Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2024 22:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Vydržet pokud rostou nové kořínky tak to půjde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2024 22:39 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Zachrána
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj, chci se zeptat zkušených pěstitelů Anubiasů, zda je šance na záchranu Anubiase hladkého, který byl umístěn na tak tmavém místě, že mi začal uhnívat. Zjistil a vytáhl jsem ho dost pozdě a po očištění zbyl z něho malý nazelenalý řízek, který asi po měsíci trochu vybledl. Teď je ve váze na světlém místě položený na mechorostu. Normálně bych ho už asi s lítostí vyhodil, ale pod ním jsou pořád čerstvě vypadající bílé kořeny. Co s ním dál, mám čekat na zázrak a jak ještě dlouho? :-(
Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2022 21:14 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Lenanov
Osobně bych se na ten substrát vykašlal a zvolil bych pouze nějaký soil či flexipísky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 06:51 Muž skypi [248] Re: Lenanov
Překopat. Písek-zrnitost-max 1mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2022 23:07 Žena Lenanov [0] - Low-techRe: RAP
Přemýšlela jsem co s tím. Myslíte, že by stačilo navrh dosypat 1-2 cm jemnějšího písku? Počítám s tím, že to propadne a bude to mezi zemí a štěrkem. Nebo musím překopat celé dno?
A jaká zrnitost by byla nejlepší? Stačí 1-2 mm nebo ještě jemnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2022 23:09 Muž RAP [1549] Re: MARTIN HORÁK
Co jsem o anubiasech zjistil z vlastních zkušeností, je to houževnatá rostlina, stačí jí jen čas.
Bohužel dnešní trend je honem honem, tak trochu - hodně ke škodě akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 23:01 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: RAP
To s tebou souhlasím. Jen ty anubiasy prostě rostou taaaak pomalu :-D Osobně bych to oholil, oddenky přilepil na kus dřeva či kamene a umístil někam dozadu. A dokoupil bych pěkný anubiasy do popředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2022 22:55 Muž RAP [1549] Re: MARTIN HORÁK
Martine myslím, že odstranit špatné listy a dát mu čas by mělo stačit. O tom je akvaristika - trpělivost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2022 22:36 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Lenanov
Dobrý den, těch 8 hodin na suchu je opravdu moc. Jinak jak již bylo psáno, z akvaristiky jsou anubiasy v emerzní formě, ale to není nijak zásadní problém. Důvodem k rozpadu listů či hnilobě rhizomu je velká změna chemismu vody a nejčastěji pak teploty vody. Co se týče vašich anubiasů: ostříhat všechny špatné listy a počkat na nové. Nebo koupit od nějakého akvaristy submerzní formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 22:22 Muž RAP [1549] Re: Lenanov
Štěrk a říční písek mají rozdílný tvar. I ten má vliv na rychlost "průtoku" vody dnem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 19:09 Muž skypi [248] Re: Lenanov
Šterk podobné velikosti je pro takovou koncepci nevhodný. Pro inspiraci doporučuji dohledat si informace např. o akvariské expozici v Polsku v botanické zahradě ve Wroclavi, kterou jsem osobně navštívil, kde je použitý "zásobní substrát" v kombinaci s jemným křemičitým pískem. Velký objem nádrží, čistá voda, "pasivní" sycení CO2 a rostliny krásně vybarvené a ve výborné kondici. Mimochodem, krásná je i botanická zahrada, byl jsem tam v květnu a je to pastva pro oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 17:24 Žena Lenanov [0] - Low-techRe: RAP
Štěrk má 2-4mm. Ale možná měl být jemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 17:20 Žena Lenanov [0] - Low-techRe: Rovano
To je Jávský mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 17:14 Muž RAP [1549] Re: Lenanov
Nemá se na tu "hlínu" dávat jemnější substrát než štěrk? Aby se živiny nedostávaly rychle do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 16:10 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Lenanov
Myslel jsem toto. rybicky.net/fotogalerie.php…
Zbytek nechám na kolegovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 13:05 Žena Lenanov [0] - Low-techRe: Rovano
Egerii tam nemám. Jestli myslíte tu Cabombu vlevo v zadu, tak ta mi stále vyplouvá a nechce v substrátu držet. Jinak vypadá zdravě.

Listy anubiasu trochu střihnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 12:56 Žena Lenanov [0] - Low-techRe: skypi
Tak to bude tím, že oschnul. Jinak organický přetížené, tím myslíte moc rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 11:54 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Lenanov
Asi bych zredukoval tu Egerii. Buď utrpěla mechanické poškození, protože má všude po stonkách poškozené lístky nebo se ji moc nedaří. A mohl by z toho být další organický odpad/zátěž.

