Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:30 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: marek21
Ty listy u microsoria jsou staré, proto uhnívají a u toho echinodoru za to můžou ancistrusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:39 Muž marek21 [16] Re: romant
no nieje zasadena priamo je silonom priviazana na plochy kamen ale nie velmi velky a korene lezia na dne ... mozno ze treba vacsi kamen/drevo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:35 R Muž romant [27987] Re: marek21
To je Hnědovka Křídlatá a tu bych nesázel do substrátu, ale přichytil na kořen, nebo kamen, tak aby měla kořeny volně ve vodě a nechal jí na jednom místě, trošku jí trvá, než se přichytí a tzv. zvykne na svý místo. Ty listy jsou zřejmě starší a tzv. uvolňují místo novým listům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:30 Muž marek21 [16]
no to som si aj myslel ale nevedel som s istotou ... su tam aj rozmnozene anciky ... nejake som uz kvoli tomu odlovil ale este stale nejake zostavaju ... musim vsetke drobne odchytit ...

a s tou druhou neviem co je ... take cierne flaky ma po sebe a je dierkovana ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2011 21:27 R Muž romant [27987] Re: marek21
Ten echináč brousí ta parta ancíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:25 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku tu je dalsia fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:24 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku no tie rastliny nie su az take zdrave ake by som chcel mat ...

prikladam nejake fotky ... celkovo ono to rastie ale nie su velmi zdrave tie rastliny ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:11 HaDaS Re: marek21
... vždyť máš krásně zarostlé akvárium. S rostlinkami to evidentně umíš. Proč najednou ty kuličky? Nějaký problémek či co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:09 R Muž romant [27987] Re: marek21
Prostě bych dal pod každou rostlinu dle velikosti 1-2 kuličky a s tím hnojivem do vodního sloupce bych byl opatrný, když už, tak menší než malý dávky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:03 Muž marek21 [16]
neviete mi poradit s JBL guličkami ... kupil som JBL 7+13guliciek a nejak som sa nedocital kolko tych guliciek treba pouzit ... mam 200l akva... a je potrebne alebo vhodne pouzivat sucasne aj samotny JBL ferropol ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 14:48 Muž bobik [15] Re: HaDaS
moc vám všem děkuji za info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:23 HaDaS Re: bobik
KNO3 viz. třeba pmdd-hnojivo.cz/…

