Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba krytu

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výroba krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2020 14:51 Muž Minky [3] Re: Guppy
je to v podstate len take dokonalejsie tienidlo.. nieje to hermeticky uzavrete :) krycie skla mam mierne odsunute a zachytavaju vodu/paru, ktoru neschytava LED..teplota akva sa zvysila o 0,3 stupna.. cize je to vsetko naporiadku :) uvazoval som aj o dierkach ale dierky bez ventilacie nemaju vyznam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2020 13:26 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Minky
Kryt vypadá dobře, jen si říkám, zda to není téměř hermeticky uzavřené a ta skla pod krytem, nejsou zbytečná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2020 12:56 Muž Minky [3] – hobbycolor kryt
Fotka k příspěvku ahojte, vyrobil som si kryt z HobbyColor lahceneho pvc/plastu..fotky su v mojom albume..
musel som riesit dost technickych problemov ale vsetko sa da vyriesit :)
musim povedat ze ten material je perfektny.. da sa snim pracovat s milimetrovou presnostou..
este ma caka riesit dve veci:
- uchytky pre lahke otvaranie
- otvor pre krmenie/ automaticke krmitko.. alebo vyroba casti krytu pre autokrmitko
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2020 18:33 Muž DH [335] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Díky za inspiraci, ty desky z Hornbachu jsou na takové hraní výborné. Udělal jsem si z toho slunící plošinu pro želvy. Velice dobře se s tím pracuje, nebobtná to, nepouští barvu. Povrch je teda dost měkký, ale kočku doma nemám ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 10:53 R Muž ctibum [6926] Re: QQQ001
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 09:04 Muž QQQ001 [23] Re: Xif
To je ono! Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 21:35 Muž Xif [336] Re: QQQ001
A co tam dat něco takového?
teplotní odolnost +5°C až + 75°C
www.guttashop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 20:32 Muž QQQ001 [23] Re: ZDRI
Naprosto souhlasím, proto se zbavují toho plastového smejdu. Asi nejidealnejsi bude nahoru položit ten hliníkovej plech. Jednoduše ho sundam a pak vyndam světlo. Jen to kroucení dřeva mě trochu štve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 20:21 Muž jarovo [1695] Re: ZDRI
Plne súhlasím ;-) . Možno by bolo riešením spraviť celý rám vyklápací hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2020 20:14 Muž ZDRI [1415] Re: QQQ001
Ono není problém toto vymyslet a vyrobit po technické stránce. Otázkou je ale funkčnost a praktičnost při běžném provozu a údržbě. Dvojité krytí (skla + kryt) podle mých zkušeností docela zdržují a překáží. U malé nádrže to ještě jde, ale u větší je to pakárna...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 20:09 Muž QQQ001 [23] Re: jarovo
On to není špatném nápad mít krycí skla a rám jen jako držák na světlo. Tím by se vlhkost nedostala do kontaktu s rámem. Ovšem jak to udělat, abych mohl ten rám nasadit. Ještě to promyslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 20:01 Muž jarovo [1695] Re: Jason
Keď tam máš krycie sklá je to úplne niečo iného - sklo je ako kryt a drevený rám je ako držiak osvetlenia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 19:51 Muž Jason [200] Re: QQQ001
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja jsem si ted delal neco podobneho. Dreveny ram na akva (napusteny lakem), pres nadrz kryci sklad (na fotce jenom provizorni). Cele moduly jsou vyklopne a jako kryt prijde jeste husty tahokov (ted nejak vazne dodavka od vyrobce)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 19:34 Muž QQQ001 [23] Re: jarovo
Fotka k příspěvku Ta osvětlovací "rampa" lze vyjmout a tím vznikne prostor po cele ploše. S tím kroucením mě to napadlo, doufal jsem, že pomůže lak. jinak kvůli CO2 bych chtěl, aby bylo akvárium uzavřené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 18:58 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Záleží na tom akú funkciu má kryt plniť.
Pokiaľ to má zabrániť odparovaniu vody, alebo "prášeniu" do AQ musíš to uzavrieť a tým sa zvýši vlhkosť. Potom dopadneš presne ako to už napísal ZDRI - je to len otázkou času. Prejaví sa to aj na LED pásoch.
Alebo ak potrebuješ kryt len aby nevyskakovali ryby vlož tam umelú sieťovinu.
Ako to máš doriešené pri údržbe? Odkladaním celého krytu, alebo jeho vyklápaním?

P.S. takto to mám vyriešené na J240.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 18:26 Muž ZDRI [1415] Re: QQQ001
Podobné kryty ze dřeva jsem si také dříve dělával. Ale ať jsme ho impregnoval sebevíc (vrstvy lodního laku), kombinace vlho+teplo je dříve či později zdeformovala.

