Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Čtverzubci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2013 17:20 Snoopi Re: Jiri_99
to video je asi najkrajšie, aké existuje.. :-D k veci: choval som biocellatov a tí ulitu aj rozhrýzali, no tiež to tak nebolo vždy. vačšinou len vysali masko z ulity. teraz mám doma trpasličích a ešte som ani raz nevidel že by rozhrýzali ulitu. a ďalšia vec, čo sa konzumovania slimákov týka, tak ich žerú úpne minimálne, dokonca by som povedal že u mňa zožerú tak 3 z 10tich. a ešte jedna "múdrosť" od chovateľa čo sa im venuje už dlhší čas, ešte sa nestretol s tým, že by trpaslíčkom prerástli zuby. či je to pravda, neviem.. :-) Jiri, ja som včera hodil do akva 2x neritina zebra, je to krásny slimák, síce tiež vačší ale ešte na neho "nezízali" ani raz. nevšímajú si ho. čo sa kakania týka, tak neviem kolko toho taká NZ vyprodukuje.. :-D ak máte skúsenosti, sem s nimi. vďaka. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2013 16:52 Muž Jiri_99 [425] Re: vondr001
Napsáno to tam sice je, ale co se týče čtverzubců jako takových. Konkrétní druh tam zmíněn není.
Proto jsem se taky ptal, jestli někdo nemá zkušenost.. ;-)
Koukni www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 16:36 Žena vondr001 [674] Re: Jiri_99
maniakva.sweb.cz/… Tady jsem se to dočetla, chtěla jsem je do akva, kde mám piskořky. Myslela jsem že to platí pro všechny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.01.2013 16:21 Muž Jiri_99 [425] Re: vondr001
Ano, takhle to funguje u nigroviridis apod. Ovšem u trpaslíků jsem nikdy nezaznamenal, že by louskali ulity. Naopak jsem měl plné dno prázdných ulit a to i malinkatých. Nelze všechny čtverzubce házet do jednoho pytle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 16:19 Žena vondr001 [674] Re: Jiri_99
Zuby slouží k rozkousnutí ulit plžů a škeblí, kterými se ve volné přírodě živí. Šneky by měl mít v jídelníčku, brousí si o ně zuby, aby mu nepřerostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 15:08 Muž Jiri_99 [425] Re: vondr001
Oni ale šneka nenapadají ve smyslu, že by se mu zakusovali do ulity. Jdou po mase. Alespoň jsem se s tím nesetkal, že by kousali do ulity..
Pokud je šnek, který by si za sebou zavřel "vrátka" tak, aby se na něj nedostali, mohlo by to projít. Ale nevím právě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2013 14:54 Žena vondr001 [674] Re: Jiri_99
Já bych je tam nepřidávala. Můžou si na nich vylámat zuby a uhynou. Mají to v sobě zakodované a budou je napadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:28 Muž Jiri_99 [425]
Hola hola,
nemáte někdo zkušenost s nějakým menším, relativně pěkným, odolnějším šnekáčem, kterého by dva carinotetraodoni ani v dospělosti nesejmuli?
Nemám na mysli mega ampulárku nebo něco tomu podobnému, co všechno sežere a pak hodně kaká :-D ale něco menšího.
Líbila by se mi např. tylomelania, ale nevím nevím. Abych pak nenašel jen ulitu s hnijícím masíčkem.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2013 21:44 Muž Jiri_99 [425] Re: navik
Zřejmě máš pravdu.. ano 2.bp.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:55 Muž navik [908] - SumciRe: Jiri_99
Může a umí, i když to provedou jen výjimečně...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:43 Muž Jiri_99 [425]
Může se, nebo umí se Carinotetraodon travancoricus nafouknout?
Myslel jsem že ne...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 23:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jiri_99
To bych nesnesl... Krevetky jsou moji miláčci a nesnesl bych, kdyby je někdo takto likvidoval. Že si semo tamo rybky zobnou prcka, to je normální, tak to v přírodě chodí... ale tohle prostě ne, na to jsem moc měkkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 22:51 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
Klidně je dej s krevetkama. Aspoň se kluci vyblbnou.. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 22:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jiri_99
myslel jsem si to. Jsou to rybky masozrave, lovci, tak bych se divil, kdyby po krevetkach nesli. Porad o nich premyslim, ale ursite je nebudu davat do jednoho akva s krevetkama. Asi jim zaridim samostatne akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.12.2012 20:57 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
Já. :-D
Měl jsem první čtyři a pak šest malých čtveráků i s krevetkama ve stovce.
Když byli malí, v poho. Jakmile povyrostli, šli po mladých. I když teď si nevzpomínám, jestli po čerstvě narozených krevetkách nešli od samého začátku už jako mlaďoši.. Každopádně až byli starší, na mladé pořádali doslova hony.
