Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 12:22 stuz – Re: sharon
v ostravě mam taky kámošku... to by šlo taky taky jezdi ve čtvrtky domů, a jinak to nebylo na tebe ten dovoz ale na povalece myslim ten se nybýzel xD palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 12:16 Žena sharon [126] – Re: stuz
jako že bych ti dovezla svoje až na místo, jo? :-D No já prozměnu krom akvárek živím sama tři děti, tak nevím...ale kdyby směl cestu do Ostravy, tak sajky mám v držení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 11:52 stuz – Re: sharon
tak nei no ale když platiš obložení a akva z chudyho studentskyho přijmu je celkem težký vyjít takže šetřím na čem se dá jinak by bylo dobrý ten vlastní odchov a s dovozem... odkad si? smich smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 08:11 Žena sharon [126] – Re: stuz
Jednorázová investice 200 Kč navíc myslím není až taková hrůza, pokud dopředu nepočítáš s tím, že pochcípají nebo tě přestanou bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 08:00 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Ve Sklorexu neco kolem 35 korun a jsou to docela mackove. V Hornbachu mivaj maly a vetsi, myslim 38/45Kc, ale presne si to nepamatuju. Chlape, ty ses takovej zoufalec, ze ti snad prec celou republiku dovezu neco z vlastniho chovu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 07:00 stuz – Re: Povalec
tak ted jste me pobavili... Samozřejmě řže jsem byl i v Hornbachu... Ale taky nic pánové, s tím brnem je to možný ale to většinou v sobotu či nedeli takže je to k niemu... jinak nevite kolik za ne chcou za ty kanciky a akary priblizne ve sklorexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:35 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Neblbni, sajiky maj i v Hornbachu. Do Olomouce to mas kousek, jizdenka te bude stat min jak postovny a jeste si vyberes. Nebo si udelej vetsi vejlet, dojed si do Sklorexu do Brna a vyberes si z minimalne 5ti druhu kancu a 6ti druhu akar. Pro sychr si tam muzes zavolat, co zrovna maj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:00 RAP – Re: stuz
Tady je o zasílání www.vivarium.cz/… Máš dobrý odhad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:00 Muž Barney [61] – Re: stuz
Aha, tak to jo, ryby poslat poštou ? To ne, Kurýrem ČD, ten stojí 190Kč. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:49 stuz – Re: Barney
Do prahy nejezdím ale kamoška tam studuje takže by mě to vyzvedla.... a vyvárko to je rybicky +200 poštovný minimálně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:43 Muž Barney [61] – Re: RAP
Nemusí jezdit do Práglu, Vivárko je opravdu spolehlivé, stačí podlě mě tím kurýrem. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:40 RAP – Re: stuz
Jezdíš do Prahy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:38 stuz – Re: sharon
Tak objendat nejdou proto sem se ptal jestli je dostávají a jeslti by byla možnost ta ženská mi řikala že kdyby akary dostávali tak by je prodávala, a poslart z vivária se mi až tak nevyplatí..... to dám minimálně 500 za rybky.... takže jen čekat pokud nekdo nepodaruje třebas z brna olomoucce či prahy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:33 Žena sharon [126] – Re: stuz
Je taky možnost nechat si je poslat kurýrem třeba z Vivária. Pochopitelně je třeba objednat více ryb a nechat vyselektovat vhodné páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:28 RAP – Re: stuz
No, hlavně je neradi berou. Zkus ať ti je objednají jen pro tebe a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:17 stuz – Re: RAP
nevim kde myslíš že všude v akvaristikách.. ja o žádné nevím... dnesk ajsem se ptal i v zverimexu a řekla že ani od dodavatelu kančíky ani akary vzit nemuzou bo je nemají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 13:02 RAP – Re: stuz
To je divné. Jsou běžně v akvaristikách k dostání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 12:58 RAP – Re: Barney
Cichlidy nejsou sami o sobě vrazi a zabijáci. Pokud jim poskytneš dobré podmínky, jsou to mírumilovní mazlíčci! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 07:09 stuz – Re: Barney
tak žádní kančíci nebudou... majitel už je nemá a já je nikde neseženu stejně tak jako akary modrý a všechny druhy kančíků proste neseženu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:54 Muž Barney [61] – Re: stuz
Ale jsou agresivní. Při tření jsou to vrazi, viděl jsem to na vlastní oči. A když vezmeš v potaz, že se třou hodně často, tak budou hodně často napadat ryby v akváriu. Jak píše sharon, dej tam pár (2) zelenookých, pár červenohrdlých a třeba pár Akar modrých. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:50 stuz – Re: sharon
to jo všemu rozumím tak vím že to neni hejnová ryby a že během tření si vytváří teritorium, ale proste jsem se chtel zeptat jeslti by bylo možný je chovat třeba v 10 kusech protože jak jsme četl nejsou zas až tak agresivní.... a jak psal myslimže Roman tak by to šlo... ale jeste uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:34 Žena sharon [126]
