Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2012 20:45 R Muž romant [27987] Re: MíšaV
Ano, ta pauza je dobrá sedlácká metoda, jak lehce zvýšit koncentraci CO2, takže tak jak to navrhuješ, to alespoň já schvaluji. Nechť se k tomu vyjádří opravdoví odborníci. Jinak v tomto prozření se toho světla jeví naopak méně, ale i s tím se dá pracovat. Lehce zvýšit množství světla se dá vylepením krytu alobalem, nebo pořízením odrazového reflektoru. Výměna zářivky za klasickou třípásmovku je taktéž dobrým postupem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 20:08 Žena MíšaV [30] Re: yenya
přesně tak jak říkáte ano vychází to na těch nějakých 0,2W/l až 0,3W/l, takže myslíš "romant"e, že i tak se mám nadále řídit tvou radou odkalovat jednou za měsíc (4 týdny) a svítit 10hod denně??

přemýšlela jsem, že budu svítit od 10:00-14:00 a od 16:00-22:00 (podle toho jak vstávám a jdu spát :-P , ale pokud bys nebo někdo jiný doporučil nějaké jiné časové rozmezí, dá se přizpůsbit, hlavně aby byly rostlinky zdravé a hezky zelené a neodpadávaly jim listy)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2012 18:21 yenya Re: romant
Ano, to bude ono. Světla max 0,3W/l ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 17:39 R Muž romant [27987] Re: yenya
Taky si myslím a ty rozměry toho setu budou podle mě 60x30x30, ale můžu se mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 17:38 yenya Re: romant
MíšaV napsala: Nikdy jsem nehnojila a možná to bude odpovídat tomu výsledku, že rostlinky mi moc dlouho nevydržely. Prostě začaly ztrácet barvu, opadávat, méně růst.
Při prvním akva jsem měla teda hnojivo takový to co se dává pod dno. Moc to nefungovalo bych řekla, kytky vypadala a odcházeli rychleji než při druhém akva, kdy jsem to tam už nedala a ani nehnojila. Jenže nikdy to nebylo ideální.
V osvícení se nevyznám, je to zabudované v krytu už z akvárka ze setu, prostě jedna zářivka. Svítím 12 hodin. Neměla bych méně?
Co byste mi doporučili? Děkuju za rady

Asi jenom jedna ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 16:47 R Muž romant [27987] Re: MíšaV
Kolik tam těch zářivek v tom krytu tedy je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 16:15 Žena MíšaV [30] Re: romant
koukala jsem se jeste jednou na tu fotku jak jsou tam ty schémeta zářivek. když se podívám na to druhé kde jsou startéry a zářivky dvě, tak moje zářivka v krytu má starté jenom jeden. nemám tudíž jen tu variantu první 1x15W? A tato zářivka už byla používaná zhruba rok, a nepoužívaná stála další rok a tento rok jsem ji začala použivát. měla bych tudíž něco změnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 17:09 Žena MíšaV [30] Re: romant
díky ještě jednou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2012 17:00 R Muž romant [27987] Re: MíšaV
Odkaloval bych lehce jednou mesíčně a délku osvitu dal na 10 a méně hodin, ale postupně, ne skokově. Pravidelně týdně bych měnil klidně polovinu vody, čímž se bude lehce hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 16:49 Žena MíšaV [30] Re: romant
mockrát děkuji.:-) pokusím se s tím něco udělat. raději bych zvolila spíše tu druhou variantu. když teda odkaluji každý týden, mám to změnit třeba jednou za dva týdny nebo i tři? a světlo postačí kolik hodin?
až budu mít čas, z důvodu rekonstrukce u nás doma, si pročtu i ty odkazy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 16:29 R Muž romant [27987] Re: MíšaV
Tak jestli jsem to dobře pochopil, tak tam jsou zářivky 3. 1x15W a 2x18W, což je na tu litráž slušné, ba přímo nadstandartní. Pokud tam ty zářivky nejsou déle jak rok, tak ty rostliny budou tím nedostatkem živin strádat, jelikož ta doba osvitu je vcelku dlouhá. Cesty jsou vpodstatě dvě a to jít do hnojení jak CO2, tak do vodního sloupce a druhá je neodkalovat tak intenzivně a snížit intenzitu osvětlení. Obě dvě mají za cíl rovnováhu, ale každá jiným způsobem, ta první intenzivním a ta druhá spíše pomalejším a útlumovějším. Při té první je možné si dovolit zaexpetimentovat s náročnejšíma rostlinama a u té druhé zůstat u klasiky. Mrkni na tyto články www.horacovoakvarium.cz/…
planta.aquariana.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz
Ona naprosto cílená a konkrétní rada se bude těžko hledat, chce to se do té problematiky lehce ponořit a něco nastudovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 16:12 Žena MíšaV [30] Re: MíšaV
Fotka k příspěvku ta fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 16:11 Žena MíšaV [30] Re: romant
no zjistila jsem toto: na zářivce (na tom bílým v čem je zasazená) je nejminiaturnějším písmem napsáno toto: G 13 - 600V, 660W a pak G 5 - 600V, 120W

