Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2017 16:01 Muž Zip [277] Re: Sedo
Dle mého názoru biogenní odvápnění.
Řešilo se to i tady na fóru nebo mrkni jinde.
Měl jsem to taky, než jsem začal přidávat CO2 z bomby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 15:42 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sedo
V prezentaci máš napsáno, že používáš tvrdou vodu (v Trenčíně asi ani jiná být nemůže) , jestli je to vodní kámen, pak pomůže možná jen toto:
rybicky.net/forum/14515

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 15:33 Muž Sedo [6] Re: Tudy
Dno som s octom kontroloval pred založením a bez výsledku. A ten roztok asi skúsim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 15:29 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sedo
Vypadá to opravdu na vodní kámen. Pokud chceš mít jistotu že to nejsou rozsivky, můžeš Anubias na 4 minuty vložit do roztoku Sava original (poměr 1:20 s vodou). Také bych nabral trochu písku ze dna, nechal ho uschnout a podrobil zkoušce s octem.

Edit: 2. kámen zleva na spodním okraji foto vypadá že by mohl vápenec obsahovat, možná tam máš i další kusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 15:25 Muž Sedo [6] – Biely povlak
Fotka k příspěvku Zdavím vás.
Na mojom anubiase sa začal chytať nejaký biely povlak. Mechanicky je pomerne ťažko odstrániteľný. Je hlavne na starých listoch a postupne sa chytá aj na nové. Mne to príde ako vodný kameň. Má s týmto niekto skúsenosti?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2017 18:48 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Gabi123
Přisedlá zelená řasa a možná i rozsivky, na starších listech je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 18:23 Gabi123 – Zelené a černé flíčky
Fotka k příspěvku Ahoj zkušenější, můj anubias má asi problém. Objevily se na něm zelené a černé flíčky. Viz foto. Co to je? Štětičková ne,tu poznám. Málo světla nebo moc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2017 21:34 R Muž romant [27982] Re: Amazonka
Vyhledej si pojem rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 21:32 Žena Amazonka [33]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám tak 13 dní založené akvárko viz prezentace. Mám tam anubias, který má toto : viz fotka. Co s tím? Čím to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2017 06:12 Muž Jifi [675] Re: Maq
Maq napsal: Sorry, ale tohle nemá žádnou souvislost.
Anubiasy často po uříznutí oddenku a vysazení do nového chytají tuhle hnilobu a s hnojením to nemá co dělat.

Možná to často dělají, ale mně to nedělal, pokud jsem ho dal do zaběhnutého akvárka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.09.2017 22:49 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Odrizni zdravou cast toho oddenku, az do zdrave tkane, to co hnije vyhod. Je dost velka pravdepodobnost, ze se ta zdrava cast zregenaruje a bude to v pohode rust. Jinak vyhod vzdycky kazdou rostlinu,nebo jeji cast, ktera hnije, hniloba zhorsuje vyrazne kvalitu vody.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:55 Žena Amazonka [33] Re: Maq
Tak to jsem ráda že to vím, takže on hnije sám?.. nevím proč. V minulém pokusu o akvárium jsem ji zahrabala do písku a byl naprosto v pohodě. hop A teď je na kořeni a hnije. No, uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:51 Maq Re: Amazonka
S těmi šneky je to naopak: oni žerou až to, co odumřelo. Oni to nezhoršují, jen uklízejí zbytky.
Ano, přesně tak to znám, postupuje to oddenkem (tomu "kořenu" se říká oddenek) a listy odehnívají od řapíků ("stopek").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:48 Žena Amazonka [33] Re: Maq
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:48 Žena Amazonka [33] Re: romant
Teď ho už vyfotit nemůžu, jedině zítra. Ale je to prostě na tak 1/3 vypadané listy podél toho kořenu a některý jsou krásně zelený jenže ve spodu, na koření jsou hnědé ty stonky a hnijou ty nejmenší listy. Ale je pravda že se na ní slízaj šneci takže jí asi nakoušou a kvůli tomu uhnije.. nevím, zítra ráno to vyfotim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:44 Maq Re: Amazonka
S hnojením brněnské vody by Ti mohl poradit Acinonyx. Brněnská voda je akvaristovo neštěstí.
