Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.07.2014 15:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Frida
No na to, že dospělá severa má dvacet čísel, tak buď jsou v akvaristice blbí oni a nebo... ;-) ...ona vina je i na vás...nekupovat naslepo. Vrátit, předat někomu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2014 15:29 radim Re: Frida
Ty objemy nejsou vhodné ani pro jednu z těch ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.07.2014 15:29 R Muž Silent [5949] Re: Frida
Pokud není možnost mít větší nádrže změnil bych úplně osádku. Závojnatky bych do nádrže pod 150 litrů nedával a u kančíků bych v žádném případě nešel pod 200 litrů. A spolu v ani omylem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 15:26 Frida Re: radim
Mamka má 60L a já 30L a jaké rybky se tedy dají chovat se závojnatkami? a jaké s kančíkem? V akvaristice se asi pravdu nedozvím :( říkám si co teď s ním/ní? u sebe ho nechat nemůžu protože by utrápil i ty ostatní a pochybuji že se uklidní... leda až nebude mít do čeho kousnout...a u mamky ty ryby taky trhá... pomůže třeba koupení společníka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.07.2014 15:15 radim Re: Frida
jak jsou velká ta akvária? Ten malý z popisu vypadá na nervní samici :-D
K závojnatkám se nehodí žádná cichlida, ať ti v kavaristice říkají cokoliv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 15:07 Frida – Kančík červenooký
Krásný dobrý den... Nutně prosím o radu... :( Začala sem chovem závojnatek,později si pořídila větší filtrované akvárko a rozhodla se pořídit si ještě pár rybiček... v akvaristice mi řekli že k závojnatkám se hodí jen málo ryb a doporučili mi takové malé červené (nevzpomenu si teď na název) a kančíka... tak jsem vzala dva... všechno bylo v pořádku akorát ten o něco větší kančík pořád uháněl toho menšího... bylo mi ho líto tak sem ho dala do akvárka k mamce,zakládala akvárko takže tam měla jen rybky které se drží u dna a starou betu... všechno bylo v pořádku postupně sem mamce začala dokupovat rybky a náhle začal problém kančík začal být hrozně agresivní... menším samcům živorodek začal trhat ocasy a ty dvě větší černé skaláry pořád proháněl a jednu uplně otrhal. Mezitím moje akvárko navštívila nějaká nemoc a větší kančík uhynul tak jsem se rozhodla přestěhovat menšího zpátky ale klid v akvárku nezůstal.... ten holomek mi závojnatky trhá a jednu uplně zlikvidoval vyzobal ji oči a uplně rozerval ploutve (to s vyvalenejma očima) dala sem ji zvlášť aby ji dál nemučil... a malé červené rybky mají taky natrhané ploutve a přitom je mají minimální... a tak se ptám... jaké ryby jsou k tomuto druhu kančíka vhodné? píšou o něm že jsou to snášenlivé ryby a dokud byli pohromadě s větším,ostatních ryb si ani nevšiml... tak proč je tak agresivní? děkuji za každou radu nebo odpověď a prosím ušetřete mě případných narážek jsem začátečník a když si jdu vybrat novou rybu automaticky se v akvaristice ptám který druh se mi k závojnatkám hodí... a popřípadě prosím přidejte radu jak ušetřit umírající rybku trápení.... děkuji :) s přáním fajného dne a s pozdravem Ž. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 21:23 RAP Re: Širda
Jelikož jde o chovnou formu, bylo by lepší zjistit parametry vody, ve které byly ryby odchovány.
Jestliže ti samec žere jikry, tak ho po výtěru zkus odlovit a uvidíš. Pokud se budou jikry vyvíjet a samice se bude starat, doporučuji začít shánět jiného samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 20:04 Širda
