Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2008 10:18 ARES – terčovec-problém?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,prosím o radu,samice red tyrkys mi připadá v bříšku trochu propadlá,přikládám foto (omlouvám se za kvalitu),ze stran má břicho vtlačené dovnitř,nevím jestli je to špatně ale oproti samci je to dost znatelné,potravu přijímá dobře,výkaly má červené až tmavé dle krmiva,nijak se nestraní ani nemění barvu,hodnoty vody NO2 a NO3 minimum,GH 5,KH 3,Ph 7,teplota 31,předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2008 22:02 miro03 – Re: Somali
Somali je to ono.Do neho v Suchdole nosím terče na pitvu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2008 14:06 Žena Somali [98] – Re: Cimprdlich
Pitvy dělají i na kterémkoli Státním veterinárním ústavu, v Praze je, tady je odkaz:
www.svupraha.cz/…
Edit: možná je tenhle zrovna v tom Suchdole, Prahu neznám, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2008 13:53 Cimprdlich – Re: miro03
Nemuzu nikde na internetu najit ty pitvy na Suchdole....nemate telefon??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 20:03 Muž Horác [3942] – Re: Cimprdlich
Netroufám si určit diagnózu ... Jen jsem napsal, co si pamatuju ze školy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 19:55 Cimprdlich – Re: Horác
A jak si vysvetlit to naruseni plovaciho mechyre??jedna u dna a druha se nemuze potopit...obe to tahne tlamou nahoru a kdyby byli aspojn nafoukle ale samicka vypada normalne a samecek ma propadle boky......A podminky byli dobre ne ze ne,ryby v perfektni kondici ,vytirali se jednou tejdne,ale ty parazity sem si tam zatahl vlastni hlouposti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 19:15 Muž Horác [3942] – Re: Cimprdlich
Možné je všechno, ale tak extrémní rozdíly v citlivosti na jednotlivá léčiva u různě zabarvených ryb jednoho druhu nejsou pravděpodobné. Já bych spíš vsadil na tento scénář: Stres (např. nevhodné podmíky chovu) způsobí, že se z lehké, bezpříznakové parazitózy vyvine masívní parazitóza s příznaky. Chovatel samozřejmě sáhne po léčivu, bohužel, nárazové usmrcení velkého množství parazitů otráví organismus živočicha a ten umírá. U rozsáhlých helmintóz celkem běžný průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 18:56 Cimprdlich – Re: Dahak
No to je paradox..ja mam tri druhy Disku a na tyhle Diamondy sem to zatim pouzival nejvic..( 3 krat)a to jednou i na mesicni poter a vzdycky bez problemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 18:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Cimprdlich
Ja prisel o blue diamondy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 18:41 Cimprdlich – Re: Dahak
Mimochodem dalsi svinstvo je Chin. sulfat....Ryby se mi z toho probirali tejden,meli zkaleny oci,schouleny v rohu....prej to ma bejt neskodny ale prave naopak to je velky svinstvo...co se tyce tohodle pripadu,tak je taky fakt ze ten Terap FD mohl zabit hadatka,a ty nasledne mohli zablokovat streva ci rybu otravit a ja nevim co jeste...Ten Terap sem daval i pred tim a nic,leda ze by ruzny formy meli ruznou citlivost na ruzne chemky...ty moje jsou Ret tyrkys...vase byli??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 17:59 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Cimprdlich
Ted mi doslo ze timhle svinstvem od aquaru jsem si oddelal par ryb prave tady od Mira.Taky jsem je lecil na zabraky a dopadlo to tak ze se terci nafoukli a behem par dnu bylo po nich.Takze bych se taky priklanel k ty otrave lecivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 17:34 Cimprdlich – Re: miro03
Je to mozne protoze sem davkoval Terap FD trictvrte davky,kvuli podezreni na zabrohlisty a hadatka...tohle se stalo druhy den...pred tim sem nikdy s timto pripravkem problem nemel...mozna se projevilo to stari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 15:34 miro03 – Re: Cimprdlich
Pitvy robia v Výskumnom ústave v Suchdole,sám tam nosím ryby na pitvu.Musíš však rybu priniest živú.Mám podozrenie na predávkovanie lečivami.Táto situácia sa stáva pri predávkovaní liečivami,strata stability tomu nasvedčuje,osbná skúsenost po predávkovaní neguvonom.Niektoré ryby-játra sa zregeneruju,niektoré su už tak poškodené že už je na záchranu pozde.Netipoval bi som to na plynový mechúr.Chloramphenikol je dobrý na bakteriálne onemocnenia nie však na vnutorné parzity-capilária,camalusi,spironokleas,tasemnice.Na tie zaberá entizol-účinná látka metronidazol s komerčných liečiv praziquantel-tremazol. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 14:16 Cimprdlich – Re: Cimprdlich
sad tak uz je to pet dni a samecek porad lezi na dne...docela se divim ze jeste zije a kdyz sem ho chtel zabit,ukazal ze jeste energii ma,takze mu dam jeste sanci...navic druhej den zacala blbnout i ta samicka a dneska je stav takovej ze samecek sedi na dne a samicka se nemuze ponorit.....Fakt hrozny....je mi lito je zabit,ale zaroven sem nikde nenasel jak to lecit....Tri dny jsou v Chloramphenicolu,ale to nezabira,tak sem prihodil jeste kanamicin....Nevite nahodou kde prodavaj tu projimaci sul a nebo kde delaj v Praze pitvy?? dekuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2008 23:42 Cimprdlich – Re: delis
No a ty jsi vyresil proc se ti to stalo nebo nevis??? u jak stary ryby se ti to stalo??? dostali to i ostatni ryby v nadrzi?? diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2008 22:39 Muž TomášB [12]
aj aj, plynoví měchýř :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2008 22:36 delis
Priklaňam sa k tvojmu postrehu poruchy mechúra a to sa tuším liečiť neda.Tak len ostava čakať či sa náhodou-čo asi nie-stoho dostanu alebo ich spláchneš.Ja som to mal tiež :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2008 20:27 Cimprdlich – Diskus plave ocasem dolu....
