Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:33 Žena sharon [126] – Re: stuz
Je taky možnost nechat si je poslat kurýrem třeba z Vivária. Pochopitelně je třeba objednat více ryb a nechat vyselektovat vhodné páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:28 RAP – Re: stuz
No, hlavně je neradi berou. Zkus ať ti je objednají jen pro tebe a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:17 stuz – Re: RAP
nevim kde myslíš že všude v akvaristikách.. ja o žádné nevím... dnesk ajsem se ptal i v zverimexu a řekla že ani od dodavatelu kančíky ani akary vzit nemuzou bo je nemají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 13:02 RAP – Re: stuz
To je divné. Jsou běžně v akvaristikách k dostání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 12:58 RAP – Re: Barney
Cichlidy nejsou sami o sobě vrazi a zabijáci. Pokud jim poskytneš dobré podmínky, jsou to mírumilovní mazlíčci! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 07:09 stuz – Re: Barney
tak žádní kančíci nebudou... majitel už je nemá a já je nikde neseženu stejně tak jako akary modrý a všechny druhy kančíků proste neseženu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:54 Muž Barney [61] – Re: stuz
Ale jsou agresivní. Při tření jsou to vrazi, viděl jsem to na vlastní oči. A když vezmeš v potaz, že se třou hodně často, tak budou hodně často napadat ryby v akváriu. Jak píše sharon, dej tam pár (2) zelenookých, pár červenohrdlých a třeba pár Akar modrých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:50 stuz – Re: sharon
to jo všemu rozumím tak vím že to neni hejnová ryby a že během tření si vytváří teritorium, ale proste jsem se chtel zeptat jeslti by bylo možný je chovat třeba v 10 kusech protože jak jsme četl nejsou zas až tak agresivní.... a jak psal myslimže Roman tak by to šlo... ale jeste uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:34 Žena sharon [126]
Souhlasím s Barneym, i samice jsou hodně agresivní a když se vytvoří dominantnější skupina singl samic, dokáže ty méně průbojné pořádně týrat. V 300 litrech by mohly být stabilně 3 páry - ale opravdu páry, ne singl jedinci, ale je mnohem lepší tyhle ryby kombinovat s jinými temperamentními druhy cichlid po jednom páru. Samozřejmě rozčlenění akvária je nutností. Co se týče hejnových ryb, tak nezáleží až tak na velikosti, jako spíš na temperamentu, rozhodně se vyhnout různým závojovým, pomalejším a taky zmatkujícím druhům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:53 Muž Barney [61] – Re: stuz
Ne, vem 5 kousků, až se spárují, tak nech jenom 1 pár, oni jsou hodně drsní. Když se vytřou, což se ti určitě vytřou, tak počítej s pěknýma rvačkama. Vytírají se i v nádrži 20 litrů, je to plevel. Zbytečně by mezi sebou bojovali, podle mně bude nejlepší 1 pár. ;-)
Ty je chceš chovat jako hejnovou rybu ? Americké cichlidy kromě Perleťovek a Skalár se v hejnech nechovají. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2008 15:23 Muž Roman [100] - Cichlidy
tak teoreticky se to dá praktikovat v tom počtu 15ks.podmínkou je více samiček.Oni se sice zpárují,ale jelikož bude nádrž přesázená, tak nebude agresivita mířená na určitého jedince,ale pěkně se to rozdělí na všechny.Tím vznikne výhoda oproti chovu 2 párů jak je výše zmíněmo.Tam bude určitě více problémů než je tomu chovu ve skupině.podínkou je udělat více skrýší a nádrž by měla vypadat jako kamenolom, nebo halda naházeného dříví.Tam bude nádrž rozdělena na miniteritoria, narozdíl od nádrže kde by byla např jen jedna vetší jeskyně.V ty by se zabydlel v budoucnu dominantní pár a teritorium by si udělal zhruba na polovině nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 11:02 stuz – Re: Malapa
tak si proste vemu rekneme 15 kusu těch kančíků dám je do jednoho akva a pak je rozdělím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 09:57 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: stuz
