Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 09:43 MK
Zdravím a prosím o radu. Budu zakládat akvárium 80x30x40 a koumu nad osvětlením. Nechci nic drahého a budou tam nenáročné rostliny z mého 54l akva. Rozhoduji se nad Tommi LED osvětlení LFL-CL-800 27 R červená (www.rostlinna-akvaria.cz/…), Diversa LED osvětlení Intenso Color 21,6W 84 cm (www.rostlinna-akvaria.cz/…) a Sinkor LED 90 osvětlení akvária 90cm 30W (www.rostlinna-akvaria.cz/…). Máte někdo zkušenost popř. foto? Pročítám co se dál ale stím jak je teď vše vykoupené tak mě tlačí čas. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 18:19 danielka841 – Svetlo
Ahojte chcem sa spýtať ci je dostatočne silné 36 w led svetlo na 100l akva ?
A do menšieho 12 l by som chcela dať 10w led svetlo ďakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 21:43 Brodys Re: Arthas
Přesně, prodávají se i do krytu s adaptéry na patice zářivek, ale já vše řešil mamutem :) Ty barevné dávají a dost méně lumenů,tak je dobré to kombinovat s čistou bílou palec Ať se daří.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 21:25 Muž Arthas [60] Re: Brodys
Paráda. Moc díky za vyčerpávající informace. Tak jsem si to myslel správně, že jedna zářivka bude svítit jinak. Krytu jsem se nechtěl zbavovat. Tak teda popřemýšlim nad těmi barevnými led. Možná něco seženu í do krytu. Po patřičných úpravách. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 21:06 Muž Arthas [60] Re: afc1886
Tak prodat budou chtít určitě, dobrá připomínka palec Ale jinak mi přišli docela solidní. Sám jsem si tam objednával živé rostliny. Možná chvíli vydržím s těma zářivkama. A když se mi bude zdát, že je čas na změnu, tak nejlepší je asi osobní zkusenost X-) Akorát občas zároveň nejdražší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 21:01 Brodys Re: Arthas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tam ti nejspíš poradí něco,aby prodali :) Podělím se s tebou o mou zkušenost, ale předem říkám, že závěr si budeš muset udělat sám. palec Začínal jsem s krytem a dvě zářivky, ošklivé to nebylo,ale chtěl jsem vyzkoušet něco nového,tak jsem zářivky vyhodil a instaloval chihiros led s do krytu. Svítí to extrémně, nedá se to skoro ani pustit naplno,ale to světlo je bílé a svítí opravdu jen pod sebe, což u akvária se šířkou 40 cm není dobré. Tak jsem dozadu dolepil barevnou led trubici, to už bylo lepší,ale ...... Řekl jsem si, že bych se rád zbavil krytu a při tom světlo ještě vylepšil. Tak jsem pořídil chihiros led wrgb a krycí skla a to je nejen pro mě,ale i celou rodinu opravdu podívaná,je to úplně někde jinde. Takže pro mluví vzhled akvária, dostaneš se o nějaký level dál, naopak tě to bude stát peníze plus je vhodné k tomu koupit stmívače. Zapřemýšlet stran šířky nádrže, zda ti postačí jedno osvětlení atd. Ze začátku jsem i musel ubrat intenzitu světla, kytky bez co2 strádaly. Takže jestli led,tak pořádně, široké a barevné palec palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 20:50 R Muž afc1886 [14710] Re: Arthas
Hlavně budou chtít prodat. ;-) Jestli jsi spokojený tak není důvod něco měnit. U led světla můžeš dosáhnout menší spotřebu, ale počítej s tím, že ten pohled do akvária je trochu jiný. Nebudu říkat lepší nebo horší to je na tom co se komu líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 09:30 Muž Arthas [60] – Nové osvětlení 112 l
Ahoj všem. Měl bych po čase opět prosbu.
Provádím znovuzaložení akvárka 112 l. Zamýšlel jsem se nad změnou osvětlení. Nyní mám v krytu 2x18 W klasické zářivky (830 + 840). Přemýšlel jsem o změně k LED.
Mám dva typy:
1. Chihiros LED S serie S518 590mm 53-72cm 33W stříbrná - 1 ks
2. Aquastel LED osvětlení Glass Plant 18W 70cm + Aquastel LED osvětlení Glass White 18W 70cm

Kytičky mám vesměs méně náročné na světlo a ještě dokupuji.
Seznam rostlin: Anubias barteri var. nana, Microsorum pteropus, Sagittaria subulata, Vallisneria americana var. biwaensis, Ceratophyllum demersum, Cryptocoryne affinis, Cryptocoryne beckettii, Ludwigia repens, Hygrophila polysperma, Limnophila sessiliflora, Ceratopteris thalictroides, Echinodorus 'Beauty Red, Echinodorus 'Ozelot Green. Takže až na pár vyjímek méně náročné na světlo.

