Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2020 08:50 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Tohle kamení je určené pro aquascaping, protože vypadá dobře a používají se k nim speciální substráty které problém s vápencem po určitou dobu eliminují. Tyhle akvária jsou určená pro soutěže takže udělat vyfotit a začít znovu. Jejich životnost je v řádu měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2020 08:42 Žena I.Š. [55] Re: ZDRI
Jsem začátečník a ve všech informacích a radách, které poctivě načítám stojí, že kameny nesmí šumět. Vaše profi specialitky neznám, to už je jiný level. Ale zase jsem o něco chytřejší.Děkuju a hezký den potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.01.2020 08:32 Muž ZDRI [1415] Re: I.Š.
To, že kameny šumí, ještě neznamená, že nejsou použitelné do žádného akvária. Do určitých biotopů (např. nádrže pro jezerní tlamovce) to naopak může být i plus. Spousta takových kamenů se běžně prodává i ve specializovaných akvaristikách. Je třeba s tím počítat a dopředu si rozmyslet, co kam dávat. A chtít po univerzální, nekvalifikované a mizerně placené obsluze v hobby marketu, aby měla takovéto geologické znalosti, to mi přijde příliš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 08:24 Žena I.Š. [55] – Speciální kameny do akvária z Hornbachu
Ahoj, v Hornbachu Řepy jsem koupila 4 kameny určené do akvária za celkovou cenu 500 Kč. Jen tak pro jistotu jsem je otestovala octem a šuměly. Vyměnila jsem za jiný, velký s dírou a bylo to úplně stejné. Vrátili mi peníze docela ochotně, ale nechápu, jak je mohou vydávat za vhodné do akvárií. Sami prodavači se divili. Takže příroda a kamarád geolog to jistí ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 01:19 Muž Roger [1873] Re: vlka
Ok, dám tomu čas, vyvařit je nemůžu, nemám nic kam by se vešli :) kameny se mi líbí, protože pasují pěkně barevně k písku a vypadají opravdu realisticky přírodně na rozdíl od těch co prodávají, tak jsem je vzal horkou vodou z rychlovarné konvice a ocelovým kartáčem. Octový test byl negativní. Asi hledám problém který není a zbytečně plaším, jelikož ty dva šutry z lesa fakt cejtit nechceš smich smrděl od toho celý byt, od té doby k tomu čuchám jak blázen, je fakt že abych to cítil musím dát nos pomalu do vody. Kdo ví, třeba ten zápach je to co popisuješ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 23:46 Muž vlka [3456] Re: Roger
Kameny nevypadají zle a jestli dopadl ocet negativně, něměl by s nima být problém. Všechny kameny a kořeny do AQ si vyvařuji ve slané vodě. A AQ vždycky voní tak nějak zemitě s lehkým vzdáleným přívlaskem rybiny. Ale jen nepatrně. Dej tomu čas a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 20:39 Muž Roger [1873] Re: Roger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No ještě mě napadlo že zbytečně plaším po těch dvou kamenech které by jste čuchat nechtěli a teď hledám tam kde nic není, akva je napuštěné týden takže to k tomu asi i patří než filtr pojede jak má, nikdy mě nenapadlo v zaběhu k tomu čuchat.m takže vlastně ani nevím jestli to nějaký odér má mít :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 20:36 Muž Roger [1873]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, rozhodl jsem se nasbírat kameny v lese do akvárka, máme tu horský potok, pramení ze země, poslední dobou nemá moc vody. Ale k věci, omyl jsem je, zkusil ocet, vše ok, vložil do akva, ale z vody jde jakýsi zápach, nedá se popsat, není to smrad, ale nestandardní zápach, společně s nimi jsem tam dal i dva kameny z lesa, ale to voda byť jsem je ošetřil najednou začala smrdět jako počůranej koberec od psa :-) asi sloužili jako veřejné wc liškám a kunám smich , vyndal jsem je ven, vyměnil cca 70% vody a teď řeším zda to co teď cítím je následek a nebo to jde i z těch kamenů z potoka, zápach je jiného charakteru, pod vodou jsou kameny červenohnědé, ale absolutně netuším i jaké jde. Chci se zeptat těch co si přinesli kameny z přírody zda jim to změnilo zápach vody a nebo ne, abych věděl zda je to normální, nemám s tím žádnou zkušenost. Akvárko je nové, ale kytky jsou z mých ostatních akvárek takže padající listy a jejich rozklad je nejspíš vyloučen
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 10:44 R Muž Anthrax [4790] Re: Vojta
Otázka je, do jakého typu akvárka je plánuješ dát. Vyzkoušej to v octu, pokud to bude šumět, tak se to do většiny akvárek nehodí.
