Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 12:01 Muž Lukas90 [0]
Zdravím, uvažuji o koupi druhého akvária a chtěl bych ho osídlit kančíky. Nejvíce se mi líbi tyto 3 druhy: Zelenooky, příčnopruhý, červenohrdly. Akvárium si představuji tak 112l 80x35x40. Nejlépe bych chtěl pár ze 2 druhů (Zelenooky+Přicnopruhy nebo zelenooky + cervenohrdly.). Je možná tahle kombinace v takhle velkém akva? A která kombinace by byla lepěí popřípadě jen jeden druh. Ale zase bych nechtěl jen 2 rybky na cele akva. Díky za reakce. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 20:42 javas – chování kančíka příčnopruhého
Mám dotaz k chování ryb, resp. pouze jedné ryby. Samec kančíka příčnopruhého se mi nějak zbláznil. Šílí v proudu, půlkou těla nad hladinou, potom se uklidní, za chvíli vyrazí do skla a otřesen klesá ke dnu... Až se vzpamatuje, začne pomalu zase vyskakovat z vody. No dneska mu drezůra skončila, neboť jsem jej našel u dna exlého. Samice stejného druhu nic takového nedělaly, klidně si plují akvárkem dál. Samec se choval, jako by měl epileptický záchvat :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 10:36 Muž Tomiino [43] – Re: Designer
Napsal jsi to pekne,ja uz se taky informoval...mam ted akva hezky zarizene ,nebo me se teda libi silene nevim jak lidem co ho tady videli a proto nechi rozbourat to,o co se tam ted snazim takze na kanciky pekne z vysoka seru :-)bud si tam dam dve nejlepe parecek ramirezek nebo zvetsim hejno neonek :-) mam tam 4 skalary a ty vyrostou az az ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2011 09:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tomiino
Tomiino, ja Ti k tomu neco napisu, nebudu radit zda ano ci ne, to by vyznam nemelo, to si musis nakonec probrat sam se sebou.

Nektere cichlidy umi vyrust pekne velke a Kancik cervenohrdly neni uplne mala ryba, hezky dospely kus se da oznacit i za pekneho macka. Takze i kdyz puvodne slo o roztomile drobecky, obcas prehazujici nejaky ten drobny pisecek ci kaminek, nakonec mas v akvariu ryby, ktere potrebuji sve teritorium a ono se tim teritoriem stane, at nepopisuji to nejhorsi, treba pul akvaria. Ostatni ryby se pak vetsinu casu zdrzuji v druhe pulce nadrze, nebo jsou zalezle v rostlinach, hure u hladiny a za nejakou trubkou. Nakonec, pri trosce smuly neni v akvariu videt vic, nez ty velike ryby, ktere ac jsou svou naturou "mirumilovne", prece jen zpusobuji ne zrovna prihodne podminky ostatnim rybam. Ano, clovek muze mit nekdy stesti a natrefit na mirumilovny kousek, ktery neublizi ani nitence, ale take muze narazit na rybu peknou potvoru. A i v pripade te hodne, kdyz roztahne skrele tak, ze ostatni ryby zacnou vyskakovat z akvarka, tem rybam nevysvetlis, ze jenom machruje a nekousne.

Pokud se Ti zda, ze mas v akvarku malo ryb, pak si vsimni, ze nekdy je v akvariu s mene rybami videt vice ryb, nez v akvariu prerybnenem, kdyz se vetsina ryb snazi uniknout agresi cehokoli - a muze to byt klidne i jen pekne ostry samec Cichavce, ne tak jeste velika cichlida.