Edit : Ty jo, během jedné minuty mne předběhli již Yirka a romant a bali coze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:23 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
www.akvarista.cz/…
doplnek k PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:22 R Muž romant [27987] Re: bobik
Třeba dodávat do akva vodu s vyšším obsahem dusičnanů, nebo použít KNO3, jakožto jednu složku PMDD, obvykle je to dodáváno samostatně, takže to není problém namíchat samostatně. Zajímavým zdrojem dusičnanů jsou třeba i šneci Ampulárie, tam je to o velikosti akva a o množství těch šneků. To neodkalování je taky možné, ale delší jak měsíční interval bych nepokoušel, samozřejmě že jsou akvária který se neokalují vůbec, ale to bych nechal lidem, kteří vědí co a proč dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2011 13:22 Muž Yirka [9126] Re: bobik
Proč by byl dotaz hloupý? Nejčastěji se dusičnany doplňují KNO3. Rozhodně bych nedoporučoval se je snažit vytvářet neodkalováním. Čištění nádrže není jen o NO3, nehledě k tomu, že často po delší době nová voda obsahuje více NO3 než stará, kterou o NO3 již rostliny obraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:15 Muž bobik [15] – málo dusičnanů?
ahoj,asi budu mít hloupý dotaz.Pokud bych potřeboval,zvýšit v akva dusičnany,jakou formou se to dá udělat?Všude čtu co dělat při přebytku dusičnanů,ale naopak při nedostatku?Doufám,že ta otázka má vůbec smysl?Moc se zrovna v dusičnanech nevyznám.Jediné co mě napadá přestat odkalovat?Neviděl jsem ,že by se prodávaly dusičnany pro akva v tekuté formě ?Naopak často píší hnojivo BEZ dusičnanů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 13:29 Muž kortezhugo [983] Re: kortezhugo
+dalsia vec -k ex.filtru mozem pripojit aj ex.CO2 reaktor
a takto bude lepsie zabezpecene prudenie vody a tiez rovnake mnozstvo CO2 v celom akva
a zaroven klesne aj spotreba cukru X-) -teda "mozno" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 13:12 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
no daako tak to chcem doriesit...bud cerpadlom alebo este pridam ex.filter -podla financii
a tu rampu kludne aj po celej dlzke akva...
toto je nevyhoda toho zavesneho filtru -proste k tomu sa uz pripojit neda nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 11:51 gargamel Re: Roman
Já. Kdysi jsem to nechal měsíc zarůst a pak setřel. Výsledkem by údajně mělo být dokončení cyklu růstu řasy a její následné uhynutí a stěrkou by se pak měly odstranit jen její zbytky.
Zkoušel jsem to a nerostla už potom v takové míře, ale nejde to brát jako nějaký stoprocentní výsledek testu, protože jsem mezitím v akváriu upravoval i jiné věci, takže nemůžu určitě říct, jestli pomohla metoda Toma Barra nebo něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 11:44 Roman Re: Sid
Jeste by me zajimalo toto: zkousel nekdo z vas proti zelene prachove rase metodu od T. Barra? Tzn. nechat ji cca 3 tydny rust a pak setrit? Me se to nejak nezda...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 11:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kortezhugo
Ve 160 cm dlouhé nádrži, (filtrované EHEIMem Clasic 2217), řeším posílení proudění vody čerpací hlavou, k níž je napojen hladinový sběrač. Jako difuzor používám směrovou rozstřikovací trysku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 11:05 Muž kortezhugo [983] Re: gargamel
jasne -problem sa da vyriesit pomerne lacno -tou rozstr.rampou+cerpadlom X-) ...mozno niekedy dorobim...zatial sa to snazim zmiernovat strihanim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2011 11:00 gargamel Re: Sid
Sid: Tak, tak. Jinak definitivní závěry nedělám, psal jsem, že to může být z pěti procent i něčím jiným. :)
kortezhugo: tady je řešení i s výživnou diskuzí dole: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 10:54 Muž kortezhugo [983]
no podobny problem mam aj ja
akva meter dlhe a na jednej strane zavesny filter...ked to vsetko poriadne narastie? tak voda na druhom konci skoro stoji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 10:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Roman
palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 10:25 Roman Re: Sid
Nebojte, vedet dam urcite. Kazdopadne zkratim rostliny, ktere brani proudu a zvysim dodavani CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2011 10:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: gargamel
S trochou nadsázky - CO2 není nikdy dost! :)
Zvýšením koncentrace CO2 (za dodržení zásad "bezpečnosti" pro obyvatele akva) se nedá v rostlinné nádrži nic zkazit, zlepšit ano.
Takže nejde vyloučit, že vaše doporučení pomůže Romanovi zbavit se problému s přisedlou řasou. Ale jak sem napsal - bez hlubší znalosti tohoto akva těžko dělat definitivní závěry...
Snad dá Roman časem vědět, jak se bude situace vyvíjet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 16:18 gargamel Re: Sid
Rozhodně jsem Vaši radu nijak nezpochybňoval. Jen jsem chtěl ještě jednou zdůraznit, že bude problém pravděpodobně v CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.11.2011 15:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: gargamel
Jistou zkušenost mám, (už jsme o ní veřejně diskutovali před rokem-dvěma zejména se Smikem), a mohu zopakovat, že ty mé zkušenosti s EI nejsou nejlepší... (Detaily někde v historii tohoto fóra.)
Proti zvýšení koncentrace CO2, resp. zlepšení proudění vody v akva, nic nenamítám, naopak.
(Opět můžete v historii debat na podobné téma najít mé /konzistentní/ názory, za které jsem byl některými dnešními "průkopníky" napadán, že "tak to přeci v knížkách popsáno není!"... :))
Ostatně - když si znovu přečtete můj předchozí komentář, najdete v něm cosi o přerostlých kytkách. Na souvislost s prouděním vody, (distribucí živin), ale i se zlepšením světelného režimu vás jistě nemusím upozorňovat.
Můj postřeh s fosforem je jen jakýmsi upozorněním, že nic není jen "černobílé"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 13:48 Roman Re: gargamel
OK, zkusim sestrihnout rostliny ktere brani proudu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 11:50 gargamel Re: Sid
Nevím, zda máte zkušenosti s metodou EI, ale tato metoda je krásná v tom, že víte, že když se vyskytnou řasy, není chyba v hnojení, ale v něčem jiném - CO2, proud, světlo, teplota, příliš org. odpadu.. V 95% případů se ale jedná o nedostatek CO2 a špatný proud, proto si dovolím tvrdit, že je chyba právě zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 11:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Roman
Každé akva je jiné, ale když se u mne tato řasa objeví, vím, že je nejvyšší čas na zkrácení přerostlých rostlin a přihnojení fosforem.
Bez znalosti podmínek ve vašem akva, (nejlépe - prezentace), bude hledání příčin u vás jen věštěním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:47 gargamel Re: Roman
Určitě málo CO2 nebo jeho špatná distribuce proudem, přidej lehce na CO2 a zkvalitni proud(rostliny blokující proud atd.) Během týdne uvidíš radikální zlepšení. Osobní zkušenost, taky jsem si říkal, že CO2 bylo dost, ale nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:33 Roman – zelena prachova rasa na sklech
Fotka k příspěvku Zdravim,
Mam dotaz na zkusene provozovatele rostlinných nadrzi.
Presel jsem na metodu hnojeni EI. (upravenou pro me podmínky)
Vzhledem k osvetleni 0,5 W/l aplikuju cca polovinu požadovaného množství zivin.
Tzn., ze tydne pridavam: 10 mg/l NO3, 13 mg/l K, 0,8mg/l PO4, 2,1Mg mg/l + mikroprvky (tenso)
CO2 myslim dostatecne, proud naplno, voda 30 stupnu, uhl. Tvrdost 3. Akva 240 l.

