Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 15:16 Žena Bára [2] Re: Fugee
phoenix moss je fissidens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 15:13 Fugee Re: Bára
A co takhle fissidens? :-)
Monosolenium není mech, ale játrovka, a ty se na podklad nepřichytávají, takže pokud by šlo na kameny, tak jen pod síťku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 14:21 Žena Bára [2] Re: vóťa87
Já tam chci mít tyhle mechy: Phoenix moss, Willow moss, Monosolenium tenerum, Erect moss a možná ještě nějaké další. Říkala jsem si, že bych je přivázala na lávu ale ještě mezi ně bych chtěla dát nějaké holé kameny a na to se mi láva moc nehodí :-( . To že ada kameny mění parametry jsem nevěděla. Ještě že jsem to zjistila včas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2011 22:38 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Bára
Škoda na tyhle kameny sázet mech...Celkově se pro nějaké osazování nejvíc hodí láva, kousky těžkého dřeva a ADA pro tyhle účely dělá speciální porézní materiál pod názvem Moss-ball.

Navíc-není mech jako mech, jen málo z nich opravdu samo a pevně přirůstá k povrchu a každému pěstování mechů musí předcházet pečlivé navázání na podklad a poté pravidelné zastřihování... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 22:20 Fugee Re: Bára
Co se týče ADA kamenů, tak si na ně dejte pozor, pokud nepoužíváte i ADA substráty, protože ovlivňují parametry vody v oblasti tvrdosti (zvyšují tvrdost vody), takže pokud je chcete dát do akvária, tak měňte často vodu, nebo si rovnou kupte i ADA dno, které funguje přesně naopak a tvrdost vody vyrovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 22:00 R Muž romant [27987] Re: Bára
Určitě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 21:58 Žena Bára [2] Re: Zoidik
Myslíte že by dobře přirostly i třeba na tyhle kameny? www.aquascape.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 16:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bára
Láva jako láva, klidně ji kup i v zahradnictví. Já se chystím v akvaristice koupit lávové kameny do grilu pro změnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:58 Žena Bára [2] Re: Zoidik
A myslíte že bych mohla dát do akvárka lávu koupenou v zahradnictví? nebo je lepší jí koupit v akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímBára
Já mám z lávových kamenů udělanou skalku a mezi dvouma kamenama mám docela velkou mezeru, tak jsem ji vyplnil jávským mechcem. Poprvé to buď ryby vytlačily nebo proudem vody vyplavalo, tak tomu dávám druhý pokus. Pokud opět vyplave, tak přivážu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 10:36 Usine Re: Bára
Nejlépe to jde s lávovými kameny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:48 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Bára
Přichytí se snad na téměř jakýkoliv kámen, ale musíš k němu mech na nějakou dobu přivázat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:09 Žena Bára [2]
Ahoj, na jaké kameny se nejlépe přichytí mechy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 16:07 R Muž romant [27987] Re: Bololo
Podívej se na akvária s biotopem Malawi a Tanganika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 14:37 Bololo – Jaké ryby jsou vhodné do kamenného akvária
Chtěl bych se zaptat, jaké ryby upřednostňují kamenné prostředí před rostlinama, chci si pořídit akvárium, ve kterém by nebyly rostliny, jen kamenné prostředí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 13:10 Muž vlacek [402] Re: kortezhugo
Asi mas pravdu, mnohe to mozna odradi se po tom kameni pidit, tak jeste odkaz: www.mapy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:17 Muž vlacek [402] – Kameny v Praze
Mozna se bude nekomu hodit - kdo by chtel v Praze sehnat ruznobarevne ricni ovalne kameny do akvarka velikosti slepiciho vejce az cca 15cm, zde jsou souradnice dobre lokality: GPS: 50°5'51.214"N, 14°27'21.428"E
Je to vedle cyklostezky A2. Na plose odhadem 70x20metru je vysypana vrstva valounu. Sam uz jsem si tu nasbiral kila kameni :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 21:05 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Rollcut
Zkuste se zeptat Václava, rybicky.net/profil/147 , co mu "přinesly" kameny z řeky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 19:24 R Muž romant [27987] Re: Rollcut
U mě taky dobrý. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 18:09 S Muž invalida [3881] Re: Rollcut
U mě no problem...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 17:37 Muž Rollcut [-1]
Zdravím vás tu! :-) Stane se něco když dám do akvária kameny z řeky, které jsou porostlé takovým zvláštním mechem? Kameny jsem důkladně očistil, udělal zkoušku s octem a mech důkladně vyčistil od jehličí atd... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 17:13 Muž btnk [5] Re: papar
Klidně ho můžeš použít, nevidim v tom problém, z toho se nic uvolnovat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 14:16 papar – Dekoračný kamen KVARCIT K1
ahojte
chcem sa opýtať či môže byť ako dekoračné kamene dať obkladový kameň KVARCIT K1