Měl jsem ve skupince jednoho "alfa samce", který útočil i na dospělé krevetky. Ostatní když to viděli, se sem tam přidali. Tak se občas stávalo, že jsem je nachytal, jak cupujou dospělou krevetku.. Sice chudák krevetky, ale nedalo se nic dělat. Člověk se od pozorování těch rozkošných rybek při obletování a výpadu na nebohou kořist nemohl odtrhnout.. ;-)

EDIT: Jsou to super rybky. Dodnes tak trochu lituji, že jsem je dal pryč. Ovšem mám v plánu je zase pořídit. Akorát místo prcků zvažuji Čtverzubce zeleného. Zatím sbírám teorii.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 18:10 Muž malyLibor [5371] - Asie
Už opravdu hodně jsem četl o čtverzubcích trpasličích. Pořád mne láká chovat ze pět kousků v padesátilitrovém krevetárku. Ale nějak pořád nemohu najít nikoho, kdo by měl zkušenost se společným chovem čtverzubců a krevetek. Nenaučí se čtverzubec časem lovit i krevetky? Pořád se toho trochu bojím. Je tady někdo, kdo má zkušenost ze společného chovu krevetek a čtverzubců trpasličích?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 17:49 švíco Re: Jiri_99
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 15:15 Muž Jiri_99 [425] Re: švíco
Nevíš o nějakých stránkách, kde se o zeleném píše podrobněji. Nějak se mi pořádně nic nedaří najít.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2012 19:04 švíco Re: Jiri_99
Stačí se kouknout už jen na to, jaké podmínky k životu jednotlivé druhy potřebují a bude jasno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2012 18:58 Muž Jiri_99 [425] – Prcek + zelený
Aloha chlapíci, máte tady někdo zkušenost s trpasličím a zeleným čtverákem v jedné nádrži? Doslechlo se mi, že je to možné. Ovšem zdá se mi to jako kravina. Viděl bych to tak, že zelený odroste a na prckovi si smlsne. Nebo je reálné, je mít spolu? coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:05 Muž j0hny [86]
Tak, nechal som 5 trpaslikov (1,5-2cm) adaptovat v 5L nadrzke vedla akva, dal som ich tam s povodnou vodou (slecna v akvaristike mi dopriala 1L vody hmm ) a nechal 2 hodiny pretekat vodu z velkej nadrze cez infuznu hadicku. Hned som zakrmil, najivne som najprv skusil par vlociek :-D trosku pozobali ale nic moc, asi od vcera nezrali, tak dostali 5 patentiek a sledoval som lov :) 2 sa hned napraskali, 3. trosku. Vymenil som 20 percent vody v hlavnej nadrzi a prelovil 2 vypasene kusky. Zakrmil som znova. Jeden je strasne vahavy, asi si ho tam necham do vecera. Idem prelovit dalsich 2. Zas mam trosku radosti a chuti do akvaristiky. Su to krasavci, skoda ze nedorastaju az 6-8cm, je radost na nich pozerat.
Ostatne rybky do nich trosku "podrypuju".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 14:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jiri_99
Některé druhy čtverzubců se v akváriích množí, dokonce i v českých akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 23:05 Muž Jiri_99 [425] Re: vlacek
No jo, já jich mám šest a všechno samce. Ale v akváriích se prý nemnoží.. Nevím, četl jsem to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 22:18 Muž chytek [29] - Ryby brakických vod
čtverzubci jsou strandisti ;-) mám pruhovaného od května loňskýho roku, sice poporostl, ale né o moc. Hnědého jsem v akvaristice už také viděl, ale zaváhal jsem a nekoupil :-( . Kdybyste věděli kde ho koupit, napište mi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 21:28 Muž vlacek [402] Re: Jiri_99
u mne to doslo tak daleko, ze samice byla totalne vystresovana a na padnuti,takze jsem ji polomrtvou dal do odchovny a tam v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 21:20 Muž Jiri_99 [425] Re: vlacek
To já mám v bandičce taky jednoho agresora..rozzureny Ale v poho, není to tak hrozné.. Maximálně sem tam sejme krevetku.. ano Ovšem krevetky mám jako křoví, takže to nějak neřeším. Prvotní jsou čtveráci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 21:16 Muž vlacek [402] Re: Jiri_99
Mam take dva z Branika a od zacatku v pohode. Sul nikdy nevideli. Jen se nesnaseji, i kdyz je to asi parecek. Jednoho bych i daroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 21:03 Muž Jiri_99 [425] Re: hawok
Já je mám téže od Danilli. Vodu jsem ze začátku zlehka přisoloval. Cca měsíc. Míň a míň. Asi jsem trefil dobré kousky. Od začátku mi papkaj všechno co jim dám, jak šneky, patentky, nítěnky - ty jim ale moc nejdou.. Jeden mi teda den po převozu domů zemřel.sad Nepřišel jsem na to proč.. Možná už byl špatný, možná stres z převozu, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 20:30 Muž j0hny [86] Re: hawok
Ono to bude asi aj tym, ze su z "velkovyroby". Mam v tunajsej akvaristike odlozenych 5 kuskov, bol som sa na ne pozriet, cile su po par dnoch uz len 2, jeden je na tom dost zle... uvidime, v pondelok si pojdem pre ne. Nemam sice rezervnu nadrz ale pokusim sa ten prechod z vody do vody predlzit aspon na 5-6 hodin.