A sháněj se po dalších rostlinách zdarma tady na stránce "darování přebytků", protože tam máš některé dost náročné druhy a ... však víš.
Na hnilobu anubiasů nic účinného neznám. Je to jako otevřená rána - můžeš to desinfikovat, ale pak to dáš zpátky do akvárka plného bakterií, a jede to dál. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:43 Žena Amazonka [33] Re: ctibum
Taky si někdy říkám smich .tak to mám nechat jak to je? Tak nebude dělat nic a buď to sní šneci nebo to uhnilé nebo se to vzpamatuje spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:42 R Muž romant [27982] Re: Amazonka
A co takhle fotku, jak to vlastně vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:37 Žena Amazonka [33] Re: Jifi
Žádné řasy tam zatím nejsou. Koho mám teda poslechnout? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2017 20:35 Maq Re: Jifi
Sorry, ale tohle nemá žádnou souvislost.
Anubiasy často po uříznutí oddenku a vysazení do nového chytají tuhle hnilobu a s hnojením to nemá co dělat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 19:53 Muž Jifi [675] Re: Amazonka
Ty listy se rozkládají. Zatím bych zkusil zdvojnásobit dávku toho hnojiva Easy life profito (1 ml 3x týdně).
Jak jsi na tom s řasami? Roste něco nebo zatím nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 17:40 Žena Amazonka [33]
Dobrý den, mám v 54l týden založeném akváriu anubias přichycený gumičkou na kořen. Mám v akváriu zatím jen levatku ostrou a nějaký bílý potvůrky co pořád někam spěchají a mají asi půl milimetru :) .
Ale chci se zeptat : anubias má zatím krásné zelené listy. Jenže ty uhnívají ze spodu a jsou něco jako nakousané. Už stratil asi půlku všech listů.
Co s tím? Je to kvůli těm šnekům? Co mi poradíte? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 15:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: struback
Sežeň si rostliny do brakické vody. Například. rybicky.net/atlasrostlin/samolus_valerandi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 15:32 R Muž romant [27982] Re: struback
Polévk. lž. soli na 50 litrů neudělá rostlinám zhola nic, ovšem otázkou je, jak dalece bude ta voda brakická a proto je možno přitlačit a to pol. lž. na 30 litrů vody, což už některé druhy rostlin nedávají, musí se vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 15:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: struback
Proč ne? Klidně solte... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 15:03 struback
1- Mám rybičky arius jordani které vyžadují brakickou vodu.
2- Mám v akvárku plno anubiasů,ale moje rybičky potřebují brakickou vodu
Můžu jí nějak rozumně osolit :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 10:08 Májenka – Anubias minima mi začal hnít :o(
Přeji pěkný den. Prosím moc o radu, co jsem udělala špatně? Včera jsem si založila akvárko a do dnešního dne mi začíná pomalu hnědnout anubias minima (psáno na štítku u kytky). Má s tím prosím někdo z vás zkušenosti? Současné osazení akva rostlinkami mám napsané v profilu včetně první fotky, která je sice trochu nepovedená, ale večer, až se otočí sluníčko snad bude lepší prostředí na focení. Moc děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 18:19 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Maq
U me se to v pocatcich existence akvaria delalo na anubiasech, echinodorech a valisneriich. Po pridani co2 ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2017 12:40 R Muž romant [27982] Re: Maq
Zvláštěpak anubiasy to umí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2017 12:03 Muž Zip [277] Re: Maq
Umí ;-)
tedy ty moje ano, než jsem začal přidávat CO2 z bomby, tak jsem na nejvyšších listech pod světlem na nich měl bílou krustu, něco jako sanytr v konvici :-)
S CO2 to z listů zmizelo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 11:32 Maq Re: romant
Anubias to umí??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 09:22 CZAntik Re: romant