Da se rict, ze rostliny rostou lepe a ras podstatne ubylo.
Ale co se mi vytvari ve zvetsene mire je Zelena Prachova Rasa (green dust algae)
Na prednim a zadnim skle ji musim cistit 2x tydne a velice rychle se tvori znova.
Jak proti ni postupovat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 07:47 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: PAVEL311
Jestli je to tohle

www.akva-exo.cz/…

tak do akvárka ano, hnojivo jsi neuvedl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 19:24 PAVEL311
Kamoš rušil jazierko a dal mi hnojivo a Easybalance od Tetry do jazierka.
Pri dodržaní správneho pomeru sa môžu použiť aj v spoločenskom AQ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 15:50 Muž Spiike [63]
Jj díky moc za radu. Kytky určo ještě nějaký budu kupovat. Jen zatím nevím jaký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2011 15:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Spiike
vždycky je dobrý když máš možnost světlo přidat když je ho málo. Zatím můžeš svítit ten těch 36W, když tam kytky skoro žádný nemáš a samý nenáročný (když nepočítám tu utricularii)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 15:24 Muž Spiike [63]
No vidíš to, to mě nenapadlo.

Tak ještě jednou a naposled. Hnojit budu muset, takže jdu zjišťovat nějaké info o mé vodě atd.. . COčko je v přípravě, uvidíme jak to dopadne. Ale to světlo to mi není jasný. Jakou watáž by jste mi doporučily na to moje AQ?? Furt sem měl strach že ho tam je málo a ono je ho tam hodně. :-D Já jen že ty světla tak či tak budu předělávat tak abych si nenavrhl nějakou blbost.

S pozdravem Spiike rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2011 15:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Spiike
jen aby ti nerostly víc řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 15:13 Muž Spiike [63]
Ale zase na druhou stranu aspoň kytky porostou ne? ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 15:13 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Spiike
Pokud žijete v domění, že rostlinám bude stačit dostatek světla a CO2, tak jste na omylu a akvárium Vám to brzy dá najevo... :-O V počáteční fázi je dobré přidávat hnojiva jen s obsahem draslíku, později i mikroprvky jako železo, mangan, atd...A pokud člověk zvolí rostliny náročnější, tak pak i třeba dusík a fosfor.

Celkově máte akvárium technicky dobře vybavené, pokud ještě pořídíte pořádný CO2 set, tak pak už není tak těžké dosáhnout s pomocí dobře zvoleného hnojiva uspokojivého výsledku, tedy hezkého fungujícího akvária.

