Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 07:16 Žena Žabka [387] Re: romant
To som spravila:-) Vravela som si, že tým nemôžem nič pokaziť:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:32 Marek
Zdravím, v akváriu mám jen platy skvrnité(var. korálové), gupky a ancistrusy. A asi milion šneků. Dneska jsem našel na dně ležet mrtvou platu, která včera byla ještě sytě červená jako ostatní. Ze dne na den změnila barvu úplně na bílou. Zajímalo by mě, co je to za nemoc a jestli se to může rozšířit i na ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:38 R Muž romant [27987] Re: Žaba
Než se vrhneš na léčení celýho akvárka, tak to zkus nejdřív jenom s výměnou vody. Vyměň 50% vody a uvidíš jak na to rybky zareagují. Pokud se u nich nějaký podobný příznaky jako u té postižené rybky neobjevují, tak si myslím, že bude postačovat akva sledovat. Tou výměnou vody se ale nemůže nic skazit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:19 Žena Žabka [387] Re: DarioRicco
No dobre no, ale tak to je ako prevencia nie? Teraz keď už tam mám niaky humus, tak to asi nepomôže, nie? Aneviem, ako by sa tá soľ páčila Ampuláriam:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: DarioRicco
Soly není nikdy dost...mě snad odvezou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:26 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: Yirka
Ne smich ale díky soly se ryby obalí slizem a to je prevence proti plísním a u Moll je naprosto normální dávat sůl do akva i bez nějakých příznaků plísně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:04 Žena Žabka [387] Re: DarioRicco
Sol som nikdy nedávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 16:50 Muž Yirka [9126] Re: DarioRicco
Buďto seš jasnovidec, nebo máš solný důl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:48 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: Žaba
No díval jsem se na akva. Takže ryby druhu Moll by měli mít teplotu aspoň 26 stupňů a na 200l vodu min. 4 polévkové lžíce soly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:44 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: Žaba
Přidáváš do akvaria sůl?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:23 Žena Žabka [387]
Ahojte.kontrolovala som pred chvíľkou rybky a jedna Black molly je chorá. Prezerala som choroby, ale nepodarilo sa mi jednoznačne určiť, čo to je...Prosím o radu niekoho skúsenejšieho...Na hrudi sa jej spravil modrý povlak, je zmätená, chvíľu stála na mieste, ale keď som ju chytala, plávala ešte celkom rýchlo...má roztrepené všetky plutvy okrem chrbtovej...Dýcha strašne rýchlo na obe žiabre, a za sebou ťahá dlhé biele až priesvitné výkaly:( Dala som ju hneď do pôrodničky, karanténnu nádrž nemám, hoci je mi jasné, že musím preliečiť celé akvárium. Občas kŕmim živými nitenkami, inak vločkami..Všetky info o akváriu v prezentácii..Ďakujem každému, kto mi pomôže určiť, čo to je.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:19 R Muž romant [27987] Re: teleport
Podívej se třeba sem, třeba Ti to bude nápomocno.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:12 Muž teleport [3] Re: Designer
esha 2000 uz aplikuji 3 den asi budu aplikovat pet dni vodu jsem jiz vymenil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 11:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: teleport
Jiste ze to muze byt ledacos, tezko to je takto urcit, ale jen podle popisu je mi to znacne povedome a verim, ze Platy budou vsude nachylne na totez, tedy ne jiste, ale dost mozna je to totez, co uz znam. Pak by slo nejspis o bakterie.