Biogenní odvápnění by to asi mohlo být. Přidával jsem CO2 Vital od Rataje, ale pak jsem přestal a je pravda, že zhruba od té doby se na listech začal objevovat ten povlak. pH se mi pohybuje kolem 7,2-7,4. dKH jsem měl zpočátku na 9°, ale postupem času mi spadlo a teď stabilně drží na 5°. Uvažuji, že bych začal přidávat CO2 (cukr+droždí). Kdyby se mi CO2 podařilo dostat do optimálních hodnot, tak by ten povlak samovolně zmizel..? Jestli jsem to pochopil správně tak na těch listech je de facto vápníková krusta a protože nejsem chemik, tak mi není jasné, jestli se zvýšením úrovně CO2 (sice zastavím další vylučování vápníku na listech) ta již vzniklá krusta rozpustí...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 19:10 R Muž romant [27982] Re: CZAntik
Zkus se podívat na biogenní odvápnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 18:58 CZAntik
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém s Anubias barteri nana, na listech se utváří tmavý povlak (nerovnoměrný), mechanicky odstranit nejde. tvoří se na dvou rostlinách, jedna je na kořenu, téměř pod hladinou, druhá je naopak pod kořenem, poměrně ve tmě. Další tři rostliny mají krásně zelené listy, viz. rostlina nalevo na fotce. Netušíte někdo čím to je...?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 06:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: mysz
Zaujíma ma to tiež, o anubias som takto prišiel. Keď som ho priniesol, bol krásny, dokonca vyháňal kvet.
Potom začal púšťať listy, smrdieť, korene hniť a do troch týždňov odhnil celý. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 00:08 Žena mysz [12] Re: janesik1xjakep
Přesně od 3. ledna. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 23:52 Muž janesik1xjakep [63] Re: mysz
Jak dlouho ho v tom aq máš? Nedala jsi ho tam teď nedávno? nebo ho tam maš od založení, tudíž asi měsíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 23:40 Žena mysz [12]
Tak tomu se říká z bláta do louže: když už jsem po více než měsíci od založení akvária vychytala startovní problémy s filtrem a narušením rovnováhy asi příliš razantním zásahem do dna (substrátu) - a hodnoty NO2 mi konečně klesly na rozumnou úroveň -, tak se mi začala dělat slepá hladina a měla jsem pocit, že je voda trochu cítit. V mé mininádrži (20 l) jsem chvíli pátrala po příčině a nakonec zjistila, že anubiasu patrně zahnívají kořeny, resp. část oddenku. Je to divné, nebyl zasazený do substrátu (ale byl hodně velký, měl spoustu kořenů, možná v tom byla potíž). Takže jsem rostlinu vyndala, pořádně propláchla kořeny, odstřihla ty uhnívající části oddenku (a tu nejpoškozenější část rostliny rovnou vyhodila). Zbytek jsem rozdělila na dvě menší části, opět navázala na kámen a vrátila do akva. Jinak mi totiž rostlina přišla o.k., nasazovala nové listy, neměla na sobě ani nijak moc řasy. Myslíte, že je to v pořádku a že se zbytek chytne a nebude dál uhnívat? Štve mě to, dostala jsem ho darem, byl krásný a velký... :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 10:46 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: beeper
Sice hodně starý příspěvek ale bez odpovědi, tak na listu je nějaký druh řasy a anubias podle listů mu chybí hořčík, hnojit rostliny s hnojivy které obsahují minerály a stopové prvky . Jen příklad: Sera Florena
Jak se toho zbavit, najít hlavně příčinu aby se to neobjevovalo na nových listech.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 19:21 beeper – Cerne tecky
Fotka k příspěvku Prosim nevite co to je na listech a cim se toho zbavim?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 06:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: maca84
Sinice zacne prosperovat, kdyz ma dostatek svetla a ve vode je spatny pomer fosforu k dusicnanum, tedy moc fosforu nebo malo dusicnanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 01:51 Muž maca84 [0] - Afrika
Teď zase prozměnu bojuji ze sinici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 01:50 Muž maca84 [0] - AfrikaRe: Pepan
Tak pánové, omlouvám se že jsem dlouho neodpověděl, ale chtělo to delší dobu na pozorování.
