Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba krytu

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Výroba krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 00:39 Muž Calvin [9] – Re: Yirka
Aha, jenže problém, jak vidím, bude patrně cena vs množství. PSH se prodává (alespoň v ŘEMPU) cca za 900,- kus (tloušťky 0,5cm), méně ho koupit nelze. Tudíž cenově mi opět vychází lépe plexisklo, ač práce s ním bude asi zdlouhavější. Ale jestliže má někdo přehled v plastech na našem trhu, rád se dovím, jaký by se na výrobu ještě hodil, jak pro své vlastnosti, tak i příznivou cenou. ;-)
Mimochodem, PSH pravda tak křehký taky nebude, jak jsem neuváženě napsal, i když proti plexisklu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 00:03 Muž Calvin [9] – Re: Yirka
Pravda, na to už jsem koukal, nevím, proč mi to v paměti neuvízlo. Na ten PSH se musím zajít osobně podívat, přecejen jistou nedůvěru ve mě vzbuzuje, připadá mi dost křehký. Ale minimálně na některou část by se možná dal využít. Děkuju za reakci! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 20:19 Muž Yirka [9140] – Re: Calvin
Výborná inspirace výroby plastového krytu je zde: rybicky.net/forum/13630…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:51 Muž Calvin [9]
Ahoj,
zkusím otevřít toto vlákno.
Již mám vyřešeno, jaké osvětlení použít, tak teď ještě kam ho dát. Peněz není nazbyt, ale zároveň bych rád kryt přes celé akvárium (60x35), přes okraje. Varianty s krycím sklem a nad tím nějaké kuchyňské osvětlení mě moc nenadchly, rád bych zakryl čáru hladiny a zamezil také šíření světla jinam než do akvária, aby to vytvořilo (alespoň v mých očích) tu správnou atmosféru. Nicméně proč vlastně píšu. :-) Zajímalo by mě, jakých materiálů (by)ste využili vy v případě stejné velikosti nádrže? Obvyklé jsou návody (jak jsem po několika dnech soustavného čtení příspěvků zjistil :-) ) na výrobu z lamina, které je na můj vkus na tak malé akvárium zbytečně moc široké, robustní. Pak jsem viděl návody na výrobu z pozinkovaného plechu, ovšem padla i zmínka o povrchovém poškození působením vlhkosti a času. A co mě naopak zarazilo, nikde jsem dosud nenašel návod, jak pro výrobu použít obyčejné plexisklo, které mě přitom napadlo jako ideální kompromis lehkost/trvanlivost/nepřemrštěná cena. Tak nevím, jestli něčí zkušenosti mluví proti němu? Přitom už jen nákup bílého plexiskla by mi ušetřil shánění reflektorů. :-)
Abych nepsal slohovou práci, jak je mým dobrým zvykem, zakončím to tedy prosbou, zda by mohl kdokoliv, kdo má s výrobou krytu na střední(?) akvárium nějakou zkušenost, napsat svoje postřehy, poradit třeba nějakou jinou alternativu materiálu, případně i připojit nějaký ten fígl či upozornit, na co bych neměl pak u samotné konstrukce určitě zapomenout.
Díky předem všem! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:37 Muž Yirka [9140] – Re: adis
Správně dimenzovaný klavírní pant to stoprocentně vydrží. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 16:07 reddriver
dbejte především na úhly a na správné měření..já to podcenil a na krytu to je výrazně znát a taky pozor při kupování materiálu já si nevšilm že ta 8 mm deska je prohlá:( takže mi kryt nedolíhá:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 15:57 adis – Re: reddriver
mozno pisem neskoro ale pre dalsich kutilov -

ak sa rozhodnete robit kryt s drevotriesky...
1.osobne by som uz vybral hrubku mansiu ako 8 mm pri akva o dlze zacinajucej pri 1 m. Vaha je potom dost velka.

2. klavirovy pant - pri tej vahe drevotriesky a teda jej hrubke (u mna 8 mm) pocitam ze pant odide behom pol roka...... riesil by som to kuchynskym pantom!!

To su asi pre mna podstatne chyby co som spravil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 15:12 reddriver
osvětlení v jiném topicu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 16:34 reddriver
tak jsem nakonec nakoupil 8 mm..návod dělat nebudu ale konečný výsledek vám postnu;) ono to třeba natřít něčím nebo tím alobalem udělat je dobrej nápad;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 16:21 Muž hop [26] - Rostliny – Re: reddriver
dřevo ani výrobky z něj jako je dřevotříska bych asi nedoporučoval...trochu natahuje vlhkost, tvoří se plísně a podobně no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 15:24 Muž deCORF.OBRAEN [220]
romant napsal: Zářivky se buď odklápějí s tím a nebo jsou jenom položený na krycích sklech akva(var. pro lenochy). :-P alebo pre fajnšmekrov použiť na otváranie vzduchový piestik ktory sa používa na otvaranie dvierok na kuchynskej linke smerom hore ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 15:05 R Muž romant [27987] – Kryt
On takovej klavírovej pant, aby se dal celej vršek odklopit na jednu stranu(tu delší) udělá skvělou službu. Zářivky se buď odklápějí s tím a nebo jsou jenom položený na krycích sklech akva(var. pro lenochy). :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 13:59 JuraS
Přidám, že osobně bych dnes dělal kryt z lodní překližky..má tuším 5 mm a je nenasákavá..používá se na lodích...uvažuji právě, že kvůli váze a manipulovatelnosti předělám svůj kryt...jen čakám až mě napadne víc nápadů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 13:50 Muž kortezhugo [983] – Re: mirlun
...no zvnutra je to dobre natret bielou farbou...lepsie je ale vylepit to aspon alobalom alebo reflexnou foliou...
...bude mat viac svetla a ziadny problem z vlhkostou... palec

