Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 62 Žádná další stránka   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:35 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: JuraS
Nie, mesačne, prepáč, pomýlila som sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:34 Žena geminika [39] - Živorodky
Myslím, že už im je lepšie. Mierne ožili a idú už aj ku dnu a menej sa chodia nadychovať na hladinu. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:33 JuraS – Re: geminika
šmarjáááá 2-3x týdně...!!!!!! 1x měsíčně je hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:31 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: JuraS
Myslím, že na 40 litrov vody sú 2 molytany akurát. Periem ich tak raz za 2 - 3 týždne a odkalujem tak po 3 týždňoch. Podľa toho, kedy ide šéf na služobku smich aby sa mi tam nemotal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2010 14:27 JuraS – Re: geminika
ten "bordel" je to co drží živočichy v akvárku při životě...nitrifikační bakterie...proplachovat filtr by se mělo jen v případě, že už jím voda neprotéká a nebo sotva teče ...když se filtr musí čistit příliš často je pak jasný ukazatel, že a, je v akva moc živočichů nebo b, je flitrační plocha (filtr) pro dané akva příliš malý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:17 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: JuraS
Hahaha. Tak to si náhodou céééélkom vedľa. Molytan som poctivo vymačkala v tej vytiahnutej vode v kýbli (nebola veľmi špinavá). Ale priznám sa, že niekedy to tak robím pod tečúcou vodou. Veď v tej špinavej vode sa ten bordel nevypláchne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:14 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Haimdol
Ano, je to tá nádrž. Viem, je tam veľa rybiek, ale takto to už 8 mesiacov funguje bez problémov. Musím gupkám dať nejakú antikoncepciu, lebo tam niekde v tých rastlinkách je asi 15 - 20 malých gubiek. 130 som už rozdala, ale už nikto nechce. Dúfala som, že mečovka sa o ne postará, ale ona si ich nevšíma. Keď podrastú, niekomu ich nanútim. :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:13 JuraS – Re: Haimdol
jo souhlas..nenapsala jak filtr čistila...tipnu si, že sundala filtren a pořádně ho vyždímala v umývadle na dámském wc (v práci) pod řádně horkou chlorovanou vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2010 14:06 R Muž Silent [5949]
Chelatin bych z vyloučil. Spíše bych viděl problém v tom, že došlo k výměně vody spolu s vyčištěním obou ramen filtru. Zkuste změřit hladinu NO2. Pokud se jedná o tuhle nádrž rybicky.net/nadrze/7242 tak je tam poměrně dost rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:03 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: JuraS
No jooo. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 13:58 JuraS – Re: geminika
no snad si nemyslíš, že vím z hlavy co to je chelatín a že ti budu slovensky psát co si o něm myslím...pomohl google...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 13:57 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: JuraS
Ten popis výrobku si pekne odkopíroval. Mám ho na tej fľaštičke. Čítala som to, ale neviem, do akej miery im to môže uškodiť. Počkám takú hodinku, ako sa budú tváriť a potom trochu vody vymením. Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 13:54 JuraS
jestli máš strach o přehnání hnojiva pak vyměň 2 litry vody a máš to...btw..chelatín není hnojivo ale :
"Výluh z rašeliny a iných prírodných zdrojov bohatých na humínové kyseliny. Tieto látky dávajú vode hnedočierne sfarbenie, čo je typické pre mnohé prírodné lokality. Hlavnou prednosťou humínových kyselín je schopnosť udržať stopové prvky vo forme, ktorá je prístupná pre rastliny. Okrem humínových kyselín obsahuje Chelatín komplex prírodných látok, ktoré zvyšujú aktivitu a vyfarbenie rýb.", záleží co máš za ryby...mohlo ti to udělat tak měkkou a kyselou vodu, že náhlý skok z tvrdé do kyselé vody a rychlá změna pro ryby znamená šok...
