Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Čtverzubci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:12 Žena Kajka99 [229] – carinotetraodon travancoricus
Tak bych se chtěla podělit s ostatními chovateli čtverzubců o svoji čerstvou radost (pozorování).

Před dvěma měsíci jsem si pořídila dva hrášky, čerstvě importované. Hezky se mi vykrmili a asi před měsícem se začali pohlavně dimorfizovat. Teda, vlastně jenom ten jeden :-D udělala se mu tmavá čára na bříšku a pro samce příznačné vrásky za očima.

No a dnes jsem si všimla nadbíhání potlesk. V mé společenské nádrži se asi malých hrášků nedočkám, ale mám 12l akva a obrovskou kouli jávského mechu. Až si koupím osvětlení a vzduchovací motorek, pokusím je se vytřít. No ale proč vám to píšu: moc ráda bych vám popsala jak se k sobě hezky mají.

Je to přesně jak píše Ren: drží se pořád spolu, samička plave klidně, plynule a pomalu, sameček ale plave jakoby ohromně natěšeně :-D, nedá si chvilku pokoj. A jakmile se od něj samička byť na kratičko vzdálí, hnedka se jí připomíná "hele ženská,mě máš tady, o ostatní věci se nestarej" :-D no a pořád jsou u koule jávy nebo u micranthema (mám ho trs jen tak položený na molitanu aby nebyla vidět čerpací hlava), prostě tmavé zarostlé kouty...a co je nejhezčí, sameček ji vážně pusinkuje coze prostě se tlamičkou dotýká jejího těla a osacní ploutve, a ona vypadá jako by si to užívala. Je to nádhera pozorovat a mám ohromnou radost stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 01:47 Muž Mbu [1] - Ryby brakických vodRe: Raimok
Davaj pozor pri kupe moze moze dojst k zamene medzi Colomesus asellus a Colomesus psittacus sú si podobny. aquaria.palo-alto.ca.us/…

Colomesus psittacus - brakicky ma 6 pruhov na chrbte

www.kugelfischforum.de/…

Colomesus asellus - sladkovodny, ma 5 pruhov a posledny pri chvoste je skoro dookola

www.kugelfischforum.de/…

Pozri link ako dochadza k zamene nazvu ryb, na obrazku je Colomesus asellus ( vid rozdiely ) ale druhove meno ma napisane Colomesus psittacus.

www.akvarista.cz/…

akvapedie.cz/…

rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_papousci…

Bohuzial ale aj v atlase rybicky. net je fotografia Colomesus asellus a pisane je o C.psittacus, ale tomu sa necudujem chyba je v predajcoch lebo nevedia co predavaju , preto preto doslo k tejto zamene. Samozrejme ze aj zahranicne fora maju tu istu chybu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 20:11 Muž Raimok [7] Re: Mbu
Díky moc.
Pěstírnu šneků už si pomalu zřizuju. Zavlíknul jsem si šnekáče klasicky s kytkama, tak jsem pátral a zkončil jsem u těchto krásných tvorečků :-) Až se mi akvárko pořádně zajede pořídim tak dva kámoše, jako úplně poslední ryby.
Jen jsem zvědav, jak to snesou ampulárky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 19:03 Muž Mbu [1] - Ryby brakických vodRe: Raimok
Ano Colomesus asellus môze byť s juhoamerickými cichlidkami, to či je mierumilovný Ti nikto nezaručí, ako sa hovorí každý stvorzubec ma inú (svojsku) povahu ( mam na mysli len druh Colomesus asellus).
Možeš mať jedneho, ale aj 3-4ks a viac , to zalezi od velkosti akvaria. Oporúčam založit akva na chov slimakov(kotulka) aby si ich mal dostatok, zeru zivu(nitenka patentka, larvy cierných komarov, atd) aj mrazenu potravu, slimaky potrebujes nato, aby si mohli obrusit zuby, pri pocte 3-4 stvorzubcov potrebujes ich vacsie mnozstvo.

Tu mas link: www.thepufferforum.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 00:17 Muž Raimok [7] – Čtverzubec amazonský - colomesus asellus
Zdravím.
Rád bych se zeptal, zda-li má někdo s těmito krásnými ,a mezi čtverzubci asi nejmírumilovnějšími, rybami zkušenosti.
Vím, že se dají bez problémů chovat s jihoamerickými cichlidkami.
Nevím ale jestli chovat radši skupinu nebo jen jednoho čtverzubáka, fešáka???