Kdyz si ty Kanciky chces poridit, nikdo Ti v tom nezabrani, muzes z nich mit i velikou radost. Zda se ta radost nestane nocni murou, to pak uvidis sam. V kazdem pripade clovek, ktery si poridi vetsi cichlidy do spolecenskeho akvaria musi byt pripraven na to, ze se v pripade problemu bud zbavi tech cichlid, a nebo jinych ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 07:08 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidicky,potrebuji poradit.Mam tady prezentaci tak muzete mrknou a poradit,ryby co tam mam vypsane souhlasi a chci se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s kancikama cervenohrdlymi?Mohl bych pridat dva do takle obydleneho akva?jeste tak za dva tydny ubydou nejaky zivorodky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 14:20 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Michal1987
O běžně dostupných tetrách to už tak moc není:-) najděte tuším třeba Aquaristik 01/2010, najdete tam některé druhy středoamerických teter, hlavně zubatých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 11:48 Muž mori79 [6]
ja mam pri 4 kancikoch cervenohrdlych dve reria a dve hokejky a uplne v pohode sa znasaju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 09:37 Muž Michal1987 [21] – Re:
... našiel som asi zatiaľ len jeden druh Tetry zo Strednej Ameriky (Gephyrocharax atracaudatus - neviem, či je vôbec bežne dostupná...), ale keď sa to vezme, je "skoro jedno", aký druh "menej náročnej" Tetry tam bude, aj tak to bude mať v "živote" ťažké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 09:24 Muž Michal1987 [21]
havex77 napsal: Jaké tetry třeba ? smich
Toto by zaujímalo aj mňa (s tunajším pokročilým vyhľadávaním si v tomto konkrétnom prípadne neviem rady). :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 09:22 Muž LiborSprysl [9015] – Re: havex77
Otevřte si v rámci vzdělávání knihu, nebo hledejte na netu X-) hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 09:13 havex77
Jaké tetry třeba ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 09:08 Muž LiborSprysl [9015] – Re: havex77
Jiní kančíci, akary, jiné tetry, někteří halani...:-) na otázku se dá také odpovědět - asi sto druhů jiných ryb. Inu je třeba hledat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 09:04 havex77
Tetra Kosočtverečná se mi celkem líbí palec ... A nějaká ze střední Ameriky by nebyla ? Co vůbec žije s kančíky v přirozeném prostředí ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 20:10 Libor123 – Re: Lesánek
Nazdar. Nezlob se ale musím reagovat na tvůj názor o agresivitě Kančíka perleťového. Mám dva páry a naprosto v pohodě. Jen v době tření jsou o něco agresívnější. Ale to jsou všechny ryby. Jen možná bych pro úplnost v jakém je máš akva. Já je mám v 500 litrech. Ale pro jeden pár bych řekl tak 250 litrů stačí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 17:59 Muž LiborSprysl [9015] – Re: havex77
Třeba pět kosočtverečných nebo kolumbijí by šlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 16:40 havex77
No...cichlidy už ne, spíš tetry nebo nějaký parmičky...živorodky se mi taky moc nezamlouvaj. hmm :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 15:44 Muž LiborSprysl [9015] – Re: havex77
Jakých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 15:38 havex77
Co můžu dát ještě ke kančíkům za ryby ze stejného biotopu ? ( Mám 6 (nedospělých) kanců a 2 ancistruse...)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 14:58 R Muž romant [27987] – Re: LiborSprysl
Jasně to já vím taky. Odpovídal jsem na otázku tazateli, jestli je může přidat do toho svého 200litrovýho akvárka ke stávající osádce, nebo je mít zvlášť. Je pravdou, že jsem odpověděl pouze na jednu část otázky, ale teď už je to všechno vysvětleno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 14:53 Muž LiborSprysl [9015] – Re: romant
Když už je tu teď tak často řeč o sajkách, tak pokud tu nádrž pěkně rozčleníte, půjde to. Jeden pár, víc ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 13:38 R Muž romant [27987] – Re: mmm
Tak do téhle společnosti bych rozhodně žádný kančíky nepřidával. Podívej se třeba tady do atlasu ryb a porovnej si nároky těch ryb který tam máš a chceš mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 13:27 mmm
zdravím mám 200 l akva v nem asi 4 antistrusy 2 pancerniky 4 platy 6 mám dojem živorodek , 8 neonek .. mužu k nim přidat páreček kančíků ...nebo se musí chovat zvlášt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 22:15 Muž Roman [100] - Cichlidy
Osobně mám horní nádrže více o kořenech a břidlici, spodní nádrže o velkých cca 15-20kg valounech prosypané menšími valouny a celé zasypané jemným pískem.Vodu to nekalí jak se spousta lidí domnívá a ryby se v tom hodně vyřádí.Navíc v tomhle kamenolomu s tatrou písku jdou i kytky a nikdo nemá tak velkou tendenci to likvidovat aby to celé spustošil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 08:23 Muž LiborSprysl [9015] – Re: havex77
Dokud budou malé - to znamená do deseti cm, tak klidně i tři. Když se jim to nebude líbit, budou to řešit rychle....Je třeba akvárium velmi výrazně rozčlenit - vytvořit síš kamenárium v kombinaci s kořeny a tuhými kytkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 07:20 havex77 – Re: havex77
PS : Kančík zelenooký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 07:16 havex77 – Počet párů kančíků v jednom akva...
