Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2012 15:58 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 11:10 Muž Ad@m [1051] – doutník
Čaute.
Mám problém(až to vôbec problém je)s A. congensis. Listy sa mu zatáčajú do seba až kým vytvoria akýsi tunel alebo "doutník".
Neviete čo by to mohlo byť?
Až to vlastne je nielen estetický problém. Inak rastie, nedávno bol presadený, ale robilo sa mu to už pred tým. Zatiaľ sú také stočené 2 listy.
Vďaka za reakcie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 19:49 S Muž invalida [3881]
Anubias nana...na listech je jakejsi hrubej povrch...pravda je jen na záchodě v oodkladný nádrži..tzn 19 st. a jen úsporka s krevetkama zhangiensis. Těm to vyhovuje ano Mám ho přendat do velkýho aby se zmátořil nebo máte jinou radu? Dík Venca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:20 Muž honzaprouza77 [18]
jo promiň překlik jsem se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:19 Muž honzaprouza77 [18]
tyto tečky se dají odstranit za 2 dny. stačí SAVO originál/nebo proti plísním s vodou v poměru 1:20 mám to ozkoušené. Dá se to tam na 4 minjty, pak opláchne , pak na 30 min do ciste vody, pak zas oplachnout a zpět do akva. Do 2 dnů to zmizelo. Jinak tento návod je z tohoto webu-rostliny-anubias var. nana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2012 21:42 Muž navik [908] - SumciRe: honzaprouza77
honzaprouza77 napsal: ...) V poměru SAvo1:20 vody, mě na můj malí stačilo 1lžíce sava a jedna lžíce vody.
:-) ...nezkusíme ještě jednou ten poměr přepočítat ?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 15:27 Muž honzaprouza77 [18]
Téhle řasy se zbavíš perfektně do dvou-3 dnů podle návodu zde na rybyčkách-rostliny-anubias var. nana jinak SAVO lázeň- SAVO originál, nebo proti plísním(originál jsem doma neměl) V poměru SAvo1:20 vody, mě na můj malí stačilo 1lžíce sava a jedna lžíce vody. Vodu teplou asi tak jak v akvárku. Anubias ponoříš na 4 minuty do této lázně, poté opláchneš vodou o stejné teplotě jako v akva a pak necháš 30min v nádobě s čistou vodou, pak můžeš zase opláchnout a dát do akva- Vše ozkoušeno, tahle řasa zmizela do 2 dnů a zelená chloupková do 5dnů. Ani stopy, a rostlině to neuškodilo(ps:stačí mít namočené jen listy, kořeny jsoem moc nenamáčel, aby si z toho sava něco nevzali.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 20:00 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Housie
Tuhle řasu mám, bohužel to vypadá škaredě, ale rostlině tahle zelená řasa neškodí. Ale kontroloval bych to, aby se neobjevila nějaká horší řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 18:28 Muž Housie [3] Re: Housie
Fotka k příspěvku foto2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 18:28 Muž Housie [3]
Fotka k příspěvku Ahoj, už delší dobu mě zlobí řasa na anubiasech (viz. foto). Svítil jsem jednou 18W zářivkou a měl jsem silný proud z filtru, to už jsem zmenšil a přidal dalších 18W. Na jiných rostlinách tento problém nemám. Prosím poraďte mi, děkuji :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.07.2011 21:37 Muž navik [908] - SumciRe: Eva_R
Většinou si zobnou když je lístek ještě čerstvý, stočený (nerozvinutý) a zřejmě měkčí, takže při zákusu ze strany do lístku ještě stočeného se dírka objeví poté v ploše. Ale jak psal romant, může být i vada "přirozená" - i když dle některých okrajů bych hádal spíše na okousání hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 21:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Deathbull
Z rybníka ne, jenom mražené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 21:35 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Eva_R
Pokud krmíte živým z rybníka, tak jste si možná něco přinesla ssebou...protože takhle sežraný anubis jsem ještě neviděl. Před lety jsem si takhle donesl tuším chrostíky a na jejich schránky padlo hodně kytek...až jsem se lek.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 21:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: navik
Jsou tam už jen dvě staré parmičky zlaté, tak že by ony? Ale že by to ožíraly takhle z prostředka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 21:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: romant
Možné to je.... já si toho všimla až dneska, mohlo to tak už narůst, rostiny moc nesleduju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 21:31 Muž navik [908] - SumciRe: Eva_R
