Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:43 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: RAP
je jo ty jista samice ze samcem.pridam dalsí ukryty.dnes jsem si vychytal břidlici a poslepoval jsem ruzne jeskyne(ukryty¨)dokoupim teda tak 8 neonek.může byt? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 09:09 radim Re: RAP
jj, zaměstnat samce i jinýma rybama palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.04.2013 08:11 RAP Re: miloš
Menší oprava:
.... případně doplnit další úkryty, alespoň jeden pouze pro samici. .....
Jinak samozřejmě to chce rozumně doplnit "nepřátelské" ryby s ohledem na velikost nádrže. Nemusí jít nutně o další cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 22:23 RAP Re: miloš
A je jisté, že jde o samce a samici?
Jinak zkus odlovit samce, přestavět dekorace, případně doplnit další, alespoň jeden pouze pro samici. Nech samici až si zvykne a potom vrať samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 19:42 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
jo dekuju za zajem a za prípadnou radu.no schovky tam mam akorat 2 a kazda je na jinací strane akvaria.na jedne mam koren ve tvaru stojici zirafi ktery se da podplout s kokosovym orechem osazenej rostlinama a na druhe ciste schovka udelana s kamenu.snad pomuze aspon tento popis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 19:38 R Muž romant [27987] Re: miloš
Já jsem se ptal hlavně z důvodu, jak je nádrž koncipována, možnosti schovávaček, jak je rozčleněný dno atd. a na to je fakt nejlepší fotka. Třeba se najde jinej střelec, kterej dokáže přesněji poradit. Sleduju, že se trápíš ty i ryby, tak jsem chtěl pomoct. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 19:33 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
tak kdyz jsem v tech urcitejch vlaknech nedostal odpoved,tak jsem si rikal ze to zkusim prímo ve vlakne ktery se zabíva chovem kanciku. :) fotku bych sem dal ale nemam digitalni fotak a zkrs tohle si ho kupovat nebudu a na telefonu nemam dost dobrejhmmsem si rikal ze se zeptam tady,abych neudelal chybu a nebylo jich tam moc.samicky uz mi zacina byt docela lito protoze se v klidu ani neproplave po nadrzi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 19:15 R Muž romant [27987] Re: miloš
Pojďme to udělat jinak. Už se obdobně v různých vláknech ptáš za poslední týden několikrát. Zařiď si prezentaci danýho akvária a sem s ní. Ono jedna fotka vydá za odstavce slohovýho cvičení při popisu situace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 19:01 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční – kančík červenohrdlý
kolik kančíku by jste mi doporucili do 120l akvaria.mam tam parecek a samec porad nahani samici.sem si rikal ze bych jeste ze 3 dokoupil.může bejt nebo ne.sou velky zhruba 5 cm.dik ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 17:03 RAP Re: LiborSprysl
No myslel jsem to ohledně info v atlase.
O tvých odpadkáčích vím, takže tvé osobní zkušenosti jsem neměl v úmyslu zpochybňovat. Že se v domovině loví na prut vím.
Mimochodem ta "zapomenutá" samička mi dlouho ležela v hlavě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 16:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Nesmíš věřit všemu co je napsané, navíc docházelo k záměně P.managuensis a dovii a rozšiřování mylných informací. Co se týče poměru váhy a délky, je rozdíl mezi akvarijními pašíky a divokými rybami.
Jinak místo P.managuensis je do pětistovky vhodnější P.loisellei.
rybicky.net/nadrze/582


Tedy Vlastíku... smich teď nevím, jak si mám tvá slova vysvětlit... coze To, co jsem napsal, je bojem prověřené! Jinak ale zase abych dal za pravdu jmenovci...managujci jsou skutečně běžnou lovnou rybou amerických cestovek...samozřejmě s cichlami a další podobnými obříky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 15:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RAP
No, já to bral podle toho, že jako rybář jsem lovil pstruhy. Takvoý duhák má při 1,6 kg při nějakých 50 cm, 60 cm už váží kolem 3,5 kg. 70 cm dlouhá štika váží taky kolem 3 kg, a to je daleko nižsší než tento kančík, i když možná o něco širší. Proto se mi ta váha moc nezdála... no jo, někdy přemýšlím nad blbostma stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.02.2013 14:02 RAP Re: malyLibor
Nesmíš věřit všemu co je napsané, navíc docházelo k záměně P.managuensis a dovii a rozšiřování mylných informací. Co se týče poměru váhy a délky, je rozdíl mezi akvarijními pašíky a divokými rybami.
