Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:27 Muž Mislow [304] Re: cezarmilan
Tak ono zalezi, jakou tvrdost vody kazdy ma, ne kazdy ma vodu tvrdou. Navic take zalezi na hornine, ne kazda opravdu vapenec uvolni do vody tak aby to nejak vyrazne ovlivnilo chemismus vody. Nejsem zadnej geolog, ale treba takovy vapenec (usazenina) urcite pusti vic nez mramor (coz je myslim metamorfovany vapenec). A take pak na rostlinkach, nektere se s vapencem nemaji rady, nekterym nevadi .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Teraz sa pýtam, nieje potom zbytočné vodu preháňať cez RO, keď sa potom obohatí o vápenec, teda vápnikom ako takým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 16:39 radim Re: deck
S těmi ostrými kameny to platí hlavně pro velké ryby. Když se mi občas leknou ryby v nádrži, tak se umí poranit i o "tupé" kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 16:14 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Burik
Já jsem teda taky nezaznamenal, že by se ryba poranila o kameny. Asi je jiné, když má na sobě nějaké parazity a neustále se otírá, tak k nějakému zranění dojít muže. Co se týče vápence, tak muj názor je, že ve velkém akváriu je to jiné než v malém. Taky kolik tam těch šutrů je na oběm vody a jak kdo často dělá částečnou výměnu. Když tam někdo nacpe vápenec a pak se o akva prd stará, tak to dobré určitě neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2014 15:57 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
Vápenec obsahují skoro všechny kameny, co se prodávají do aquascape layoutů.A nikdo s tím nemá problémy.
Tyto internetové bubáky, jak je to hrozně škodlivé jsou mimo.
Voda se pravidelně mění a nikdy se z toho nemůže uvolnit tolik látek, aby to nějak výrazně ovlivnilo akvárium.... Mám vodu z RO, tvrdost mě netrápí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 15:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Burik napsal: A vápenec mi taky nevadí:-) Tebe nemusí, ale osadenstvu, rastlinám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 17:15 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Mislow
Jak jsem psal ostré hrany mě nezajímají..ještě jsem neviděl rybu,která by se mi zranila o kámen.Opravdu nevím,co by musely dělat,aby se malá Galaxka zranila o kámen :-) A vápenec mi taky nevadí:-)

To Radim: Já to risknu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 15:55 radim Re: Burik
Do lomů je normálně vstup zakázán, proto jsem psal o tom potoku, který teče kolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 14:40 Muž Mislow [304] Re: Burik
Nemyslim, ze by te nekdo pro par kamenu z lomu hnal pred soud, spis bych si dal pozor na ostre hrany. :-)
P.S. .... a vapenec, pokud si nejsi jisty, co je to za horninu a nechces ho v akvariu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 13:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: radim
A myslíš,že si můžu v tom lomu na dobříšsku pár kg beztrestně nasbírat?Nebo je to nějaká chráněná lokalita?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 12:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Burik
Kdybych si měl tipnout, tak bych to viděl na nějakou drobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 11:09 radim Re: Pepan
Kdybych po těch kamenech já moc toužil, zkusil bych jet někde sem.
maps.google.com/… a prošel se lesem kolem Kocáby. Když nic nenejdeš, tak aspoň poznáš nové místa, nebo si vem koš na houby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 08:41 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Burik
Ten přístup se dá pochopit. Pokud je to malá lokalita, tak ji neprozradí, aby mu někdo nevysbíral ty nejlepší kousky.
Hele, jediná rada je, ten obrázek vytisknout a zkusit najít nějakého mineraloga, který by dokázal poradit. Může to být i mineralog z muzea. Ten dokonce bude vědět, zda se to vyskytuje na nechráněné lokalitě, protože sbírání na chráněných lokalitách se pokutuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 08:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: radim
Jo, to by mohlo být ono palec Díky

Ze to dotah z nejakyho lomu?
Z lomu to prý není..kopal to někde u potoka v lese, víc neřekl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 00:12 Muž Mislow [304] Re: Burik
Ahoj, nemuzu si pomoct, ale ze vseho moznyho i vzhledem k lokalite mi vychazi jako nejpravdepodobnejsi varianta zelezna ruda. cs.wikipedia.org/… :-D Ze to dotah z nejakyho lomu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 22:33 radim Burik
Dobříšský slepenec
www.geology.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 22:01 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
Ty tam nejsou..nejsou kupované..on je někde sbíral v ČR v brdském lese kolem Dobříše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 21:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Skús si pohľadať tie svoje tu, pod týmto názvom
www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 17:34 Muž Burik [727] - Aquascaping
Fotka k příspěvku Zdravím
Nevěděl by někdo,co může být toto za kameny?Případně kde bych je mohl najít?
Je to od jednoho aquascapera z ČR,jeho nové akva.Ostré hrany bych neřešil :-)
Ale název taky neví.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 21:10 radim Re: cezarmilan
Je jasné, že travertin šumět bude;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 20:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: 18radovan18
Ja by som tento kameň radšej otestoval octovou skúškou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 11:59 radim Re: 18radovan18
řešil bych akvárium jako celek a na kameny se zatím vykašli
máš příliš hrubé dno, taky je ho zbytečně moc
podle fotky máš malý objem pro tyto ryby...60-80L? Beru to podle teploměru, který mám doma taky a je 11cm vysoký.
a další, ale to je jinší vlákno ve foru
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 11:47 Muž 18radovan18 [0] Re: radim
Fotka k příspěvku Zatiaľ to vyzerá takto