občas jsem měl takto okouslou špičku či okraj čerstvého lístku u anubiasů také. U sebe jsem z toho podeříval mřenky (Botia kubotai) i když jsem je "při činu" nepřistihl... . Ancistrus obvykle ostrouhá list z plochy na žilnatinu a nikdy se nedopracuje ostrých okrajů okusu jako v tomto případě. Otíky a lorikárie bych také nepodezříval... Pokud máte ještě v tom akvárku parmičky, nemohou to být ony?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 21:28 R Muž romant [27987] Re: Eva_R
Určitě se to poškození objevilo až potom co ty listy narostly? Nemůže se jednat o nějakou růstovou vadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 21:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: navik
Tak kdo? Šneci snad ne (okružáci, piskořky, neritiny)? Mám tam ještě otíky, dva L010A. rybicky.net/nadrze/1161
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 21:17 Muž navik [908] - SumciRe: Eva_R
Tohle jistě není dílo ancistruse...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:28 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Anubias
Fotka k příspěvku Můžou tohle udělat ancistrusi?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 09:37 Žena Irwiny [0]
Ahoj lidi, chci se zeptat, jaké jsou možné příčiny žloutnutí listů u anubiase. Vždycky se mu dařilo, a ted poslední dva týdny až měsíc žloutnou listy. Hnojím PMDD, protože echinodorus předtím vykazoval nedostatek železa, což se po tomto hnojení ztratilo, ale moc se mu růst taky nechce, nové listy rostou zdravé, ale nevydrží dlouho pěkné a tak je rostlinka asi o půlku menší než by měla být. Ale zpět k anubiasu. Mám v akva víc druhů, a dělají to všechny, kteří mají kořeny volně ve vodě. Před hnojením PMDD to sice nedělaly, ale zas ten echinodorus. PMDD hnojím už tak třetí měsíc. Vodu mám moc kyselou a musím přidávat sodu a sůl. (je z vodárny, ale má ph5 - řeší se to)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 17:54 Muž Agip [6] Re: katterinecka
Mám koupené Ph test a na tvrdost také. Nenalil jsem tam 30 litrů najednou. Zatím jen 1 litr a postupně po tom litru bych přiléval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 17:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Agip
tvrdost se určitě sníží a kytkám by to mohlo pomoct, ale při takových pokusech bych si koupila testy. Přecejen rybám se moc nelíbí náhlé výkyvy a lít jím tam pokaždý jinou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 16:44 Muž Agip [6] Re: romant
No zkusím jí, třeba se chytne.
Jinak v akva mě bylo doporučeno ať zkusím přidat destilovanou vodu ( v omezeném množství cca 15-30 litrů), že by to mohlo trochu snížit tvrdost a ty řasy trcohu umírnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 16:27 R Muž romant [27987] Re: Agip
Určitě ano, je to vcelku nenáročná rostlina. Rozhodně bych jí zkusil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 16:23 Muž Agip [6] Re: romant
Myslíte, že by se mě tam hodila tady tahle?
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_platyphylla
Dal bych si jí za ten kořen k filtru, abych ho trochu zakryl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 15:49 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Agip
Jo a na jakékoliv řasy na anubiasech mi docela dost dobře bez poškození funguje jemný roztok sava, a vykoupat v tom kytku, nebo spíše jen listy. Ale samozřejmně bude i vhodné zjistit přičinu vzniku tohoto problému. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 22:26 Muž Agip [6] – Re: romant
Na všem se pracuje. Čeká se na výplatu ;-)
Ale zatím nevím jakou k tomu koupit.
Já mám zatím trochu problém i v tom, že mě při nákupu kytek co tam mám teďka dost při převozu pomrzlo, ale už se chytaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:34 R Muž romant [27987] – Re: Agip
Anubias bude na takovouhle řasu náchylnější. Je to velmi pomalu rostoucí rostlina a někdy mám pocit, že řasy přímo přitahuje. Po založení akva jsem je na anubiasech měl taky, přesně jak píšeš, hlavně na těch starších listech. Díval jsem se do Tvojí prezentace a přidal bych ro toho akvárka další rostliny, hlavně nějaký rychlerostoucí. Ideální budou nějaký stonovky, ty jsou do nově založený nádrže nejvhodnější. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:30 Muž Agip [6] – Re: romant
Díky, teďka jsem to zkusil z toho listu velmi lehce otřít a jedná se o řasu. Myslel jsem si, že se jedná o nějakou nemoc.