Dík za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 23:17 Muž O.Tom [439] Re: orlynka
chtelo by to fotku samce a samice, ale ty potvory se strasne blbe foti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.09.2010 22:11 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: O.Tom
Pohlaví jde poznat u dospělých jedinců a až teď po půl roce, co je mám si troufnu odhadnout pohlaví :-) Samec má mírnější vrásky za očima, nažloutlé konce ploutví a nejlépe ho jde rozeznat tmavou čarou, která se mu táhne na bříšku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 22:02 Muž O.Tom [439]
Jo, když už je tu přímo vlákno k trpaslíkovi, věděl by někdo, jak úspěšně rozeznat samce a samici ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:34 blackarrow – čtverzubec zelený a sladká voda
Ahoj, zajímaly by mě zkušenosti s dlouhodobým chovem těchto ryb ve sladké vodě. V atlase se píše, že je ze čtverzubců nejlépe přizpůsobitelná sladké vodě. Tak mě zajímá jaké s tímto chovem máte praktické zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 12:28 Muž vlasolis [2] Re: Mbu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak tady je ta lepší fotka... je to sladkovodní tetraodon abei. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 23:13 Muž Mbu [1] - Ryby brakických vodRe: vlasolis
Fotka k příspěvku Škoda, že nemaš lepšie foto, tažko určiť aký je to štvorzubec. Dá sa len tipovat, môže to byt aj jeden z brakických tetraodonov ,ktoré potrebujú do vody dávať soľ( 3-4 čajové lyžice na 10 L vody)ja som dával tablety (vid obr). Ak sa nedáva soľ do vody, tetraodon mení farbu a to že sčerná to iste urobí ked vo vode je zvýšené NO3, amoniak, hned reaguje zlé zloženie vody. S chemiou nepreháňaj, ako Ti napísal Švico. Tetraodon má telo bez šupín citlivejšie reaguje na chemické pripravky.