Vyplatí se tedy přejít na ty LEDky? A když tak, která varianta? CO2 zatím nehodlám provádět. Ale možná zkusím na zkoušku ten "burčák". Zatím se mi do něho ale nechce.

Jak to prosím vidíte Vy? Díky za rady. Omlouvám se za délku příspěvku.

Edit: Asi zkusím oslovit přímo Invital - Rostlinná akvária. Tam budou mít nejspíš nejvíc zkušeností.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2021 12:52 lenka0981 – Svetlo
Ahojte budu mi stačiť tieto led svetla do 100 l akvária kde budú nenáročné rastliny? Prvé mam
10w 40cm 6500k 630lm
A druhé
18w 70cm 6500k 1170lm
Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 20:23 Muž chameleon [63] – Druhé svetlo
Zdravím. Po presunutí svetla viac dozadu akvária s cieľom vyrovnať rast stonkových rastlín vzadu sa mi v akváriu dosť "zotmelo" smich Uvažujem nad dokúpením druhého identického svetla do prednej časti. Je to podľa vás dobrý nápad? hmm lumeny svetla presne určiť neviem, výrobca ich neuvádza a ani z invitalu mi nevedeli povedať. :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2020 22:06 Muž 4Sima [1897] Re: Peťule
Testy kup kapkové, dobré jsou JBL, Sera. Vyhnul bych se testům od Rataje nebo Aquar. Ono když sytíš CO2, máš dostatečné osvětlení tak to chce i hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 22:02 Žena Peťule [3] Re: 4Sima
Čtu pořád a stále z toho moudrá nejsem. Takže první pořídím testy, podle toho zjistím, čeho je tam málo. Děkuji za radu, ta cena těch hnojiv je někde úplně jinde.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 14:36 Muž 4Sima [1897] Re: Peťule
rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave

Zkus číst na fóru o sycení CO2, hnojení. Trocha teorie a rad tě nasměruje.

Edit: Vhodnější jsou hnojiva kde dodáváš prvky jednotlivě. Dusík a draslík přidáš z KNO3, fosfor KH2PO4. Tyto si připravíš doma sama.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 13:43 Žena Peťule [3] Re: 4Sima
Co2 dodávám, světlo tedy ok, coz je pro mě super zpráva. Pořídím tedy asi tekuté hnojivo Complete od Profiplants, ktere je i s makroprvky a uvidím.. Moc moc děkuji za ušetření peněz a za rady potlesk