Podle článku píšou, že většinou sami zmizí, takže si toho nevšímat? Nebo co by jste doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.03.2011 21:15 R Muž romant [27987] – Re: Agip
Bude se jednat o tzv. hnědou řasu, nebo-li rozsivku.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:02 Muž Agip [6]
Fotka k příspěvku Anubias Barteri
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:01 Muž Agip [6]
Fotka k příspěvku Dobrý večer, nevěděl by někdo čím to může být způsobeno? Mám celkem nově založené akvárko a najednou jsem si všiml na Anubias Hastifolia (normálně rostou nové listy) na starším listu se obevilo tohle.
To stejné se obejvilo i na Anubias Barteri (né tak výrazné)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 14:58 GP – Re: Kellyšak
abych pravdu rekl, tak nevim, ale vzhledem k tomu, ze ty fotografie jsou totozne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 11:51 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Výměna dna
Dospěl jsem k názoru, že vše předělám.Manželka chce stejně příští rok akvário dat do obyváku,kvuli malé přestavbě bytu, tak to rovnou předělám.
Jen poslední naléhavá otázka.
Poradte mi zkušení akvaristi jaky vhodný akva.písek zvolit:
Dva typi mam v merku,vypadají trochu identicky.
První:
www.flexiobklady.cz/…
Druhý:
www.akvarista.cz/…
Pls. máte někdo zkušenosti.
Děkuji všem za rozumnou odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 10:08 Pupeg – Anubias listy
Hoj, netušíte proč se mi na anubiasu dělaj u novejch listů bílé fleky? Je to jako požrany ale nemám tam anciky ani moc šneků. Nechapu čim to je a to už je mám několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 23:15 Muž Mejla [21] – Re: Kellyšak
A jinak to jako BO vypadá? (drsný na omak, k setření je třeba velké síly a pak se spíše drolí a u měkkých listů je nemožné to sundat bez poškození) Jinak ten substrát co jste udal, sem u pár lidí tady v prezentacích viděl a i na fóru se o tomhle dně mluvilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 22:49 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – dno
Mám zakoupit tento písek?
www.flexiobklady.cz/…
Bude vhodný. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:40 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: Haimdol
Samozřejmě máš pravdu.No vypadá to asi na výměnu dna. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 13:08 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: Sid
Fotka k příspěvku Test Octem na Echinodorusu je neutrální,ani bublinka. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 12:51 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kellyšak
Těch pár bílých kamínků (mramor) určitě nevadí. Alespoň ne tolik, jako nevhodná struktura toho čedičového štěrku... :-O
Co zkusit octem testnout ještě nějaký ten list?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 10:40 Muž Kellyšak [6] - Rostliny
Fotka k příspěvku Takže jedniná možnost je výměna akva.dna? sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 10:17 Muž Kellyšak [6] - Rostliny
Fotka k příspěvku Všechny tyto bílé kamínky oz.na obrázku lehce bublají jinak vše je neutrální.
Zkoušel jsem to octem neředěným.
:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 20:29 Muž Mejla [21] – Re: Sid
Rozhodně souhlasim, jen sem to měl v hlavě a už nepřenes na "papír"..
Ale určitě sem zvědavej co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 20:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Mejla
Nejprve by se mělo potvrdit nebo vyloučit, zda dno obsahuje vápenec, a zda je na listech anubiasu CaCO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 20:08 Muž Mejla [21] – Re: Sid
Přišlo mi to jako směs mramorového štěrku, zvláště ty hnědočervené kusy, s něčím.. A vycházel sem z toho, že to je BO, bo mi to přišlo stejné jako sem to měl já.
Pravda je že, pokud to BO není či štěrk neobsahuje vápenec je mé navržené řešení zbytečné. Co by to mohlo být jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 15:30 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Štěrk obsahuje vápenec...
Vy myslíte, že ten čedič na Kellyšakově fotce obsahuje vápenec? hmm
Co kdyby nejdřív, než se pustí do přestavby akva podle vaší rady, zkusil testnout, jestli se skutečně jedná o BO a jestli štěrk skutečně obsahuje vápenec?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 15:21 Muž Mejla [21] – Re: Kellyšak
Vzhledem k tomu, že cočkujete (dle profilu) tak bych viděl problém ve dně. Štěrk obsahuje vápenec a ten zreaguje s dodávaným co2 a na kytky už nezbyde.. Možné řešení je výměna dna za jiné, křemičité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 15:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kellyšak
Co zkusit rostlinu vytáhnout a postižený list vložit do nádoby se slabou kyselinou, (např. octovou, i zředěnou) - bude-li šumět, jde o BO. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18098x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10376-anubias-problem?od=501