Mám akva 135l, zajímalo by mě, kolik párů tam mohu nechat, aby nebyly problémy. Jenom jeden pár nechci... no Díky za odpovědi. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 12:11 RAP – Re: Ondras24
Já jsem si nechal slepit 180litrové akva 100x45x40(v) z 8mm skla. Bylo mi řečeno, že to klidně může být ze 6mm, ale chtěl jsem mít jistotu.
Jinak výška 40cm bohatě stačí, pokud nepočítáš, že si místo kančíků nepořídíš skaláry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 07:04 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: LiborSprysl
Nám Kančíci dělali páry i s rozdílnou velikostí. Nebyl problém. Nechovaly jsme Kančíky samostatně v jednom akvu, měly jsme je společně s jinými druhy. My květináče nevyužíváme, nelíbí se nám, proto převážně kokosy. Ale to samozřejmě je na rozhodnutí. Bohužel jsem se setkala s případy, kdy si lidé pořizovali Kančíky do nedostatečně velkých nádrží, neměli žádné skrýše a pak se divili, že jim ryjí, nahání se, jsou vybledlí a pod., proto když nabízíme rybky a krevetky, snažíme se podávat co nej informace o tom, jak které druhy chovat. Naše ryby se mají dobře, mají dobré podmínky a i když jim může stačit i méně, proč jim nedat víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:28 Ondras24 – Re: LiborSprysl
jj dostal si mě.. jsi jednička palec dám si na to pozor X-) peace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 18:20 Ondras24 – Re: RAP
akvárko má 85cm na dýlku a 30cm šířka..chtěl bych pořídit větší( 100x40x45(50) ) jen nevim kde se to nechá nalepit a dávat 12kč/L mi příjde absurdní! navíc mě dostává jak to že dávají 8mm sklo jak na 150L tak na 300L akvárko aby mi to pak doma neprasklo, i když na to 200L by to mělo stačit.na set od Juwelu můžu zapomenout,to bych musel prodat auto :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 12:13 RAP
Ondras24 napsal: obě rybyky mají měděná bříška,
Jsou to 2samice.
Ondras24 napsal:jinak v akvárku je dostatek skrýší dva květináče,jeskyňka velký kořen jen mam 100L akvárko aby to pro 3 kančíky nebylo málo?
Pro 3 příčnopruhé taktak. Záleží spíš na ploše dna. Výška akvária 30cm stačí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 09:30 Ondras24 – Re: RAP
obě rybyky mají měděná bříška,akvárko je založené cca 3měsíce,obě začali dělat jamky po dně a pak se vytřeli,jikry tam byli do úplného zplesnivění cca 4dny než zmizeli..dnes zajdu pro samce a uvidím co se bude dít,jinak v akvárku je dostatek skrýší dva květináče,jeskyňka velký kořen jen mam 100L akvárko aby to pro 3 kančíky nebylo málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 08:56 RAP
LiborSprysl napsal: Vůbec nebyla řeč o vodě a ani o tom, zda se například nejedná o neplodného samce. Mají obě ryby červená břicha? Jikry může zmařit i nevhodné složení vody.
U nynější populace by ty hodnoty musely být opravdu drastické. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 08:49 RAP – Re: Ondras24
rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy je tam krásně vidět rozdíl mezi pohlavím. To samé platí o xantorické formě.
www.akvarko.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 07:18 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Merkur
S tím výběrem to není nijak dramatické a k vytření stačí jen květináč. Ovšem je důležité, aby to byly dvě stejně silné ryby opačného pohlaví a schopné rozmnožování. Což někdy může být problém. S ohledem na to, že geneticky dobře vybavený chovný materiál již má málokdo. Tento kančík se množí velmi lehce, stále a proto chybí dobré ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 07:01 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Ondras24
Zeptám se, jak velké akvárium máte pro Kančíky? U kančíku příčnopruhých je to tak, že samec si vybírá samičku sám. Kančíci vyžadují, aby byli spokojení musí mít skrýše. Např. kokosy, jeskyňky a pod. Ten pár, ale i samotní Kančíci si najdou tu svoji skrýš, kde budou. Když se zadaří a budete mít mladý, budou je neustále hlídat, střídat se v hlídání, jsou úžasný rodiče. Čím lepší jim dáte podmínky, budou mít dostatečné skrýše, nebudou agresivní, jak o nich čtu. Budou odhánět ostatní, ale nebudou zlý. Také je důležité, to platí uvšech druhů rybek, aby bylo vhodné obsazenstvo akva. A velikost..