Anubis se mi taky rozpadal jako na fotkách, ale dokázal se vzpamatovat. Nejspíš nemá rád velké chemické skoky.

A ty nejvíce poškozené listy bych odstraňoval u rostlin. Teda pokud to neodporuje metodě Walstad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 06:18 Muž skypi [248] Re: Lenanov
Anubias tak vypadá, pokud listy oschly nebo pokud byly chemicky poškozeny. Jinak, podle mého názoru, tak jak je akvarium založeno, moc "fungovat" nebude, organicky přetížené je už teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2022 22:29 Žena Lenanov [0] - Low-techRe: vaclav
Prezentace založena. Snad to pomůže. Jinak anubias jsem měla asi 8 hodin nad vodou (květináč byl pod vodou a listy nad vodou). Je možné, že jak jsem ho pak dala pod vodu, že se ty listy pak rozpadly? Byla u něj kromě okružáků i jedna levatka, tu v prezentaci přidanou nemám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 22:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lenanov
Jinak, než emerzně se nepěstují ale pod vodou by nemel mít zas tak velký problém. :-)
Každému tu radíme, aby si založil prezentaci akvária s co nejvíce informacemi jen tak se dá lépe najít příčina problému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 21:42 Žena Lenanov [0] - Low-tech – Rozpad listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč můj anubias vypadá takhle. V akva jsou zatím jen okružáci a kružníci. Založeno jen pár dní. Může to být jen přelisťování?
Edit: Doplním, že je koupený z akvaristiky. Ale i tak může být emerzní, že?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.08.2021 20:42 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dinecek
To chce klid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 20:30 Žena Dinecek [205] – Záchrana anubiase
Ahojte, prosím, dá se zachránit Anubias, kterému jsem z nevědomosti střihla kořínky? On mi v akváriu doslova živoří. Ty, kterým jsem to neudělala, nádherně rostou, ale tenhle chudák má nové lístečky úplně zakrnělé a vůbec nevypadá hezky. Teďka je navázání na kamínku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2021 22:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xixer
Moc svítíš, takže ztlum nebo zkrať dobu svícení. Druhá možnost je přidávat CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.05.2021 21:51 Žena tramtra [3202] Re: xixer
Je to vodní kámen, vyhledej si pojem 'biogenní odvápnění'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2021 21:42 Muž xixer [0] – Bílý povlak
Fotka k příspěvku Poradíte prosím co může být na listech anubiasu - je to na dotek tvrdé jako vodní kamen
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 19:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pecinger
Udělej si prezentaci akvária s co nejvíce údaji pak se dají problémy lépe řešit než podle jedné fotky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 19:43 Pecinger – Rada
Fotka k příspěvku Ahoj. Můžete mi poradit čím to může být?
Už opravdu nevím, co s tím mám dělat. Každý říká něco jiného. Svitim 9 hodin denně. Hnojim Tropikou Zelenou dle návodu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 18:52 Muž paulo [58] Re: Sid
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ok, dneska už mi akvárium zhasíná, ale zítra bych mohl nafotit aktualizaci prezentace 110l. Anubias je ale v tomto akváriu odnepaměti. Tak aspoň oddenek a detail listu
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2021 17:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: paulo
Fajn, já se sice neptal, kde je oddenek, (sám anubiasy běžně sadím tak, že kořeny zahrnu do substrátu), ale odpověď došla - jde o mladé listy.
Nevím, jestli někdo přijde s nějakým názorem, já bych to viděl tak, že byste mohl zkusit přihnojit K2SO4 nebo MgSO4.7H2O.
Konkrétnější bych mohl být, kdybyste mi poskytl víc podkladů (prezentace)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 16:41 Muž paulo [58] Re: Sid
Oddenek je nad substrátem již několik let, do substrátu si pouští kořínky. A jsou to nové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 12:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: paulo
Nevidím na oddenek - jedná se o mladé listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 07:42 Muž paulo [58] – Chybí mi taky železo
Fotka k příspěvku Zdravím, hnojím profitem, ale anubias poslední dobou dělá takovéto listy. Může to mít souvislost s tím že poslední rok vyhání pořád květy? Každá rostlina má aktuálně cca 4 květy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2021 07:04 Muž Korvin [33] Re: Sid, _Rob_
podakovanie , nasadene easy life profito nakolkp po zmerani kapkovymi testmi zystena nizka hladina zeleza este , dusicnanou a fosforu dost....este ray dakuje za skore odpovedene... potlesk palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 21:15 Žena mirkita [0] Re: kofejn
Ďakujem za odpoveď. A musím potvrdiť - levatky už dnes niektoré listy vyčistili palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2021 09:58 Muž Sid [6629] - Rostliny
Já také. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2021 09:01 Muž _Rob_ [80] Re: Korvin
media0.surpanblog.cz/…

