Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2019 20:33 Muž @ Planorbella [63] Re: hapipo
No to bude asi řasa.Dělá se ti proto, že máš málo rychlerostoucích rostlin a tak je zastupuje řasa.No a roste na pomale rostoucím anubiasu.Tak za mě přidat rostliny-dost ony se hned jen tak rychle nerozrostou a šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 19:34 Muž @ hapipo [0] – Černé flíčky na anubias
Ahoj, mám dlouhodobý problém s anibiasem. Mám 4x malý keříčkový + jeden velký mateční. Mám ne něm černé flíčky, které jsem už několikrát odstraňoval úspěšně savem, ale již to nechci dělat pořád dokola a vyřešit příčinu. Je tu plno takových dotazů, ale nikdy jsem nevypatral kloudnou odpověď kromě použití sava.

Koukněte na moji prezentaci, jak hnojim a co používám...

Děkuji moc, Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 17:55 Muž @ toko [2] Re: PeCh
máš alespoň rámcovou představu o hodnotě vody? Ten kámen co tam máš nemá nic společného s vápníkem? S přidáváním hnojiva bez znalosti stávajícího stavu může být docela průser (i když stopovým množstvím asi nic nepokazíš) Takto rychlý rozpad listů nebude, ale od nedostatku živin. Ten kávolistý se rozpadl za jak dlouho od založení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2019 17:22 Muž @ Maq [3697] Re: PeCh
Rostlinu vyjmou, omýt, dezinfikovat hypermanganem (nebo peroxidem vodíku) a vhodit do sklenice s čerstvou, čistou vodou - tedy takovou, kde je málo bakterií a nemají tam co žrát.
Podle potřeby opakovat. Neuškodí na dno vhodit lžičku aktivního uhlí.
Jde o to, že při řezání oddenků vzniká otevřená rána, která je místem vstupu bakteriální infekce. Musíš zajistit (relativně) sterilní prostředí do doby, než se rána zahojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 15:56 Muž @ PeCh [53] Re: Anub
Vyzerá to tak, že máš pravdu. A to je škoda :-( . Teraz som už tretí deň po sebe našiel odpadnutý list z anubiasu. Vyzerá to teda, že je to nejaká choroba ako píšeš. Otázne je, či sa s tým dá niečo robiť. Napadlo ma vybrať ho a vykúpať v hypermangáne, ale obávam sa, že by to nepomohlo, lebo celé akvárium takto nevydenzifikujem :-( .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 15:15 Muž @ Anub [2] Re: PeCh
Ahoj,takle mi jednou odešlo zhruba 80 ks peknych 4 letých keřů anubiasu. Použití hnojiv vůbec neřeš,je to spíše nějaká bakterka,když to udělá jedna,zbytek anubiasu v tom akvarku je KO. Kdysi to byla neznicitelna rostlina,pred 15 lety jsem měl anubiasu doopravdy hromady,ale opravdu kere jako blázen a dnes jsem rad,že vůbec něco přežije. Je potřeba dodržovat karantenu pri vsem co si do akvarka prinesete. Doba kdy se vse do akvarka hazelo okamžitě je dávno pryč. Několikrát jsem videl anubias primo v prodejně kde mu odpadavali lístky a to je špatný v žádném případě nekupovat !!!! Anubias byla ma srdcovka .... byla. V dnešní době je pomalu vše dovezené z Azie a taky to pak tak vypadá. Kámoš nakoupil zhruba 50 ks anubias nana od dennerle a do mesice to bylo fuč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 18:29 Muž @ PeCh [53] – Odchádzajú mi anubiasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, akvárium mám cca 3 mesiace. Myslím, že sa pomerne dobre zabehlo, rastlinám sa celkom darí, aj keď teraz začali stagnovať. Horšie je, že sa mi nepáčia anubiasy. Doma som začal zbierať na hladine odpadnuté listy a pomerne rýchlo jeden anubias kávovníkolistý sa kompletne rozpadol (listy všetky vyplávali, boli stále normálne zelené a tuhé; koreň/rizom ostal neduživý) a tak som ho musel vyhodiť. Ďalšie dve rastlinky sú zatiaľ celkom v pohode = listy nestrácajú, no na niektorých listoch sú tmavšie škrny (nedajú za zošúchať, ale typoval by som ich na nejakú riasu). Jeden list bol deravý od začiatku, mierne sa diery zväčšujú, ale stále sa drží.