No a tak jsem se pak podívala na smlouvy od zakoupení a je to od Diversa: zářivkové svítidla typu: 1x15W, 2x18W, 1W
o řádek níže: 2x30W, 2x36W, 2x58W

Svítidlo je určeno pro akvária. - se tam píše.
Vhodný jestli tomu někdo více rozumí se podívat na přiloženou fotku, je to z návodu použití svítidla. To možná zkušenější než já pochopí víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 15:50 R Muž romant [27987] Re: MíšaV
Začal bych tím světlem, zjisti co je to zač ta zářivka, kolik má watů a jestli se nějak jmenuje(agua glo, flora glo), prostě světlo je základ. Teprve po tom co bude identifikována ta zářivka, tak bych event. začal přemýšlet o nějakým přilepšení rostlinám. Tento postup uvádím takto proto, aby zbytečně nějakou snahou o vylepšení podmínek v podobě přihnojení nedošlo k efektu že se to "pohnojí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 15:43 Žena MíšaV [30] – Hnojit nebo nehnojit?
Nikdy jsem nehnojila a možná to bude odpovídat tomu výsledku, že rostlinky mi moc dlouho nevydržely. Prostě začaly ztrácet barvu, opadávat, méně růst.
Při prvním akva jsem měla teda hnojivo takový to co se dává pod dno. Moc to nefungovalo bych řekla, kytky vypadala a odcházeli rychleji než při druhém akva, kdy jsem to tam už nedala a ani nehnojila. Jenže nikdy to nebylo ideální.
V osvícení se nevyznám, je to zabudované v krytu už z akvárka ze setu, prostě jedna zářivka. Svítím 12 hodin. Neměla bych méně?
Co byste mi doporučili? Děkuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2012 20:26 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: pedro1
pěkný článek..taky to tak dělám,nehnojím,málo svítím a jsem spokojená.Samozřejmě do akva nedávám rostliny vyžadující dostatek světla. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2012 18:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: pedro1
co jsem pochopila tak jsou to stránky hlavne o aquascapingu a přírodních akváriích, což jde vidět i na všech fotkách co tam jsou. Neříkám že by tam nemohly být zajímavé informace i pro běžná akvária s rostlinami, ale jak si sám napsal, dělá se tam akvaristika trochu jiným stylem.
Jen mi z toho tvého příspěvku vyplynulo, že buď se lidi řídí těmito stránkami, nebo mají v akvárku jen plastové kytky a plno ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.06.2012 16:00 pedro1 Re: katterinecka
Tam nejde o to, že by se muselo do akvária bublat co2 a svítit jak šílenci. Jde o ty principy, které tam jsou popsané(vztah množství světla, co2, hnojiva atd). Rozhodně fungujou (soudě podle svojeho akvárka a lidí, kteří tam píšou, že jim to pomohlo). Nikde tam není psané, že je nutné co2 a dokonce se tam spíš doporučuje svítit míň, viz třeba článek o rozdílu low tech a high tech akvariu: www.rostlinna-akvaria.cz/… je na každem jestli hce kolem akvária pořád běhat a stříhat rostliny nebo bude měnit vodu 1x měsíčně musí ale dodržovat ty principy co tam jsou popsané jinak mu to nebude fungovat.
Já to tady nepotřebuju obhajovat, píšu to proto, porotže mi ty stránky neskutečně pomohly a nechapu jak tady může někdo napsat že jsou nevěrohodné a šarlatánské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2012 15:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: pedro1
kdo chce mít v akváriu rostliny, tak to hned nemusí dělat jak Amano. Ne každého baví rostliny, ale toho koho baví ještě nemusí bavit každý den obskakovat nádrž, hnojit, zastřihávat a shánět nejlěpší CO2 sety a super osvětlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 15:19 pedro1 Re: jamajcan
Když jsem se odvolával v jednom vlákně právě na tyto stránky,byla mi jejich věrohodnost místními starousedlíky,vyvracena,proto se obracím o radu zde.
No na rostlinna-akvaria.cz ti zase vyvrátí věrohodnost místních starousedlíků, to si nevybereš :) Každopádně www.rostlinna-akvaria.cz je svojí uceleností a kvalitou informací někde jinde, alespoň teda mluvím z vlastní zkušenosti, protože po tom, co jsem se začal řídit tamějšími radami a diskutovat ve fóru, moje akva vypadá o 200% líp. Akvaristika se tam dělá trochu jiným stylem, ale akvária tamních diskutérů a přispěvatelů jsou jiná liga. Ne každého ale baví rostliny, je jasné, že lidem kteří jenom chovají ryby s umělohmotnými rostlinami ty stránky nejsou moc po chuti. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:13 jamajcan Re: kortezhugo
Ten kalkulátor je výborný.Děkuju za tip! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:10 jamajcan Re: kortezhugo
Už mi asi došlo,kde jsem udělal chybu.Počítal jsem KH2PO4,jako čisté PO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:03 jamajcan Re: kortezhugo
A to se mi při tom počítání málem zavařila hlava smich OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:00 Muž kortezhugo [983] Re: jamajcan
Je to zle vypocitane.
www.theaquatools.com/…
Na 160L - 2.3g rozpustit v 100ml a 1ml zvysuje koncentraciu cca o 0.1mg/l PO4