Jinak místo P.managuensis je do pětistovky vhodnější P.loisellei.
rybicky.net/nadrze/582
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
smich No jsou krásní... smich ale dost koušou..a je to plavající kafilérka...pravda je, že vyladěný pár je skutečně velký zážitek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 09:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Tohohle obřího kančíka jsem nikdy nechoval. Přesto mne dost překvapilo, když jsem se v atlase dočetl, že v jeho domovině je loven komerčně a že při 70 cm dosahuje váhy 1,6kg. Nějak mi to nešlo dohromady s tou fotografií. A jsem rád, že mé oko ještě má trošku odhad, jak jste mi právě potvrdil. Jestliže vaše ryba měla ve 47 cm váhu 0,75 kg (a tomu odpovídá stavba těla managujce), pak by v 70 cm měla vážit někde okolo 3 kg, a ne 1,6. Děkuji za informace z první ruky. A rozhodně bych dal na vaše doporučení a těmto rybám dopřál raději těch 800 litrů. Jsou to opravdoví krasavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 05:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: petr25
To je to samé smich Párové chování velkých cichlid...se jmenuje tuším ten text, který tu je smich Záleží na rozměrech. Pokud dosáhnou plné velikosti, tak i 800 litrů je málo. Managujce jsem měl 47 cm a 0,75 kg...
Citroni narostou méně, ale jejich chování jen v páru, může být dost náročné, vzhledem k sexuálnímu apetitu samce, který pak samici zabije, když mu nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:49 petr25 Re: Haimdol
Děkuji za odpověd,a co pár kančíků citronových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 18:35 R Muž Silent [5949] Re: petr25
Já bych to viděl tak na 500 litrů. Jsou to přece jenom cichlidí giganti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 18:32 petr25 – Kančík managujský
Jaký minimální objem akvaria potřebuje pár techto ryb .Za odpovedi dekujo
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 10:49 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: RAP
Urcite,..casem si zvyknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2013 10:41 RAP Re: Poweres
Musí si zvyknout na nové prostředí. ;-)
tyto kancici se daji naucit zrat z ruky
Jsou to inteligentní ryby
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 10:32 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: RAP
Jinak par dni potom,co jsem je koupil,tak byli jen ve 30 l. se vzduchovanim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 10:30 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: RAP
Rybky jsou ted v 80 l. akva.Pozadi je opravdu svetle,..Spolecnost jim delaji jen 3 maly ancitrusi.Jde mi o to,ze jsem cetl,ze tyto kancici se daji naucit zrat z ruky....a ty moji se porad schovavaji a az odejdu,tak teprve hledaji zradlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 10:19 RAP Re: Poweres
V jak velkém akváriu je máš? Mám zkušenost, že pokud ryby přendám z většího do menšího, stávají se plachými.
Jinak zkus dát tmavší pozadí, na fotkách je dost světlé. Ikdyž něco udělal i blesk.