A ještě... KH 13, PH 7,3. Jiný test bohužel nemám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 13:02 Muž 4Sima [1897] Re: Peťule
Určitě bych se odpíchl od hodnot jak zdrojové, tak akvarijní vody (NO3, PO4, Fe, Ph, KH, případně K - tenhle test je ale dost drahý). Neplechu může dělat i nepoměr Ca vs. Mg. Ovšem je třeba počítat, že i po nějakém "vyladění" vody nemusí růst vše. Nejdůležitější jsou ty makroprvky, na jejich nedostatek budou kytky reagovat nejdřív. Mě třeba kobercovky nechtěly růst do doby než jsem je dal do akva se substrátem a sycením CO2. Holt každý akva je originál a co roste v jednom, nemusí jít v druhém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 11:58 Žena Peťule [3] Re: 4Sima
V podstate od ty doby, co jsem ho cele predelala. Vsechny rostliny jsou nove, cca 4 tydny v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 11:22 Muž 4Sima [1897] Re: Peťule
Kdy ti ty rostlinky začaly odcházet? Co jsem se zběžně díval do prezentace používáš CO2, světlo tak slabé není. Z hnojiv používáš uni hnojiva a kapsle do dna, přičemž máš dno z křemičitého písku a bez zasobního substrátu. Dle mě by chtělo začít hnojit do vodního sloupce makro prvky. Samozřejmě po změření hodnot testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 10:53 Žena Peťule [3] Re: Motas
Děkuju za odpověď. Nelíbí se mi jak rostou kobercovky. Prvni kobereček úplně uhnil (hemiantus tenellum), teď tam mám Monte Carlo a taky žádná sláva. Roslinky mi vůbec nebublinkují a podle mě by měly růst rychleji.. Tak jsem usoudila, že to je nedostatečným osvětlením.. Nebo mám asi příliš velké nároky na rostlinky :) A to stmívání se mi moc líbí, ale jak píšeš, je to darda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 00:46 Muž Motas [38] Re: Peťule
Co konkrétně ti na rostlinách nezdá?
Multilux je dostačující i pro kobercovky.
Mám stejne dilema, obepsal jsem tady na fóru několik majitelů helialux a výsledky jsou takovéhle: díky smartcontrol můžeš svítit déle. Ale pro dostatečně osvětlení to chce rampy 2 (majitele Rio 180) což už je celkem darda.
Jako alternativa může být chihiros WRGB 2, ale to zase nezapadne do krytu...
Vzhledem k tomu že budu chtít během 2 let přejít na větší akva doplnil jsem si jen 2 levné RGB pásky které používám jako noční svícení. A budu se dal učit pouze s miltiluxem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2020 21:15 Žena Peťule [3] – Jaké osvětlení
Ahoj, prosím o radu. Aktuálně mám Juwel set s LED osvětlením Multilux (2x14W, cca 3000 lumenů). Zvažuju pořídit něco silnějšího. Koukala jsem na Juwel HeliaLux Spectrum 800 vč. controlleru - ale to je peněz, až se mi z toho hlava točí hmm Pak mě zaujal Chihiros LED S serie S518 vč. stmívače - ale to je zase jen bílá barva (což nevím, zda je problém nebo ne) a Aquatlantis Easy LED 2.0 590 mm. Co byste mi prosím poradili? Nebo nějaké jiné? Chci ho dát do krytu akvárka místo původních LED trubic.
Rostliny sice rostou, ale né tak, jak bych si přála, tak jsem si říkala, že by to chtělo přidat na světle.. Děkuji za rady ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2020 18:27 Muž 4Sima [1897] Re: lukinc
Chihiros jsou více výkonná světla, můžeš je regulovat a snížit intenzitu. Nebo pak světla od Sinkor nebo Tommi, ty už by musely jet asi na vyšší výkon. Chihiros jsou z této trojice nejdražší. www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Já používám světla od tommi, dostačující pro mě, ale mám mělčí nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2020 17:48 Muž lukinc [0] Re: 4Sima
No určitě rampu s přidělaním na bok, barvu nejlépe bílou studenou ale jde mě o to hlavně ať je dobře rostlinám a rybám, kytky něco normálního nic extra. A investice nic velkého nejlépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2020 11:32 Muž 4Sima [1897] Re: lukinc
Záleží kolik chceš investovat, co chceš mít za kytky. Pak můžeš zvolit jestli rampu s držákem na boční hranu akvária, nebo můžeš mít držáky a rampu zavěsit na lanka. Dále si vyber jakou barevnost chceš - bílé, wrgb apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2020 10:13 Muž lukinc [0] – Prosím o radu jaké osvětlení akva 96L
Ahoj, mám akva 30x80cm a hloubka 40cm a vůbec nevím jaké osvětlení nejlépe LED zvolit. Poradí někdo? asi bych se chtěl vyhnou i osvětlení v krytu, chci mít akva otevřené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 18:54 Muž Tony2013 [228] Re: Nitram18
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zrovna tady mám jednu plonkovni rampu 60 cm. Kontrolér je integrovaný v rampě. Je to WRGB každý kanál zvlášť. Řízením je možné z telefonu i z PC. Více info na mém profilu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 10:19 Muž Nitram18 [0] Sinkor
