Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 15:50 Muž Klinas [13] Re: romant
Už to předělávám. Ted jsem jim dal srdce a celkem baštili, ne dravě ,ale po dvouch alespon neco. Uberu zrnitost na č.2, měl jsem 4, vyhodím rašelinu. Vytrhám pár rostlin co se tam moc nehodí. A uvidím. S entizolem počkám, nebudu léčit něco co není zatím vidět. Potom sem hodím foto. Budou sice ted ještě ve větším stresu ,ale udělat něco musím. Pár hodin to snad ještě přežijou.
Pro Fuchs: On jich má v obýváku, myslím ve 480 l. 17 již deset let. A dno má jako já ted. I pár rostlin atd. O pěstírně nemluvím. Ale jsou všechny OK. Tak nevím. Asi věc zkušenosti, názoru,pocitu a vlastního uvážení. Mluvím za něj. Jdu makat, dožrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 14:01 Muž Fuchs [169] Re: Klinas
Já se tedy připravuji na terče 2 roky, vše to dělám jen pro ně. Akva jsem si nechal dělat pro ně atd. mám 510 l a plánuji 10 dospělích kusů. To by mě zajímalo kolik by mi jich doporučil ten tvůj chovatel kdyź ty jich můžeš mít 7.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2015 13:53 R Muž romant [27987] Re: Klinas
Aha, takže chovatel si myslí, že je za tím Ph a doporučuje ti aplikovat Entizol na vnitřní parazity. :-O No, podívej, klidně i to Ph, klidně i ta rašelina, klidně i ten článek na nějž jsem dával odkaz, ale v první řadě podmínky jako celek, ty ryby co jsou na fotkách jsou vytresnutý jednici a ty na ně prostě nejsi připraven. Však uvidíš, až si toto přečtou ti, co si podobným obdobím prošli, co ti odpoví. Já to uzavřu konstatováním, že ať uděláš cokoliv, bude to jenom léčba následků a příčiny stále budou přetrvávat, tedy v tom stavu, jak to akvo vidím na na fotkách, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:39 Muž Klinas [13] Re: Klinas
Jdu vyndat tu rašelinu. A vyměnit 30% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:34 Muž Klinas [13] Re: romant
Těch 7 kusů mě řekl ten chovatel u kterého jsem pro ně byl. Ted jsem mu volal. Zase řekl že velikost nádrže je v pohodě. Že jich má 40 ve 400l. To je 10l na jednoho. Je fakt, že beze dna. U něj jsou všechny OK. Myslí si že to udělala ta rašelina , že se to prudce snížilo PH. A tím spustila reakce. A tu rašelinu do filtru jsem vyčetl z článku, kde odkaz byl od tebe. Samotný jsem nevěděl, že ji prodávají do filtru. Chovatel řekl, že jim mám dát Entizol. Zkusím ho tedy sehnat. To dno pořeším, pokud se dají dohromady. Měl by prý zabrat do dvou dnu. Já jsem si před pořízením terču pročítal "téměř" celé forum tady i jinde od roku 2007. Asi pamatuješ na moje utrapy s krupičkou na začátku. To jsem vše podcenil, z toho jsem se poučil a ted velice pomalu vše připravil. No asi zase špatně. Ta zrnitost měla být v normě, dle fotek ostatních a rad jak založit akva pro terče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:18 R Muž romant [27987] Re: Klinas
Však jasně, mistři světa co se toho nebojí, těch je internet plnej. ;-) Klidně i víc těch ryb by tam bejt mohlo, ale to by nádrž musela vypadat úplně jinak, tedy bez dna, jenom holý sklo a voda by se musela měnit několikrát týdně. Jseš klasickým příkladem uloveného začátečníka, tvoje otázky zde měly bejt položeny před pořízením a jistě by se zdejší komunita velmi rychle shodla na tom správním nasměrování. Ty ryby bych chovateli vrátil, jinak to bude nekonečný a útrpný boj s občasnou ztátou a nebudeš z toho mít žádnou radost. Toť můj názor. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:08 Muž Klinas [13] Re: romant
Hmmm, tak to jsem asi v p... . S každou výměnou jsem odkaloval, nic tam nezustalo dělám to zvonem který strčím až na dno (sklo) nádrže pod šterk. Měl jsem před nasazením terčů odkaleno perfektně ani smítko,tak že tam byl čistý šterk. Ale to "asi" i ted. Zrnitost je tak max. do6-7mm. Chovatel mě řekl, že by jich tam dal klidně 7 kusu. Že toho lidi nas...u s chovem terčů. Já trval na 5 kusech. No a jak z toho ven ? To jsou ty neuceléné informace při začáteční studii chovu. Vlastně se nikde nedozvíte nic. Co stránka nebo forum to jiný názor. Mám jim teda na zahradě vykopat díru ? Hned vedle morčete moji dcery ? Nebo až o kus dál ? Ha ha sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Klinas