V ranem stadiu, nez se to vice rozsiri, staci vymenit vetsi mnozstvi vody (tretinu az polovinu vody v akavriu), radeji vice dni po sobe, zmizi to samo, dosti rychle to zmizi, je to otazka par dni. Kdyz to nepomuze, podchyti se to pozde, eSHa 2000 pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 11:23 Muž teleport [3] – PLATA
Zdravím u jedné platy se nám objevilo na jejím boku bílé místo jako by odřené , na plíseň to nevypadá , neví někdo čím by to mohlo být .Foto bohužrl není nedá se vyfotit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:30 Žena stetinka [270]
Entizol dle Boba66 filtr neničí a já ho tam také vždy při léčbě nechávám a žádné změny nepozoruji.
Jinak podrobný návod je v Bobově článku, na který máš dole odkaz. Je to tableta 250mg na 20 l vody a pak na každých 100 l se přidává ještě jedna navíc. Takže máš-li 200 l, dáš 12 tbl. Pak se to dál už odvíjí dle návodu. Po třech dnech se myslím mění voda atd...
Na druhou stranu si ale stejně jako romant myslím, že u tebe už léčba nepomůže a jesli něco přežije, tak jen ti nejsilnější, a navíc mohou být i nadále latentní přenašeči hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:51 Muž wexli [-4]
jojo taky jsem to takto pochopil,tak asi to tak bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:49 Žena Chalybda [55] Re: wexli
Já myslím, že v příbalovém letáku je napsáno akorát užívání pro lidi, (u Entizolu)- je to lidský lék, ne veterinární. Spousta veterinářů taky vůbec neví, co s tím, někdo tu radil 1 tabletu na 20 litrů vody, za dva dny vyměnit půlku vody spolu s odkalením a zopakovat - zas léky a po 2 dnech opět výměna vody. Čili 2x jednorázově... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:39 Muž wexli [-4]
to ja vim ze toho je tu dost,ale nektere nazory se lisi jde mi spis o zkusenosti .Ale dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Entizol? Jen jsem dal ve foru slovo Entizol najit a nasel tohle:
rybicky.net/forum/9310…
Bude toho ale jiste vic, staci hledat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:34 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jasně, ale tomu se dá přeci velice účinně předcházet tou vzpomínanou a zhusta opomíjenou karanténou. Zajímavý námět na anketu. Kolik z nás důsledně při zakoupení nových rybek důsledně praktikuje karanténní pozorování příznaků eventuálních donesených chorob a jejich následné zaléčení tzv. mimo halvní zónu? ;-) Samozřejmě, že nikdy nikdo asi nepodchytí všechny rizika. P.S. Já karanténu nepoužívám, rby v obchodech nenakupuji, ale to taky asi není úplně obvyklý příklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Presne jak pise romant, cti pribalove letaky. A dukladne cti, zbytecne detaily se tam vetsinou nepisi, na to v tolika jazycich nebyva na prilozenem papiru dost mista.

Co se tyce Entizolu, myslim ze staci prohledat zdejsi forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:29 Muž wexli [-4]
tak jsem jim to tam nasypal,akorad jsem porad nepochopil jak dlouho to opakovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Vsechno ma sve meze, prikladem pri krupici se vsechno v akvariu srovna az s vylovenim posledniho mrtveho kusu ryby, pokud se to necha jen tak na preziti silnych. :-) Ono akvarium bohuzel neni kusem prirody, kde si ona sama nejak poradi, je to moc zivota na moc malo mista. Nekdy se clovek rozhozeni akvaria nevyhne. I kdyz zrovna tak premyslim, ta krupice je spatny priklad, protoze by nejspis stacilo lecit jinde, akvarko nechat mesic bez ryb, a pak je vratit, takze totalni rozhozeni by uplne nutne byt nemuselo, nicmene i to je prece zasah a ne ponechani volneho prubehu s prezitim silnych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2011 20:23 R Muž romant [27987] Re: wexli
Tak když už to musí bejt, tak se drž návodu a podrobně čti příbalové letáky, přeji hodně štěstí ať to dopadne ke spokojenosti všech obyvatel. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:19 Muž wexli [-4]
diky za rady kluci, jen otazecka jak dlouho leky dávat:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Zacal lecbu Entizolem, filtr nechal jak byl, a druhy den bylo akvarium mrtve. Davkovani a vsechno ostatni pry O.K. Jiste ze lze tezko urcit, ze to na 100% bylo tim filtrem, ale jinou pricinu nenasel. V kazdem pripade jsem na tohle hodne opatrny.

Osobni zkusenosti s Entizolem nemam, co posledne zabralo byl Flagellol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:13 R Muž romant [27987] Re: Designer
Drsně řečeno, já bych stěma belíkama nelítal, protože dle mé teorie přežití silných jedinců bych jenom vylovil ty co už to mají za sebou, ale né následkem léčení, ale následkem nemoci. Ale to je o názoru a osobním setkání s obdobnou situací každého z nás. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jo, to se presne stane, a pak se lita s kbelikamam, protoze je potreba udrzet kvalitu vody v akvarku, ktere vlastne vubec nefunguje, a rozjezd neni mozny normalne s tim zhoupnutim ohledne nitrifikacnich bakterii, ony by to ryby nemusely prezit. Takze se pak meni voda den co den tretina, pak se doliji nitrifikacni bakterie, a pak to bud skytne a jede, nebo se meni voda dal ;-) .