Tak nevím nakonec kvůli použití souběžně s mým osvětlením 8W bílá 625 lm se mi jeví Sinkor wrb 45cm 15w kvůli tomu že je taky na 24V a můžu obě světla hnát přes tc-420. Vyjde trochu dráž to by nevadilo ale trochu mě tam mrzí délka 45cm když je akva 60 cm (63l).. snad to nebude svítit nerovnoměrně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2020 20:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nitram18
...u té tvojí Hsbao mě zaráží že u stejné délky stejné watáže a v barevné variantě je svítivost jen 523 lumenů.. u té aquasteel je 1350. Tak nevím...
Lumeny jsou důležité pro vás - napovídají, jak "hodně" bude akvárium osvětleno z vašeho pohledu.
Rostliny se na to dívají trochu jinak, ty se moc o lumeny nestarají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 20:02 Brodys Re: Nitram18
Ty RGB mají menší svítivost, to tak je. Už jsem psal v jiném vlákně, tak trochu jsem si s osvětlením užil,stran voděodolnosti a tahle trubice je nakonec spolehlivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 19:23 Nitram18 Re: Brodys
Právě třeba u té tvojí Hsbao mě zaráží že u stejné délky stejné watáže a v barevné variantě je svítivost jen 523 lumenů.. u té aquasteel je 1350. Tak nevím. Ta aquasteel by ale měla mít kombinaci bílých a barevných čipů takže to nebude klasické RGB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2020 18:55 Brodys Re: GeXeS
Já mám takovou trubici od Hsbao, akorát barevnou a svítí to fajn,za ty peníze.....a neřešíš právě žádné bastlení a ochranu proti vodě. Akorát jsem se vykašlal na nějaké úchytky a vlepil do krytu mamutem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 18:53 Nitram18 Re: GeXeS
Musím to prověřit u prodejce na Invitalu protože se to nikde jinde krom jednoho dalšího webu neprodává a těch 1350 lumenů mají psáno u toho Plant které ale barevné je.. trošku se toho bojím uvidím jestli odpoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2020 18:37 Muž GeXeS [67] Re: Nitram18
Jo, prakticky stejné 50cm 13W trubice prodává i Diversa. Bohužel nemám osobní zkušenost. Škoda, že tam není reálná fotka celého svítidla, ale LEDky jsou ve dvou řadách, takže vlastně jako metr pásku, což by klidně těch 1350 lm mít mohlo. Ještě existuje varianta COLOR se zhruba poloviční svítivostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2020 18:27 Nitram18 Re: GeXeS
To krytí to je jasné musel bych na to něco zbastlit. Ještě na mě vyskočilo toto je to kombinace bílé a modré červené ale nějak je mi proti srsti údaj 1350 lumenů.. zdá se mi to nějaké přehnané ale bohužel na to není moc recenzí..
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 18:17 Muž GeXeS [67] Re: Nitram18
Těžko říct. Na netu jsou různé studie, hodnotící vhodnost barevné teploty podle toho, co rostliny nejlépe přijímají. Já se snažil trochu rozvrstvit vlnové délky použitím studené i teplé bílé. Jo a pozor na fyzickou ochranu pásku - ten tvůj odkazovaný má jen IP20; já bych do akvária nic pod IP65 nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 09:08 Nitram18 Re: GeXeS
Díval jsem se po páscích se svítivostí až 1300lumenu/m to by se dalo otázka je jestli jít do bílé cca 6000K nebo RGB? Ta nebude mít takovou svítivost jako bílá předpokládám..
Edit: Nebo tam šupnout ještě něco výkonějšího www.ledshopik.cz/… a stáhnout ho controlerem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 20:38 Muž GeXeS [67] Re: Nitram18
Já bych tam na tvém místě nabastlil něco takovéhoto: www.tipa.eu/… o délce podle potřeby, přilepil to na hliníkovou lištičku a tradá, vyřešeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 20:13 Muž vlka [3456] Re: Nitram18
Má to 12V...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 20:00 Nitram18 Re: vlka
Na toto jsem se taky díval, jestli to budeš mít po ruce můžeš prosím mrknout na jaké je napětí? Jestli 12 nebo 24? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 19:50 Muž vlka [3456] Re: Nitram18
čauky, doplnil jsem 16W origoš 70cm dlouhou LED ttrubici v krytu o tuto : www.vyprodeje24.cz/… a ,,stmívám,, a ,,rozednívám,, ji stmívačem S-PRO z Ali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 19:22 Nitram18 Re: GeXeS
Svítím teď 12-21h na jednom listě který je v podstatě nejvýš se udělalo trochu zelené štětičkové řasy ale skoro to není vidět. Občas se ale udělá hnědá asi rozsivka, flíčky na skle, u dna a nebo se chytá na růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 19:07 Muž GeXeS [67] Re: NITRAM18
