Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Čtverzubci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 09:39 Muž Nik [191] Re: Mrakoplash
No já bych řekl, že ji sice nespolkne, ale může ji solidně okousat - když dokáže vydrtit šneka, tak s neonkou nebude takový kříž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 09:21 blackwolf Re: all
Díky moc za reakce a odkazy ;-) Už to vidím tak, že tyhle krasavce si nejspíš nepořídím, alespoň ne v nejbližší době, neměla bych pro ně podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 09:00 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Vitekm
Vitekm podle toho jak popisujes ze si smlsnou na neonkach, bych rek ze myslis uplne jiny ctverzubce. Tyhle trpaslici maji cca 2,5 cm a chtel bych videt jak polyka neonku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 08:52 Vitekm Re: blackwolf
Mohu Ti doporučit nákup v Hornbachu na Zličíně/ Řepích v Praze 5. Mají je tam asi už asi 6 mesíců, takže karanténa proběhla úspěšně. ano Předem upozorňuju, že jsou to sice ryby, který sežerou šneky, pak ale všechny menší rybky. Ptal jsem se tam, co jim dávaj. Odpověď: oni sežerou všechno, dáváme jim i co nám v jiném akvárku chcípne. Takže se ostatních rybek štítit nebudou a když nebude šnek, bude dobrá i třeba Tvoje neonka, nebo jiná menší ryba. Pak jsou taky dost náročný na chov a podmínky v akvárku. Jinak ale nádherná ryba. Měl jsem je. 2 kusy, ale s příchodem letních teplot mi jednou vylítli trochu mimo běžněj standard podmínky v akvárku a moji miláštové plavali břichem vzhůru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 07:15 Muž Nik [191] Re: semko
A můžeš mi říct, jak to, že ty po jednom týdnu můžeš tvrdit, že jsou nenároční, když mnohem mnohem zkušenější akvaristi vřele doporučují chovat je v druhové nádrži a tvrdí o nich, že jsou to nároční chovanci? A ještě je doporučovat jiným lidem? Co se stane, až se trochu rozkoukají a dospějí? A vybílí ti všechny krevetky a pokoušou jiné rybičky, protože se samci začnou připravovat na tření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 01:35 semko Re: blackwolf
Pred tyzdon som si kupil 4 kusky do svojho akva. palec Vrele ich doporucujem. Niesu moc narocne. Na jedlo im stacia rozmrazene patentky a sneci. potlesk Mam pri nich 7 neoniek 6 kuskov plža priecnopruheho, krevetky caridina japinica a asi zo dvadsat neocaridina denticulata a zopar cherry. Krevetkam vobec neublizuju dokonca ich ani neokusuju a ani ich nenapadaju. Ich chov zatial nieje vobec narocny. Ale mala by si mat asi dost vykonny filter lebo predsa len su to masozravci a ich vykali a zvysky nezjedenej potravy dost znecistia vodu. A este zopar ukrytov a nejake rastliny na skovanie javsky mach a podobne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 19:46 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Nik
Jj souhlasim, ty rybky sou celkem dost narocny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 19:35 Muž Nik [191] Re: blackwolf
www.klub.akva.sk/… v jednom z nich je o těchto čtverzubcích napsáno od stejné atorky, jako ti dal mrakoplash linky. Ale z toho, co o nich píšeš, bych ti doporučoval vybrat si jinou rybu a nebo ještě hoooooodně studovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 15:18 R Muž Mrakoplash [1776] Re: blackwolf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 15:16 blackwolf – čtverzubec trpasličí (Carinotetraodon travancoricus)
Moc se mi tahle rybka zalíbila a koukám, že ji tu pár lidiček má ve svém akváriu, tak bych chtěla poprosit o nějaké bližší informace než co je v atlasu... díky. Vypadá to, že by nebyl problém je chovat s krevetkami a neritinami, jsou moc maličcí na to, aby jim ublížili, ne? A co by mě hlavně zajímalo je jejich cena a info, kde je sehnat, protože jsem nenašla zatím nikde tyhle krasavce v nabídce. Jsem z Prahy. K nadlábnutí jim stačí mražené patentky? Čím ještě krmíte? Měla bych do akva dát i okružáky, aby si mohli kdyžtak smlsnout? Plánuju do října založit malé akvárium a určitě by se tam vyjímali:) Jo a ještě jeden dotázek-jak moc jsou plaší - vadí jim častý pohyb okolo akva, údržba atd.?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 21:17 jirkacichlid Re: Mark4ever
Každý čtverzubec (i ten nejmenší) má jed tetrodotoxin.Jde o jeden z nejúčinějších neurotoxinů na světě.Není však jedovatá celá ryba, jen pohlavní žlázy a některé vnitřnosti. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 08:44 Kuky Re: Mark4ever
A jak je máš dlouho ? Oni jsou prý v mládí mírný a ke stáru agresivní . Nevíš kolik se vlastně dožívá le ? Můj čtverzubec byl v 300 l společenském akvárku (ostřejší větší ryby tlamovci apod.) a nikomu nic nedělal. Po 5 letech začal okusovat ploutve sumečkům a celkově se začal vztekat a zraňovat ryby. Takže momentálně dostal samotku v 85 l. Uvažuji mu koupit kámoše,případně i větší akvárko by nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 19:26 Mark4ever Re: Kuky
No mám je v 60 l akváriu. Hodně zarostlém aby se měly kam schovat sami před sebou. Jedovatý je mořský rod Takifugu. To se nás vůbec netýká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 08:47 Kuky Re: Mark4ever
Takže zelení nejsou určitě jedovatí? Někde jsem četla,že dost tetraodónů je jedovatých,respektivě jejich maso,takže si do nich nikdo moc nekousne,ale zajímalo by mě jak účinkuje jed na ně samé.