Souhlasím s Barneym, i samice jsou hodně agresivní a když se vytvoří dominantnější skupina singl samic, dokáže ty méně průbojné pořádně týrat. V 300 litrech by mohly být stabilně 3 páry - ale opravdu páry, ne singl jedinci, ale je mnohem lepší tyhle ryby kombinovat s jinými temperamentními druhy cichlid po jednom páru. Samozřejmě rozčlenění akvária je nutností. Co se týče hejnových ryb, tak nezáleží až tak na velikosti, jako spíš na temperamentu, rozhodně se vyhnout různým závojovým, pomalejším a taky zmatkujícím druhům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:53 Muž Barney [61] – Re: stuz
Ne, vem 5 kousků, až se spárují, tak nech jenom 1 pár, oni jsou hodně drsní. Když se vytřou, což se ti určitě vytřou, tak počítej s pěknýma rvačkama. Vytírají se i v nádrži 20 litrů, je to plevel. Zbytečně by mezi sebou bojovali, podle mně bude nejlepší 1 pár. ;-)
Ty je chceš chovat jako hejnovou rybu ? Americké cichlidy kromě Perleťovek a Skalár se v hejnech nechovají. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2008 15:23 Muž Roman [100] - Cichlidy
tak teoreticky se to dá praktikovat v tom počtu 15ks.podmínkou je více samiček.Oni se sice zpárují,ale jelikož bude nádrž přesázená, tak nebude agresivita mířená na určitého jedince,ale pěkně se to rozdělí na všechny.Tím vznikne výhoda oproti chovu 2 párů jak je výše zmíněmo.Tam bude určitě více problémů než je tomu chovu ve skupině.podínkou je udělat více skrýší a nádrž by měla vypadat jako kamenolom, nebo halda naházeného dříví.Tam bude nádrž rozdělena na miniteritoria, narozdíl od nádrže kde by byla např jen jedna vetší jeskyně.V ty by se zabydlel v budoucnu dominantní pár a teritorium by si udělal zhruba na polovině nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 11:02 stuz – Re: Malapa
tak si proste vemu rekneme 15 kusu těch kančíků dám je do jednoho akva a pak je rozdělím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 09:57 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: stuz
Přeložím, nech si 15 rybek, až povyrostou a vytvoří páry, necháš si dva nejhezčí páry, ostatní někomu věnuješ, nebo zlikviduješ. Klidně u nich můžeš mít i jiné hejnové rybky, ale tak velké, aby je kančícy nepovažovali za potravu. Odhadem tak 4 cm a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 08:53 stuz – Re: Povalec
tak předchozi větě nerozumím.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 00:08 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Videl bych to na 2 pary. Kdyz se trou, tak jsou docela vostry. Tech 15 kusu je na prirozenej vyber primereny mnozstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 23:49 stuz – Re: Povalec
tak budou to prckove asi 1 cm a jestli by si na sebe zvykly jak by vyrustali to nevím... jinak delka akva 150*50 jinak kolik jich tak teda do toho akva? a nebo 5 paru nebo 4 a + tetry žhavý a nejaky hejnovy menší rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 23:43 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Pokud mas aspon 1000L nadrz nebo jedince do velikosti 2cm, tak jo. Jinak pocitej na 1 par aspon 80 litru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 23:40 stuz – Kančík zelenoký
Je možný abych měl asi 15 kusu této rybky v jednom akvariu? nic vic bych tam asi nemel. Jinak cistý objem akvaria asi 305-310 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:51 Muž Roman [100] - Cichlidy
dobrej nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:48 Muž TomášB [12]
tak já je tam teda ještě pár neděl nechám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:43 Muž Roman [100] - Cichlidy
není to dobrej nápad.samec bude vystresovanej a spíše prcky požere.samička navíc u mladých má čas na regeneraci a nabrání sil na vývoj dalších jiker, takže hned ji nepřipravenou dávat k jinému samci je spíše týrání.samec ji bud umlátí a nebo v lepším případě odežene z zteritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:33 Muž TomášB [12]
mám ted v odchovně (viz prezentace) vytřený pár kanců příčnopruhých,potěr už je skoro měsíc starý a tak bych se chtěl zeptat:mám totiš dva samce a jednu samici a chtěl bych je znova dát třít, rodiče se o pár pořád starají tak bylo by možné nechat s potěrem jen samce asamici dát k tomu druhému chlapovi aby se vytřeli sním?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 09:45 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: sharon
Situace parcialne stabilizovana. Jedna samice se zase kamosi se samcem. Druhej samec vodi hromadu malejch, jenom jedna samice je porad zahanena. Trochu jsem v nadrzi preskladal bridlici a vyrobil dalsi ukryty. Uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 22:28 Žena sharon [126] – Re: Povalec
dej na každou stranu akvárka větší kořen a doprostřed nějakou pořádnou kytku a bude možná klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 22:04 Muž Povalec [7] - Cichlidy – ...