Je to otazka pristupu, ja bych volil ten pracnejsi, vlastne uz jsem volil, litani s kbeliky jsem si uzil do sytosti, ale ten Tercovec je dnes krasny a zdravy, a nic jineho jsem si pri tom litani nepral, jen o nej neprijit :-) . Mozna ze jine ryby ustoji hlenovite cire vykaly bez leceni, to netusim, u Tercovcu to je nocni mura, vim o tom sve a je toho plne i zdejsi forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Designer
...Jeden z nas, taky sem chodi na server, si nechal s Entizolem zapnuty filtr...
A copak se přihodilo? Já léčil Entizolem sice jen 2x, a to se zapnutým filtrem, a nestalo se nic špatného... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:46 Muž wexli [-4]
no nedokážu představit proc by ten filtr mu mel zahubit ryby,podle me to nebylo v tom ze filtr bezel,ale treba se milim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:43 R Muž romant [27987] Re: Designer
Co se stane s bakteriema uvnitř akva? Dostanou záhul jako ty ve filtru? Pokud ano, tak je to jedno, stejně se z toho akvárka stane mrtvá zóna pro všechny. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Jeden z nas, taky sem chodi na server, si nechal s Entizolem zapnuty filtr. Druhy den uz nebylo co lecit. Mne jeho zkusenost bohate staci a jsem mu vdecen za to, ze mi to napsal. Taky mohl mlcet a nikomu nic nerict. Kdyz jde o bublifuk, pak ho dukladne vyperu a vratim, funguje pak ale jen jako ciste sitko na vodu, bakterie jsou pryc, je to cista houba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:21 Muž wexli [-4]
aaa vy mi davate:), rad bych se rozhodnul sam, ale bouzel s tim to zkusenosti nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2011 19:19 R Muž romant [27987] Re: wexli
Já jsem svůj názor napsal. Rozhodnutí bude na Tobě. Já bych to léčení nepoužil ještě z důvodu, že je to čertvě založená nádrž, ve který je biologiská rovnováha na hraně a nezatěžoval bych ten vznikající vodní svět nějakým léčivem. Ať se píše o neškodnosti léčiv co chce, já bych to považoval za zbytečnou zátěž pro tu nádrž. Samozřejmě, že něco jinýho bude platit u akvária který už nějakej čas bezproblému funguje a má tzv. daleko větší imunitu vůči vnějším zásahům. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:18 Muž wexli [-4]
mozna se ptam hloube ,ale co enchat filtr bezet?kdyz ho odstavim stejne zahubim bakterie.Chci to nechat pro cirkulaci vody.vitaminy porizene,entizol pripravenej jen se do toho pustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Jestlize uz ma cichlida derovou nemoc, tak to neni leceni vcas, tohle uz je dusledek.

Vymen v akvarku polovinu vody, vypni to CO2 co tam mas psano, odstav filtry - vidim u Tebe vnitrni, takze vyndat a vydezinfikovat, vratit az po leceni, poradne vzduchovat a zacit lecit, jestli hnojis tak to behem leceni vynech. Jestli Entizol, Sera Flagellol, Tetra HEXA EX, eSHa HEXAMITA, to je na Tobe. Po leceni bacha na rozjezd bakterii, i kdyz asi jak u ktereho leciva, ja uz s timhle problem po Flagellolu mel. Hlavne nepanikar, kdyz po leceni a vymene vody dle navodu, budes den co den menit vodu, ja ji takhle menil snad 2 tydny, i zacinajici bakterialni nakaza se muze takto zkrotit a akvarium se da udrzet funkcni (drina, ale kvalita vody je dulezita a v tom akvariu nic nefunguje). Mit po ruce eSHa 2000 neni nikdy od veci, resi ledacos co jeste muze nastat, ale pouzit az v nouzi, je to dalsi rozhozeni akvarka, ktere nemuzes potrebovat.

Pokus se po leceni obnovit chod filtru a vseho v akvariu (ono je vlastne nove, takze nastartovat, ne obnovit). Po leceni a vymenach vody by se Ti mohlo hodit tohle:
www.akvarista.cz/…

A co se tyce vyzivy tech ryb, urcite po leceni suche a klidne bych zkusil granule pro Tercovce. Mym rybam to ocividne udelalo dobre, nejen Tercovcum, dokonce i Platam, je to vyzivne a pritom je to prilis nezatezuje po leceni, navic to rady berou. Ty ryby potrebuji co maji ve vyzive mit (specialne cichlidy s derami) a co jim ted chybi, vitaminy nejsou od veci, ale i slusne granule obsahuji co je potreba.