Přeložím, nech si 15 rybek, až povyrostou a vytvoří páry, necháš si dva nejhezčí páry, ostatní někomu věnuješ, nebo zlikviduješ. Klidně u nich můžeš mít i jiné hejnové rybky, ale tak velké, aby je kančícy nepovažovali za potravu. Odhadem tak 4 cm a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 08:53 stuz – Re: Povalec
tak předchozi větě nerozumím.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 00:08 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Videl bych to na 2 pary. Kdyz se trou, tak jsou docela vostry. Tech 15 kusu je na prirozenej vyber primereny mnozstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 23:49 stuz – Re: Povalec
tak budou to prckove asi 1 cm a jestli by si na sebe zvykly jak by vyrustali to nevím... jinak delka akva 150*50 jinak kolik jich tak teda do toho akva? a nebo 5 paru nebo 4 a + tetry žhavý a nejaky hejnovy menší rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 23:43 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Pokud mas aspon 1000L nadrz nebo jedince do velikosti 2cm, tak jo. Jinak pocitej na 1 par aspon 80 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 23:40 stuz – Kančík zelenoký
Je možný abych měl asi 15 kusu této rybky v jednom akvariu? nic vic bych tam asi nemel. Jinak cistý objem akvaria asi 305-310 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:51 Muž Roman [100] - Cichlidy
dobrej nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:48 Muž TomášB [12]
tak já je tam teda ještě pár neděl nechám ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:43 Muž Roman [100] - Cichlidy
není to dobrej nápad.samec bude vystresovanej a spíše prcky požere.samička navíc u mladých má čas na regeneraci a nabrání sil na vývoj dalších jiker, takže hned ji nepřipravenou dávat k jinému samci je spíše týrání.samec ji bud umlátí a nebo v lepším případě odežene z zteritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:33 Muž TomášB [12]
mám ted v odchovně (viz prezentace) vytřený pár kanců příčnopruhých,potěr už je skoro měsíc starý a tak bych se chtěl zeptat:mám totiš dva samce a jednu samici a chtěl bych je znova dát třít, rodiče se o pár pořád starají tak bylo by možné nechat s potěrem jen samce asamici dát k tomu druhému chlapovi aby se vytřeli sním?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 09:45 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: sharon
Situace parcialne stabilizovana. Jedna samice se zase kamosi se samcem. Druhej samec vodi hromadu malejch, jenom jedna samice je porad zahanena. Trochu jsem v nadrzi preskladal bridlici a vyrobil dalsi ukryty. Uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 22:28 Žena sharon [126] – Re: Povalec
dej na každou stranu akvárka větší kořen a doprostřed nějakou pořádnou kytku a bude možná klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 22:04 Muž Povalec [7] - Cichlidy – ...
ty 2 pary se tak nejak vyvrbily. Koupil jsem 4 ryby abych mel aspon malou sanci, ze se mi tam sejdou 2 pohlavi. Jak tohle dopadne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 21:21 Žena sharon [126] – Re: Povalec
jj, někteří samci to dělají, pak taky někdy trochu potlučou samici, aby si obhájili otcovská práva. V akvárku jako je 120 litrů je lepší mít jednoho samce a dvě tři samičky, než dva páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 21:01 Muž Povalec [7] - Cichlidy – ...
Mam 4 kusy ve 120L, to neni optimalni. Dvoustovka bude hotova nejdriv za mesic. Jinak ted asi 6 tejdnu stary mlady neprosto spolehlive vodi samec, samice je schovana nekde pod lupenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:56 Žena sharon [126]
Aby se cichlidy nemlátily potřebují co? Prostor!

Jinak k původnímu dotazu: kančíci zelenoocí se o mladé starají velmi dobře, samec asi po 14 ti dnech ztrácí výdrž, ale samička se jim věnuje až 8 týdnů. Až odrostou, budou spolehlivě baštit jikry, ale není to na škodu, pokud má samička možnost uplavat roztrpčenému samci. 2 centimetry v těle mají kolem 3 měsíců, rostou nestejnoměrně a krom výživy záleží na velikosti akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:28 Muž Povalec [7] - Cichlidy – ...