tak nech sa Ti darí s tetraodonom
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.05.2010 14:45 Muž vlasolis [2] Re: švíco
Hm,no tak o čtverzubcích jsem si četl před tím než jsem ho viděl a koupil.Nevím co by mu u mne mohlo chybět když je sladkovodní... Jinak je na tom dnes opět o neco líp a dostává barvu.Dnes zblajznul 3 krevety a 1 žížalu.Metylénová modř není žádný sajrajt a v žádném případě neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:17 švíco Re: vlasolis
Jak můžeš koupit rybu, u které ani nevíš, jak se jmenuje? Cpaní vodiček, sajrajtů a jinech chemickej zázraků čtverzubci nesnáší.... Mohl by to být Tetraodon turgidus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:06 Muž vlasolis [2] Re: karelpavel
Fotka k příspěvku Ve čtvrtek jsem si koupil tohoto čtverzubce který není v moc doveém stavu .Nevypadá dobře i když mi přijde že se lepší,normálně i žere .Do akva jsem přidal metylénovou modř.Nevíte někdo co s ním je?V akvaristice nevěděli jeho jméno,jen že je sladkovodní(řekla mi to asi 20 letá slečna) stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 14:04 Muž karelpavel [18] Re: vlasolis
Jj, to je dobrý znamení - to bude ok - ale jen vědět co je to přesně zač. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 13:52 Muž vlasolis [2] Re: karelpavel
Asi se zas až tak moc dělat nedá,budu čekat.Teď jsem ho v kytkách viděl hledat šneky...pár jich i zblajznul,začal se přesouvat z jedné strany akva na druhou.Zase si říkám, že nemocná ryba moc nežere a tenhle žere dost.Tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 13:22 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: vlasolis
Opravdu není podle mně OK. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 13:19 Muž karelpavel [18] Re: vlasolis
Aha - ok , ale tmavej může být - když není něco ok ;-) :)
Zkus udělat fotku při lepším osvětlení - z boku - někdo poradí ( švíco o nich ví dost )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 13:18 Muž vlasolis [2] Re: karelpavel
Te není on... Tento má tak 4 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 13:17 Muž karelpavel [18] Re: vlasolis
Když jsem si dřív taky koupil čtverzubce, tak některý byl taky celý skoro černý a furt se schovával - ten moc dlouho nevydržel :-(
S těchto fotek moc vidět není, ale myslím že je to normální Trpasličí čtverzubec.
rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici
Jinak ty fotky, jsou trochu jako by strašidelné ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 12:58 Muž vlasolis [2] – čtverzubec druh nebo nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koupil jsem si v pátek čtverzubce.V akvaristice slečna prodavačka nevěděla jeho název, ujistila mne jen, že je to sladkovodní druh, že žere malé rybky a že je nenáročný.Nevím jestli je zdraví a je to jen druh..na internetu jsem narazil na čtverzubce čočkového který vypadá hodně podobně jako ten můj(ovšem u toho druhu byla pouze jedna fotografie této ryby).Tak nevím,je u dna,občas plave ale málo,žere ze špejle krevetky ale vypadá dost hnusně.Přikládám fotku a doufám, že mě něco poradíte. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 00:28 Muž Mbu [1] - Ryby brakických vodRe: švíco
Nezbláznil sa, tetraodon potrebuje aj rastlinnú potravu. Ja som daval tetraodonom lístok z hlavkového salatu, po dvoch dňoch bol list predierovaný. Myslel som si, že v akva nie sú ryby, ale zajace :-) .
Tvojmu štvorzubcovi, zrejme chutná rastlinka a ešte sa pritom zabáva.Mal som tetraodona, ktorý sa nechal vystrelovat filtrom. Na hladine sa vozil, ako na kolotoči.Keď som to videl prvýkrát, myslel som ze zahynul lebo sa nehýbal. Vzal sietku a vylovil ho, na moje prekvapenie v sietke ožil. Ako bonus sa nechal v noci prisat na nasávanie filtra a takto robil skoro každú noc. :-D. Tetraodon je velmi zvedavá a zaujimavá ryba. Teraz mám Tetraodon travancoricus- jedného samčeka a dve samičky. Tak nech sa Ti darí s tetraodonnmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:43 švíco – zbláznil se?
Asi se mi zbláznil čtverzubec trpasličí.... začal mi odkusovat vrcholové řízky micranthemum micranthemoides. Normálně ho zaměří, překousne a když ten vrcholek stoupá k hladině, tak do něj zobe a žere ho. Už má totálně plné břicho té rostlinky. Zničil už skoro celý trs. Vůbec nevim, co ho k tomu vede a co s ním provedu... achjo hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 08:10 švíco Re: O.Tom
Řekl bych, že žádný šnek před nimi není v bezpečí. Moji bez problémů likvidují 1-1,5cm okružáky a když jsem jim z rybníka donesl velkého šneka (cca 2,5cm) tak ho stejně ozobávali. Takže počítej spíš s tím, že ať jim tam dáš jakéhokoliv šnečka, tak jim uděláš ohromnou radost... budeš koukat jak se jim rozsvítí oči a všichni najednou se u něj sjedou jak rada starších a domlouvají se jak na něj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 23:12 Muž O.Tom [439]