Možná je to buližník, ale těžko říct. V potoce může být víceméně cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 10:22 Vojta – Kameny z Divoke Sarky
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat, zda tyto kameny jsou vhodne do malého akvaria (30 litru), kde budou bety a planuji mít více rostlinek. Jsem zacatecnik, tak si nejsem jisty, zda to nebude mit negativni vliv na cele prostredi. Co si myslite prosim? Kameny jsou z potoka v Divoke Sarce v Praze.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2019 18:27 Muž Planorbella [643] Re: Petr2711
Vypadá to na nějakou sedimentovanou horninu, jestli je to břidlice si netroufám odhadovat (někdo možná poradí)
Já bych se použití v akváriu nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 18:22 Muž Petr2711 [0] – kameny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, našel jsem venku tento kámen. Můžu ho použít do akvárka?
Nikde jsem nenašel co to může být.
Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 16:36 www.crustaceans.info Re: Papik
Důležité také je nedat tyhle "měkké" kameny pod filtr, jako jsem to kdysi udělal já. Po pár týdnech mi z kamenů moc nezbylo a navíc to znečišťovalo vodu. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:49 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Když pro krevetky jsou se svými komůrkami naprosto perfektní a i zajímavě vypadají. Jen ta křehkost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:08 R Muž Anthrax [4790] Re: Papik
V akváriu se pak už nerozpadají. Ale jinak mám s jejich očistou stejnou zkušenost. Kdyby je chtěl člověk umýt důkladně, tak z nich nic nezbude. Už bych to podruhé nekoupil. Zlatý kameny z přírody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:03 Muž Papik [617] – Dragon stone zkušenosti
Jaké máte zkušenosti s dragon (ohko) stone? Z obchodu jsou pokryté prachem podobným tenisové antuce, plus ve stěrbinách mohou být zbytky jílu.

Oplachoval jsem je sprchou se slabým proudem, ale přesto se větší kameny poměrně dost drolily, respektive z nich malé kousky či šupiny kamene odpadávaly. Taky me přišlo, že i po delším oplachování z nich jde stále bordel. Je to normální?
Nerozpadají se potom i v akváriu vlivem působení vody? Nebo je mám ještě proplachovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 20:32 Žena Cancita [4] Re: NHKG
Skvelé, to zní dobře! Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2019 13:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Cancita
Používám břidlici ze Železných hor. Jen jsem ji naštípal, aby byla tenší, trochu srazil hrany a očistil kartáčem. Dělám z ní úkryty pro ryby, hlavně seveliím se to líbí. Žádné problémy nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2019 13:17 Anďaska Re: Cancita
Břidlici použít určitě můžeš. Jak píšeš, bez ostrých hran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 13:04 Žena Cancita [4] – břidlice a pancéřníčci
Ahoj, po obhlídce cen prodávaných kamenů, jsem si řekla, že něco nasbírám v přírodě. Vím o jednom břidlicovém ložisku. Myslíte, že břidlice do akvária nevadí? Budu mít pancéřníčky, samozřejmě si budu vybírat bez ostrých hran, ale i tak se raději ptám, je to vhodné? :-) Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 13:48 zdzd Re: vlka
Jak se tady psalo, nejlepší je peroxid vodíku.
Používá se do bazénu cca 30% koncentrace. Kameny do 20 litrového stavebního plastového kyblíku, naplnit vodou, dva litry peroxidu, klackem zamíchat a pár hodin počkat. A je vyřešeno. Jen opatrně, tato koncentrace už pálí na rukou a pozor na oči !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2019 09:08 Maq Re: ludvik
Vařit kameny... Mysleme trochu energeticky.