Ty žloutnoucí listy jsem všechny ostříhal i ty na kterých to teprve začínalo. Zkontroloval jsem ten oddenek, ten byl v pořádku.Vyměnil jsem jedu zářivku za slabší. Přišlo mě, že mám asi příliš silé osvětlení. Asi po dvou týdnech zčali v místech, kde jsem ostříhal llisty, na oddenku vyruůstat nové kořeny. Od té doby narostli už dva nové listy a zatím je všechno ok..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2015 21:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: 3CK
Designer to dobre napísal, ja len zhrnutie: pre Anubias je to príliš silné svetlo, treba ho dať do tieňa, aby mal menšie nároky na CO2 (ten chýba, preto biogénne odvápnenie vody) a aj ďalšie živiny (podľa chlorózy mladých listov asi železo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2015 19:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: 3CK
Je to stejne? rybicky.net/k/forum/177601.jpg
Pak hledej pojem "Biogenni odvapneni".
Jinak ty zelene zilky na zlutem listu, by mne taky nenechavaly klidnym:"Chloroza".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:34 Muž 3CK [49] – Anubias nana
Fotka k příspěvku Zdravím, Anubias Barteri var. nana - roste mi bez problémů a je pěkný. Jen čas od času se na některém listě vytvoří...nevím, jak to nazvat. Takový hrubý potah - viz foto.

Postupně se to vždy rozšíří na celý list, tak ho většinou ufiknu. Jak říkám - objevuje se to fakt jen čas od času, ale přesto - někdo nějaká rada, co to je a jak tomu zabránit?

P.S.: Lepší foto v blízké době asi neudělám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: maca84
Já se na ten obrázek Anubiasu dívám už delší dobu a pořád mám takový pocit, že ten Anubias byl napaden virózou. Virózy se spíše vyskytují u pokojových kytek, v akváriích je moc neznáme. I ten průběh tomu napovídá. Napadány jsou vždy nejmladší listy, kde je v pletivech nejvíce vody a virům se tam cestuje nejsnadněji. Viróza se nedá vyléčit, nicméně zkusit bys mohl následující. Odřezat vrcholek terminálu jak radí Designér do té míry až uvidíš čistý řez bez nějakých nekróz. Pak bych to torzo umístil do zvláštní nádobky a počkal, co kytka udělá. Měla by ze spících oček vytvořit boční výhony. Pokud budou bez skvrn, snad se kytku dalo zachránit a zadní část nebyla napadena. Pokud vytvoří nové skvrnité listy, okamžitě vyhodit. A veškeré nářadí, které použiješ (nůž, pinzeta, podložka apod) vydezinfikovat buď neředěným Savem a nebo lihem. Jinak pozor, virózy jsou lehce přenosné, tak pořádně vydezinfikovat i ruce, abys to nepřenesl na nich do akvárka na další kytky. Druhá varianta je - bez léčení vyhodit a modlit se aby nebyly napadeny ostatní Anubiasy. Tak hodně štěstí a poreferuj, jak to dopadlo, bude to škola i pro ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 16:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: maca84
Ten Anubias vytahni a zkontroluj, jestli nevyhniva oddenek, nemusi to byt zvenci videt, ale je v tom miste mekky. Pak to je otazka jen jedne konkretni rostliny, odchazi a odpadava ji listi, jak ta hniloba postupuje oddenkem. Jedinym resenim je najit v oddenku vyhnivajici cast a dat ji pryc jeste s kouskem okolo (treba ho tim i prepulis, budes mit dva), jinak totiz dojde k tomu, ze postupne oddenek vyhnije cely. Nevim proc se to deje a co to zpusobuje, ale zkusenost s tim bohuzel mam. A udela to jeden kus mezi ostatnimi, vsechny maji stejne podminky, zdanlive k tomu nema zadny duvod (i kdyz nejaky jiste je).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 15:25 Muž maca84 [0] - AfrikaRe: zervan
přesně tak... všechny nové... ale teď už začínají i ty staré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 15:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: maca84
Ak dobre vidím na tej fotke, zožltnú a zhnijú vždy nové listy?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10376-anubias-problem?od=201