souhlasím s Priestem, ty stresové pruhy většinou vyskočí při nevhodných podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 12:49 R Muž romant [27987] Re: Klinas
Můj souhlas s kolegou byl vyjádřen. To dno je naprostej eklhaft u tzv. normálních ryb, natož u placek. Tam bude bordýlek krásně zapadávat, ty to nedostaneš efektivně ven a bude to zahnívat a už to pojede. Ty ryby už jsou vcelku vzrůstný a reakce jak na velikost nádrže, tak na kvalitu vody může být velmi rychlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2015 12:44 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Klinas
Zatím jen stres z nevhodných podmínek,nemoci teprve příjdou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 12:17 Muž Klinas [13] Re: Priest
Jo to jen v popisu nádrže, ale nepatří to tak nejak k terčům. Ty mám 10 dnů a již jsem třikrát měnil 30% vody. Poprvé po přeléčení Hexamitou, podruhé když jsem si všiml že srdce zapadává do velkých kamenů a rostlin a po třetí dnes v noci. A když říkáš onemocnění, tak jaké ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 12:11 Muž Klinas [13] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku A myslíš že by to mohli být žábrohlísty i když dýchají normálně ? Na obě strany stejně. Pár fotek jak vypadají. Foceno mobilem a v pohybu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2015 12:10 Muž Priest [325] - Cichlidy

Dle mého názoru je příčinou onemocnění malý obsah nádrže a nedostatečná údržba.Cituji z profilu uživatele"údržba 1x za 10 - 14 dní. Nemá žádný smysl se jim v tom neustále vrtat."
Při 170 litrech čistého objemu je třeba rozhodně provádět údržbu častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 11:22 R Muž romant [27987] Re: Klinas
Žábráci, na to bych se podíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 11:18 Muž Klinas [13] – Nemoc nebo ne?
Tak dnes mají viditelně tmavší barvu, nechutenství přetrvává.Výkali žádné. Stím přelečením Hexamitou jsem se špatně vyjádřil. Preventivně jsem Hexamitu aplikoval při pořízení terčů před 10 dny a přeléčení trvalo tři dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 03:20 Muž Klinas [13] – Ani h. srdce
Tak jsem to zakřikl, že moji terčovci baští vše i vločky. Už nebaští nic ani srdce. Chovají se zvláštně. Ale příznaky nemoci nemají žádné.Spíše jen náznaky. Dost často jsou na jedné straně akva a plavou nahoru dolu. Dvakrát jsem viděl, že se jedna lekla a málem vyletěla skrz výko ven. Jsou plaché a jsou pohublé (alespon se mě to zdá) potravu příjímají jen málo. A jako spouštěč chování se mě zdá přidáním 1l.rašelinového media do filtrace. (Doporučený,1litr granulátu = 100l. vody, mám 200l.)Voda se obarvila do hněda ,tak jak má.Je hnědá a pruzračná. Možná se vyluhovala moc rychle a okyselilo to vodu, nebo něco v tom smyslu.(filtrace 1000l./hod). Tak ted výměna 40% vody. A zapnul jsem UV lampu 18W/900l./hod., na 5 hodin, jako desinfekci vody. Dýchají normálně, zbarvení norm., výkali žádný,( už jsem je neviděl 24hod.)tak že nevím. Hodnoty vody téměř přesné. NO3-15-17, NO2-0,GH 6-7, PH 6-6,2 ,KH 5. Vápenec i mušle jsou pryč. Teplota 29 C.Zvyšuji na 33 C. Podezření mám na střevní parazity, ale vždy by to mělo být spojené se špatnými výkali a navíc jsem ryby při pořízení (8dní) preventivně přeléčil Eshou Hexamitou. Neplaším zbytečně ? Ale ta plachost a nechutenství terčovcu něco značí. Nechci tam cpát chemii opět, když nevidím příznaky. Ale vyhladovět je uplně také nechci. Nevíte někdo ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 19:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Funestar
divnější než divné, asi bych se vsadil, že to nebylo světlem, spíš se zajel nový filtr a voda se usadila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 12:26 Funestar – poděkovani
Strašne moc chci poděkovat romantovi že mi poradil bylo to silnym osvětlenim měl jsem tam 4 zarivky 36w zarivky ted jsem dal jenom 2 a vše je ok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:24 Funestar
doplnil jsem informace fotku pridam pozdeji az sezenu fotak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:08 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Dokonči tu svojí prezentaci, nahraj tam titulní fotku a ukaž to akvo, ono kolikrát jedna fotka napoví víc než tenhle korespondenční kurz. ;-) Klidně mě napiš do SZ, jestli to nechceš rešit veřejně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:05 Funestar