Lidi pomoc...Ctyrlety samecek Tercovce mi znicehonic zacal plavat ocasem dolu...Tahne o to k zemi jako kdyby mel na ocasu zavazi...Prvni den se snazil plavat porad nahoru,ale ted uz nema silu a navic se mu propadl celej bok jako kdyby praskl mechyr..ma na boku celej propadlej pruh..sem z toho celej hotovej a navic to vypada ,ze se to ted zacina dit i ty samicce co byla s nim...:((Tenhle par ma za sebou desitky vyteru a navic sem je pred tydnem lecil na zabrohlisty Aquarem FD a mam i male podezreni ze muzou mit i nejaky strevni parazity...mohlo by to byt tim???neposkodili ten mechyr??nebo jsou uz proste moc stary???Diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2008 20:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: belial
Tak super :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2008 20:29 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy – Re: Dahak
Tak sa z toho vylízali všetky štyri terče. Ten jeden síce zostal tmavší, ale s chuťou príma potravu. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 20:23 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Šneky likviduji tím že tak 2 až 3 vylovím z vody ven a zbytek vyvařím i se štěrkem je to poněkud namáhavější ale i účinější. (STOP chemii) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 19:59 Muž vhisky [45]
:-) no to máš pravdu, ale jen jsem reagoval na S - Štěpán® 20.11.07 14:53:17 který si myslel, že v tom co napsal byla nějaká užitečná rada. si to přečti bucliiku, je to od něj hnusný :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 19:52 Žena bucliik [99]
možná by savo nadělalo míň neplechy. S chemií se musí opatrně, v prodeji je jí moc a když člověk vidí-zničí všechny šneky-, ani nestuduje co v přípravku je, nehledá zkušenosti ostatních. No chybama se člověk učí, ale mnohdy to jde i z cizích chyb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 19:48 Muž vhisky [45]
kdyby to bylo fakt z blbosti a vědomě s rizikem, tak by na šneky použil savo, to máš jako příklad :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 19:35 Muž vhisky [45]
tak asi nechtěl vyhubit ryby, co třeba to, že si myslel, že to terčovcům nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 19:16 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: vhisky
Chtel vyhubit sneky? Chtel. Byl tam umysl? Byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 18:54 Muž vhisky [45] – Re: Štěpán
ty seš vážně nenormální :-O myslíš že to udělal úmyslně?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 18:51 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy – Re: Dahak
O.K, vymením ju ešte zajtra a pozajtra a uvydím... Dám vedieť ako to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 18:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: belial
Tezko rict.Nezbejva ti nez cekat a doufat ono to bude pripad od pripadu jiny.Pokud byl nejakej slabsi tak se muze stat ze to uz nerozdejcha.Ja jsem od jisty doby opustil veskery hnojiva a podobny svinstva.Rostlinky rostou stejne a rybam je urcite lip bez chemie.