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 21:22 radim Re: 18radovan18
Ikdyž to nějak vybělíš, tak do měsíce bude krásná bělost pryč. ano
Jeden zdejší příklad z vlákna o rozsivkách rybicky.net/k/forum/375626.jpg a budeš pucovat donekonečna ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 21:09 Muž Mislow [304] Re: 18radovan18
Tak zalezi, co ovlivnuje barvu, muze tam byt primes dalsiho mineralu a pak to belit nema cenu. Nebo je to jen povrchova vec zpusobena rasami apod., pak by to mozna slo resit savem, ale po pouziti sava bych to asi poradne propral/vyvaril. Jinak bych osobne o perfektni bilou asi neusiloval, neni prirozena pro vetsinu prirodnich akvarii stejne, mozna pro zadne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 20:44 Muž 18radovan18 [0] – Travertín
Dobrý večer, mám možnosť mať pekné travertínové skaly do akva k cichlidám. Len je s nimi problém aj po vyvarení v slanej vode nie su také pekné biele. Tak som sa chcel spytať či sa to dá nejako tzv. vybieliť a hlavne či je to vhodné do akvaria.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 15:00 Muž Petr37 [0] Re: Johan
Díky za reakci. Včera jsem byl ve vodním království a uvažuji o seskládání kamenů do jednoho místa ve formě skály. Kameny jsem koupil, váha cca 9kg. Tak snad to vydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 14:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Petr37
Juwel sice nemám, ale: o kolik se zvýší váha akvária když se přidají kameny? Myslím si, že o moc ne. ;-) (kdyby jste jich tam dal padesát kilo, tak se zvýší třeba o 25 kg) Dejte pod něj nějakou měkkou podložku a vše by mělo být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 14:41 Muž Petr37 [0] – Zatížení dna kameny u akvárií Juwel
Dobré odpoledne všem. Zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti se zatížením dna kameny u akvárií Juwel. Tyto akvária jsou usazena do plastového rámu. Znamená to, že plocha dna není celoplošně podložena podložkou, ale opírá se pouze na hranách a prostředkem, kde je úzký pásek. Mám strach zatížit dno většími kameny, aby se mi to prostředkem neprolomilo. Za každou radu moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 20:49 R Muž romant [27987] Re: daktari
Ať si šumí jak umí, když nešumí dno, tak jedna vlašťovička jaro nedělá. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2014 20:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: daktari
Zrovna u kamenů bych to moc neřešil. Pokud se nejedná o nějaké velké množství, tak to nemůže dělat problémy. Jen si vezmi, kolik lidí používá ADA kameny, jako seiryu stone, ryuoh stone.. Většina těchto kamenů obsahuje vápenec a nemají s tím žádný problém. Pokud dodržíš výměnu vody ;-)

EDIT: k první části věty: Mám na mysli oproti dnu. Tam už je to o něčem jiném palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 20:47 Muž daktari [147] Re: Jarka
Pro jistotu bych je ještě zkontroloval octem, jestli nešumí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 20:42 R Muž romant [27987] Re: Jarka
Jasně, když je třeba zbavit větších nečistot, opláchnout a do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 20:41 R Žena Jarka [172]
Mohu použít kameny z přírody do akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 18:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jmalyska
jmalyska napsal: Co z přírody vzešlo, to do přírody patří pivo
Opatrne s tim konstatovanim, alespon ohledne toho co dat do akvaria. Ropa je taky z prirody, a nasla by se i mnohem vetsi svinstva... Chce to zdravy rozum, spravnou lokalitu (ne u vypusti z casto pokutovane fabriky, nebo "bezvadny" sutr, ktery je medena ruda) a nekdy taky tu zminenou dezinfekci (treba i jen to prevareni).