Horní poklop bych udělal z hliníkového plechu. Malé formáty mají za pár korun běžně v hobby marketech a tenký plech se dá říznout i doma nůžkami/nožem. Navíc lesklý Al-plech bude současně fungovat i jako plošný chladič a reflektor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 17:36 Muž QQQ001 [23] – Kryt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jak se člověk nudí, tak jsem vyrobil od led pásku až kompletní kryt. Jen nevím čím vyřešit horní poklop. Nemáte nějaký typ na lehký materiál snadno sehnatelny?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 11:31 Muž Miras [111] Re: Strakááč
Jo zkroutila se jak vrtule na vrtulník, ale to bylo mojí blbostí, že jsem byl línej ji rozřezat a slepit :-) Udělal jsem druhou a ta už je OK. Natřeno lakem pro trvalý styk s vodou a pochopitelně atestace na dětské hračky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 11:19 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Miras
Pokud to dejchá, fakt nemůže bejt zadnej větší problém...
Jinak máš pěknej kryt.. co ta sparovka, nenatahla se? :) já ten vršek chtěl taky ze sparovky, ale bál jsem se krouceni atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 09:59 Muž Vip [32] Re: Miras
Kryt z lamina mám na akvariu 1000 litrů 8 let. Nevidím problémy. Pravda, mám tam krycí skla. Bez skel lze lamino přelakovat bezbarvým lodním lakem. Vyřešeno, tečka :) ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 09:49 Muž Miras [111] Re: Strakááč
Taky jsem truhlář a lamino je lamino, prostě nabobtná. Dřív či později, podle vlhkosti. Ale jo ať si klidně z lamina kryt udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 09:37 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Miras
A měl jsi dostatečně velký větrací otvory? Protože to bys to musel polejvat vodou aby se to rozpadlo... jsem truhlář a vím co lamino vydrží a co ne.. chyba byla v dýchání akva, pokud ho "zabetonujes" a nedejcha, je tam kondenzát a ten to rozebere.. zvlášť, pokud svítíš zarivkou...
Když si za tím laminem spatnym někdo stoji, ať si nechá udělat kryt z laminovany MDF desky ta se nenafoukne, pokud je olepena hranou vydrží i ponorena ve vodě když se olepi kolem dokola a je všechno uzavřeny.
stejně tak když se ten kryt udělá z okladovych dt desek na kuchyni olepi kolem dokola, tak to vydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 08:58 Muž Miras [111] Re: HanysOV
ze dřeva :-) V kuchyni a koupelně ale není tolik vystaven přímo vodě. Pokud máš na akva krycí sklo, tak ještě jo, ale pokud bez, tak se podívej někdy kolik je vody "v krytu". Ano i já jsem měl kdysi kryt z lamina, škoda, že jsem ho nevyfotil po dvou letech. Jak jsem psal byly z toho přímo třísky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 07:16 Muž HanysOV [54] Re: Miras
A v kuchyni a koupelně máš korpusy z čeho? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 07:03 Muž Miras [111] Re: Strakááč
Z lamina??? víš jak ten kryt dopadne za rok? budou z něj třísky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2018 22:52 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: mirlun
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku měl bys sehnal na netu kus alu plechu, a měli by ti ho i říznout na míru, teda dle mě to je běžný.. ale nemám představu, jak ho chceš udělat, jestli jako desku kterou hodíš na akva a dáš zarážky podle skel na tu desku ? nebo rámeček kterej desku jakoby oddálí... ?
já mám kryt ze dřeva, řekl bych praktickej a líbí se mi, taky jsem přemýšlel to dát těsně nad sklo, ale to je moc blízko hladině..
bejt tebou to nechám udělat truhlářovi z lamina, nebo ze dřeva, případně dýhy např podle skříňky nebo nábytku... udělat rámeček s pruhem vzádu napevno a víko mít na pantech, ve víku by měla být mřížka, nebo nějakej jinej otvor kterým by akva dejchalo.. :)
kvůli čemu vlastně chceš kryt ? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 21:46 Muž mirlun [48] - Rostliny – kde sehnat hliník na kryt?