Treba davat trochu bacha -ten kalkulator zaokruhluje....treba prepisat davkovanie na viac ml a vypise presnejsiu hodnotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:45 jamajcan
Namíchal jsem tedy 0.8gKH2PO4 do 5OOml destilované vody.Při dávkování 1ml tohoto roztoku do těch 160l denně,by se koncentrace Po4 v akváriu měla zvýšit o 0.1mg na litr.A pokud byl fosfor limitujícím prvkem,tak by se měla koncentrace No3 snížit.Jestli je to nesprávná úvaha,tak mě opravte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:17 jamajcan Re: kortezhugo
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:03 R Muž romant [27987] Re: jamajcan
To hodnotit neumím a ani nebudu. Ty stránky vycházejí ze zahraničních webů a jsou, tak jak to chápu já, jejich překladem, čímž neříkám že je na tom něco špatného. Informační hodnotu jistě tento web má, ale jak říkám, je to jenom můj názor a třeba mě někdo kdo je této problematiky více znalý opraví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:03 Muž kortezhugo [983] Re: jamajcan
No je dobre ak sa pouzivaju presne testy.Ja pouzivam JBL PO4 test.Kolko je "ideal"? -tazko povedat... ja to udrzujem od 0.5 - 1 mg/l PO4.
Teda ak pridavat roztok KH2PO4? -tak menej ako 0.1 mg/l denne.Dalsia vec je to NO3.Ak sa pridava len PO4 -moze lahko nastat problem.Ja tomu predchadzam tak ze to mam zmiesane KNO3+KH2PO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:58 jamajcan Re: romant
Když jsem se odvolával v jednom vlákně právě na tyto stránky,byla mi jejich věrohodnost místními starousedlíky,vyvracena,proto se obracím o radu zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:43 R Muž romant [27987] Re: jamajcan
Možné odpovědi na Tvoje otázky bych hledal třeba tady. www.rostlinna-akvaria.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:39 jamajcan – Fosfor
Prosím o radu zkušenější kytkaře.Po změření obsahu fosforu ve vodě jsem zjístil,že je prakticky neměřitelný.Tedy obsah menší,než 0.5mgl.Parametry vody:Ph 6.6 ,Kh 2.5 ,No2 0 ,No3 20mgl.Osvětlení 0.7Wl,čistý objem cca160l.Hnojení PMDD bez dus.,bez P,dávkování 4.5ml denně.První otázka by byla,jaký obsah P,by byl ideální.A druhá,v jaké koncentraci připravit roztok KH2PO4 a kolik ho na objem nádrže dávkovat.Děkuji předem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 14:58 Muž Ad@m [1051] Re: Dave27
Pri Sere florene raz týždenne na 20 l vody pridáme 5ml prípravku. Stačí čítať návod ;-) . Pozitívne skúsenosti mám, aj s Dennerele V30 Complete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 12:56 Tole
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Z ničeho nic se mi v akváriu začlo nedařit rostlinám. Dříve jsem s tím neměla žádný problém rostliny byly krásně zeléne a hodně se rozrůstali. Ted najednou josou porostlé různimi řasami a začli se na nich objevovat hnedé fleky, které přechází až v dírky. Rostliny jsou celkově nevzhledné a mají barvu do hněda. Myslíte že by pomohlo nějaké hnojení? Nebo kde je podle vás příčina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 12:45 Muž Dave27 [0] – jak často můžu hnojit?
Ahoj všichni, jsem začátečník a chtěl bych se zeptat, jak často můžu hnojit rostlinky tekutym(chemickým) hnojivem? Po kolika dnech apod. popřípadě jestli by jste mi mohli doporučit kvalitní hnojivo. Já mám Šera florena. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti?
Děkuji mnohokrát ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 11:14 Muž bobik [15] Re: usine
no já jsem si to myslel,jen mě zmátlo ,že jsem četl názor,že se hnojí dle počtu litrů vyměněné vody.dík za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 10:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bobik
Měl by jste doplňovat podle obsahu nádrže. Předpokládá se že rostliny hnojivo spotřebují a výměnou vody snížíte ještě to co z něho případně zbylo. Dobré je vlastnit nějaký test, aby jste si mohl ověřit jestli vám koncentrace látek v akváriu nestoupá nebo i naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 10:15 Muž bobik [15] – poměr hnojiva do ČERSTVÉ VODY?
Ahoj,prosím hnojivo se přidává podle toho kolik jsem vyměnil ČERSTVÉ VODY nebo podle toho kolik mám vody CELKOVĚ v akva?Zatím jsem to dělal podle toho kolik vody mám celkově v akva,na lahvičce je uveden jen poměr kolik ml na počet litrů vody,ale ne již jestli do čerstvě přidané.A včera jsem se v knize dočetl , že hnojivo se přidává podle LITRŮ ČERSTVĚ PŘIDANÉ VODY.tak nevím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 09:55 Usine Re: Benghenk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 00:01 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Hnojení v akváriu
Hnojení v akváriu je poměrně složitou otázkou. Na jedné straně lze přihnojováním rostlin významně podpořit růst rostlin a u náročnějších druhů lze hovořit o přihnojování jako o nutné podmínce přežití rostlin, na straně druhé si musíme uvědomit, že v dostatečně zarybněném akváriu mohou rostliny čerpat většinu potřebných živin z odpadních látek vyprodukovaných rybí osádkou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 23:54 R Muž romant [27987] Re: Benghenk
Tohle vlákno je to co potřebuješ. rybicky.net/forum/1540
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 23:45 Muž Benghenk [3]
Prislo PMDD hnojivo s KNO3 deleny po saccich z webu akvaristika levne.Vi snad nekdo jak lip nez plnej obsah rozmichat v 400ml vodě.Myslím tim jestli je lepší třeba něčeho míň a něčeho nechat víc ?Dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 23:24 Muž Miso [470] Re: Strauss
celkom bezne pri novozalozenom akva, bude aj horsie ;). Odsaj to pri vymene vody, ono to zmyzne. S hnojenim mozes este pockat. A niaka prezentacia akva s fotkamy pomoze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 22:36 R Muž romant [27987] Re: Strauss
Ten hnědej povlak můžou bej rozsivky nebo i sinice, zkus to pohledat pod těmito názvy. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 22:02 Strauss – Hnojení
Ahoj mám nové akvárium a na rostlinách se začíná tvořit hnědý povlak proto bych se chtěl zeptat jestli mám začít rostlinky přihnojovat?? Strádají?? Jak a čím hnojit děkuj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 09:49 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: Moucha
Díky.palec Nejsou zas 100let staré :-D Vypadá to tak asi na rok.Jsou skladovány v suchu a pečlivě zabaleny. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 09:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Feferonek ®
pmdd.mrp-cz.com/…

