Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 14:57 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: Mejla
Aha,co mi tedy poradíte
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 14:54 Muž Mejla [21] – Re: Kellyšak
třeba biogenní odvápnění..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 14:36 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: Linduš
Jj,co by to bylo jiného než řasa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 08:12 Žena Linduš [166] – Re: Kellyšak
to je řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 22:37 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Napadený Anubias
Fotka k příspěvku Prosím vás můžete mi někdo pomoct s touto řasou.Viz foto....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 19:17 Muž puky274 [0]
mne se na spodni strane anubiasu udelal takovi bili povlak takove trubicky nevim co to je. zitra pridam foto.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 18:23 Žena Kerze [14]
Dusičnany jsem měřila,tím to není. Všechny základní hodnoty vody jsou v normě. Molitan, peru, jak píšeš. Svítím 10-12 hodin. Teplotu vody mám snížit ? Mám ji na 25 st.. Původně jsem bojovala s hnědou řasou. Bylo jí plné akvárko. Tu jsem porazila výměnou zářivky a jednou tabletou Algizitu. Okamžitě se ale objevila tahle zelená a to už je horší...nic nezabírá... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 18:04 Muž wexli [-4] – pro Kerze
co se tyče toho filtru,to uhlí neni ani tak dulezitej,jako spis velikost molitanu a jak casto a jak ho peres,ideal je jak odkalis vodu jen ho trochu proprat v te vode ne pod kohoutkem,jelikoz jsou v nem dulezite kultury,jinak je znicis.A vodu muzes mit pruzracnou jelikoz je v ni hodne dusicnanu,coz muze mit za nasledek ty rasy.jeste me napada zkus zmenit teplotu a jak dlouho svitis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 17:35 Žena Kerze [14]
Hm, tak já mám stejné zelené bodky na Anubiasech a vyhodila jsem nádhernou vzrostlou Sagitarii - byla samá řasa, ale hlavně mám celé zelené pozadí. Z těch Anubiasů je odstraňuju Savem, z pozadí jsem to zkoušela kartáčem, ale nepustila se ani štětička. Odkaluju, měním vodu, čistím sklo, kytky - 1-2x týdně - voda je krásně čistá, rybám se daří, Anubiasy kvetou. Filtraci mám s uhlím, svítím dle návodu, přerybněno nemám, krmím přiměřeně, nehnojím...Co dál ? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 00:46 Muž miloon [4] – stare listy?
zdravim...cim to je ze listy anubiasu sa mi rozkladaju a hnednu...ale nie vsetky iba tie stare...moze to byt vekom? ma priblizne jeden rok. tie mlade listy su pekne...tak zeby boli tie uz stare a odumieraju tak prirodzene? coze alebo ...?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 20:10 Muž filipsi [1295] Re: Leonardo
Trham jen listy prestarle, co uz odchazeji a zloutnou. Jinak jestli uz v akva rasa nebuji, sleze postupne i z nej. Da se i vykoupat na chvili ve zredenem savu, ale dal bych prednost tomu, az sama sleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:42 Muž agent007 [47] Re: Leonardo
No nevím. Anubias (v. nana) zkracuju, že přestřihnu stoneka dál roste, ale když utrhneš listy...to bude vypadat blbě, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:35 Muž Leonardo [3] Re: Landvir
Na nových listech... Těch 4 řasa už není, ten problém jsem už vyřešil, ale nerad bych ho odroval tím,že ho tak očešu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:12 Muž Landvir [57] Re: Leonardo
Myslim ze by to nemelo ničemu vadit jen jestli ta rasa neporoste dal na dalsi listy? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 18:52 Muž Leonardo [3] – anubias
měl bych malý dotaz..anubias mi obrostl řasou, která nejde z lístků odstranit..stane se něco vážného, když napadené listy odstraním..asi 4zůstanou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:05 Kralicek11 – Re: Semtex
noo tak jsem cetl nejaky to info tutoho sneka a nejak se mi zacal libit jeho vlastnostma...a co jsem pochopil tak na moji 112 bych mel koupit teda dva?? a opravdu nezerou ty kytky?a daji se dobre sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:02 Kralicek11 – Re: Yirka
hehe tak jsem rikal ze se neprodavaji:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:56 Muž Yirka [9118] – Re: Kralicek11
Tito šnečci se opravdu asi neprodávají (a přesto je má skoro každý :) ) a pro rostliny jsou prakticky neškodní. Tu paseku na listech rozhodně na svědomí nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:56 Kralicek11 – Re: Bexi
oka diky....tak snad ten anubias vzdycky pred rozvinutim sezraly ancici...protoze by bylo vse vyreseno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:54 Bexi
můžeš.Kytky nežere
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:47 Kralicek11 – Re: Yirka
rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_hladky
tuto je ten snek...
