Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 10:59 Marri – Neznámý??
Fotka k příspěvku Ahoj,
chtěla jsem se zeptat co je to za plže, našla jsem je ve vyschlém kanále, je jich tam požehnaně a skoro všichni mrtví, až ná pár kousků, dala jsem je do prázdného malého akvárka s trochou vody z akvaria a hned ,,ožili´´. Vypadá to na druh plovatky? Velikost je asi 4cm (byli tam i větší, ale mrtví...)
Co s nimi mám případně dělat? Je možné je dát do akvária (tropického) nebo zimují? Jak je případně ,,vydezinfikovat´´. Nebo radši zahodit? (což by mi bylo samozřejmě líto...)
Děkujííí všem zkušeným! :-)
Markéta
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:20 Muž Yirka [9135] – Re: hop
Díky za doplnění, je fakt že takto si pochutnají na šnecích i rybky, které se na ně jinak nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:06 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Yirka
já je sem tam ty malé rozmačkám o sklo a to byste viděli jak to rybkám chutná :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: martina
A nebo jako to tu už v jiných vláknech bylo psaný je, pořídit si pár šneku Clea Helena. Ty ti všechny ostatní šneky zredukují na rozumnou míru a sami se nepřemnoží. A pokud by byli nějací navíc, daji se dobře prodávat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:34 dest – Re: kristian a Yirka
Ja sem se pro odstraneni rozhodl po tom co byl zcela obsypan jedne kamen a jedna stena akvaria kde se tvori nejcasteji rasy kvuli stresnimu oknu. probem byl predevsim ve skorapkach ze sneku dole mel sem male cervene nim bohuzel jejich jmeno ale nikomu bych to nepral dopadlo to zkazenim vody a vymennou celeho akva. po vymene mam zatim sneku cca 15/30 a udrzuju jejich pocty spolecne s krevetkama :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:12 Muž Yirka [9135] – Re: martina
Otázka je co je to přemnožení. Jinak je plž normální a vhodnou částí obyvatel nádrže, který na její chod působí pozitivně. Nejčastější příčiny přemnožení byly naznačeny. Pokud již chceš redukovat, schvaluji ti rozhodnutí nepoužívat žádnou chemii. Nejvhodnějším postupem je opravdu omrzit krmení, mechanický sběr, popřípadě nalákání je (třeba přes noc) na kolečko okurky a ráno vybrat. Za týden dva se pak dočkáš viditelné redukce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:07 Muž kristian [80] – Re: martina
Chce to najit duvod premnozeni sneku. A to je ze maji dostatek krmiva. Mene krmit, vice odkalovat a udrzovat akva. Ja osobne jsem si ke krevetkam nasadil piskorky dobrovolne a jsem za ne moooc rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 17:15 dest – Re: martina
hezky jako ja poctive sterku pod to sitku a jedes takhle opakujes nekolik dnu po sobe a uber s krmenim to radili i u me skutecne to pomaha :) tedka najdu tak 15 sneku a i to je moc :) ps krevetkam moc chutnaj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 16:57 martina
prosím co mám dělat s přemnožením šneků do akva se mi dostali dva druhy jeden s kuželovitou širokou ulitou a jeden s placatou chci se šneků zbavit ale jsou velcí asi 5 mm a čistit celé akva by bylo moc komplikované protože je 200 litru dají se šneci zlikvidovat nečím jinym než kapkami a tabletkami v knižce jsem cetla ze se znisí kdyz do akva nasypu trochu soli ale muze to ohrozit rostliny a i nektery ryby diky za odpoved
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 14:23 Muž agent007 [47]
Mám neritinu a už tak 14 dní nedělá lautr nic. Nejdřív se přetáčela na záda, nebo ji možná přetáčely ryby, ale já ji furt přetáčel zpět. Poslední týden sice se už nepřetáčí, ale ani se nehýbe. Ale doma je! Prostě zabouchla dveře a nevylízá. Co na tom, taky někdy kašlu na okolní svět, ale řasy začínají mít rej potom co neritina přestala uklízet. Čím to je? Je na cestě Boží nebo jen sní o dovolené u moře....Vytáhnout ji nebo ne?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 22:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: datura
Ale prohřeje.. Kolik šneků jsi v přírodě viděla ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:59 Žena datura [104] – Re: johan
nevím,odkud sis to zafixoval, ale motolice jaterní se běžně vyskytuje v ČR;-)

k těm šnekům - teplota v přirozených nádržích se zvyšuje pozvolna a kolísavě, takže jim nehrozí žádný tepelný šok - teplotní regulace u měkkýšů je na velmi, velmi slabé úrovni:-), ale hlavně - i ten nejmenší rybníček většinou disponuje uzavřeným prouděním vody. okružák, který "reje" v bahně se vyleze nadechnout a zase jede dolů. k tomu, aby se prohřála do pětadvaceti stupňů v celé šíři sloupce snad ani nedochází:-)

tím chci jen říct to, že kdyby někdo vzal okružáka z rybníka a hodil si ho doma do akvárka tak to nerozchodí :-) (ale pamatujme, že příroda je plná výjimek a držáci se najdou všude :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: datura
Kružník, okružák ploský, levatka ostrá, atd. jsou z našich zeměpisných šířek a v akváriích se jim daří.. Teplota není problém. Rybníčky běžně přes 25°C dosahují a né zrovna na chvíli.