Ja s nima mam ted trochu honicku. 2 pary vyvedly mlady, mesic v klidu, jen proti sobe vyjizdeli. Minulej tejden jsem nasel samici skoro zabitou, sli po ni uplne vsichni. Odlovil jsem ji, dala se dohromady, vratil ji do nadrze a zacal masakr na novo. Jenze v ted dostavaj cocku obe samice. Nevim, co s tim. Zatim jsem do akva vrazil kryci sklo a oddelil samice od samcu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:26 marsz
Jo a v tom internetovém slovenském prima časopise o akvaristice je teď aktuálně spousta informací o těchdle rybkách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:24 marsz
No já je krmil jen obyčejným Lonem pro prcky a rostli čertovsky rychle. Dojídali se asi i řasama. :-) Rodičům by snad neměli vadit vůbec, pokud nebudou moc žrát následující prcky. Lepší je asi nechat tam potěr až do nakladení dalších jiker. Pár se mi šeredně pomlátil, když sem jim prťata odlovil. Samec se chtěl asi hned znovu třít a samička ještě nemohla. Možná sem jen špatně pochopil, co se mi v akvárku děje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 09:29 pentS – kancik zelenooky pludci
Mam pludky kancika zelenookyho a cca 30+kousku oba rodice se vzorne staraji a samec utoci prakticky kdyz se nekdo jen priblizi k akva zajimalo by me za jak dlouho ty prckove vyroustou tak do 2cm a do kdy se o ne rodice budou starat nez jim budou na obtiz? A jinak je krmim first bite od hikari....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 07:13 Žena sharon [126] – Re: Roman
No jo, jenže jaké mají ti tví společníky :-D - a o tom to je...zkus dát ven z akvárka třeba carpinty a uvidíme, kdo bude šéfovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 13:25 Muž Roman [100] - Cichlidy
o agresi bych zrovna u těchto mazlíků spíše pomlčel.jsou klidní a že by si všímali jiných ryb k jídluse mě nepodařilo vypozorovat.dával jsem jim rybky k baště,ale pro svoji lenost si radši počkají pár dní na granule, než aby se za něčím honili.Sharon nezná mé mazlíky, a píše o agresivitě ve tření, u mě se třou léta,ale nikdy se neperou o prcky, spíše se nastaví aby nedocházelo ke vniknutí ostatních do jejich garsonky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 21:39 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Kristýna
Ty máš citroňáka v takovém plivátku a chceš k němu ještě dalšího rváče? Tvá nádrž je tak na hejno teter a maximálně pár klidnějších a hlavně menších cichlid.Třeba akar hnědých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 21:29 Kristýna – Sharon
ahoj, ptala jsem se zde, zda je moje rybka kančík citronový nebo jiná a co k ní pořídit, teď tu koukám, co píšete o těch perleťových...tak nevim, nevim, nebyla by nějaká hodnější rybka?jo a ty rozměry akvarka jsou d-100,v-45,š-50.K

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 08:39 Žena sharon [126] – Re: RAP
:-D no vždyť jo..proto říkám, že jsou to normální cichlidy :-D, jen má každý jinou právě tu příslušnou zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 22:54 RAP – Re: sharon
Ale takové jsou téměř všechny americké cichlidy, ať mají 10 či 50cm. Záleží jen na velikosti akvária. Stačí se podívat na Romanovu rybicky.net/nadrze/811 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 15:35 Žena sharon [126]
Nedá mi to, musím k tomu něco napsat. Kančíci perleťoví jsou úplně normální cichlidy, klidní a příjemní, dokonce by se dalo říct, že ve sporech s jinými cichlidami jsou to právě oni, kteří ustoupí a sami konflikty nevyhledávají. Netlučou rybky, neničí kytky, nerozhrabávají akvárium. Nechají se krmit z ruky, netrvají na svém teritoriu. Dokonce ani mezi sebou nějak urputně nebojují. Ale to všechno jen do doby, než vytvoří harmonický a stabilní pár a vytřou se. Pak začne peklo na zemi. Teda v akváriu. Vykopou a roztrhají kytky, nahrnou substrát k jedné straně, většinu ryb zaženou za filtr nebo za pozadí a ty které se tam nevlezou, utlučou nebo alespoň ošklivě potrhají. Pokoušou ruce majitele hluboko do krve. Dokonce se pokoušejí útočit na rozsvěcující se blikající zářivky. Funkční dospělý pár je nejlepší mít samostatně, nebo ve velkém akváriu plném mohutných stabilních dekorací s rybami jako amphilophus, herichthys nebo parachromis, nejlépe mírně přerybněném ;-):-D. Ovšem mohou se najít i klidné a mírné vyjímky, ale já takové neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 14:58 Muž xOB [83] - Cichlidy