Pokud jde o dezinfekci, poslouží - po předchozím mechanickém očištění - savo, hypermangan, a zdaleka nejčistěji peroxid vodíku.
Kuchyňská sůl je neefektivní. Něco zabije, mnohé přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 00:31 Muž ludvik [1082] Re: Smetany
V troubě není takový teplo (a hlavně bude pomalý nárůst), aby to něco udělalo. Maximálně prasknou ... Nemyslím si, že by v nich mohlo být tolik vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2019 00:15 Muž Smetany [1226] Re: ludvik
Trouba je ještě horší. Postavil sis někdy ohniště z kamenů z řeky? Něco podobného se může stát při vaření nebo ještě hůř při následném pečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 00:13 Muž ludvik [1082] Re: vaclav
Proč nebezpečná?

Snad ledaže by některé svinstvo přežilo ... ale to lze vyřešit troubou. Že je to zbytečné nerozporuji, ale proč nebezpečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 00:03 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Vařit kameny je dost nebezpečná záležitost a nikomu to nedoporučuji. Ve slané vodě to už vůbec nechápu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 22:36 Muž vlka [3456] Re: silviebaris
Opláchnutí následuje po vyvaření ve slané vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 19:14 Silviebaris Re: vlka
Nic nevyvařuj,jen to opláchni pod tekoucí vodou a šupem s tím do akvária... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2019 19:13 R Muž Anthrax [4790] Re: vlka
Vyvařovat šutry a jiné dekorace ve slané vodě je mnohokrát omílaná ptákovina kterou děláš ani nevíš proč ;-) Nic proti varu (i když i ten umí kámen zničit) ale rozhodně bych neřekl, že solí není co pokazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 18:58 Muž vlka [3456] Re: Anthrax
Dihydrogen monoxid a halit - proč ne? Tím nemůžu nic pokazit. Omakal jsme lávové kameny a barveny nejsou. I břidlice je přírodní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 13:59 R Muž Anthrax [4790] Re: ludvik
Tak chápu, že sůl ledacos zahubí ale var je spolehlivější a jako takový na „sterilizaci“ musí stačit tak na co ještě zasolovat? Ale ani sůl ani teplota neřeší problematiku nějakých barev, jak tu bylo naznačováno.
Já teda kameny nikdy nijak nevyvářel. Prostě je pořádně omyju a dám je do akva. Jelikož vím kde a jak jsem je sebral, tak se nemusím žádných barviv obávat. ;-) Ale chápu, že každý nemá po ruce neznečištěný horský potok s vhodnou horninou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 13:45 Muž ludvik [1082] Re: Anthrax
Tak znáš to ... chlorid draselný se používá ve smrtících injekcích, tak proč by nefungoval chlorid sodný v roztoku s dihydrogen monoxidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 20:27 R Muž Anthrax [4790] Re: vlka
Proč probůh ve slané vodě? hmm Pokud to obsahuje nějaká nevhodná barviva, tak ti ani var nějak zásadně pomoct nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 20:20 Muž vlka [3456] Re: Zip
Důkladné vyvaření ve slané vodě a musi to bejt cajk. Jsko dekorace ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 19:36 Muž Zip [277] Re: vlka
Dnes jsem na ně v Kiku koukal také. Některé pytlíky s břidlicí vypadaly celkem zajímavě. Je na obouch červeně napsáno, že jsou jen na dekorativní použití. Nevím jestli je ten lávový kámen úplně přírodní, aby to nebylo třeba něčím barvené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2019 23:02 Muž vlka [3456] – Kik
Fotka k příspěvku Tohle balení Břidlice a lávových kamenů v Kiku mě překvapilo. Nevypadá to vůbec špatně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 19:35 Petr – Geologické mapy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2018 11:35 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
V pěkným zarostlým akvarku budou stejně nejlíp vypadat valounky z řeky... nebo kameny ve stejnej zajímavej barvě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 07:48 Muž markopolo [2] Re: Anthrax
Ja praveze chcem skusit nieco nove. Tie tri nadrze su uz minulost. Pred rokom som vsetko predal a neskor som zistil ze mi to velmi chyba. Chcem skusit nieco nove v inom style.