mam je tam nejaky teda dat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 16:22 Muž Yirka [9118] – Re: Kralicek11
A to, že ti chybí železo a stopové prvky jsi nějak změřil nebo vypozoroval, či na jakém základě ti to bylo doporučeno?
Plži, pokud se užpustí v nádrži do vegetace, tak v drtivé většině do špatné, poškozené, uhnívající. Když používáš CO2, máš přehled o PH, NO2-3?
Vím, že se ti může zdát, že odpovídám otázkami, ale chci tě navést do oblastí, které by jinak vyplynuly z prezentace. Mimochodem za čas, který jsi věnoval vypisování některých příspěvků s popisem nádrže bys už měl prezentaci hotovou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 16:14 Muž Snofrev [54] – Re: Kralicek11
no tak prodávat jsem snad ještě neviděl pouze levatky a plovatky, které se dají nasbírat i u nás v řekách, případně v přehradách
jinak snad všechno se dá sehnat v prodejnách a někdy za dost divokou cenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 15:30 Kralicek11 – Re: Sid
oka tak vecer poslu odkaz jakej typ sneku mam ale jsem si stoprocentne jistej ze to jsou ty nejobycejnesji ktery se prodavaji...no myslim ze ani se neprodavaji:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 14:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kralicek11
btw 2 ancistruse ted hledam po AQ protoze cumim do AQ a jeden z nich je na listu Echion.a vydim jak tam dela krasne dirky takze jdou do vedlejsiho AQ :(
ale mam zase problem v tom jak mam zabranit rasam pac kdyz jsem je tam nemel tak zelena rasa byla skoro vsude-tak jestli tam mam dat nejaky ty sneky ale to mi bylo receno ze taky zerou kytky...:(

Králíčku, Králíčku...!
Tak už je to tady... :) Vzpomínáte?
Jestliže máte v akva echinodorus, pak je skoro vyloučené, aby viníkem poškození anubiasu byli ancistrusi. Jsem si jistý, že jako první by zdevastovali echinodorus. Kapišto?
Vyhodit šneky byla chyba - jsou to výborní pomocníci proti řasám. Odpůrci šneků s nimi jen neumí zacházet.

Šneci chovaní v běžných akváriích (okružáci, levatky, piskořky...), zdravé kytky nepoškozují. Něco jiného jsou jednoznační "rostlinožrouti" typu marisa, plovatka ap.
Není takový problém zorientovat se, kteří šneci do rostlinného akva ANO, a kteří NE... ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 13:42 Žena Rebbie [71]
Kralicek11 napsal:
ale mam zase problem v tom jak mam zabranit rasam pac kdyz jsem je tam nemel tak zelena rasa byla skoro vsude-tak jestli tam mam dat nejaky ty sneky ale to mi bylo receno ze taky zerou kytky...:(


Stejně máš nejúčinnější neřešit následek - řasu, ale příčinu ;-) čili ubrat ryby, přidat kytky ;-) Já to udělala naopak a mam akvo plný řasy přisedlý, fuj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 12:15 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Kralicek11
Já mám na řasy Neritinky a ještě se mi nestalo že by některá vlezla na kytku a už vůbec ne, že by jí okusovala. Jinak na řasy je to Tank tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 12:04 Kralicek11 – Re: Yirka
takze PMDD jsem zacal hnojit z toho duvodu ze mi tady bylo receno ze mym kytkám chyby zelezo a stopove prvky...