no taky zalezi jak jsou skladovany, kdyz pises ze je mas nekolik let.... ne vsecky jsou tak stabilni jak by se ti mohlo zdat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 09:24 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Nevím kam tento příspěvek mám zařadit
Mám veliké dilema - jak s těmito prvky naložit. Za určitá léta v oblasti akvaristiky jsem nashromáždil drobátko mikro a makro prvků v práškové podobě. Jedná se o tyto prvky:

6g KH2PO4
6g NO3
10g MN EDTA
10g CU EDTA
30g FE EDTA
20g CA EDTA
10g ZN EDTA
10g MG EDTA
10g H3BO3

Zajímá mě, jak bych je mohl využít a přidávat do akvária v podobě dohnojování. Co a jak namíchat/smíchat. (škoda to vyhodit)

Děkuji za případné rady a nápady.
:-( :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 21:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: marek21
Přesněji asi 28,4g, ale při Estimative Index je to jedno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 21:10 Muž marek21 [16]
cize 33g KNO3 mozem nahradit 30g K2SO4 ...

zo zaciatku budem davat mensie davky a pravidelne meriat ako rychlo spotrebuju rastliny tieto ziviny ...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 21:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: marek21
Když už to máte takto "vědecky zmáklé", můžete zkusit třeba K2SO4 a do roztoku jej dát 30g. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74970x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843-hnojeni?od=2801