osobně..po jednom produktu výluhu za rašeliny ryby jsou "radostné jak delfíni" a po druhém upadají do apatie...a přitom výluh za rašeliny by měl být +- autobus stejný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 13:45 Žena geminika [39] - Živorodky – Tak to som teda pohnojila
Mám 45 litrové akvárium, dnes som vymenila asi 10 litrov, vypláchla obidva molitany na filtry, vymenila kamienok (pôvodný bol zanesený) a doliala 2 litre odstátej vody, zvyšok priamo z vodovodu s primeranou teplotou. A potom pohnojila. Použila som 25 ml hnojiva Chelatín. V návode píšu 10 ml na 20 l vody. Nedopatrením som dala o tých 5 ml hnojiva viac. Teraz vidím, že všetky živorodky plávajú len na hladine a lapajú po vzduchu. Keď aj niektorá odpláva nižšie, za chvíľu sa vráti k hladine s otvorenou papuľkou rýchlo sa nadýchnuť. Ako im môžem pomôcť? Zatiaľ som len k filtru pridala ešte okysličovací kamienok. Sú priotrávené tým hnojivom?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 10:24 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: pancéřníček
dík, ja to teda vyskúšam asi - rozmiestnim to tak "od oka"... ináč dávam pod dno "hlinu" a možno to skúsim doplniť ešte aj o železo alebo ho pridám dodatočne poprípade - nemal by byť problém pichnúť pár matiek do štrku... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:59 Muž pancéřníček [168] – Re: fantuomas
Já mám pod každým velkým Echinodorem(třeba Bleheare)-2 kousky železa a pod malými(třeba isthmicus)-1 kousek železa na 2-3 rostlinky.Železo je dané až ve spodní vrstvě ve Starém dnu od rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:23 Muž fantuomas [35] - Rostliny
..ako pre koho, pre mňa nie :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:12 domino
no neviem ci je rozumne davat sruby do aqua neni lepsie kupit pripravok vyskusal som a rastliny su v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 15:40 Muž fantuomas [35] - Rostliny
tých hrdzavých matiek koľko asi by ste pridali do dna 100x30 ?? pri husto osadenej nádržy?? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 13:28 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Za sebe rikam NEHNOJIT. Ve sve nadrzi nehnojim vubec, jen doplnuji CO2 a rostliny rostou slusne. A s rasama nemam vubec problem palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 13:24 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Díky:-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 13:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 720Martin720
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 13:17 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
myslíte že bych mohl dát k rostlinám rezavou matku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 12:37 Muž fantuomas [35] - Rostliny
mildas napsal: železem nezaškodíš :-D

jasne ale rád by som počul konkrétny "návod"...niečo v štýle "pôjdeš do domácich potrieb, nakúpiš malé šróby .. rozsypeš ich do akvária" or so..:p tak to funguje ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 12:32 Muž mildas [12] - Rostliny
železem nezaškodíš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 12:25 Muž mildas [12] - Rostliny
ja jsem napchal k echináčům normální hřebíky, :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 12:21 Muž fantuomas [35] - Rostliny
nikto nič ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:15 Muž fantuomas [35] - Rostliny – železo
zdravím, ako pridávate železo- na spôsob "kúskov železa priamo do dna" ..hrdza a tak..:) našiel som to na viacerých solídne vyzerajúcich stránkach a verím tomuto postupu, pri zakladaní akvária by som rád železo"preventívne" pridal do dna...aké množstvo a ako husto by ste mi poradili? dno rozmer 100x30cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 23:50 Muž Zdenek113 [5] - Jezírkové ryby
Když to vezmu pěkně od začátku:
pro založení akvária je super "staré dno", které prodává Rataj (a to zrovna jemu opravdu nechci dělat reklamu no
nejprve určitě zasadit rostlinky a potom klidně tři týdny počkat s rybama
hnojení je super, ale nejdřív bych provedl aspoň základní měření (po zaběhnutí akvária) a potom bych o něm začal uvažovat..
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:25 Muž Yirka [9126] – Re: DavidDizzer
Ještě nikdy jsem rostlinám nepřihnojoval.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:16 Muž DavidDizzer [26]
Mám otázku: jen se tak ptám(aby někteří věděli...) hmm :) ... Když budu měnit Celé AQ., a rostliny zastřihovat kořínky atd... jak dlouho nemám hnojit, aby se neobjevila řasa atd?? protože ze začátku rostliny to tolik nespotřebovají... Díky AHOj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2009 20:11 Muž Yirka [9126] – Re: Hatomi
Je to věc názoru a stylu. Já z vlastní zkušenosti zase mohu říci, že rostliny rostou i v nově založené nádrži bez hnojení, jen to chce trochu více trpělivosti. Nemáš pak hned na začátku starosti co s řasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:08 Muž deathfoe [58]
Jak píše Yirka, tak do nově založeného akvária žádné hnojivo nedávat, jen to podpoří řasy. A jak píše Hatomi, tak po pár dnech dej zajížděcí rybky, pak počkej 14-21 dnů (pro jistotu, pokud nemáš testy) a dej další ryby, ale i ty přidávej postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:06 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
Myslím,že špetkou hnojiva není čemu ublížit. Pro nové akvárko mi přijdou nejvhodnější tabletky ke kořenům. Ale samozřejmě se nesmí řídit tvrzením čím víc,tím líp ale spíš opačně a hlavně hnojení nepřehánět. Z vlastní zkušenosti můžu říct,že čím méně hnojiva použiji,tím je to lepší a hlavně mám jistotu,že to neublíží vodě ani rybičkám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2009 19:23 Muž Yirka [9126]
Do zakládaného akvária bych žádná hnojiva necpal, držel bych se rad zde na webu nebo si přečetl články:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 19:20 Žena Hatomi [27] – Re: domca1
První ryby a pak rostliny je pitomost!
Kup první rostlinky k nim třeba nějaké tabletkové hnojivo (popř. hnojící vodičku nebo PMDD). Počkej zhruba týden a vpust nějaké "zájezdové" rybky (párek pavích ok je ideální). Pak počkej další týden až čtrnáct dnů a můžeš přidat další rybičky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 18:04 Muž dominator [6] - Živorodky – Hnojení
Ahoj, potřeboval bych poradit. Teď jsem si pořídil nové akvárko a nevím, jestli si mám na nové rostliny použít hnojivo.
V jednom návodě jsem si přečetl, že mám nejdřív do akvárka pustit rybičky bez rostlin. Aby mi to tam po...y. A potom teprve vsadit rostliny. Aby měly živiny. Jakým způsobem bych to měl udělat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [62]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74970x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843-hnojeni?od=3051