Nejsem si jist, ale myslím, že motolice jaterní je o trošku víc na východ, aspoŇ to mám zafixováno, ale třeba se i tady vyskytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 20:44 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: datura
Hlavně nechápu proč dávat do akvária šneky z přírody, problém je, se okružáků zbavit, tak proč je zanášet do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 19:50 Žena datura [104]
docela se divím, jak se mezi lidmi rozšířil fanatický strach ze všech vodních šneků:-D
JEDINÝ parazit v našich zeměpisných šířkách je motolice jaterní, která parazituje pouze na DVOU druzích plžů - bahnatce malé a plovatce bažinné. naučte se poznat tyhle dva a můžete přestat řešit obdobné problémy;-)
to spíš zabijete toho šneka, protože nejsou stavění na trvale vysoké teploty vody, které jsou udržovány v tropických akváriích (málokterý snese teploty kolem 25°C a když už, tak jenom nárazově)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 18:33 pesho – mlzi plzi
mam skusenost s plzema jen v zahradnim jezirku,ale ve studenovodnim akvariu si je dokazu taky predstavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 14:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Gabriel99
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 13:27 Gabriel99 – šneci z rybníka
Ahoj lidičky. Přinesl jsem si z rybníka šneky. Mám dva druhy. Neví někdo, kde by jsem o nich něco zjistil? Díky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 13:59 SoX
myslite ze jsou proti snekum dobri rajovci dlouhoploutvy---?? diky za odpo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 23:53 Muž klm007 [114] Re: eliška
Clithon patří mezi neritiny. Od toho bych odvozoval všechno ostatní. Chováte-li neritinu, pak můžete chovat i clithona.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 14:00 Žena Eliška [38]
Ahoj, nevíte co jsou zač ti Clithon? Jak se chovají, jestli nežerou kytky a tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:18 Nobody – Re: petrys
U oodinia si nejsem jistý,že by ho vyšší teplota likvidovala.Ono to úplně neplatí ani pro krupičku.
Záleží odkud ji přinesete(dostanete).Pokud z živého krmiva nebo mraženého-původem z Evropy,tak ta vyšší teplota může zabrat,ale taky nemusí.
Pokud toto onemocnění přijde s rybkami z exportu(především Asie)...?Řekl bych,že vzniká velký problém,jak to vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 21:41 Žena petrys [107]
mě by spíše zajímaly studie oodinia, např. jestli má vysoká teplota na parazity stejné "smrtící" účinky jako na krupici a podobně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 21:14 Muž Horác [3942] – Re: fantasta
To mě zajímá. Zrovna píšu článek o krupičce (očividně je jich na internetu stále málo - soudě dle poradny na mých stránkách :o) ... Osobní zkušenost nemám, takže studuju všechno možné. Na opomíjený pohlavní rozmnožovací cyklus i na "spící" cysty už jsem narazil, ale na informaci "pohlavní stadium → silnostěnná trvanlivá cysta" ještě ne. Nemohl byste mě nasměrovat na nějaký citovatelný zdroj? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 20:54 R Muž Silent [5949] – Re: petrys
To se týká tenkostěnné formy cysty která je běžná. Ale pokud se parazit předčasně uvolní, např. z uhynulé ryby, může se rozmnožovat také pohlavně a pak tvoří silnostěnné trvanlivé cysty které v nádrži vydrží podstatně déle než běžné. Uvádí se, že i několik měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 20:49 Žena petrys [107]
hmm, ale v cystické formě přeci nezůstává věčně, vyvine se a hledá hostitele, když jej nenajde, tak hyne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 20:45 R Muž Silent [5949] – Re: petrys
Teoreticky pokud je v nádrži přítomný parazit tak bez přítomnosti ryb se nemoc nijak na plžích neprojeví, ale parazit přežívá. To se týká krupičky v cystické formě. Pokud je parazit přítomný v invazivní formě tak bez hostitele umírá do 48 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 20:25 Žena petrys [107]
takže kdyby v akváriu žily jenom plži, pak by parazit nenašel hostitele-"potravu" a nepřežil by? to víš jistě?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 20:20 R Muž Silent [5949]
Nezpůsobí jim onemocnění, ale plži fungují jako přenašeči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 20:14 Žena petrys [107] – plži a parazité?