Ma nekdo zkusenost s chovanim trpasliku vuci neritina 1cm + ? Jestli je jista sance pri dostatecne zasobe malych okruzaku mit 1xtrpaslika a 1xneritinu ve 250l nadrzi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 21:32 švíco Re: Viktoricz
Pustil jsem tam tři cca 1,5cm kousky a za pár minut už měli první..do večera všechny. Někomu ale ignorují i červené krevetky. Přírodně zbarvené nechávají v klidu..až na toho jednoho, ten je vyjímka. Ale neulovil žádnou... jenom se na ní podívá těma jeho baterkama a chtěl by jí lapnout.. je ale moc pomalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 19:25 Muž Viktoricz [3] Re: švíco
A kolik jich padlo? Myslím procenticky nebo to byl nálet dokud je nezlikvidovali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 16:50 švíco Re: Viktoricz
Moji čtverzubci trpasličí bezpečně zlikvidovali několik red chery a jeden uplně nejmenší čtverák co mám se občas ožene po japonice, ale ještě jsem neviděl, že by nestihla utéct....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:35 Muž Viktoricz [3]
Viděl někdo nějaký (úspěšný) útok trpasličího čtverzubce na krevetku? Je schopen krevetku sežrat? Já osobně jsem je neviděl a nepozoruju za měsíc, co mám krevetky se čtverákama nějaký úbytek (krevetek) . Co vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:08 švíco Re: darka
Tak jsem dnes obdržel od pana Blaška kompenzaci za uhynulé čtverzubce (viz před nedávnem vložené foto). Poslal mi po dohodě zdarma 5ks krásných kobercových rostlinek Hemianthus callitrichoides Cuba. Uhradil i poštovné. Takže z mojí strany maximální spokojenost a panu Blaškovi patří čest a dík za férové jednání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:16 švíco Re: karelpavel
Ahoj, řek bych že je nijak nezklidníš. To je v rybě daný. Zařiď jim pěkně tu 15l, bude jim bohatě stačit, hlavně ať je pěkně zarostlá ;-)
Edit: Tak už jsem odhalil hlavní důvod nepokojů mezi mými čtverzubci. Zní to komicky, ale jsou to bobky.
Jeden za sebou tahá bobek a druhej si myslí že je to červíček tak po něm jde...no a ten chudák s bobkem si myslí že jde po něm. Tak se samozřejmě otočí a prožene útočníka. Je s nima sranda smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:19 karelpavel Re: švíco
no, tak to vypada ze me tam zachvilu budou plavat jen tela ostatnich ryb ! rozzureny - uz vazne zacinam premyslet co ted s nima - jak je zklidnit? - asi nijak ze. No uvidime, kdyztak je dam do 15L akvarka co tu mam a tam at si delaji co chcou :-( - sem myslel ze budou jak se rika v poho. Ve spolecnem akvu asi ee :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 14:11 švíco Re: Imii
Jasný, já tomu věřim. Snažim se jen říct že pro čtverzubce opravdu paltí, co kus, to osobnost a čím víc kusů člověk má, tím větší je pravděpodobnost, že mezi nimi bude okusovač a ostatní se přidají. ;-)
Já mám pouze čtverzubce trpasličí a krevety japonica, žádný jiný druh. Občas se mezi sebou čtverzubci proženou a dávají dohromady mezi sebou najevo hierarchii. Ale nejsou to žádné útoky, jen prohánění. Podle všeho mám jednoho samce a zybtek samičky, takže by to mohlo být v budoucnu OK. Ani o krevetky nejeví zájem, normálně s nimi žijou. Ale když jsem měl čtverzubce zelené (3ks), tak dva byli v pohodě, jenom jeden ploutvičkář... když začal honit rybu, tak se občas přidal i jiný čtverák. Ale konflikty vyvolával jenom jeden z nich. Okusoval hlavně paví očka a při pokusu nasadit do akva krevetky si pořádně pochutnal. Ocásky očkám dorůstat nestíhaly, tak jsem je daroval. Pak dva čtverzubci uhinuli (krupička) a posledního jsem také daroval. No a nyní jsem tam kde jsem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 13:54 Žena Imii [45] Re: švíco
Můj neubližoval ani čerstvě narozeným mečovkám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 13:53 švíco Re: karelpavel
Pro čtveráky je asi nejvhodnější jednodruhová nádrž. Málokdy člověk asi narazí jen na mírumilovné...vždycky se najde mezi nima okusovač ;-) A když vidí ostatní okusovače, tak jim to nedá a přidají se. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:56 karelpavel Re: švíco
Tak trpaslici sou uz pekne otrkany ! tetry paraguayske maji okousane ocasky a i velky čichavci ! proste jdou po kazde rybe,jak sou mali tak sou velky !
Doufam ze to vsem bude rychle dorustat, jestly ne,tak nevim nevim :-D
Jsou pekny, ale taky potvory rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 08:39 švíco Re: karelpavel
Zkusil jsem to zatím jednou podle návodu tady. Mám vajíčka Artemie značky Easy Fish. Dal jsem polovinu kávové lžičky vajíček a polévkovou lžíci soli. Je sranda je pozorovat jak loví Artemku ;-)
Hlavně je pro ně důležitá pestrá strava. Navíc ti moji jsou tak malí, že žerou akorát patentky a artemku. Na šneka si netroufnou...zatím. Zkusím v létě nalovit komáří larvy... pak třeba kousek moučného červa..chce to experimentovat co jim bude chutnat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 00:01 Žena darka [520] Re: švíco