Doporucuju ti vymenu vody jeste nekolikrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 18:40 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy
Ahoj, stala sa mi taká nemilá vec... Mojou vlastnou blbosťou som dnes do rána priotrávil terče CO2... Ráno som vstal, pozriem do akvárka a dva pri hladine lapali po dychu, jeden sa válal na rastlinke a jeden na dne... Vymenil som okamžite tretinu vody, zapol prevzdušňovanie a čakal. Prvé tri to rozchodili celkom v pohode ale tretí zostal akosi tmavý... Myslíte že sa to spraví? :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 21:11 Renitko – léčba
Fotit jsem zkoušela ale bohužel to na fotce nijak vidět nejde jsou to jak už jsem psala dolíčky nebo puchýřky bílé určitě nejsou,spíš barvy terčovce,ten je tmavě zbarvený(skoro až do černý) spíše než na hlavě je má po stranách těla a u hrbetní plouve. Jinak teda potravu příjmaá normálně. Tak jsme terče odlovily do karantény zvedli teplotu vody na 34 stupňů. Ale tedy nevíme co by bylo vhodné přidat za lék, jelikož jsou terči na různé léky náchylní, tak aby se ještě spíše neublížilo. Poradí někdo čím by to šlo vyléčit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 19:16 delis – Re: Renitko
Dierova nemoc neni na ploche tela iba pri hlave.Mam otázku je to biele a vyzerato ako hnisava hrčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 18:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Renitko
Mohla by to bejt derova nemoc no ale chtelo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 18:24 miro03 – Re: Renitko
Chcelo bi to foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 18:19 Renitko – léčba
ano na ploše těla a pak ještě v oblasti nad očima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 17:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Renitko
Ty tecky a puchyrky ma kde na tele ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 17:31 Renitko – Nemoc
Mohl by mi tedy prosím někdo poradit co by to mohlo být za chorobu dle příznaků co jsem zpětně psala a čím to eventuelně léčit? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2008 00:38 miro03 – Re: @
Patis s týmto uplne s Tebov suhlasím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 19:37 @ – Re: miro03
No Miro na takovy ty "ploutevni bakterky" to asi zabere ale neverim tomu ze by to zabralo i na Aeromonas nebo Furunkulozu ...Ja sam se s tim potykal a takovejmhle chemkam se to zvysoka vysmalo a nakonec pomohla jenom antibiotika a ten Acriflavin sem tam pridaval jenom par kapek..jediny na co to u me opravdu fungovalo,byla plisen..ale jak rikam Diskusy mam chvili a tohle jsou zkusenosti z jinych ryb a taky to muze byt i vodou...vzdyt Esha 2000 u me taky nefachala a jiny lidi si ji zase chvalej..To co funguje u jednoho u druhyho nemusi...Vzdyt jsou toho plny fora:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 19:24 @ – Re: delis
o tvrdosti sem nepolemizoval a po pravde sem se ani nesnazil Diskusy privykat na PH 7.5 a ani nevim proc bych to delal,takze s tim fakt zkusenosti nemam....navic se neztotoznuju s nazorem,ze pokud je nejaka ryba zvykla zit tisice let v nejaky vode tak je behem 50 let nemuzes privyknout na zcela jine prostredi....To ze nekdo chova Diskuse ve vode s PH 7.5 a jde mu to slysim poprve,tak bud rad...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 16:41 delis – Re: @
Dosť dobre nerozumiem prečo by sa mali terčovce trápiť vo vodách s ph 7 ne.Môj názor je taký že čím je voda mäkšia a kyslejšia tým menej výdrži.Ja mam vodu 350-vodivosť a ph 7,5 a terčovci sa maju báječne a ešte jedna vec rýchlo sa aklimatyzuju ked sa prenesu do iných vôd.Radšej viac skúšaj praktycky lebo teoriu ovladaš ale prax stoji za prd ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 16:32 Renitko – terčák
No ono se nejedná o mého terčovce, já je nechovám. Jen se chci zeptat na radu. Terčák je takový docela tmavý a zdá se mi že na kůži má něco jako takové jako by dírečky či puchýřky a celkem se otírá o ostatní ryby. Ale bílé tečky jako krupička to určitě nejsou. Jinak žere výkaly a dýchání normální.. tak nevím no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 13:54 miro03 – Re: miro03
Fotka k příspěvku foto3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 13:52 miro03 – Re: miro03
Fotka k příspěvku foto2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 13:51 miro03 – Re: @
Fotka k příspěvku @-Patis musím s Tebov nesuhlasit v správnom dávkovaní je akriflavin velmi učínné liečivo.Nejeden s chovatelov terčovcov používa akriflavin.Dvojitá dávka v konbinácii s zvýšením teploty na 32až33stupnov velmi dobre zaberá pri bakteríálnych onemocneniach lepšie ako baktopur alebo tab.Baktopur direkt.Na ilustráciu pridávam fotku s rybárny chovatela ktorý ničím iným nelieči bakteriálne onemocnenie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 13:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: LangMaster
To je pravda chov tercovcu ve tvrdsi vode je mozny ale ne odchov.Kazdopadne vzdy je lepsi se snazit rybam vytvorit podminky ktere maji v prirode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 12:41 Muž LangMaster [24]
Někde jsem četl že terčovci i když potřebují měkou až slabě kyselou vodu tak dokáží žít i v tvrde pokud jsou v ní od mládí a i prej rychleji rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 12:14 @ – Re: LangMaster
jak doporucujete Acriflavin?? na co jako??Acriflavin je púoradne ucinny az pri PH nad 7 takze u tercovcu prakticky na nic,teda pokud je netrapite v zasadity vode.....:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 12:14 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Renitko
Pripojuju se k zavinacovi :).Rozhodne tam nic nelej a napis co s nima je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 11:12 Muž LangMaster [24]
Přesně co se bude léčit a jestli to bude v karanténě nebo nebo v chovné nádrži s rostlinama kde rostliny některe přípravky doslova sežerou.Jinak doporučuji Acryflavin
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65028x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=3501