Díval jsem se na fotky v článku od Johana a nevypadají špatně. Jestli je máš pro radost, tak to neřeš. Hlavně, že budou zdravé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 10:02 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: romant
Ahoj Romane,rybky jsem poridil kvuli nenarocnosti rodicum.At ma synek rybicky i tam.A rodicum si myslim,ze je to jedno.Jen jeste nejsou vybarveny,tak jako na vystave.Jeste se asi poradne nezabydleli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 09:34 R Muž romant [27987] Re: Poweres
Ti co byli ve výstavní nádrži, tak i ti co se prodávali jako menší jedinci jsou od stejných rodičů, to jestli to je tzv. čistá forma to soudit nebudu. Libor je v této věci daleko zběhlejší a ryby viděl přímo na výstavě, takže k jeho názoru bych při určování přihlédl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 09:19 RAP
Samozřejmě svými příspěvky nechci tvrdit, že se na výstavě úmyslně prodávali kříženci. Může jít o kolikátou generaci, která je už ustálena a na první pohled vypadají jako příčnopruzí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 09:12 RAP Re: Poweres
Poweres napsal: Podoba tam opravdu je,...tak to mam taky nejaky krizence
Na té fotografii jsou čistokrevní kančíci hrbohlavý. Autorka fotky měla křížence hrbohlavých(samec) s xantorickými příčnopruhými(samice) www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:52 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Uz stim bohuzel nic nenadelam.Ale ve vystavni nadrzi je prezentovali jako K.příčnopruhé.A musim rict,ze u me jsou porad jeste asi ve stresu,porad bez barev.ten mensi byl jinak krasne cerny.Tak snad se u me brzy adaptuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2013 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
Kančíci z této skupiny se mezi sebou velmi rádi a lehce kříží...Bohužel znám pár "chovatelů", kteří to dělají dokonce záměrně, aby ryby byly barevnější...K tomu již není co dodat... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:45 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: RAP
Podoba tam opravdu je,...tak to mam taky nejaky krizence
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:44 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Kupoval jem je az na konci vystavy.Vsichni kancici byli vyprodany.Tak mi odlovili tyto dva z vystavni nadzky.Proto jsou to uz docela velci kousci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
No já nevěděl, jestli jste je kupoval na začátku výstavy, či na jejím konci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:40 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Mam je asi tyden,..tak to jsem rad.Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:39 RAP Re: LiborSprysl
Já věděl, že jsem něco podobného viděl www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
Nebudou, kdyk je máte 14 dní. Oni si zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:34 Muž Poweres [59] - Živorodky
Drzi se porad spolu,..Prodali me je ted na vystave v HK. jako parek,ale me se moc nezdali,tak jsem se potreboval ujistit.Jeste bych se optal,..nemam s kancikama zkusenost...budou porad tak plache?jakmile se priblizim,tak se schovaji do te mezery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
No šlo... :-P to vpředu, menší se jeví jako samice...to zadní samec. S ohledem na tu žlutou palici Vlastíku je to dost pravděpodobné, že je v nich něco přimícháno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2013 08:29 RAP Re: Poweres
Vzhledem k tomu, že se drží v jednom úkrytu, by to mohl být pár. Samec většinou netoleruje druhého ve své "domě".
Možná je to fotkama, ale podle téhle rybicky.net/k/forum/478699.jpg , mi to přijde jako kříženci či jejich potomci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:18 Muž Poweres [59] - Živorodky
Fotka k příspěvku A je zajimave,ze jsou hrozne plachy,..spolecnost maji jen 3 ancitruse
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:17 Muž Poweres [59] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravim,...neslo by ted po prestehovani kančiku do zabehleho akva urcit pohlavi?Zda jde opravdu o parek?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:43 RAP Re: Poweres
podle dlouhe ritni a hrbetni
To může mít i samice, podle toho nelze bezpečně určit pohlaví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 20:08 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Ten vetsi je urcite samec a ten mensi kancikmi podle dlouhe ritni a hrbetni prisel taky jako samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
To menší s tmavšími pruhy vypadá na samici...na té druhé fotce mezi pruhy náznaky červené prosvítají. Až budou v nestresovém prostředí, pokud mne zrak nešálil, dobarví se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 20:24 Muž Poweres [59] - Živorodky
Fotka k příspěvku Fotky jsou spatne,ale i tak,...myslite ze je to parek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 20:23 Muž Poweres [59] - Živorodky
Fotka k příspěvku Dobry den koupil jsem parek kanciku pricnopruhych,ale zda se mi ze jsou oba samci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2013 14:35 Muž Vstrom [82] - Malawi
mrknu tam, třeba se něco dozvím co a jak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 13:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Losky
Ve vlákně o diodovém osvětlení jsem četl, že se teplá a studená bílá nemají rády... Nevím proč, nevyznám se v tom. U zářivkového osvětlení běžně dávám jednu trubici teple bílou, druhou studenou a problémy mi to nedělá. Bude to asi nějaká specialita diodového osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 13:10 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: malyLibor
obě rampy mám vzadu. Ale co jsem tak vysondoval, dělá to asi teplá bílá. Protože když zapnu rampu se studenou bílou, ryby ztmavnou a jsou prostě hezčí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=551