Nečekejte, že Vám zde někdo řekne z fleku: Přidej tohle a tohle, bez znalostí alespoň obsahu dusičnanů ve Vaší vodovodní vodě... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 14:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Spiike
pokud vím tak když si zakládal akvárko tak jsem ti radila, a upozornila tě na to že když budeš mít hodně světla bude nejspíš potřeba hnojit a přidávat CO2. Můžeš si trochu pohrát s tím svícením a dát je třeba na dva časovače. Ale rozhodně tam ještě kytky přidej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 14:50 Muž Spiike [63]
Tak hodně :-D tak to jo. mě spíš šlo o to že furt někdo mluví o světle a ve finále nikdo neřekne co s nim. Jak to pak má člověk vědět. Nemam problém svítit méně či více. Každá zářivka se dá zapnout zvlášť, ale nikdo mi nebyl schopný říct jak mam svítit :-D Tak prostě svítim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 14:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Spiike
jestli svítíš oběma zářivkama současně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 14:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Spiike
Ne. vóťa ti psal že budeš muset hnojit, protože tam máš světla hodně. To jestli předpokládáš že to nebude potřeba, bude asi jedno, protože kytky si budou nejspíš myslet něco jinýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 14:36 Muž Spiike [63]
Aloha,

O to hnojení se zajímám jen informativně pač předpoklad je že hnojit potřeba nebude. Ale zajímá mě to. COčko mam rozdělaný takže to tam dřív nebo později bude. ale co mě zaráží je to světlo to ho tam mam málo když mam na 80L AQ 2x36W?? vždyť to vychází 0,9W/l a to spousta lidí říká že by stačilo 0,5W/l. Každopádně mam v plánu světla předělat, ale i tak bych rad věděl jak to tam má být aby to šlo v pohodě. ;)

S pozdravem Spiike rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 13:00 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Spiike
Stejně jako Vám pojdou ryby když je nebudete krmit, tak mohou dopadnout i rostliny...S tím osvětlením co máte bude na 99% třeba hnojit a hlavně zajistit dostatečné množství CO2.

Zjednodušeně-O tom jaké živiny pak hnojivem dodat už rozhodují parametry vstupní vody, množství ryb v akváriu, atd a samozřejmě znalosti majitele akvária-pokud člověk trochu rozumí rotlinám je dobrou cestou namíchat si hnojivo vlastní ze složek PMDD, pokud ale člověk moc neví a třeba nemá zcela vlohy na tu chemii co se pod tím skrývá-tak je lepší sáhnout po komerčně nabízených hnojivech, doporučuji tedy jen vyloženě rostlinářské firmy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 12:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Spiike
záleží na akvárku jak moc je důležité, někde není potřeba přihnojovat vůbec a někde je to nutnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 12:30 Muž dvorak [94] - Rostliny
Myslím, že je na místě, když nebudu nic vymýšlet a rovnou trefně ocituji několik řádků z knížky Akvarijní rostliny Ines Scheurmannová :
Čím a jak často rostliny hnojit, to závisí na jejich počtu, síle osvětlení, teplotě vody, na druhu a počtu ryb (ryby jsou přirozenými producenty "hnojiva").

Moje odpověd: Čím a jak rostliny hnojit je věda. Musíte podle rostlin odhadnout, co rostlinám chybí a TO do akvárka/vody dodat. Podle mě se na hnojení rostlin ptáš proto, že tvým rostlinám něco chybí. To - co jim chybí může být několik věcí: nedostatečné osvětlení, nedostatek/nadbytek CO2, nedostatek/nadbytek kyslíku, nevhidný tvrdost vody, nevhodné pH ve vodě, nízká hladina obsahu důležitých prvků ve vodě (fosfor, draslík, sodík, železo). Inu - je toho dost, co může konkrétně tvým rolstinám chybět. Poznat, co přesně rostlinám chybí a přesně TO rostlinám dodat, chce míru zkušenosti a znalostí.
Jsou však k dostání všeobecná hnojiva, která akvárku dodají téměř všechny stopové prvky, a tak jeden z problémů vyřešen. Zkuste popsat, jak vaše rostliny vypadají a třeba se přidají někteří zkušenější akvaristé přidají do debaty a poradí Ti, jak rostliny "nabudit" .... ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74970x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843-hnojeni?od=2901