Nezavidim Ti to, ale kdyz si vsechno rozplanujes co a jak, a budes to delat s rozmyslem, nemusi to dopadnout uplne nejhur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:10 Muž wexli [-4]
to jsem četl, mam jsem se dozvěděl o tomto leku, ale pořád nevím zda ho nasadit nebo ne:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:09 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
Mno...je to akvárko začátečníka, opravdu bych se nebál toho že průtok bude rozumný za 3 měsíce. Máte pravdu, není to hvězda mezi filtry, ja bych spíše dodal že je to totální zmetek. Tím spíše bych se alespoň snažil zachovat mechanickou filtraci, protože o té biologické při malém biomolitanu a aktivním uhlí nemá smysl mluvit. Ale to by bylo na dlouho.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2011 19:08 R Muž romant [27987] Re: wexli
Přečti si tenhle článek a dočteš se o tom to podstatný co je třeba vědět.
rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:04 Muž wexli [-4]
no taky mam tuhle tendenci ,ale nevim nevim,pockam mesic pokud to nebude lepsi nasadim leky(vzhledem k tomu ze jsem dneska sedel na ginde aby mi je napsali:) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:57 R Muž romant [27987] Re: wexli
Já jsem ryby nikdy neléčil, za což možná sklidím kritiku, ale podle mě je to příroda, která se s tím buď vypořádá a nebo ne. Kde se stala chyba je zřejmý a víš o ní, takže příště se to už opakovat nebude. Je to poučení z krizovýho vývoje, kterým si v té, či oné formě většina akvaristů zřejmě musí projít, aby to příště už bylo jenom lepší. Samozřejmě, že když budeš chovat ryby za x tisíc, tak to léčení smysl má a určitě bych k němu přistoupil i já, kdybych takový chov měl. Takže moje kacířská rada zní, nechat tomu volnej průběh a zaměřit se na prevenci v podobě výměny té vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:50 Muž wexli [-4]
jojo to ja vim, ale ty parazity jsem pritahl z akvaristiky,bouzel karantenu jsem nedal(ma oblibena akvaristika) ty posledni skalari co tam maji(z tehle davky i me) jsou uz temer po smrti,takze budto doufat ze se stim poperou sami(nemam s tim ani moc zkusenosti jestli to lze) nebo jim pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:40 R Muž romant [27987] Re: wexli
Teď budu hodně upřímný. Podle mě jsi to uspěchal a ryby jsi do toho vcelku čerstvě založenýho akvárka nasadil brzy a tím pádem se u nich začínají projevovat příznaky počínajících nemocí. Netvrdím, že ta výměna vody bude zázračná, ale rozhodně bych jí teď aplikoval jako první. Vyměň 50% objemu akva a za dva dny klidně znovu. Taky je docela dobrý dodržovat karanténu, před tím než se rybky vpustí do společnýho akva. Prostě to né zcela vhodný prostředí ve kterým jsou ty rybky nucený žít je spouštěcím mechanizmem nejedný nemoci. Ty rybky si to tzv. nosí v sobě a nemoc propuká v momentě kdy se jí k tomu dá příležitost. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:31 Muž wexli [-4]
pruhledne vykali, dirky v hlave.chci to potchytit v cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:29 R Muž romant [27987] Re: wexli
A co je těm skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:28 Muž wexli [-4]
no je to orisek co ted,jelikoz jsem chtel nasadit tedka entizol kuli skalarkum a predpokladam ze to bude v celem akva tak ho chci prelecit komplet,ale bojim se abych neublizil ostatnim:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:12 R Muž romant [27987] Re: wexli
Udělej první preventivní opatření a tím je výměna vody. Díval jsem se do tvý prezentace a podle údajů tam napsaných, tak to akvárko je měsíc založený a Ramirézy jsou trošku citlivější na parametry vody, tak pokud tam ještě dokonale nefunguje nitrifikace, tak by se mohlo jednat o reakci na zvýšenou koncentraci dusíkatých látek. Můžeš změřit NO2 a vyměnit tu vodu, to bych udělal já. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:08 Muž wexli [-4]
100% samice,ale nezda se mi proste je divna,ale kdo vi asi to necham prirode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:05 R Muž romant [27987] Re: wexli
A nebude se spíš chtít třít? Je to samec, nebo samička?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8148