Pisu to proto, ze to co se nekde v prirode najde, nemusi byt zrovna to nejlepsi do akvaria, bez rozmyslu to tam soupnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 08:39 Muž jmalyska [167]
Nejlepší kámen je ten z řeky, velikost do dlaně a zadarmo ;)
Doma očistit kartáčem, eventuelně vyvařit a šup do akvária.
Co z přírody vzešlo, to do přírody patří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 21:22 Muž Anubis007 [22] Re: Aforte
Ahoj, mohu to zkusit.. nejake mi zbyly. Ale dle me ano. Vim ze dragon stone ho neobsahuje napriklad oproti seryu. Ale s ohledem na Takashiho akvaria kde Seryu, ryouh atd jsou v hojne mire, tak to dle me problem nebude. Me to nic nedela a to jich mam cca 27kg v akva. Cim by to skodilo? Mam testy na vse mozne tak mohu zkusit zapatrat.
Edit: Při kápnutí octa na kámen se nic neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 21:15 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Anubis007
Nevíš, jestli obsahují vápenec? Někde to bylo dáno, ale nevím, jestli je to doopravdy tak. Ono je skoro jasné, že ho obsahovat budou jen mě zajímá v jaké míře. I ADA seiryu stone obsahují vápenec. Ono pokud se dodrží pravidelná výměna vody, tak k ničemu nedojde. Tedy pokud to nemá až moc vápence, na co se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 21:06 Muž Anubis007 [22] Kameny ADA Ryuoh stone
Pokud někdo chcete tyto kameny do akvária, tak je můžete zakoupit na shop.rataj-spk.cz za 63,- v sekci Dekorace jako Kámen Amano Rock.

Nejedná se o reklamu, ale o holý fakt. Byli velmi ochotní a domluvil jsem se i na velikosti, tvarech apod a i poštovné za 30kg kamenů bylo cca 120,- s dobírkou. Kameny si můžete prohlédnout v mém profilu v 180l akva.

U mě rozdíl dělal na 30kg kamenů úsporu 6.480,- oproti standardní ceně 279kc kterou najdete pod ryouh stone... kameny jsou totožné....!

Třeba se vám to bude někomu hodit. Část z úspory mi můžete poslat. Číslo účtu pošlu na vyžádání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 20:10 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Aforte
To jsem sice psal já, ale s tím složením v okolí jak koukám jsme na tom podobně. :-) Zkusím pohledat kousek dál, případně zkusím nějakej lom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 20:09 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Johan
To nejsem já, kdo psal ten dotaz ohledně Kroměříže. Bydlím v okolí Prostějova. Něco takového jsem potřeboval, protože hledám nějakou vhodnou horninu, tak jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 20:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Ale vápence tam je spousty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 20:05 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Johan
Děkuji za super odkaz. No jediné, co jsem zjistil, tak že v mém okolí je pouze hlína, písek, štěrk, břidlice, prachovec, droba. Jediné z toho mi připadá dobrá a droba, která svým vzhledem je taková zvláštní. navíc je dost ostrá a drolí se. Už jsem to nechtěně rozdrolil v ruce a pořezal se. Zkusím zajet trošku dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2014 19:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Saty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:26 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyika
Zdravím, nevíte někdo kde by se v okolí Kroměříže daly sehnat nějaké hezké kameny, které neovlivňují svým složením vodu, budou jako dekorace k terčovcům.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 17:21 Muž Legioix [574] Re: Kytka
Odpověd přišla nečekaně rychle za což chválím:

Akvaria-aquascape.cz mailto:info@akvaria-aquascape.cz
15:36 (před 1 hodinou)

komu: mně
Dobrý den,

Všechny tyto kameny obsahují i vápník a hořčík. Pokud se o akvárium pečuje tak jak má, mají téměř nulový vliv na chemismus vody v akváriu.

------------------------------------------------------------------------------------

Tím pádem není co řešit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:44 Muž Legioix [574] Re: Aforte
Já si právě myslím, že ty kameny z odkazů co jsem dal jsou z vápence všechny.
Jsou totiž vzhledově naprosto stejné jako u nás v Moravském krasu (vše vápenec). Takových tvarů se tady dá nalézt za den tuna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 16:18 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Legioix
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
palec

EDIT: Z toho jasně vyplývá, že z kamenů seiryu stone, kei stone, yamaya stone, dragon stone, sado akadama stone je vápencový pouze seiryu stone. Ono pokud dodržíš pravidelnou výměnu vody nemůže se nic stát. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 14:23 Žena Kytka [2146] Re: Legioix
Zkusil jsi se zeptat přímo Vóti? Je dost vstřícný a řekla bych, že nebudeš první pátrající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2014 16:11 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Legioix
Mozna budou ovlinovat parametry vody,pri dlouhodobem posobeni,ale jestli pravidelne menis vodu,tak k tomu nedojde. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 39225x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=351