Typnul bych to na draslík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 08:49 Muž Korvin [33]
Fotka k příspěvku zdravim vieme z foto poradit co mu chyba...?? voda 30 stupnou gh a aj kh 8 ph 6.8 nehnojim len co2 kvoli ph...4bublinky za s do 500l kava...cez jbl atomizer
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2021 19:23 Muž kofejn [963] Re: mirkita
To jsou rozsivky, v čerstvém akváriu běžná záležitost. Listy bych kvůli rozsivkám nestříhal, šneci ji třeba sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 18:48 Žena mirkita [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Moje akvárium má asi 3 týždne a na anubiase sa pred pár dňami spravil škaredý hnedý povlak. Má malých obyvateľov - slimáčiky, neviem, či to majú oni na svedomí. Má anubias nejakú chorobu? Bude stačiť, keď napadnuté listy odstrihnem?
Vopred ďakujem za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 10:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _Rob_
Tak byly dost vysoké mrazy a slušní prodejci nic živého po tu dobu neposílají. Ve více jak 15 stupňových mrazech to ani nejde a nebo by to stálo tolik že se to nevyplatí pro obě strany. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 10:03 Muž _Rob_ [80] Re: vaclav
To chápu, ale kvalita balení by měla odpovídat ročnímu období a pak je tu samozřejmě reakce obchodu na reklamaci, která mě trochu zarazila. hmm

Nejjednodušší bude akvaristika a kytka přímo z akvária. (Až otevřou) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 09:50 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _Rob_
Nepříjemné zkušenosti s kvalitou nebo množstvím jsem už slyšel o všech prodejcích. Bohužel největší poptávka po rostlinách je paradoxně v zimním období, kdy kvalita rostlin je nejhorší a hrozí i přemrznutí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2021 09:41 Brodys Re: _Rob_
Já mám od nich mini a opačná zkušenost, po 2 měsících jde na květ. Je to o štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 09:23 Muž _Rob_ [80] Re: Andy719
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jo, sem na tom podobně :) Po 3 dnech. Byl z Invitalu (emerz) a jejich reakce?

Nó, to je běžný, kupte si novej..

Takže sem je slušně poslal do zádě a to bylo naposledy co sem u nich koupil rostliny.. potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 17:41 Žena tramtra [3202] Re: Andy719
To bylo první, co mě napadlo, že přemrzly. Dva dny na projev nějakého nedostatku živin (obzvlášť u Anubiasů) se mi zdá příliš krátká doba. Listy vypadají jako spálené, ty už se nespraví. Jestli si chceš rostliny nechat, tak listy můžeš ostříhat. Zkusila bych ale reklamaci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 16:15 Muž 1965 [35] Re: Andy719
Něco mu chybí : PO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 14:33 Muž Andy719 [2] – Umírají Anubiasy? Jdou zachránit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

po dvou dnech od nasazení do akvárka mi (pravděpodobně) začal odcházet Anubias Barteri coin leaf. Tmavnou / hnědnou mu listy a udělaly se na nich jakési tmavé tečky - viz fotky. Když jsem do nádrže dříve anubiasy dával, tak se nikdy nic takového nestalo.

Nasadil jsem do nově založeného akvárka 5 kusů - 1 kus je de facto celý ok (pouze jeden lístek mu začíná mírně od konce hnědnout), zbývající 4 kusy to mají cca na 1/4 - 1/2 listů. Problém může být teoreticky v dopravě - doručení trvalo 3 dny, takže ty květiny byly 3 dny v krabici u dopravce (zakoupeno z rostlin-invital). Nicméně po rozdělání krabice byly všechny listy ok a hezky zelené (a zrovna přes ty dny nebyly nějaké mrazy pod nulou) - začalo mi to dělat až po nasazení do akvárka.

Dá se s tím něco dělat? Mám ty listy ustříhat, nebo naopak čekat, jestli se to nějak neopraví?

Neužívám CO2, pro rostliny do vody přidávám pouze Seachem Flourish dle doporučeného dávkování. Dno je obyč křemičitý písek, ale to je anubiasům asi jedno, když jsou přivázané ke kořenům / kamenům.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 00:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: los.emilos
Záleží jak je ta rašelina kyselá, pokud dost tak rychlá změna pH nebude dělat dobrotu. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10376-anubias-problem