jinak:4xneonku
4xparmicku 5pruhou
4xrazboru klinoskvrnou
1xmecovku
asi 5 pancirnicku
nekolik(nevim kolik presne)piskorku vezovitou
3xparmicku cernopruhou
4xdania
no a perovce...tech mam dohromady asi 6 ale nwm jaky jsou to druhy pac jak hledam tak hledam a nemuzu je najit a jsou porad zalezly v kokosu a nemuzu je vyfotit...
a btw 2 ancistruse ted hledam po AQ protoze cumim do AQ a jeden z nich je na listu Echion.a vydim jak tam dela krasne dirky takze jdou do vedlejsiho AQ :(
ale mam zase problem v tom jak mam zabranit rasam pac kdyz jsem je tam nemel tak zelena rasa byla skoro vsude-tak jestli tam mam dat nejaky ty sneky ale to mi bylo receno ze taky zerou kytky...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 10:44 Muž Yirka [9118] – Re: Kralicek11
Můžeš ještě přidat všechny obyvatele nádrže?
Přidáváš-li CO2 a PMDD, víš přesně proč, respektive přidáváš nějak cíleně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 10:41 Kralicek11 – Re: CaLiH2O
oka tak dodam info tohoto typu....
osvetleni-2x 20W
hnojivo-CO2 a PMDD
AQ-112L
prave ze me to nejde jako tobe takhle nasridacku...me proste lezou ty pulky porad...:(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 09:53 Muž CaLiH2O [2] - Rostliny – Anubias
dělalá mi občas podobný problém Anubias Coffeefolia. Nový list se rozvíjí úplně normálně, ale nedosáhne celé velikosti - vyroste jakoby "ožaná půlka listu". Pak vyrostou třeba dva krásné nové listy a opakuje se to. Určitě to není ancistrus, nejsou to ani šneci - můj názor je, že rostlině něco chybí. Možná hnojivo či více světla by to pořešilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 08:37 Muž Yirka [9118] – Re: Kralicek11
A tato tvoje poznámka mě přivádí zpět k mé úplně první reakci. Bez prezentace nádrže, či popisu co a kdo v ní vůbec přebývá a jak je velká je to hádání z křišťálové koule.
Pokud chceš opravdu cílenou radu, musíš dát k dispozici relevantní informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 21:24 Kralicek11
neni mozny ze by to delali perovci??(rybicky.net/atlasryb/perovec_skvrnity,http://rybicky.net/atlasryb/perovec_cernobrichy)
protoze tam pisou: Vyžadují drobnou živou potravu, řasy a jinou rostlinnou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 21:19 Kralicek11 – Re: Sid
jo uz to chapu ale tak kdo to muze bejt??takze oba dva anciky vyndat a dat tam zase sneky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2009 21:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kralicek11
Sid: echiondrius tam je ale ten je hned vedle anubiase takze s echi. to nema nic spolecnyho...
Naopak! :) Neptal jsem se na ten echinodorus jen tak z plezíru! ;-)
Jestliže máte v akva echinodorus, pak je skoro vyloučené, aby viníkem poškození anubiasu byli ancistrusi. Jsem si jistý, že jako první by zdevastovali echinodorus. Kapišto? :-)
Vyhodit šneky byla chyba - jsou to výborní pomocníci proti řasám. Odpůrci šneků s nimi jen neumí zacházet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:57 Kralicek11
Yirka:sneky uz jsem vyhazel tak pred mesicem a zeleninou taky neprikrmuju....
Sid:echiondrius tam je ale ten je hned vedle anubiase takze s echi. to nema nic spolecnyho...