Moje zkušenost s p. Blaškem je ta, že mi přes telefon i mailem nasliboval kompenzaci za cestou uhynulých 10 ks Razbor i 8 krevetek, 2 přežily, ale jen 1 den, i o tom jsem ho informovala, ale půl roku se nic nedělo, jen sliby, časem už přestal na maily odpovídat a telefon nebral. Potom jsem se nějakým způsobem, už nevím přesně jak, nakontaktovala na p. Hadače a po půl roce po dvou mailech jsem měla peníze na účtě! potlesk Už jsem v to ani nedoufala ;-) Takže hodně zdaru a trpělivosti, jsou tam i lidé, kteří drží slovo. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:22 Muž karelpavel [18] Re: švíco
Tak ti moji byli po celou dobu uplne v poho - zatim ! doufam ze to tak vydrzi.
Jak si je švíco krmil tema artemiema - tak bych to taky chtel zkusit si pestovat - kolik jim jich tak davas ? a jak casto by jsi chtel - tak jsem si rikal ze bych taky asi zacal, ale to je vzdy tak potrava pro cele osazenstvo ze ? normalne rybky krmim tak ob den - ale tema artemiama by to taky tak stacilo ? a jakyma je to nejlepsi - myslim v jakem zkupenstvi - vypestovat si je sam ? dle navodu co tu je ? Zaujaly me kvuli tem vyzivnym latkam co v sobe maji - ze bych spolecne akvo krmil jen tim ....., ale samo sneku tam mam zatim dost, a nevidel jsem ze by po nich nejakej čtverak nejak utociL, Ale to jsou zatim poznatky jen ze dnesniho prvniho pozitivniho dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2009 14:02 Muž Eff [417] - RostlinyRe: švíco
No tak to bude samec, od té doby co mám taky doma tři ženský se vrásky pod očima dělaj i mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:53 švíco Re: Gimlous
Patentky už do sebe ládujou a šneky taky.... Artemka je pro ně taky vynikající...jsou na ni prý zvyklí a hlavně se zabaví při lovu ;-) Jo a taky si myslím že určení pohlaví u 1,5cm malých potrvůrek není nemožné. Já bych se klidně vsadil, že mám tři samičky a jednoho samce. Sameček je zvědavější, světlejší a má výrazné vrásky za očima. A taky si umí hlídat potravu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:50 Gimlous Re: švíco
Na artemii zapomen a dej jim pořádný flák masa. :-D Patentky, komáří larvy a nebo nějaký pidi šneky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:24 švíco Re: švíco
Tak už mám v akva trpaslíky z Vivaria. Služby mají luxusní! Maličcí čtveráčci byli ve dvou pytlících vody plus jeden pytlík vody jako akumulace tepla...a samozřejmě dva hřející sáčky.
jsou asi 14mm velcí a krásně kulaťočcí. mám z nich radost...hned dám bublat artemii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:13 Muž karelpavel [18] Re: Imii
60,- ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 12:19 Žena Imii [45] Re: karelpavel
Za kolik je maji? Pořád 54,- Kč ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 11:30 Muž karelpavel [18] Re: Imii
Tak ted sem dorazil ze sklorexu, mam dalsi 2 - ted jsem se snazil vybrat co nejvetsi :-) - ale s takovejch prcku se to moc neda. jinak IMII: taky jak mi ten prvni umrel tak to bylo taky podobny, nehybal se a byl hned od zacatku tmavsi a pak ke konci byl dost tmavej a pak odesel.
Ted jsem teda zvedav, jak se me udrzi ti 3 co tu ted mam hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 10:07 Žena Imii [45]
Ze sklorexu jsem je měla také. Bohužel jednoho mi prodali (k mé smůle a nepozornosti) skoro mrtvýho (jak jsem ho dala do akva tak zčernal a nechal se unášet proudem, další den jsem ho nenašla) ten druhej žil dlouho (tak 2 měsíce) potom vyskočil na filtr a nemohl dolů protože tam byla naplavená riccie ... nyní uvažuji o dalších 4zubcích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 10:07 Muž chytek [29] - Ryby brakických vod
U mě krevetky přežívají - čtverzubců se nebojí
rybicky.net/nadrz/5816/5.jpg
Někteří šneci, kteří přežily první útoky, přežívají jako noční tvorové a přes den jsou jejich ulity přitisklé k podkladu a jejich aktivita je minimální, takže čtverzubec nemá šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 09:16 švíco Re: švíco
Tak už zbyl jen ten nejsilnější čtverzubáček. Snědl pár patentek, tak jsem ho vypustil do akvária a dneska odpoledne k němu přibudou čtveráci z Vivaria. Tak snad se jim bude dařit. Odpoledne napíšu jak dopadl transport těch z Mělníka ;-)
Edit: Hovořil jsem s panem Blaškem z Aquarium.cz a musím říct, že nebude problém škodu kompenzovat. Rybky prý neposílal osobně a rozhodně je ochoten chybu napravit. Takže to dopadlo aspoň takto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 22:54 Gimlous Re: prisavnik
Ano 4zubky mají schonost se nafukovat díky absenci žeber. Ale já osobně jsem je zatím viděl jen nafouklé z přežrání, určitě ne ze stresu. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7560x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1645?od=151