A v jak velkém akvárku máš ty dva zelené čtverzubce ? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 20:30 Mark4ever Re: Kuky
Jedovatí určitě nejsou. no A pokud je jich víc v akvárku tak začnou šarvátky při krmení. Mám dva a to bohatě stačí. Ještě že ani jeden z nich nemá bojovnou povahu. Jo a to ublížení se projevuje objevením kroužků na těle (stopy po kousnutí) a okousanými ploutvičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 16:18 Vitekm Re: Kuky
O jedu nic nevím. Záleží na druhu. Spíš se jedná o nároky na prostor a potřebu místa k plavání. Taky mají hodně silné zuby. Čtverzubec papouščí je menší z mnoha druhů a viděl jsem, jak rozlouskne šneka. jako malinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 15:35 Kuky Re: Vitekm
Jen mě tak napadá,co si mezi sebou udělají,když jsou,jestli teda jsou, jedovatí ? Oni jsou imuní vůči svému jedu ? Také má po nafouknutí malinké ostny,takže si nedovedu moc představit jak by si vzájemně mohli ublížit.
Koukala jsem,že je zde akvárko ,kde chovají dokonce 8 tědlech čtverzubců pohromadě. Moc by mě zajímala,jak to klape a hlavně jak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 14:52 Vitekm Re: Kuky
Myslím, že hejno by mohl být problém. Čtverzubci jsou většinou hodně nesnášenlivý. Mám 2 čtverzubce papouščí a jsou v pohodě. jenomže ty jsem zvolil právě pro klidnou povahu. čtverzubec zelený bude asi divoch...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 09:30 Kuky – Čtverzubec zelený (tetraodon nigroviridis)
Mám 6 let jednoho čtverzubce a chtěla bych mu koupit kámoše. Třeba hnedle celé hejno . Jde je chovat pohromadě ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 09:11 langosh Re: erikson
Něco najdete zde www.sweb.cz/… .
Roman :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 09:06 Roman Re: erikson
Nemám zkušenosti.Pouze napíšu co jsem viděl.3 roky zpět v jednom obchodě měli 4zubce o délce cca 30cm.Krom ampulárií,které louskal jak malinu mu paní pro ukázku házela asi tak 3-6cm závojnatky.Ty jak pomalu plavou likvidoval tímto způsobem:Jako většina dravců se připlížil za rybku a s otevřenou papulou ji napadl.Zajímavé bylo že ji jedním kousnutím odhryznul přesně za hlavou.Tu nechal ležet na dně a měkkou část těla pozřel.Jinak při tom drastickém pohledu,kdy kousnutí bylo jako řez guilottinou hlavička závojnatky jevila známky života než dopadla na dno.Nechtěl bych tomu žroutovi podat prst.Nejspíš bych o něj přišel :-(
Prodávali tam menší kousky kolem 10cm,a většinou je měli v mini aqa po 1 kuse.Asi se trošku mezi sebou kousali?
Jinak tak před 2 lety bylo ve 2 číslech Akvárium živě o 4zubcích napsáno docela dost,a hlavně tam byl popis běžných i vzácných druhů.Není od věci kontaktovat vydavatele jestli daná čísla nemají někde ve zbytcích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 21:50 erikson – carinotetradon travancorius,c. irrubesco
Chtěl bych chovat čtverzubce, carinotetradon travancorius nebo irrubesco, nebo colomesus psittacus. Může mi někdo poradit s chovem, popřípadě, zda je možné s uvedenými čtverzubci chovat i jiné ryby nebo zda se hodí do společenského akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 17:41 Dracula Re: Jindřich Mokro
Dĺžka 6.0cm
Výskyt: Thajsko, Malajzia, Sumatra, Borneo
Teplota: 24st.
pH 7.0
dH 8-12°
- potrava vo forme slimákov
- chovat len jeden exemplár...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 17:40 Jindřich Mokro – čtverzubci
Potřeboval bych nějaké podrobnosti k chovu Čtverzubce Steindachnerův, hlavně zda lze chovat více exemplářů této rybky společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:42 Dracula Re: Rajman
Preto som napisal v potrave to "atd...." ked som lietal po nete a zhanal pre teba dake info, vacsina chovatelov tvrdila, ze tie ryby zozerú skoro cokolvek, co je adekvátne k ich velkosti......cize aj mrazené nitenky, patentky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:41 Rajman Re: Dracula
Draculo děkuji. Ještě maličkost. Co ke krmení použít mražené krmivo - nítěnky, patentky atd. Suché to je asi blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:41 Dracula Re: Rajman
Tetraodonu schoutedeni - Povod - Kongo, Zair / pH: 6.5 - 7.5 / Teplota: 22 - 26 stupňov C / Délka: do 10 cm / Povaha - mierumillovný, iba starsie jedince mozu byt agresivne / Potrava - tabletové krmivo, živé krmivo - patentky, slimáky...atd / specialne upozornenie, treba mat zakryte akva, z oblubou z neho vyskakuje.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:40 Rajman – Čtverzubci
Potřeboval bych poradit ohledně čtverzubců. Čím se krmí a jak se snáší s ostatními rybami. Přesně mě zajímá všechno okolo Tetraodonu schoutedeni. Děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7560x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1645?od=301