:-) -pozde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 13:46 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: mirlun
Ja by som vnútro vylepil Alobalom( hliníková folia) alebo existujú také lepiace pásky hlinikové ktoré ja používam a zároven slúžia aj ako reflektor a sú o 100% lepšie než spomínaný Alobal a taktiež odolné proti vlhkosti a chránia kryt ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 13:30 Muž mirlun [48] - Rostliny – pozor na tenké a navlhající materiály
zase tenké materiály, které navlhnou, se mohou hooodně zdeformovat. nebo i při vysychání vlivem tepla světel se může deska hezky zkroutit. a bacha na vzlínání vody a bobtnání desek(překližky, dřevotřísky).
Ale hlavně se nelekej, uvádím jen co se "může" stát v extrémních nešťastných případech.
ať se daří!
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:59 Muž liborass [174]
přesně jak říká JuraS, čím lehčí tím lepší, hlavně si to důkladně promysli, ať to pak nemusíš předělávat. Vím o čem mluvím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:51 JuraS
Apeluji na lehký kryt a dobrou manipulovatelností...časem pochopíš při údržbě akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:43 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: reddriver
pridaj nejaké fotky ako postupuješ..síce veľa návodov je tu na webe ale možno aj ten tvoj prispeje ako dobrý návod ano ;-) držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:36 Muž kortezhugo [983] – Re: reddriver
...nie je to malo ale mozno ho bude treba "vystuzit"...-zalezi od konstrukcie...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:13 reddriver – výroba krytu
ahoj, tak jsem se dal do výroby krytu na akvárim 300l, už mám hotovou základní konstrukci z latěk..mám možnost od truhláře mít levně desku dřevotřísky ale jen 8 mm tlustá..není to málo? Zase se mi líbí, že kryt bude lehký...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 00:07 pansuu
Tak proč se ptáš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 23:34 Muž Assassin [2]
Myslíš bez těch otvorů, nebo kryt jako takovej? (BOŽE, ať to sou ty otvory smich smich)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 23:16 pansuu
Přece jedna připomínka. Aspoň jeden z tech otvorů vzadu udělej až po okraj. Na přívody k filtru, topení, vzduchování.... Budeš to potřebovat při sundávání krytu. No a jinak to vlastně ani nenainstaluješ hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:58 Muž Assassin [2]
Chci znát váš názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:50 Muž Assassin [2]
Nechci zakládat nové téma, tak to šoupnu sem..

Chci si udělat kryt na akvarium 60x30x35 a dospél jsem k tomuto závěru: yfrog.com/… yfrog.com/… yfrog.com/… yfrog.com/… Materiál co nejtenší dřevotříska jakou seženu. V místě, kde se víko otevírá dát delší kabely, aby se dalo víko bez problémů otevírat. Krycí skla mám, takže s odpařováním by problém být neměl, jenom přidělat otvory na kabely a větrání zářivek. Obrázky jsou pouze 3D, takže berte s rezervou. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:35 Muž iblik [4] - Labyrintky
Fotka k příspěvku takhle nejak?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 21:59 MartinPHX – Re: Jurasek
Byl jsi rychlejši :-D
Musím přestat stahovat ty filmy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 21:58 MartinPHX – Re: iblik
Ja v tom nevidím žádný problém. Podle toho na které straně ten filtr chceš mít tak tam udělaš zářez do krytu podle přesahu výšky a šířky toho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 21:58 Muž Jurasek [137] – Re: iblik
Co udělat ten kryt jen jako účko? Na dlouhé stěny akvárka se posadí a boky budou volné. Jednak je dobrý přístup na krmení a z druhé strany může viset filtr. Případně udělat zadní stěnu krytu dělenou a filtr pověsit doprostřed. Tam už by to bylo horší s krycím sklem (pokud je uvažované).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 21:52 Muž iblik [4] - Labyrintky
chtel bych si vyrobit kryt na akva, ale problém je v tom že mám vnejší filtr www.akva-exo.cz/… a nevím jak to udelat u toho filtru. Má to nekdo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 22:07 Muž PentueR [256]
Budoucnost patří aluminiu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:53 Muž isamik [180] – Re: filipsi
Nejspise do toho krytu :-). Taky to prilis nechapu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:49 Muž filipsi [1296] – Re: Yirka
A ja s folii bilou, z tech samych duvodu :)

warezak - kam a jak ti ten alobal teplo odvede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:28 Muž Yirka [9140] – Re: Warezak
Lépe než s alobalem a s lepším komfortem i výsledkem se pracuje s odrazovou zrcadlovou folií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:24 Warezak – Re: filipsi
No kryt natru na bilo jak rikas,ale vylepim ho alobalem protoze ten odvadi teplo a nechci aby se m stali,ze se mi po case prohne vrchni deska.Ale porad nevim jaky pouzit odstin.Mam pouzit klasickou Teple bilou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:17 Muž filipsi [1296]
Warezak napsal..Bud reflektory a nebo zarivky..