Mám ešte anubias barteri nana. Ten som mal dve normálne rastlinky a jednu malinkú. Tá malinká tiež odchádza (od koreňa a zostáva len pár najmenších listov). Väčšia rastlinka vyzerá normálne, odhliadnuc od toho, že najmladší list je výrazne svetlejší a jeden starší list je tiež so škvrnami. Druhú väčšiu rastlinku som dal pred 2,5 týždňom do novozaloženého akvária v práci. Tam sa chvíľu držal, ale tento týždeň som si po víkende všimol, že stratil listy a už mu ich zostáva len pár. Tie na hladine boli akoby odhnité od stonky (stonka a spodok listu boli mäkké, hnedé až priesvitné). Okrem neho som tam mal ešte ďalší anubias nana 'pinto' dva korene. Ten menší sa rozpadol už minulý týždeň, väčší sa zatiaľ drží.

Čo za tým bude, že mi odchádzajú anubiasy? Je to nejaká choroba alebo len chýbajúce živiny? V 96-l akváriu mám podozrenie na chýbajúce makroprvky a od zajtra idem skúsiť prihnojovať PMMD. Ale aj s týmto podozrením som opatrný - ceratophilum najprv rástlo ako divé, teraz sa zastavilo a vyzerá úboho. Rast limnophily sa výrazne spomalil. Ale naopak to nevadí echinodoru, ktorý sa mi v rovnakom čase prakticky zdvojnásobil (ale nechce sa mi veriť, že by sa neznášal s ostatnými rastlinami). A hlavne podozrivé je, že sa mi to deje v dvoch akváriach súčasne.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 00:11 Žena @ Morticia [64] Re: Maq
Ale ani tak na ňu nemám.
Anubias mi roste krásně, nebýt toho kamene.. Klidně ho i vylovim, všechen, že ho je a v něčem vykoupu, jen asi ocet či citronovka nevím, zda je to pravé na živou kytku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2018 23:28 Muž @ Maq [3697] Re: Morticia
Podle prezentace na filtraci přes rašelinu nemáš filtr. Dá se to v nouzi udělat i tak, že do akvárka k vývodu z filtru pověsíš nylonovou dámskou ponožku s rašelinou.
Pokud jde o rašelinu, dá se koupit špatná (různé vylepšené, zahradní), nebo drahá (v akvaristických shopech), nebo dobrá a levná, ale zase většinou ve větším objemu. To poslední jsou některé rašeliny prodávané v zahradnických obchodech, které jsou opravdu bez příměsí a mají nízké pH. (Já mám veliký pytel Bílé baltické rašeliny a funguje mi jak má.)
Jsou i další metody snížení pH, ale když tak o nich přemýšlím, vždy potřebuješ spolehlivé měření pH a vesměs i nějaký další vercajk. A taky nějaké ty investice. Ve srovnání s tím reverzní osmóza jednou provždy všechny Tvoje trable s brněnskou vodou vyřeší a není to tak drahé.
Reverzní osmóza je dar z nebes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 18:11 Žena @ Morticia [64] Re: Maq
Ani jedno nevím, jak se dělá...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 14:14 Muž @ Maq [3697] Re: Morticia
Můžeš zkusit vodu okyselovat.
Dosti bezpečná metoda je filtrace přes rašelinu. V případě brněnské vody naprosto bezpečná, protože v té je uhličitanů spousta.