Dobry den, mam konkrétní dotaz. Chovam par heros severus red spotted. Pravidelne se me vytiraji ale pokazde mi samec sni vsechny jikry. Jake parametry potrebuje voda ve ktere se vytiraji. Dekuji za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 18:18 RAP Re: codex
Bez mučení přiznávám, že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 10:48 Muž codex [0] Re: RAP
Fotka k příspěvku dík ;)ješte sem dávám fotku tech kančíku, jestli poznáte zda se jedná a samce nebo samice
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2014 21:23 RAP Re: codex
Jedná se o typické chování dominantního jedince. Vytření akar mohlo tohle chování urychlit, ale i bez toho by k němu časem došlo.
Jinak na dvěstě litrů máš hodně teritoriálních ryb a celkově je tam přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 14:56 Muž Priest [325] - CichlidyRe: codex
Tak nevím,ale 200l. na kančíky není zrovna hitparáda.možná je to dominantní jedinec před kterým ti ostatní v takto velkém akváriu nemají kam utéct.Já je mám ve 475l. a jsou tam celkem slušné bitky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 14:06 Muž codex [0] Re: Priest
No, za tlamky ne, spíš tak kdekoliv do nich ta jedna jakoby najede a snaží se je jakoby kousnout a hned ta napadená rychle uplave, jináč ty dvě jsou v klidu i spolu, akorad tadle ta jedna je obě honí i při krmení je občas odhání od jídla když jim toho dám málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 09:30 Muž Priest [325] - CichlidyRe: codex
Kousnout se jak-za tlamku?To by měli dělat kančíci při námluvách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 09:20 Muž codex [0] – kančík červenooký red spot - honí se - kouše
Dobrý den, koupil jsem si asi před týdnem 3x kančíky červenooký Heros Severum red spot, prvních pár dní plavaly spolu (velký už cc 12cm) v domění že jeden z nih bude samice , chovatel co mi je prodával říkal že by mohla být ale že to ješte nepozná, ted se mi vytřely akary a kančíci se od té doby jen honějí po akváriu jestli to s tima akarama nějak souvisí to nevím, jeden kančík je o malinko větší ten plave uprostřed a ostatní se ruzně skovávají každá na jedný straně akvária, očas se stane že jsou u sebe a nic nedelají ale většinou je ten jeden obě honí, snaží se je jakoby rychle kousnout...nevíte čím to muže být a jestli se jim z toho honění nemuže něco stát ? jinač mám 200L poměrně zarostlý udržovaný akvárko a mám tam ještě pár akar modrých který se zrovna zase vytřely (tomu tření akar bych chtěl nějak zamezit protože už jich mám vedle v akvárku asi 100x 1cm) potom pár akar hnědých, 4x skalar, 6x parmička čtyřpruhá, a 3x ancistrus děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 23:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: DREDRA
Je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 23:21 DREDRA
Měl bych ještě jeden dotaz,jak je to s plodností Rocio octofasciata var. Blue Jack Dempsey?
Je tam nutnost mít pár složený z klasické var.+blue?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2014 20:21 RAP Re: DREDRA
Ano, přesně tak. Holt fotka vydá za tisíc slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 23:45 DREDRA Re: RAP
Děkuji za ochotu. Takže pokud jsem to dobře pochopil tak nahoře carpintis a pod ním cyanoguttatus. Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:41 RAP Re: RAP
rybicky.net/fotogalerie.php…
Kvalita fotky horší, ale i tak jsou krásně vidět rozdíly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 14:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal:
Nejen odstín, ale i velikost perleťových skvrn je rozdílná.