Nechte obě samičky, on si vybere k sobě tu kterou chce, jen mějte pro ně dostatek skrýší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 06:15 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Ondras24
Vůbec nebyla řeč o vodě a ani o tom, zda se například nejedná o neplodného samce. Mají obě ryby červená břicha? Jikry může zmařit i nevhodné složení vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 23:01 Ondras24 – Re: RAP
Kančík příčnopruhý..tím pádem zajdu koupit samce a mam nechat v akvárku obě samice?očividnĚ jsou plné jiker a jistě se spáří s oběma najednou. Bude zajímavé se kterou nakonec začne vychovávat potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 22:25 RAP – Re: Ondras24
V podstatě sis sám odpověděl. Vše co si napsal, ukazuje opravdu na dvě samice. ;-)
Co je to za druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 19:48 Ondras24 – Problém s množením
Čau všichni, mam dotaz..je možné aby se vytřeli dvě samice pokud jsou osamotě v akváriu? nedokážu si to totiž jinak vysvětlit,rybičky jsou naprosto identické,ale jelikož se už třikrát vytřeli toto mi nepříjde moc pravděpodobné,nicméně pokaždé naprosto všechny jikry splesniví..zkoušel jsem přidávat do akvárka všechny možné přípravky proti plísnim a nic,proto, ač je to asi nepravděpodobné,přijde mi, že jsou obě ryby stejného pohlaví,pokud mají vystrčená kladélka mají taky identické.. už si nevím rady..díky za rady Ondra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2010 21:24 Libor123 – Re: Filip980
Ahojky. Rozhodně přidej trochu světla a když zasadíš kyptokoryny kalatkolisté, kadeřavé a třeba tropicu, afinisku tak to bude dost odolávat i kancům. Hlavně obeskládej rostliny kamením ať je nemůžou moc obrývat a myslím že to bude v pohodě. Tak ať se daří. Libor palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 19:46 RAP
romant napsal: Co se týká rostlin, tak ty stejně velmi rádi vyrývají...
To je mylný výklad. Rodiče schovávají do kořenového systému potěr. Nesnaží se je vyloženě zničit. Já to u kančíků řeším kamenem položeným těsně ke kytce. Ten pak drží rostlinu u dna. Kupodivu obnažené kořeny rostlině tolik nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:34 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Filip980
Tak při takovém osvětlení to vypadá tak akorát na řasy. Nemůžete trochu světla přidat?
Jinak když se mrknete třeba na mou starou nádrž, uvidíte pár rostlin, co u kančíků celkem šlo. (ale radši to neberte jako vzor, ze mne zahradník nikdy nebude ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:16 Muž Filip980 [398] - Rostliny
díky za druhy rostlin, mám tam 8W zářivku a je to 112litrovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:14 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Filip980
Ono záleží i jak málo toho světla bude.
Mimo již zmíněných anubiasů, lze vysadit i některé cryptocoryny, jejich kořenový systém u mne odolává i kancům.
Edit: romant je prostě rychlejší :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:09 R Muž Silent [5949] – Re: Filip980
Anubiasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2010 18:08 Muž Filip980 [398] - Rostliny
a neznáš nějakou tuholistou rostlinu co jí vystačí málo světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2010 18:04 R Muž romant [27987] – Re: Filip980
Co se týká rostlin, tak ty stejně velmi rádi vyrývají, takže přidat nějakou plovoucí kytku, nebo zasadit něco tuholistýho do dna a zatížit nějakým kamenem a můžeš je tam vpustit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 17:53 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Fotka k příspěvku Ahoj měl bych dotaz, znovu bych si chtěl možná pořídit pár kančíků příčnopruhých, do dvou týdnu bych měl pro ně prázdné akvárium. Posílám fotku, prosím neberte ohled na ryby co tam jsou, ty se prodávají, ten pár kančíků by tam byl zcela sám, možná bych k nim dal ještě ancistrusy. Chtěl bych se zeptat jestli by mohli mít takhle zařízené akvárium. Jestli ne, tak mi napište jak ho mám změnit.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=801