Pokud si troufáš, můžeš okyselovat háclem z drogerie. Ale to chce velkou opatrnost a trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:17 Žena @ Morticia [64]
Řešil někdo úspěšně ten vodní kámen???? Což, Brňáci nebo jiní..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 07:19 Muž @ DenisLin [2] Re: Amatértom
Takto vypadal už v při koupi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 21:49 Muž @ Amatértom [429] - CichlidyRe: DenisLin
Jaktože má ty listy takto nahečmaté nepřirozeně nakupě? Sázel si ho rovnou do substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 21:43 Muž @ ragus [83] Re: DenisLin
Pár okružáků a pravidelná výměna vody (týdně 1/3) bude zatím stačit. Akvárium je čerstvě založené a chvilku (cca měsíc) mu potrvá než si vytvoří nějakou tu rovnováhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2018 20:46 Žena @ silviebaris [111] - ŽivorodkyRe: DenisLin
Neritinka je vyborny cistic... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 18:44 Muž @ DenisLin [2] – Řasa
Fotka k příspěvku Ahoj, na listech mého Anubias barteri var. nana 'Golden' se objevila řasa. Poradíte mi jak zabránit tvoření další řasy? Děkuji za rady palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 21:21 Muž @ kofejn [932] Re: Wanderer
O víkendu půjde, stejně tam mám strašnou džungli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 20:20 Muž @ Wanderer [1173] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: kofejn
Výdrž, třeba je v tom nevinně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:32 Muž @ kofejn [932] Re: Wanderer
Děkuji za reakci. S afiniskou se rozloučím, byla jako křoví pod anubiasem a tam mám už mech. Teď je právě rozlezlá mezi kameny s anubiasy a odnožuje zdatně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2018 18:52 Muž @ Wanderer [1173] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: kofejn
Moje zkušenosti jsou minimální, mám jen var. nana, prakticky všechny z jedné rostliny a některé chřadnou a jiným se daří dobře. Ale jak to tak čtu a před tím by mě to nenapadlo, tak chřadnou nejvíc ty co jsou blízko nebo v kontaktu s affiniskou. Ten co je nejblíž valisnerii (v mé nádrži připevněný vpravo na větvi) prosperuje skoro nejlépe. Pořád jsem koumal, čím to může být, že se některým daří a jiným ne a možná to bude stejný problém co popisuješ. Je pravda, že mi možná zakolísaly živiny (jednu dobu jsem byl bez největších hnojičů - skalár), to tomu asi taky přispělo, ale na popisovaný problém se zaměřím. Samozřejmě jsou ty anubiasy i v rozdílném proudění. Nedávno jsem to sice trochu přesazoval, ale jestli opravdu nějaká alelopatie funguje, tak to bude brzo vidět. Dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 22:45 Muž @ kofejn [932]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám takový zajímavý problém: v akváriu mám na dvou místech jeden anubias barteri glabra (z jednoho kětináče) a na jednom místě jde a na druhém chcípá a jde zase do čábusu. Vpravo u filtru jsem ho mám od začátku a byl nádherný ( rybicky.net/fotogalerie.php… ), ale pak se něco stalo a nakonec jsem v srpnu 2016 koupil u Hořánků nový. Tehdy jsem ale jeden odenek dal ke stále prosperujícímu anubiasu barteri barteri. No a po cca roce a půl zase anubias u filtru chřadne a vlevo je v plné síle a dělá mi radost. Anubias zdechá od starších listů, které žloutnou. To jen takový úvod do problému...
Rozdíly v umístění jsou: u filtru je rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana a mezi anubiasy roste rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis a dost brání proudění mech v odenkách. Ten jsem nedávno (letos) dost probral, takže na soud, jestli to je špatným prouděním u kořenu, je ještě brzy.
Druhý prosperujíci anubias má v blízkosti jinou kryptošku (zatím jsem nezjištěval druh).

Máte někdo zkušenost s alelopatií anubias valliseria či afiniskou? Skoro mi to vychází na valiserii, protože kryptošku jsem přidal o rok později a to už se první anubias horšil. A nebo valiserie moc stíní, ale to by anubiasům vadit nemělo.
Přidámvám pár aktuáních fotek:
1.foto: anubias OK
2.foto: anubias špatný
3.foto: anubias dnes otrhané lupeny. Anubias OK o listy nepřichází.
4.foto: anubias špatný - odcházející list
5.foto: celkkový přehled.