Nestiham ale mnozit minisneky, parmicky ich za pol roka zlikvidovali skoro vsecky. Bojim sa teda skor toho ze nebudu tyzden zrat to co im ponuknem.
Kazdopadne dik za "novinku" :-D pripravim si test salinity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 09:32 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: j0hny
Nedavno to tu nekdo psal. Pak to potvrdila i danilla. No ne v uplne slane vode, v osolene vode. Drzi to tak nekteri importeri. Nevim z jakeho duvodu, jestli neznalost typu ctverzubec=brakicka nebo preventivni z duvodu nemoci. Kazdopadne tomu tak je a potvrdilo to vice zdroju. Tak prave proto treba v braniku aby nedostali sok, tak jim postupne snizuji salinitu. A nekteri tady psali i o tom, ze jim ctverzubci hned padaj, tak by nebylo od veci jestli to neni sok z te vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 08:45 Muž j0hny [86] Re: hawok
Carinotetraodon v slanej vode ? To je nejaka novinka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 02:07 Muž hawok [64] - Čtverzubci
jo taky jsem mel ctverzubaky, jsou to nadherne ryby a znova je sehnat v posledni dobe nejde.
Bohuzel mi vsichni popadali po nejake divne patentce, asi byla vicekrat rozmrazena pred konecnym prodejem, nic divneho jsem na ni nepozoroval, jen se mi vsichni otocili kolem osy a popadali behem par minut po krmeni. Ostatni ryby bez problemu.
Jeste k nim, je dobre zjistit si, jestli byli v solene vode nebo ne, zmena parametru jim muze ublizit. Taky si dost casto dovezou nejakou nemoc, myslim si, ze hodne casto se mluvi o zanetech plyn. mechyre.
Ja si je dovez a pres pul roku nezrali nic nez sneky, nez se naucili na patentku. Ostatni mrazenky nebrali a suche jsem ani nezkousel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 00:29 Muž Jiri_99 [425]
Tak to já mám ve skupince jednoho, přítelkyně mu říká "tlustý Tony", pač je ze všech největší a takový malý boss. Napadá mi i dospělé krevetky. A vůbec dělá bordel. Umí trošku prohnat i jiného čtveráka. Sem tam najdu krevetku jemně rozcupovanou. Jakoby to dělal ze zábavy, pač ji nesežere. Kdybych to neviděl na vlastní oči, snad bych tomu ani nevěřil..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 21:09 Muž navik [908] - SumciRe: misa
Mohu jen potvrdit zkušenosti Tomase Endersona - malí plžíci a patentky jsou oblíbená krmě, suchého se netknou ani hladoví... Výjimečně tedy slupnou i malou neopatrnou krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2011 19:18 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: misa
Čtverzubce trpasličí mám už víc jak půl roku a zatím krom mraženého nebo živého krmení, nechtějí jíst nic jiného. Jo a jsou docela vybíraví, nejvíce jim jedou patentky a kružníci (ty malý šnečkové). S mraženými nebo i živými patentkami opatrně. Krmit jen tolik, kolik snědí najednou. V mládí jim stačily jedna až dvě, dneska už spořádají i pět kousků. :-P Umělého nebo sušeného krmení se ani nedotknou. Jsou to přec jen fajnšmekři. Já je kupoval v ověřené akvaristice a problém nebyl. Hodně záleží jestli se ve společném akvárku vůbec k jídlu dostanou v čas jsou hodně váhaví. Když mají času dost a je k jídlu to co jim chutná tak jsou schopni se naprásknout až k prasknutí. Chce to krmit pomálu a udělat si na to čas.

Jinak přeji hodně zdaru s chovem.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:47 Muž Yirka [9140] Re: misa
Zde je jedna z největších burz v republice: rybicky.net/forum/2863-ostravska-aquaburza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:38 misa – Čtverzubec trpasličí
Ahoj,před třemi,nebo čtyřmi dny jsem si objednala přes jeden zverimex,přišli až z Německa a byly to malé samičky asi ještě mláďata,protže neměly ani 2 cm.Dneska jsem je vytáhla mrtvé z akva,jednoho už žral šnek.