Sic vím, žes autořil sáhodlouze, přesto není nad požadavek vidět ryby obou druhů naživo vedle sebe...Ono to tou velikostí perleťových skvrn zcela dokonalé rozlišení někdy není není s ohledem na lokální "odstíny". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2014 10:08 RAP Re: DREDRA
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
Nejen odstín, ale i velikost perleťových skvrn je rozdílná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 08:28 DREDRA Re: LiborSprysl

Rozdíly v kresbě i celkovém zbarvení jsou celkem patrné při troše soustředění.


No děkuji ale nic nového jsem se tedy nedozvěděl. Ono je totiž problém,že nemohu tyto dvě ryby porovnat naživo vedle sebe. A fotky co jsou na internetu mi připadají u obou druhů stejné. Je tedy nějaký rozdíl jak je od sebe odlišit krom odstínu modré perletě? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 04:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: DREDRA
DREDRA napsal: Měl bych dotaz na zkušené cichlidáře..jak od sebe spolehlivě odlišit Herichthys carpintis a Herichthys cyanoguttatus ?
smich smich smich Jestli jsem zkušený cichlidář nevím, ale o těhle rybách snad něco vím. Chce to "voko" a znalosti. Ono ani jedno mnohdy spolehlivé není. Zvláště pak u nás, kdy mnozí prskají páté přes deváté...Rozdíly v kresbě i celkovém zbarvení jsou celkem patrné při troše soustředění. Trochu složitější si myslím, je to u carpintů, kteří se vyskytují ve více známých lokálních formách. Sám jsem u nás rozvlekl o něco hezčí, a výraznější H.carpintis "Escondido", k nimž jsem přišel jak slepý k houslím. A s určením mi pomáhali tamní akvaristé. Protože byl jiný než "obyčejný" carpintis a určování svádělo také ke kdečemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 00:13 DREDRA
Měl bych dotaz na zkušené cichlidáře..jak od sebe spolehlivě odlišit Herichthys carpintis a Herichthys cyanoguttatus ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:45 Muž Bubi200 [19]
Ta zabka bol frajerkine zelanie.ale dorasta len do 3.5 cm. Takze nie urcite? Hej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:43 R Muž romant [27987] Re: Bubi200
Tak to není dobrej nápad, na to bych zapomněl, už teď je to "zajímavé" složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:36 Muž Bubi200 [19]
220l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:33 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Bubi200
Do jak velkého akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:32 Muž Bubi200 [19] – kancik eliotov
Ahojte. Rozmyslam o tejto rybe. Co myslite, moze sa pustit k ramirezka, cichlidke kakadu a zabke? Mam drapatecku malu...diky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 21:50 Muž poohman [0] - TetryRe: RAP
dík moc za info. První výtěr zmizel druhý den. Jen začali být agresivnější na zbytek kanců. Tak se je pokusím někde udat a nechám si jen tenhle párek. Ostatních ryb si nevšímají. Pokusím se jim něco zajistit k papání pro příští výtěr, ale nevím, nestíhám. Tak uvidíme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:13 RAP Re: poohman
Jestli se jedná o ryby v tvé prezentaci, tak tam o Rotkeily nepůjde.
Co se týče odchovu, jde o to, jaké máš parametry vody. Jinak první výtěry nebývají úspěšné. Ryby se péči učí a jen málokdy se první výtěry podaří. U mých nynějších severek byl úspěšný až čtvrtý pokus.
rybicky.net/nadrze/19556 -akvárium je dostatečně velké, aby rodiče "pár" kousků odvodili k samostatnosti. Pro rozplavaný potěr jsou dobré, jak zmiňované artémie, tak i vířníci, nauplie buchanek a perlooček, tzv. cyclops. Dají se použít živé i mražené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:21 R Muž romant [27987] Re: poohman
Ideál je artemka na rozkrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:07 Muž poohman [0] - Tetry – Heros sp. Rotkeil množení
Ahoj, po cca roce se mi vytvořil párek a vytřel se. Naštěstí akvárko je dost velké, tak je to až překvapivě v pohodě. Je teď nevím, co se bude dít, až se vykulí. Skaláři jsou v pohodě, vytřou se a do rána jsou jikry fuč. Čím mám potěr krmit, nebo myslíte, že jikry přes noc zmizí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:46 radim Re: Legioix
Že to doma pokřížíš je opravdu tvoje věc, ale že jsi to poslal dál do oběhu je prasárna! je pravda, že ti bylo 12 roků? což tě trochu omlouvá, ale né moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 05:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Legioix
Jediné co k tomu lze říci, je, že oba druhy nemají k sobě moc daleko a v zajetí se množí snadno...takže nepožil-li jste nějakých povzbuzujících (tlumících) látek, nelze moc pochybovat. Ale chybí dokumentace, takže si může na Hanse Christiana hrát, a třeba to někdo bude brát. Mně se moc nechce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 00:24 Muž Legioix [574]
Kdysi, když jsem byl ještě uplný zacatecník (1986), tak se mi ve 160l akvariu zkrizily tyto dve rybky: samice: Kančík příčnopruhý a samec Akara modrá. Od kazdeho druhu tam byl jenom jeden kus. Nedelam si srandu a možná je ještě neco z odchovu v akvariich po JM. Jiz jsem odchoval mnoho druhu, ale po letech jsem se k akvaristice vratil a toto mi utkvělo v paměti. Máte take nekdo podobnou zkušenost?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: LiborSprysl napsal: Chce to alespoň pět,šest ryb...
...k tomu minimálně 500litrové akvárium a možnost udat přebytečné ryby. ;-)