Dobrý den, nevíte někdo kde sehnat v Brně levně hliníkový plech 100cmx47cm na kryt akvária? Pište jen ověřené info. Uvítám i rady na řešení krytu lépe než z dřevotřísky. Díky. Mirek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 07:54 Muž justinik [9] Re: vaaclav
snažím sa nechávať prednu časť krytu otvorenú...vetranie som najprv najprv chcel vyrezat, ale nemal som náradie na to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 07:46 Muž justinik [9] Re: RE5PEKT
dal som 3 vrstvy lodného laku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 18:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: justinik
Chtělo by to nějaké větrání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 18:09 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: justinik
Borec!;-) Čím jsi to namořil, aby to nenabobtnalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 18:05 Muž justinik [9] – kryt výroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zopár fotiek z výroby...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 18:03 Muž justinik [9] – kryt na 54 litrové akvárium
Fotka k příspěvku Vyrobený kryt na akvárko
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 12:50 Carron – WPC
Nezkoušel někdo z vás udělat rám krytu z tohodle materialu: www.levne-pletivo.cz/… ? Hodně o tom přemýšlím a cena se mi zdá dobra. Odolnost proti vlhkosti, nenasákavost atd...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 17:02 Breaker Re: paulo
Dík, hornbach mám trochu z ruky. Zkusím prubnout obi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 16:11 Muž paulo [58] Re: Breaker
Breaker napsal: Ahoj chci se zeptat, jestli nevíte kde bych si mohl prohlédnout lehčené pvc? Jestli to mají třeba v obi nebo tak? Možná s tím chci obložit kryt akvaria ale napřed si to chci osahat než to odněkud objednám. Díky
Nejlevnější je stejně v hornbachu, teď z toho dělám kryt a děla se s tím nádherně a nestojí to skoro nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 21:30 Breaker – Lehčené pvc
Ahoj chci se zeptat, jestli nevíte kde bych si mohl prohlédnout lehčené pvc? Jestli to mají třeba v obi nebo tak? Možná s tím chci obložit kryt akvaria ale napřed si to chci osahat než to odněkud objednám. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 19:01 Muž kofejn [963] Re: hirafazel
Rampa je správně, ale čočky co se dávají k čipům jsou spojky - světelný paprsek zužují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 18:56 hirafazel Re: Host5
Můžu se zeptat jak má správně vypadat LED osvětlení akvária? Dle Vašeho příspěvku vypadáte na znalce. Osobně jsem zatím kromě závěsného osvětlení, které nemůžu instalovat (navíc se mě ani nelíbí) jiný způsob neviděl. Bodový efekt LED čipů se snad částečně rozptýlí čočkami s vhodně voleným úhlem vyzařování. Neberte to jako rýpání, vážně mě to zajímá :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 18:31 Muž kofejn [963] Re: Host5
Nikomu neradím, jak má kryt dělat, napsal jsem, z čeho jsem ho dělal. Že výška nad hladinou není podle pouček vím, jenže to neplní asi žádný komerční kryt se světlem. Které problémy máte konkrétně na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 18:13 Host5 Re: kofejn
Asi byste neměl nikomu radit, jak si má zhotovit své osvětlení akvária, protože tak jak to máte zhotovené Vy, tak to je ukázka toho, jak nemá osvětlení akvária vypadat. Umístění LED blízko hladiny způsobuje extrémně nerovnoměrné prosvětlení vodního sloupce se známými vlivy, se kterými se ve svém akvu setkáváte !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 14:46 Muž kofejn [963] Re: laki3
Ono to nemusí být drahé, chce to obejít reklamky v okolí a odkoupit zbytky. Dělati se desky i s hliníkovým povrchem.
A není to měkčené PVC, ale lehčené. Omlouvám se za mystifikaci stydim .
www.plastymorava.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 14:15 laki3 Re: kofejn
Povedená prácička palec , ty profily, právě, říkal sem si plast to bude levný.. prdlajs tone no nějak to vymyslím, díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 12:06 Muž kofejn [963] Re: laki3
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rám jsem dělal měkčeného pvc, co se používá v reklamkách, víko je z 5mm hliníkového plechu a slouží jako chladič. K rámu je přišroubované pomocí klavírového pantu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 11:19 hirafazel Re: laki3
Lepil jsem kryt z polykarbonátu, na víko se mě osvědčilo zrcadlo - drží tvar, plastová deska se teplem prohne. V prezentaci mám nákres jak to vypadá. Na 300l akva budu dělat asi něco podobného, zatím to mám vyrobené jen na malého prcka 32l. Sháněl jsem i plastové profily, ale ty ceny to je úlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 09:55 laki3 – Plastové profily??
uvažuji nad výrobou krytu, ale chci se vyhnout dřevěným matrošům. láká mě plast, rád bych s plastových profilů a víko z plexi, už jste to někdo zkoušel??? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 07:30 majla
Děkuji moc všem za reakce, jsem rád za pozitivní zkušenosti. Celkem jste mi potvrdili v co jsem doufal, že to pro mě může být správná cesta. Děkuji za fotografie, které na netu přímo nejsou, je vidět, že rám je bytelný a mohl by něco vydržet. Vyšší hmotnost mi nevadí, za předpokladu, že lze provádět údržbu jen s otevřením krytu, což možná nebude tak jednoduché bude-li tam více zářivek či led řad světel.
Ještě prosím dotazy:
1. Máte všichni kryt s plastovými černými krytkami na rohách? Koukal jsem, že dělají i bez těch plastových růžků, což já bych chtěl, ale viděl jsem to málo kde.
2. Z hliníku je rám a středová vzpěra, na které je rampa zářivky vrchní plošné kryty jsou z plastových desek? Nekroutí se teplem?
3. Neodlepuje se po těch cca 5 letech používání nikde fólie imitace dýhy?
Ještě prosím vrchní desky jsou volně položené na krytu nebo jsou na nějakých pantech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:37 Muž Densi [40] - AmerikaRe: majla
Ahoj,
mám akva včetně al - krytu od Diversy už 6. rokem, vše naprosto bez problémů....
Kryt je kvalitní, bytelný, s posuvnou světelnou rampou. ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12960x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4078