mam tam 2 kameny na vzduch vzducem to neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:18 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Přidal bych tam ještě vzduchování, ta teplota je vysoká a mohl by být problém s kyslíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:14 Funestar
samozdrejme ze stary aji novy 3 tydny trva nez se novy filtr zajede ale to porad neresi problem s tercovci nevim proc se obijeji a nic jim teoreticky neni delali to pri starem filtru aji pri novem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:01 R Muž Silent [5949] Re: Funestar
Provedl jsi výměnu filtrů nebo jede starý i nový současně. Mimochodem, ten JBL CP e1501 je maximálně na 600 litrů a pro tvůj objem s terčovci bych použil klidně i dva. Nebo jeden 1901.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 09:49 Funestar
To je super koupim si novy filtr jak jsem napsat kvuli tebe protoze si to radil a ty mi reknes ze mam porad spatnou filtraci jak ten filtr je az do 700l akvarii a ja mam jen 420l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 18:34 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Už jsem ti to psal jednou. Podle mě tam máš silně poddimenzovanou filtraci a voda se ti tzv. houpe a ani to nemusí bejt problém dusičnanů, ale jinších a zákeřnějších N látek, tedy těch v řetězci před dusičnanama. Já v těchto případech vždy radím, co taky jinýho, intenzivněji větrat, tedy min. 2x týdně vyměnit polovinu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 14:09 Funestar
Tak ja myslim ze NO3 10 az 30 je dobra ja nevim proc se obiji ja mam ted v akvarii NO3 20 takze v tom bych nevidel problem ja mam vodu vporadku ale nevim co je to za nemoc a jak se ji zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 06:09 Muž acik [416] Re: Funestar
Pokud chceš snizit no3,pořiď si plovoucí pistie,pro začátek ať máš 1/3 hladinu akva zakrytou.


Funestar napsal: Tak koupil jsem filtr JBL e1501 a No3 se pohybuje mezi 10 a 30 ale porad se obiji nema nekdo zkusenosti prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 19:28 Muž kvietik [86] - Amerika
pripadne dat dole NO3 takto www.discus-liptov.estranky.sk/… , alebo klasicky prirodne napriklad pomocou rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.09.2015 15:24 jamajcan Re: NHKG
S vhodnou náplni odstraní.
www.zoo-market.cz/…
www.zoo-market.cz/…
Každopádně ta výměna vody výjde levněji :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2015 15:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Funestar
NO3 ti filtr neodstraní. Nejjednodušší je měnit vodu, u terčovců 2x týdně. Ale musíš mít vstupní vodu s málo no3....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 10:59 Funestar
Tak koupil jsem filtr JBL e1501 a No3 se pohybuje mezi 10 a 30 ale porad se obiji nema nekdo zkusenosti prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:42 Funestar
Teplotu davam postupne prvne na 32 a pak.za 3 dny na 30 ale uz jak je 32 tak ryby zacinaji se chovat divne a i kdyby vypl topeni tak tolik vody se ochladi z 34 na 30 tak za 24 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:38 Muž kvietik [86] - Amerika
tu teplotu z 34 na 30 davas nejak sokovo ci postupne? ak narazovo mozu byt zosokovane a vystresovane...a NO3 ked je 50 tak to je uz vela pre terce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:23 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Ty by jsi na svůj objem potřeboval min. čerpadlo ještě jedno, ten výkon 600 l/h si musíš vydělit dvěma a to číšlo by mělo akvo otočit 2-3x za hodinu. Vodu bych měnil min. 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:17 Funestar
Ryby krmim 3* dene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:15 Funestar
Vstupni voda ma 10 az 20 no3 no a cerpadlo z bio molitanem mam jenom 1molitan cistim 1 za 2 mesise
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:59 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Máš povědomost jaký parametry má vstupní vody, tedy v těch dusičnanech?