V prezentaci mám další informace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 07:11 Žena @ lenkalor [277] Re: Sedo
Ještě zkus octem ty bílé kameny. Mám schválně 2 podobné v akváriu, protože mám dost kyselou vodu a při doteku se úplně mažou jako mýdlo. Byl to klasický kačírek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2017 22:50 Muž @ Maq [3697] Re: Tudy
Rašelina z takhle tvrdé vody měkkou neudělá.
Sycení CO2 nenahradí vůbec.
Osmóza není zas tak drahý špás a je to ohromná věc.
Tekuté CO2 je věc vesměs neoblíbená. Sám jsem to zkusil jen krátce a některé rostliny pak měly potíže, tak to už raději nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2017 19:37 Muž @ Sedo [6] Re: Zip
Áno, asi máš pravdu s tým biogenným odvápnením.
Skúsim najskôr tie výluhy z rašeliny a uvidím časom, čo sa bude diať.
Do CO2 by som sa nerád púšťal, som začiatočník, veľmi sa tomu nerozumiem a bojím sa, že by som skôr napáchal viac škody, ako úžitku.
Edit: prípadne pomohlo by aspoň trochu niečo ako TETRA CO2 Plus alebo Dajana Liquid carbon CO2, či to nie je dobrý nápad?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 16:37 Muž @ Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Zip
A co takhle přídavek rašeliny nebo výluhů z rašeliny, možná lepší než CO2 a určitě levnější než osmóza...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.10.2017 16:01 Muž @ Zip [204] Re: Sedo
Dle mého názoru biogenní odvápnění.
Řešilo se to i tady na fóru nebo mrkni jinde.
Měl jsem to taky, než jsem začal přidávat CO2 z bomby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 15:42 Muž @ Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Sedo
V prezentaci máš napsáno, že používáš tvrdou vodu (v Trenčíně asi ani jiná být nemůže) , jestli je to vodní kámen, pak pomůže možná jen toto:
rybicky.net/forum/14515

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 15:33 Muž @ Sedo [6] Re: Tudy
Dno som s octom kontroloval pred založením a bez výsledku. A ten roztok asi skúsim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 15:29 Muž @ Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Sedo
Vypadá to opravdu na vodní kámen. Pokud chceš mít jistotu že to nejsou rozsivky, můžeš Anubias na 4 minuty vložit do roztoku Sava original (poměr 1:20 s vodou). Také bych nabral trochu písku ze dna, nechal ho uschnout a podrobil zkoušce s octem.

Edit: 2. kámen zleva na spodním okraji foto vypadá že by mohl vápenec obsahovat, možná tam máš i další kusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 15:25 Muž @ Sedo [6] – Biely povlak
Fotka k příspěvku Zdavím vás.
Na mojom anubiase sa začal chytať nejaký biely povlak. Mechanicky je pomerne ťažko odstrániteľný. Je hlavne na starých listoch a postupne sa chytá aj na nové. Mne to príde ako vodný kameň. Má s týmto niekto skúsenosti?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2017 18:48 Muž @ Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Gabi123
Přisedlá zelená řasa a možná i rozsivky, na starších listech je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 18:23 Gabi123 - ryby Amazonie – Zelené a černé flíčky
Fotka k příspěvku Ahoj zkušenější, můj anubias má asi problém. Objevily se na něm zelené a černé flíčky. Viz foto. Co to je? Štětičková ne,tu poznám. Málo světla nebo moc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2017 21:34 R Muž @ romant [27144] Re: Amazonka
Vyhledej si pojem rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 21:32 Žena @ Amazonka [32]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám tak 13 dní založené akvárko viz prezentace. Mám tam anubias, který má toto : viz fotka. Co s tím? Čím to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2017 06:12 Muž @ Jifi [646] Re: Maq
Maq napsal: Sorry, ale tohle nemá žádnou souvislost.
Anubiasy často po uříznutí oddenku a vysazení do nového chytají tuhle hnilobu a s hnojením to nemá co dělat.