www.predajkamena.sk

zloženie, vlastnosti
Regionálnou premenou pieskovcov, zvlásť kremitých pieskovcov vznikajú kvarcity. Obsahujú 95% kremeňa Z ostatných minerálov bývajú prítomné sľudy, najmä sericit, tíež chlority, granáty a iné akcesorické minerály. Farbu majú svetlosivú, žltkastú, červenkastú, sivú i čiemu. Štruktúru majú zrnitú, textúru najčastejšie bridličnatú. V podmienkach neogénneho vulkanizmu vznikli tzv. hydrokvarcity. Vytvorili sa hydrotermálnou premenou. V ich puklinách často nachádzame pekné kryštály kremeňa.

Zvetrávanie je len mechanické a veľmi obtiažne. Pôdy sú na živÍny veľmi chudobné, tiež sú plytké s častými balvanmi (viac ako 50%), miestami prechádzajú až do kamenných sutín.

výskyt
V Západných Karpatoch. kvarcity tvoria vložky v pararulách, alebo vo svoroch napr. v južnom veporiku (zóna Kohúta). Sú typickou horninou spodného triasu obalu veporika. Hydrokvarcity sú známe z okolia Banskej Štiavnice, Javoria aj inde.

použitie
Banskoštiavnický hydrokvarcit sa používa na výrobu tzv.dinasu, stavebný kameň, zvršky, ľahké betóny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 10:49 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: teleport
Je to umělotina...za tu cenu se dá pořídit pár kilo mnohem hezčích přírodních kamenů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 10:38 švíco Re: teleport
Ten popis k tomu nějak nesedí... přírodní to určitě nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 10:06 Muž teleport [3] – COLORADO ROCK
Má někdo tímto kámenem v akvu? macenauer.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 20:46 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: Johan
Test prošel bez problémů hop Takže je zkusím zařádit do interiéru mého akvarijního světu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Svobda777
Sice tam žádnou opuku nevidím, ale ruku za to nedám. "opuka je něco jako vápenec" - čili test v octě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 18:58 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: grizly
Prosím Vás je ta opuka inertní? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:01 Muž grizly [145] Re: Svobda777
Pokud to bílé nejsou žilky křemenu(nevypadá to tak), tak se jedná se o opuku. Právě kvůli její okrovo-červené barvě se jí říká "zlatá" opuka pražská.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:08 Muž filipsi [1296] Re: Johan
Urcite, vetsi a divocejsi ryby na to doplatit muzou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
Né že bych měl něco proti ostrým šutrům, ale všeho s mírou. Před lety na ně jeden můj kančík doplatil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:00 R Muž romant [27987] Re: Svobda777
Na rozdíl od jiných názorů, já s tím jak ty Tvoje kameny vypadjí naprosto žádný problém nemám a do akvárka bych si je úplně klidně dal. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:58 gringo Re: filipsi
Nemusí být kulaté, ty ostré hrany stačí trochu srazit. To není žádný můj výmysl, je to kvůli poranění ryb. Klidně si je do akva dej, tak jak jsou ;-) Opravuju, to mělo být na dimiho hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:57 R Muž romant [27987] Re: filipsi
Holt, nová doba a zřejmě nějaký nejnovější trendy, který mě taky unikají. Já mám v akva šutry z Krkonoš a jejich dobývání bylo zajímavý a rozhodně mají ostrých hran více než dost, ale žádnej problém jsem s tím nikdy neměl, tak nad tím taky koutím hlavou. Argumenty typu, že se o ně ryby můžou zranit, npovažuji za relevantní, to by v akvárku asi nemohlo bejt ani sklo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:53 Muž filipsi [1296] Re: gringo
Tak ony uz kameny nejen ze nemaji sumet, ale musi byt i kulate? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:48 gringo Re: Svobda777