Edit: Co je to zač ten filtr, to čerpadlo, to tam máš jenom to jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:36 Funestar – Pomoc
Kapkami od sery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:28 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Čím jsi to měřil, to NO3 je docela vejš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:09 Funestar – POOOOOOOOOOOMOC
Prosim o pomoc mam dokola stejny problem mam v 420l akvariu 8 tercovcu a jak mam vodu na 34 stupnu vse je ok ale jak dam teplotu na 30 stupnu tercovci mi zacnou zbesile behat po akvariu do vseho narazet i do sten akvaria az se otlucou pak lehnou na bok a umrou uz jsem tak prisel o 4 tercovce jelikoz nemaji zadny viditelny problem az na to otloukani tak nevim co to je za nemoc
uz jsem je prelecil na bycikovce a nepomohlo to myslel jsem jestli to nebude otrava ze spatne vody tak jsem delal testy PH-6.5 NO2-0 NO3-30až50 Amoniak-O Fe-0 hodnoty vypadaji ok vykaly jsou normalne hněde uz si nevim rady jo a vzdy to dela jeden max 2 nikdy ne vsichni najednou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 13:45 threat Re: romant
Moc děkuji.Pomalu navažuji chloraminT :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 13:30 R Muž romant [27987] Re: threat
Měl bych podezření na žábráky, ale počkej si na názory dalších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 12:03 threat Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jeden vypadá úplně v pořádku,ten druhý je trochu jinak zbarvený-jakoby něčím "potáhlí"
fotky nic moc,moc nepostojí,když se přiblížím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:48 R Muž romant [27987] Re: threat
Nepozoruješ na jejich tělech při určitém úhlu pohledu takovej bělavej nádech, jako že je ryba pokrytá takovým šedým povlakem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:35 threat – Terčovec plave hlavou dole
Prosím o radu a zároveň se omlouvám,že nepročtu celé vlákno-budu v pročítání pokračovat,ale možná bude mít někdo rychlou radu.
Včera jsem dělal pravidelnou výměnu vody a dnes mi dva terčovci-dorostenci plavou trochu trhavě a hlavou dolu.Když se přiblížím,tak je vše v pořádku a divočí u skla o žrádlo.Když ale nic nedostanou a já odejdu,tak jsou zase hlavou dolu a oproti ostatním i rychleji dýchají-zbarvení normální,chvilkama trochu tmavší-spíše dle nálady,ale nejsou úplně tmavý.Do te výměny bylo vše v naprostém pořádku,až dnes.Normálně baštili,dnes jsem jim ještě nic nedával z důvodu případné léčby.Voda 31 st.,pH 7.1,dusitany O.K.,dusičnany O.K.,vodivost 440 uS.Výkali trochu přerušované,ale ty průhledné části bych možná přisuzoval koretrám,kterýma taky krmím,jinak-žábronožka,hov. srdce směs s vitamíny,patentky a granule mix-sera,tetra,sak,přidávám i fishtamin.
Netuší někdo??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 10:04 Funestar
Ale vykaly maji normalni PH-6.5 NO3-45 NO2-0

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2015 14:20 RAP Re: Funestar
Docela bych očekával případnou nutnost odčervení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2015 09:11 Muž Priest [325] - CichlidyRe: mishak
Ještě dodám že by to mohlo být nedostatkem minerálů-pokud ve vytíračce používáš demi vodu.Pokud ano doporučil bych páru přidat minerály a zvýšit hygienu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 08:41 Muž Priest [325] - CichlidyRe: mishak
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65028x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=430