Bezva! No, tak to bych přidal alespoň na dvojnásobek. Další věc je pak světelný režim - kolik hodin svítit, jestli v kuse nebo s mezerou... A to je otázka dlouhodobého vychytávání podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 18:58 NITRAM18 Re: GeXeS
Mělo by to mít dle výrobce 625 lumenů ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 18:30 Muž GeXeS [67] Re: Nitram18
To se těžko určuje, když nevíme výkonnost osvětlení v lumenech. Watty už dnes nemají žádnou vypovídací hodnotu (měřit svítivost ve Wattech příkonu dávalo smysl naposledy u vláknových žárovek). Ideální by bylo zjistit si typ LED čipů a dohledat svítivost někde na netu. (Já třeba vím, že ty moje dávají 18–20 lm na kus. Když mám půl metru pásku, který má hustotu 60 čipů/m, pak mi svítí 0,5*60*(18–20), tzn. 540-600 lm.) Bohužel výrobci akvaristických svítidel na to často dlabou, ale u samostatných LED pásků by ta hodnota měla jít dohledat.
No a jakmile budeš znát tuhle hodnotu, můžeš se začít pídit po návodech na netu – kterých je taky jak šafránu – komu co roste při jakém osvětlení. Já mám třeba ve své 63litrovce cca 1800 lm, pro srovnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 18:15 Muž Nitram18 [0] – Osvětlení 63l
Ahoj pořád nejsem spokojený od založení se světlem v mém akváriu 63l. Mám kryt se světlem 6500K 8W a připadá mi to málo. Dobastlil jsem si asi 50cm RGB pásku který to jemně probarvil. Nejradši bych přidal ještě jedno origoš světlo. Otázka je jaké? Mám pořídit ještě jedno to samé 8W 6500K nebo jít do něčeho jiného? Upřednostnil bych světlo na 24VDC protože mám k dispozici TC420 a můžu je pak spolu stmmívat, aby jedno nebylo na 12V.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2020 20:34 Muž RJ [11] Re: satai
Rostlinám se nedaří protože nehnojíte a Volcano Black je štěrk bez živin.
Bez nějaké informace o výkonu světla těžko soudit, ale myslím naopak, že světla máte dost. Na imitaci RGB bych se vykašlal a vyměnil za další 6500/4000K pásek. Ty modro/červené se používají, když chcete aby červené rostliny vypadali ještě červeněji, ale to už je akvaristická magie...
Také bych přidal rostliny. Osobně mám řasu jen když mám hodně světla a málo rostlinné hmoty. Ten trávník asi jen tak neporoste, protože Volcano Black. Přidal bych stonkové rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2020 19:39 Muž Shimi [683] Re: satai
Jaký mají ty pásky světelný tok? Je rozdíl mít pásek s 500 lm/m a 1400 lm/m, takže je dost dobře možné, že sis vybral méně výkonné a na tvoje akva jednoduše nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 18:28 satai Re: 1965
Díky moc za článek. Ale otázka zůstává,třeba do budoucna,ale trochu ji pozmenim. Nechat modrocervenou led pásku? Nebo později navýšit bílou? Mám nechat osvětlení na 100% nebo snížit? Bez modrocervene je v akva světlo žluté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2020 17:49 Muž 1965 [35] Re: satai
Tady si něco přečti . Jaké AQ vlastně chceš : www.rostlinna-akvaria.cz/…
Dno volkano black ? Zapomenˇ na ryby dna nebo krevetky . Můj názor .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 17:32 satai Re: 1965
Nehnojim. Spíš si myslím,zda to světlo není slabé (fotka je naprd,hodně se mi tam zvýrazňuje zelená barva,ty kameny nejsou tak zelene). A zda mi barevná led páska neprebiji ty bile a rostliny tak nemají optimální osvětlení.
Edit: Spíš řeším to světlo. Myslel jsem, že dvě pásky bílého světla 6500k bude osvětlovat víc, bez té barevné to na mě působí žlutě v akva.
Promiň, s dětmi nemám čas na prezentaci (moje chyba). Dno volání Black,doba svitu první dva týdny 6h,další dva týdny 8h a teď 10 h. Jedu low tech akva,takže nehnojim (ale mám dost gupek), CO2 nedoplňují.Filtr eheim 4+ 350. Je to mé první trochu větší akva,předtím jsem měl 25 l, co dostaly děcka od Ježíška,ale po půl roce jsem ho dostal do téměř dokonalosti,i když jsem měl totálně prerybneno gupkami. I rychle rostoucí rostlinky jsou buď moc světle nebo hnědnou. poslední měření - kh 7,5, pH nevím od 7,4 až 8 (El. Tester k ničemu a tekutý nejednoznačný), NO2 čirá tak skoro 0. Rozstřikovači rampu mám z boku,ale budu předělávat na zadní stěnu. Mám dost gupek, dva malé kanciky ( do budoucna plánuji jiné osazení než gupky),krevety a ampularie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 17:24 Muž 1965 [35] Re: satai
A co hnojení ? Přidal bych rostliny . Nemáš nic v profilu o nádrži , těžko soudit . Dno , doba svitu , co2 ...atd

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 64 65

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 56270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=101