Tomu nerozumim. Reflektor = odrazova plocha, casto tvarova, majici za ukol svetlo odrazet ruznymi smery.
Takze rozumna volba je zarivky, + reflektory nad ne, + natreni zbytku krytu zevnitr na bilo (nebo vylepeni bilou folii)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:12 Muž Yirka [9140] – Re: Warezak
Se zářivkami nemám osobní zkušenost, ale dlouhodobě zde na fóru odborníci na světlo a rostliny jednoznačně doporučují obyčejné trubice řady 8xx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:02 Warezak
Akvarium jsem už měl.Ale zacinam uplne na novo.Cily bych v nem chtel mit jak nenarocny rostliny tak i ty narocny.Podrobně vse studuji z teto stranky a budu se tim inspirovat.A jakou barvu zarivek by si mi doporucil?Měl jsem puvodne teple modrou Aqua ale z te se mi po case zacla delat rasa.V aqua prodejne mi rekli ze toto sovetleni neni vhodne pro sladkovodni akva.Pouziva se udajne jen u morskych.Ale v Hornbachu v ostrave mi zase rekly opak.Tak ted nevim jake koupit(Bud reflektory a nebo zarivky.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 20:35 Muž Yirka [9140] – Re: Warezak
Pochopitelně záleží na uvažovaných rostlinách,ale obecně na 390l musí stačit těch 180W. U velkých nádrží není ta watáž na litr tak striktní jako u těch malých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 20:07 Warezak
urcite se jeste rozhodnu..Jo ale ted bych se zeptat ohledne toh oosvetleni.Budu mit akvarium ktere bude mit 390 litru.budu volit osvetleni bud 6x 36 W coz je dohromady 216 W pro 390 l akva a nebo mam radeji zvolit min svetla 5 x 36 W 180 W?Co myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:09 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: Warezak
Nic se neděje. :-) Já jen - že kvalitní reflektor je v rostlinném akvišku dost dobrá investice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 17:26 Warezak
No dobre SID:mas pravdu.Jen jsem to tak placl.Nevedel sme kolik stoji reflektor.Sorac!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:52 pansuu – Sid x Warezak
No jo, jeden o voze a druhý o koze :-D Hodinky nebo holinky, to je jedno- obojí se natahuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:38 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: karel
Přesně tak! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:36 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: Warezak
Já jsem vám nenavrhoval, abyste si pořídil reflektory. Zkuste si můj příspěvek přečíst znovu. :-)
Psal jsem, že záleží na tom, k jakému účelu má osvětlení sloužit. Při provozování akva s rostlinami náročnými na světlo je kvalitní reflektor investicí s okamžitým efektem, ale těžko odhadnutelnou návratností atd. Každopádně při použití (kvalitních!) reflektorů si můžete dovolit snížit počet trubic, abyste dosáhl stejného efektu. V "ideálním" případě na polovinu.
...nejsem blbej abych kupoval reflektor za 4000,-...
Kam chodíte nakupovat, že tam mají reflektory po 4000,-?! :-) Značkový 120cm reflektor se dá pořídit za cca 400,-. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:20 Muž isamik [180] – Re: Warezak
To jsme si nerozumneli. Reflektory schvaluji vsema deseti. Jen ta cena se mi zdala velmi velmi vysoka. Jiste by se nasli i daleko levnejsi, ci jak jsem jiz navrhl vytvorit je pri tvrobe krytu. Co se tyka zarivek: obycejne zarivky z oznacenim 8xx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:16 karel – Re: Warezak
Neměl sid namysli odrazoví reflektor za ten 4 litry nedáš ;-) www.akva-tera.myeshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:22 Warezak – Re: isamik
No praveže napadlo.Nechci si kupovat reflektory.o mi navrhl SID.Nejsem padlej na hlavu!Proste si tam dam klasicky zarivky.Ale jaky to jeste nevim.jaky by jste mi doporucily.pouzival sme teple modry AQUA,ale ty jsou pry jen vhodny do morskeho akvarii a pry z nich se děla řasa.Byl sem tooh svedkem.Tak teda jaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:42 Muž isamik [180] – Re: Warezak
4000Kc to je dost palka... nenapadlo te misto toho udelat si neco sam do krytu, zvlaste jestlize si kryt vytvaris sam.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12960x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4078?od=201