no je mozny ze to delaji ti ancici ale kdyz jsem je vyndal tak po dvou dnech jsem nevydel do sveho AQ protoze to porostlo zelenou rasou...sneky jsem vyhazel tak uz pred mesicem protoze mi bylo receno ze taky zerou kytky...a anubias mi doporuci kamos z toho duvodu ze maji tuhý listy a nesezerou to tak ancici ale stejnak mi to asi zerou tak co s tim?protoze kdyby slo vse jak ma jit tak uz je anubias krasne rozrostlej sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:19 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Rebbie
Ancistrusové jsou pověstní svou "láskou" k echinodorům. Myslím, že i mezi nimi si dokážou najít své více či méně oblíbené druhy, přesto jim dávají přednost před jemnolistými rostlinami. :-)

Kralicek11: Zdá se mi to a nebo to, co vidím na 1. fotce, je skutečně list echinodoru? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:12 Žena Rebbie [71] – Re: Yirka
Anciky nemam,prave pro jejich povestny niceni kytek, ale tak nejak si myslim, ze pokud sou v akvu i jiny kytky nez anubiasy, daj prednost tem jemnolistym ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:11 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kralicek11
Jestli mohou být na vině ti malí ancistrusové, jak píše Yirka, to netuším - tyto ryby mají do mých akvišek už hodně let vstup zakázán! :-D
Já čekal ve vašem seznamu spíš nějaké tetry, např. krvavé... S těmi zkušenost mám! :) Tyhle malé rybky dokážou zdevastovat anubias tím, že před rozvinutím nového listu ukroutí jeho špičku, takže po rozvinutí list vypadá tak nějak, jako na vaší fotce... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2009 20:05 Muž Yirka [9118] – Re: Rebbie
Pokud jsou právě rostoucí-mladé, není ještě jejich tuhost nikterak velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:01 Žena Rebbie [71] – Re: Yirka
To si nemyslim, anubias ma dost tuhy listy na to aby je takhle ozral ancik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2009 19:45 Muž Yirka [9118] – Re: Kralicek11
Malý ancistrus a čerstvě rostlé lístky-to jde do sebe. Nějací šnečcci se taky najdou? Přikrmuješ zeleninou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 18:57 Žena Rebbie [71]
Je to jak pise MiHI,jen se mi to z mobilu nechtelo az tak podrobne vysvetlovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 18:55 Kralicek11 – Re: Sid
dva MALÝ ancistruse,razbory,parmicky petipruhe.cernopruhe,pancirnicky,perovci,dania...
ty anciky jsem tam dal z toho duvodu protoze jsem mel zeleny skla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 18:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kralicek11
Udělejte, co vám doporučil Yirka - napište, jaké rybky máte v tom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2009 17:59 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Helenis
anubias může růst na kořeni, kokosu... a nemusí být zasazen, ale může. Pouze je třeba dbát na to, aby byly zasazeny pouze kořínky a oddenek byl těsně nad substrátem, ne v něm. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:50 Helenis
Ahoj, všechny anubisy nesmí být zasazené??? Já myslela že mohou ale nemusí.. jsem začátečník a mám je zasazený :( vlastně jsem nakoupila na burze rostlinky od pána, kterej neměl vůbec čas ani snahu mi něco vysvětlovat a jelikož byl jedinej co měl akva rostlinky, tak jsem nakoupila :( Nerada bych jim ublížila a přišla o ně :( Ale je pravda, že mají sem tam hnědé konce listů :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:15 Žena Rebbie [71]
Nemas ty ho nahodou zasazenej v tom sterku ci kamincich? Ty fotky sou nevalny a ja na to ke vsemu koukam jen z mobilu,tak spis strilim od boku.. Nemel by bejt zasazenej, musi mit korinky volne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 16:54 Kralicek11 – Re: Yirka
sry ten profil budu muset udelat no...
ale tak vis co jako pochopil bych ze to ozerou jenze nechapu kdy by to mohli udelat kdyz on uz se takhe rozvine...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2009 16:52 Muž Yirka [9118] – Re: Kralicek11
Nevím jak tobě, a v profilu nemáš dostatek informací, ale mně připadnou jako ožrané.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10376-anubias-problem?od=551