Když jsem je vyzvedávala,tak mi k nim nějaká úplně tupá paní dala nějaké granulky jako jídlo,že prý má malou tlamičku a živou potravu by nesežral.Samozřejmě ho nejedli,tak sem druhý den koupila daphnie a ty jedly.Ale třetí den nějak divně polehávaly,musela jsem je krmit pipetou,ale stejně to jen tak nakousli.Čtvrtý den už ležely a jídlo nechtěly vůbec.Jiných ryb si za tu dobu vůbec nevšímaly,spíš si myslím,že do nich malilinko dloubaly ty ostatní,ale nic vážnýho.Ostatní ryby nejsou agresivní.Teplota vody byla 23 stupňů,akvárium má 125 l a ryb je tam tak 10.Možná umřely na nějakou nemoc,protože těsně předtím než jsem je koupila mi zahynula jiná ryba.Nevíte co mám dělat aby mi neumřeli a nebydlíte někdo poblíž Ostravy,ráda bych koupila přímo od chovatele,nebo z nějaké burzy.Objednávat už nic nebudu.

Budu ráda za vaše zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 17:59 švíco Re: Snoopi
Zbytky ulit samozřejmě nesežereou, ale chroupají do nich. O to jde! Nejde ani tak o maso, ale o to, aby při tom chroupali do ulit a brousili si zuby, které jim neustále dorůstají. takže na dně budeš mít hromadu rozdrcených ulit, ale nebude v nich hnít zbylé maso...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 17:56 Snoopi Re: švíco
No keby schrupali aj zvysky ulit to by bolo super. Myslel som ze zeru len to masko.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 16:57 švíco Re: Snoopi
Biocellatus je už docela velký kousek... řekl bych, že krevety u něj šanci nemají. Nejlepší je dát jim okružáky a po nahlodání jim je na dně něčím podrtit a oni dožerou i zbytky. Nebo drtit šneky před vhozením do nádrže... chroupat budou i ulitu, mě to tak fungovalo vcelku dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 13:42 Snoopi – Tetraodon Biocellatus
Ahojte. Chova niekto tento druh stvorzubcov, vie mi niekto poradit aky druh kreviet by som mohol k nim dat bez ujmy na zdravi..? :) resp. ktory druh kreviet by sa mi postaral o zvysky nespotrebovanych slimakov (kotuliek) v akva spolu so styrmi stvorzubcami? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 01:08 Muž hawok [64] - Čtverzubci
Jestli muzu doporucit, davejte si vsichni pozor pri odkalovani a na skviry v technice. Nacpou se snad za vsechno, porad mi zalizaj do zvonu pri odkaloani, musim hodne sledovat abych jim neublizil. Snazili se i nacpat do trubky nasavaci od filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 18:52 Muž Jiri_99 [425] Re: Nobody
do vody dávám standartně sůl - sanital. Takže v tom zakopaný pes určo nebude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 00:19 Nobody Re: Jiri_99
I tam jim přisolují vodu. Je to tady někde napsáno-v jiném vlákně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 00:12 Muž Jiri_99 [425] Re: hawok
Ploutvičky měl všechny právě a nezdály se nějak zničené..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 00:11 Muž Jiri_99 [425] Re: Nobody
Koupil jsem je v Praze v Zoo Bráník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 23:57 Nobody Re: Jiri_99
Při takovém chování rybky je na výběr spousta nemocí-např.silné napadení baktérkou,vnitřní paraziti atd.
Kde jste ji koupil?Většina těchto rybek,které pochází z akvaristik v nákupních centrech,potřebují přídat sůl do vody-jsou to rybky z dovozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 23:49 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Jiri_99
Ahoj, prosimte, muzes mi napsat, jestli nemel nekde cvaklou treba ploutev? Zadni pouzivaji jako kormidlo a kdyby lital vseljak, mohl ji mit hryznutou nekde ci jinak poskozenou. Pomoc to sice neni, ale vcelku by me zajimalo reseni. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 23:40 Muž Jiri_99 [425] Re: Nobody
Nedělám nic jiného než měřím vodu. Vše je v poho. Pro jistotu jsem včera i dnes vyměnil 20L vody /mám je ve 100L akvišu/. O takové nemoci jsem neslyšel a ani pořádně nic nenašel. Bylo mi řečeno, že je to buďto špatná ryba, nebo stresem z převozu. Jel semnou cca 250 kiláků v autě. Ikdyž jsem udělal vše proto, aby měli převoz co nejpohodlnější.. Bohužel dnes zemřel, takže už toho k řešení moc není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 23:29 Nobody Re: Jiri_99
Může se jednat o nemoc nebo o nevyhovující parametry vody.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7560x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1645?od=51