ty 2 pary se tak nejak vyvrbily. Koupil jsem 4 ryby abych mel aspon malou sanci, ze se mi tam sejdou 2 pohlavi. Jak tohle dopadne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 21:21 Žena sharon [126] – Re: Povalec
jj, někteří samci to dělají, pak taky někdy trochu potlučou samici, aby si obhájili otcovská práva. V akvárku jako je 120 litrů je lepší mít jednoho samce a dvě tři samičky, než dva páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 21:01 Muž Povalec [7] - Cichlidy – ...
Mam 4 kusy ve 120L, to neni optimalni. Dvoustovka bude hotova nejdriv za mesic. Jinak ted asi 6 tejdnu stary mlady neprosto spolehlive vodi samec, samice je schovana nekde pod lupenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:56 Žena sharon [126]
Aby se cichlidy nemlátily potřebují co? Prostor!

Jinak k původnímu dotazu: kančíci zelenoocí se o mladé starají velmi dobře, samec asi po 14 ti dnech ztrácí výdrž, ale samička se jim věnuje až 8 týdnů. Až odrostou, budou spolehlivě baštit jikry, ale není to na škodu, pokud má samička možnost uplavat roztrpčenému samci. 2 centimetry v těle mají kolem 3 měsíců, rostou nestejnoměrně a krom výživy záleží na velikosti akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:28 Muž Povalec [7] - Cichlidy – ...
Ja s nima mam ted trochu honicku. 2 pary vyvedly mlady, mesic v klidu, jen proti sobe vyjizdeli. Minulej tejden jsem nasel samici skoro zabitou, sli po ni uplne vsichni. Odlovil jsem ji, dala se dohromady, vratil ji do nadrze a zacal masakr na novo. Jenze v ted dostavaj cocku obe samice. Nevim, co s tim. Zatim jsem do akva vrazil kryci sklo a oddelil samice od samcu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:26 marsz
Jo a v tom internetovém slovenském prima časopise o akvaristice je teď aktuálně spousta informací o těchdle rybkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:24 marsz
No já je krmil jen obyčejným Lonem pro prcky a rostli čertovsky rychle. Dojídali se asi i řasama. :-) Rodičům by snad neměli vadit vůbec, pokud nebudou moc žrát následující prcky. Lepší je asi nechat tam potěr až do nakladení dalších jiker. Pár se mi šeredně pomlátil, když sem jim prťata odlovil. Samec se chtěl asi hned znovu třít a samička ještě nemohla. Možná sem jen špatně pochopil, co se mi v akvárku děje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 09:29 pentS – kancik zelenooky pludci
Mam pludky kancika zelenookyho a cca 30+kousku oba rodice se vzorne staraji a samec utoci prakticky kdyz se nekdo jen priblizi k akva zajimalo by me za jak dlouho ty prckove vyroustou tak do 2cm a do kdy se o ne rodice budou starat nez jim budou na obtiz? A jinak je krmim first bite od hikari....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 07:13 Žena sharon [126] – Re: Roman
No jo, jenže jaké mají ti tví společníky :-D - a o tom to je...zkus dát ven z akvárka třeba carpinty a uvidíme, kdo bude šéfovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 13:25 Muž Roman [100] - Cichlidy
o agresi bych zrovna u těchto mazlíků spíše pomlčel.jsou klidní a že by si všímali jiných ryb k jídluse mě nepodařilo vypozorovat.dával jsem jim rybky k baště,ale pro svoji lenost si radši počkají pár dní na granule, než aby se za něčím honili.Sharon nezná mé mazlíky, a píše o agresivitě ve tření, u mě se třou léta,ale nikdy se neperou o prcky, spíše se nastaví aby nedocházelo ke vniknutí ostatních do jejich garsonky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 21:39 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Kristýna
Ty máš citroňáka v takovém plivátku a chceš k němu ještě dalšího rváče? Tvá nádrž je tak na hejno teter a maximálně pár klidnějších a hlavně menších cichlid.Třeba akar hnědých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 21:29 Kristýna – Sharon
ahoj, ptala jsem se zde, zda je moje rybka kančík citronový nebo jiná a co k ní pořídit, teď tu koukám, co píšete o těch perleťových...tak nevim, nevim, nebyla by nějaká hodnější rybka?jo a ty rozměry akvarka jsou d-100,v-45,š-50.K

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 08:39 Žena sharon [126] – Re: RAP
:-D no vždyť jo..proto říkám, že jsou to normální cichlidy :-D, jen má každý jinou právě tu příslušnou zkušenost ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=1019