Za poněkud legendární považuji odprodej výtěru citrónů jako nástražných rybek na rybářské soutěži na Žďársku...Dravci brali jak diví smich Nechávám místním čudlařům také kriplíky...a jásají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2013 10:49 RAP Re: wowi
Jinak ho mam necely rok a meri cca 7 cm..
Trochu malá na svůj věk. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 10:46 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Chce to alespoň pět,šest ryb...
...k tomu minimálně 500litrové akvárium a možnost udat přebytečné ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 09:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: wowi
Chce to alespoň pět,šest ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 08:56 wowi Re: LiborSprysl
To jsem netusila, ja jen, ze jak jich bylo vic byly strasne zive a co je sam je dost plachy..

Jinak ho mam necely rok a meri cca 7 cm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 08:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: WoWi
Takhle "natvrdo" se velké cichlidy párují velmi špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 08:24 WoWi Re: LiborSprysl
Ale nepřipraví, má akvária dvě, pro případ nouze ;)

Já už je měla skvěle vypárované, ale začátečnickou chybou mi pošli při čištění :-/ a přežil jen ten největší hajzlík :)

Bohužel pouze okolí Prahy nebo Mostu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 04:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: WoWi
WoWi napsal: Když už je tu řeč o cichlidkách, mám doma jednoho citróna...bohužel je to ještě mláďě tak nemohu určit pohlaví, ale podle agresivity by to mohl být sameček. Chtěla jsem se zeptat jestli by se tu nenašel chovatel citrónů. Vůbec nikde je nemohu sehnat a potřebuji k němu do páru...

Jak vidno tázající nás chce připravit na druhý dotaz...Můj domácí sameček neustále pronásleduje přišedší rybku, o níž si myslím, že je samička. Co mám dělat? ;-) :-P ahoj
Takto to asi nepůjde...neskromně upozorním na tunajší text Párové chování velkých cichlid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:20 RAP Re: WoWi
Pokud bydlíš poblíž Mělníka, tak tam mají větší kousky. Nebo si ho můžeš nechat poslat. katalog.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 12:44 R Muž romant [27987] Re: WoWi
Mrkni sem, to je specializovanější portál. ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 12:42 WoWi – Kančík citrónový
Když už je tu řeč o cichlidkách, mám doma jednoho citróna...bohužel je to ještě mláďě tak nemohu určit pohlaví, ale podle agresivity by to mohl být sameček. Chtěla jsem se zeptat jestli by se tu nenašel chovatel citrónů. Vůbec nikde je nemohu sehnat a potřebuji k němu do páru...

Předem díky a přeji hezké svátky :)
WoWi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 17:33 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RAP
Naprosto souhlasím, ikdyž po vzoru bych nešel, ale majitel má hodně dobrý pozorovací schopnosti a cit pro soužití rybek palec . A že se tam těch druhů pár vystřídalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 17:29 RAP Re: RAP
Ještě jsem si vzpoměl na tuto prezentaci rybicky.net/nadrze/3067 , pro mne jedno z nejlepších akvárií. Doporučuji přečíst si deník. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=301