Skusam sa po roku zorientovat v novych trendoch a vyuzit moje doterajsie skusenosti. Taha ma to do iwagumi stylu. Este nie som pevne rozhodnuty a preto zbieram info... Aj tebe velmi pekne dakujem za ochotu poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2018 07:27 R Muž Anthrax [4790] Re: markopolo
Jj, je snadno drolivý. Pod proudem (ne moc silným) vody ze sprchy se to trochu rozpadalo. Řekl bych, že pokud nechceš jít přímo do aquascapingu, tak to stejně bude vypadat trochu jako pěst na oko. Protože ty kameny úplně přirozeně nevypadají. Nebo když koukám na tvá akvárka, tak ty kameny zarostou kytkama a nebudou vidět. To je pak jedno jaké tam dáš ,čili nemá cenu za ně utrácet :-) Ale to ber jen jako můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 05:12 Muž markopolo [2] Re: Anthrax
Velku podobnost som si vsimol. Nevies nahodou ci aj dragon stone je taky cudne drolivy a makky? Vzivote som ho nemal v ruke. Mne calari rock tvrdostou pripomina murarsku tehlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 20:35 R Muž Anthrax [4790] Re: markopolo
Podle mě je to něco jako dragon stone.
Test kyselinou:
m.youtube.com/…
Ale je fakt že je to drolivé až až. Moc odolné to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 20:26 Muž markopolo [2] Re: jethro
Nevieš náhodou či mení aj parametre vody? tvrdosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 20:22 Muž jethro [7] Re: markopolo
Největší problém tohoto kamene je jeho vyčištění.Ty dírky v kamenech jsou plné bahna a při čištění se taky drolí.dnes ho mám jako ozdobu na skalce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 19:29 Muž markopolo [2] – Calari rock
Čaute všetci. Chcel by som vás poprosiť o radu. Nevie niekto niečo o calari rock. Ako sa to správa, čo spôsobuje... Je to veľmi pekný kameň, ale na prvý omak dosť divný. Dik za každú reakciu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 11:02 Muž larix [1420] Re: Strakááč
Či to riasy dokážu, netuším. Viem, že to dokážu (pomocou koreňov) vyššie rastliny. Napriek tomu by som sa takých kameňov nebál. Dlhodobo som používal "železité" kamene (kremenec s kremenným tmelom so žilkami oxidov železa z oblasti, kde sa od staroveku ťažila železná ruda) bez akýchkoľvek pozorovateľných negatívnych dôsledkov (napr. v tomto akváriu: rybicky.net/nadrz/26803/0.jpg… ). Iné by bolo, ak by boli okrem železa prítomné aj meď (pyrit), ortuť (rumelka), a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 23:53 Maq Re: Strakááč
Ani s tímhle moc neobstojíš.
Řeknu Ti to takhle: Půdy a sedimenty v přírodě běžně obsahují železo až v jednotkách procent. Železo je všude. Dokonce i když v akváriu použiješ čistý křemičitý písek, tak valná část těch cca dvou procent příměsí jsou oxidy železa. (A hliníku. A titanu. A další.)
Kdybys vyloučil z použití šutry s obsahem železa, byl by výběr vhodných šutrů hodně zúžený!
(Čímž železo nijak nepropaguji. Je to s ním složité.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 22:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: larix
je to jak píšeš ale myslím, že řasy z něj to železo čerpat dokážou, takže minimálně hodně snadno porůstají řasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 22:18 Muž larix [1420] Re: Strakááč
Ďakujem ti za snahu poradiť. No v skutočnosti je to železo v tých šutroch vo vode akvária prakticky nerozpustné. Preto sa v rámci hnojenia do vody leje napr. chelatované železo a nepridávajú sa "železité" kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 21:59 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: larix
rozpouští se do vody a může ho tam snadno být moc...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 39225x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=151