Mam dva cca 20cm kousky a jsou naprosto v klidu. Ale mozna to bude tim, ze jsou s vetsima rybama (akara potocni, kancik cervenooky), takze nejsou v akvarku pany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 13:20 lovec
přeně jak řká RAP , nejagresivnější není , jen záleží s jakýma je máte rybama ,zkuste ho mít s 25cm vrubozobcem a uvidíte jak bude vklidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 09:36 RAP
Je to cichlida, ale že by nejagresivnější hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 09:31 Numen – Kančik
Kančík perleťový je krásná cichlida, ale navím jestli je opravdu ta nejagresivnější, jak si tady někdo myslí. Já s těmito rybami mám vlastní zkušenosti a dle mého názoru jsou celkem mírumilovné, tedy vůči ostatním cichlidám. Naproti tomu např. Perlovka červená (hemichromis bimaculatus) je opravdu agrasivní, kousavá cichlida. Zároveň ale namůžu dát za to tvrzení ruku do ohně, protože každá ryba ja jiná, stejně jako je tomu u lidí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 08:03 Žena sharon [126]
heros notatus není kříženec, ale normální přírodní druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 03:05 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Kdyz upnes foto tak zkusim zalistovat a třeba najdu nějakou podobnost...to se nedá věštit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 03:01 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Fotka k příspěvku a poslední foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 03:00 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 03:00 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Hanacius
Fotka k příspěvku heros notatus
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 02:59 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Richard
Fotka k příspěvku Ahoj,
mno jestli vzniknul tento druh zkřížením příčnopruhého kančíka a červenookého ti fakt neřeknu (možné to je)...Každopádně tyto ryby se běžně ve velkém akváriu dorůstají 25 a více centimetrů. Sám jsem měl kančíky červenooké a ty měli 24cm X-) Kančík červenooký (heros severus) je dost podobný Heros notatus...takže pokud jsou tvoje ryb hodně podobné kančíku červenookému tak by to skutečně mohl být heros notatus ale s americkými cichlidami je to s jejich podobností dost složité...
Pro srovnání pár fotek z knihy Southamerican cichlids III od Aqualogu....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 01:31 Richard – Heros Notatus
Mám jeden dotas a snad se najde někdo kdo my bude umět odpovědět.
Koupil jsem čtyři ks kančíka cca před dvěma lety,zbarvením je jako kančík příčnopruhý akorát že světlé pruhy jsou téměř bílé,tvarem těla je vyšší než bývají kančíci,nyní po dvou letech je jejich výška cca 10-12 cm a délka 18-20cm skoro připomínají tvarem terčovce ,no a vkrámě my prodavač tvrdil že je to kříženec kančíka příčnopruhého a červenookého a že se nedorůstá více jak 15cm ale kančíci mají již 20CM a stále rostou ale to my nevadí akvárium mám velké.A prodavač my také zdělil že tento druh nemá české jméno ale že se jmenuje Heros Notatus.A mě by zajímalo pokud má někdo podobnou ryby ,jesli by my mohl napsat co to by to mohlo být za rybu a hlavně jestli sedí latinský název Heros Notatus.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=1032