Nevím, co je to za kámen, ale má docela ostré hrany ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:29 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dobrý den,
byl jsem na Divoké Šarce a tady jsou kameny co jsem nasbíral. Jsou tedy hodné do akvária? Nevíte co je to červené - není to železo? Smí se do akvária? :) Zkoušel jsem octem a nic nebublalo..
Díky, Dimi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:43 švíco Re: fechtnerak
Doporučuju slepit studnářskou PUR pěnou... ale pozor, když s ní nebudeš šetřit, tak ti bude skalka plavat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:16 Usine Re: fechtnerak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:26 R Muž romant [27987] Re: fechtnerak
Já jsem kdysi dávno lepil kameny na sklo, který jsem potom vkládal do akva jako pozadí lepidlem na obklady do koupelny. V tom akvárku jsem měl kančíky a z rostlin jenom Microsoria, tak nevím jak by to působilo na ostatní kytky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fechtnerak
U kamenů je problém, že pokud se nepoužití hodně tvrdé šutry, tak horzí odlepení. Začas se mi z nich silikon sloupl. Doporučuju vyrobit skalku z polystyrenu či PU pěny a tu náležitě nabarvit apod. a pokud trváte i na nějakých kamenech, tak se do tohoto pozadí dají vložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:15 R Muž Silent [5949] Re: fechtnerak
Co akvaristický silikon? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:14 fechtnerak
Můžete mi někdo poradit čím nejlépe slepit skalku do akvária z kamenů. Výška bude asi tak 35-40 cm. Dík Peťa :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:52 Usine Re: bijou
Otoč ho tou světlejší částí ke světlu a ten spodek se bez světla zbarví stejně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:08 bijou Re: romant
Samozrejme, že hrotiť to nebudem. A ak sa nedá, tak sa nedá a aj tak sa budem snažiť vytvoriť harmóniu. Pýtala som sa preto, lebo neviem, či je to prírodne zafarbené alebo tá soľ je na to len slabá a dá sa z toho vydolovať viac... Ak s tým niekto má skúsenosti, chcela som vedieť jeho názor. Určite ho nevyhodím, ak sa dozviem, že sa s tým urobiť nič nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 19:53 R Muž romant [27987] Re: bijou
Obávám se , že co už jednou takhle postupně příroda zabarvila, tak nějaká koupel v savu nedokáže odbarvit. Podle mě je to naprosto zbytečný s tím kamenem podnikat nějaký další chemický experimenty. To, že je jinak barevnej, bych považoval za přednost a udělal z něho naopak jinak barevnou solitéru, alespoň to bude poutat pozornost, ale to je jen můj názor, každýmu se bude líbit něco jinýho. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 19:48 bijou Re: romant
Lebo všetky ostatné sú krásne žlté, nerada by som mala pocit, že k nim tento nepatrí. Ako na potvoru, najradšej by som bola, aby práve tá čierna stena bola viditeľná, lebo je na výšku pekne členitá. ale keď je čierna, bude to jak päsť na oko.
A keď sa budú špiniť, s čím, samozrejme, rátam, budú sa špiniť všetky rovnomerne, a to mi nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 19:34 R Muž romant [27987] Re: bijou
A proč ten kámen čistit, když v akva se stejně zašpiní, tak jak na něj bude působit prostředí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 19:22 bijou – sčernetý kremeň
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám riečne šutre - mal by to byť kremeň sfarbený dožlta. Všetky som vyvarila v trochu osolenej vode. Tento kúsok má celú jednu časť čiernu a mechanicky to nejde dole. Pomôže savo?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 39225x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=601