Možná to často dělají, ale mně to nedělal, pokud jsem ho dal do zaběhnutého akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.09.2017 22:49 Žena @ drvi [2090] - RostlinyRe: Amazonka
Odrizni zdravou cast toho oddenku, az do zdrave tkane, to co hnije vyhod. Je dost velka pravdepodobnost, ze se ta zdrava cast zregenaruje a bude to v pohode rust. Jinak vyhod vzdycky kazdou rostlinu,nebo jeji cast, ktera hnije, hniloba zhorsuje vyrazne kvalitu vody.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:55 Žena @ Amazonka [32] Re: Maq
Tak to jsem ráda že to vím, takže on hnije sám?.. nevím proč. V minulém pokusu o akvárium jsem ji zahrabala do písku a byl naprosto v pohodě. hop A teď je na kořeni a hnije. No, uvidíme.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:51 Muž @ Maq [3697] Re: Amazonka
S těmi šneky je to naopak: oni žerou až to, co odumřelo. Oni to nezhoršují, jen uklízejí zbytky.
Ano, přesně tak to znám, postupuje to oddenkem (tomu "kořenu" se říká oddenek) a listy odehnívají od řapíků ("stopek").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:48 Žena @ Amazonka [32] Re: Maq
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:48 Žena @ Amazonka [32] Re: romant
Teď ho už vyfotit nemůžu, jedině zítra. Ale je to prostě na tak 1/3 vypadané listy podél toho kořenu a některý jsou krásně zelený jenže ve spodu, na koření jsou hnědé ty stonky a hnijou ty nejmenší listy. Ale je pravda že se na ní slízaj šneci takže jí asi nakoušou a kvůli tomu uhnije.. nevím, zítra ráno to vyfotim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:44 Muž @ Maq [3697] Re: Amazonka
S hnojením brněnské vody by Ti mohl poradit Acinonyx. Brněnská voda je akvaristovo neštěstí.
A sháněj se po dalších rostlinách zdarma tady na stránce "darování přebytků", protože tam máš některé dost náročné druhy a ... však víš.
Na hnilobu anubiasů nic účinného neznám. Je to jako otevřená rána - můžeš to desinfikovat, ale pak to dáš zpátky do akvárka plného bakterií, a jede to dál. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:43 Žena @ Amazonka [32] Re: ctibum
Taky si někdy říkám smich .tak to mám nechat jak to je? Tak nebude dělat nic a buď to sní šneci nebo to uhnilé nebo se to vzpamatuje spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:42 R Muž @ romant [27144] Re: Amazonka
A co takhle fotku, jak to vlastně vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:37 Žena @ Amazonka [32] Re: Jifi
Žádné řasy tam zatím nejsou. Koho mám teda poslechnout? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2017 20:35 Muž @ Maq [3697] Re: Jifi
Sorry, ale tohle nemá žádnou souvislost.
Anubiasy často po uříznutí oddenku a vysazení do nového chytají tuhle hnilobu a s hnojením to nemá co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 19:53 Muž @ Jifi [646] Re: Amazonka
Ty listy se rozkládají. Zatím bych zkusil zdvojnásobit dávku toho hnojiva Easy life profito (1 ml 3x týdně).
Jak jsi na tom s řasami? Roste něco nebo zatím nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 17:40 Žena @ Amazonka [32]
Dobrý den, mám v 54l týden založeném akváriu anubias přichycený gumičkou na kořen. Mám v akváriu zatím jen levatku ostrou a nějaký bílý potvůrky co pořád někam spěchají a mají asi půl milimetru :) .
Ale chci se zeptat : anubias má zatím krásné zelené listy. Jenže ty uhnívají ze spodu a jsou něco jako nakousané. Už stratil asi půlku všech listů.
Co s tím? Je to kvůli těm šnekům? Co mi poradíte? Dekuji
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 15:46 R Muž @ vaclav [9195] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: struback
Sežeň si rostliny do brakické vody. Například. rybicky.net/atlasrostlin/samolus_valerandi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 15:32 R Muž @ romant [27144] Re: struback
Polévk. lž. soli na 50 litrů neudělá rostlinám zhola nic, ovšem otázkou je, jak dalece bude ta voda brakická a proto je možno přitlačit a to pol. lž. na 30 litrů vody, což už některé druhy rostlin nedávají, musí se vyzkoušet.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 12062x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10376-anubias-problem