž Richie83 [1] – Anubias - rozpadání
Fotka k příspěvku Ahoj všichni, spolu se založením AQ byl vloženy také dva Anubiasy a jeden z nich se začal jaksi "rozpadat" :-( . Bohužel se to objevilo i na nových (spíše malých, než nových) lístečkách a docela ho to požírá. Před 2 dny měněna voda, PH změřeno a v normálu. palec Nebo jestli je do důsledek nového AQ. Děkuji za jakoukoliv info a přeju všem "vyvážená" a bezproblémová AQ. Hezký den.....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2013 12:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ejdriana
No jestli je to tak, a jsou oschle, tak to proste nech, naroste nove listi, ale u Anubiasu to neni na hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 12:05 Žena Ejdriana [0] Re: Designer
Zachránit to už asi nepůjde co?

Nejspíš se asi rozpadnou listy že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2013 12:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ejdriana
Tohle je nejspis oschla rostlina.

Koupil jsem takhle Echinodorus, ze ho dam do truhliku za okno a budu jej pestovat emerzne. Vecer se mi uz do toho nechtelo, tak jsem ho nechal zavazany v igelitaku do rana. Rano byl stale hezky a svezi. Jak jsem ho ale soupnul do truhliku, listy v suchem vzduchu zacaly okamzite ovadat, fakt to bylo dost rychle, a druhy den byly uz polosuche. Takze kdyz delas neco takoveho, hod rostlinu do kbeliku s vodou... Ono by ji to normalne nemelo ublizit, jenze suchy vzduch muze zrejme udelat svoje, jak to ukazal tenhle muj nechteny pokus - vyndani z igelitaku a tim okamzita zmena vzduchu na suchy.

EDIT: Rozdil mezi temi rostlinami chapu, Anubiasy mam taky, ale i ten Echinodorus byl pro mne dost prekvapenim, takze ani tady bych se oschnuti nedivil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 11:43 Žena Ejdriana [0] – Hnědnutí listů
Fotka k příspěvku Ahojte mám problém :-( začaly hnědnout listy anubiausu - při čištění akvária byl vytažen z vody a prostříhávaly se všechny rostliny, tak je možný, že je to způsobeno tím - okraje listů se začaly trochu točit dovnitř jak to bylo na suchu. Po pár hodinách v akváriu se rostlina zpravila a vypadala naprosto normálně a zdravě a za dva dny tohle. Myslíte, že to půjde ještě zachránit? Popřípadě jak?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 14:31 janoo Re: janoo
Fotka k příspěvku dalsie fofo. lepsie nemam.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 14:30 janoo – Biele bodky
Fotka k příspěvku Dobry den, na mojom anubiasy sa objavili biele bodky. Su len na 3 listoch. Nevedeli by ste mi poradit co to je zas a ako by som to odstranil. dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 19:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: azonic
Po té koupeli by měl na odstranění stačit ancistrus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 18:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: azonic
Vytahoval jsem ji jak sileny rucne, menil svetlo, hnojil a nehnojil, nic moc nepomahalo. Rostliny rostly bajecne, nakonec jsem hnojil minimalni davkou PMDD bez NO3, ale rasa bohuzel dal rostla taky. Nakonec jsem zmirnil vytok z filtru tak, ze jsem nasadil na vytok hrdlo z platove lahve nacpane biomolitanem. Rychlost vytoku z filtru pochopitelne znacne klesla (slo to ven vyrazne vetsim prumerem) a rase se prestalo darit. Zda uplne nevim, akvarium uz jsem pak nevidel, partnerske vztahy sem asi nepatri...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 18:12 Muž azonic [63] - Rostliny
Mám ho zatím v odchovně pro C. kakadu a dokud nebude 100% fit tak tam zůstane. Jednou už jsem si takhle zatáhl žabí vlas a už tři měsíce se ho nemůžu zbavit tone
Jak jsi se nakonec té vláknité řasy zbavil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.03.2013 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: azonic
Idelane si ho dej nekam jinem nez do akvarka, nez bude bezpecne po te rase, pac zelene vlaknite rasy jsem se kdysi zbavoval pekne dlouho a docela bych se bal si ji zase obstarat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 17:52 R Muž romant [27982] Re: azonic
Když budeš mít v akváriu podmínky aby řasa nerostla, tak buď sama zmizí a nebo narostou nový listy a ty postižený časem odstraníš. Už bych ho savem netrápil, zelená přisedlá stejně dolů savem moc nepůjde.
Edit: Zelená vláknitá bude taky držet docela dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 17:48 Muž azonic [63] - Rostliny
Dostal jsem "krásný" velký Anubias akorát je celý porostlý zelenou vláknitou řasou tone vykoupal jsem ho v Savu s vodou 1:20 po dobu 4 minut a řasa je na něm stále. Myslíte že bych ho mohl nechat máčet déle nebo mám zkusit udělat silnější roztok?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10376?od=401