Ahoj, nevíte někdo, jestli parazité jako např. krupice a oodinium napadají také šneky?
Díky za odpověď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 22:08 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nějak se mi nezdá, že by ampulárie chcípaly kvůli měkké vodě během 2-10dnů. Nebude problém třeba s těžkými kovy v akváriu nebo nachlazením při přepravě? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:57 irza
Super diky vam potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:43 Nobody – Re: irza
Nejlépe tak,že si koupíš kapkový test na stanovení celkové tvrdosti vody.Případně i uhličitanové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:40 Muž Yirka [9135] – Re: irza
Buď změřit, nebo, rychleji, mrkni se na webové stránky vašeho dodavatele vody, základní ukazatele by tam měly být. (Nebo mrkni do varné konvice ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:38 irza
Udelam ze sebe vola,ale jak poznat ze je voda měka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:35 irza
Dik tak to skusim nechat osudu snat to dopadne dobre potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:34 Nobody – Re: irza
Jestli máš měkkou vodu,tak nemáš u ampulárek šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:29 Muž Yirka [9135] – Re: irza
Většinou ani nemusíš nasazovat, nějaké okružáky či levatky si dříve či později zavlečeš s rostlinkami. Jinak ti určitě poslouží nějaký kolega v blízkém okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:26 irza
Tak jaky mam skusit nasadit treba se jim povede lip igdyž s mim štěstim nevim sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:22 Muž Yirka [9135] – Re: irza
No ona se většina chce zbavit trochu jiných plžů než ampularií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:19 irza
Dajosi tak tomu nevěř uz hodne jich chciplo a rybickam je skvele akorat ti šneci aš mě je lito dalsi kupovat,hodne lidi pise jak se jich maji zbavit ja to mam presne obracene jak je udrzet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:13 marek
je to blbost ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:08 Muž dajos [10]
někde jsem slyšel (ale moc tomu nevěřím) že když šnek chcípne zamoří celé akva a všechny ryby pochcípají..je to pravda?? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:55 marek
ja mam ampularku a2 ancistrusi v malem 33l akvarku davam sol a ampularky ziju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:43 irza
To mas pravdu z chemie davam akorat sul preventivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 18:04 Muž ghostik [81] – Re: irza
I cista voda muze byt spatna :o) Ale co je spatne pro sneky nevim myslim jako hodnata nejakeho chemie :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 17:58 irza
Voda se mi zda v poratku ph 7 voda je cista a rostlinkam se taky dari chemii nedavam a hynou po 2 az 10 dnech zavickujou se a nic s nima nehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 17:25 Muž Yirka [9135] – Re: irza
Mám ampulárky i ancistruse a něco takového, že by je ancistrusi zahlušili nebo je omezovali trvale v krmení se mi zdá nepravděpodobné. Měchýřovka se (třeba v noci) může přesunout za žrádlem do sfér kde se krunýřovci nepohybují. Problém bych viděl spíš ve vodě. Šneci jsou většinou citlivější než rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 14:34 irza
dik za radu az budu chitřejši dam vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 14:27 Muž ghostik [81] – Re: irza
Dost lidi tady psalo ze je krmy i rybou - tedy file ne ze jim naporcujes tercovce :o)))
Zkus dat sneky a v te chvili i prikrmovat rybou. Treba pokud to samozrejmne je tim jim v tu chvili daj pokoj a pak si uz zvyknout na ne na tolik ze je nechaj byt.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898-sneci?od=701