Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojiva Rataj, Sera a Tetra

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Hnojiva Rataj, Sera a Tetra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 17:59 jojto Re: Spycee
Skusal som rozne hnojiva. Do dna i kvapalne. Najhorsie sa mi javil Bivoj od Rataja (rozmocena, blatova hmota este 2 mesiace po aplikacii), Makron, Bioflor i Brutus by som oznacil slovom "cajovy vyluh". Tetra hnojiva mi prisli prilis "chemicke", tz. mix jednoduchych kyselin (PlantaMin). Najlepsie sa mi javila znacka JBL (gulicka do dna) a top je u mna Sera. Ich Florena i Florenette A su hnojiva, ktore mi najviac vyhovuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 01:13 Muž Pete [10] Re: robo77
Už od založení mám ve společný pod pískem substrát od JBL a jsem spokojen. V rezervě mám ještě Brutus a Bioflor. Brutus jsem použil do novýho krevetárka a zatím jsem nic nevyhodil. Do společný už nepřidávám nic, zarůstá to, asi díky substrátu, docela dost X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:13 Muž matrix069 [79] Re: Spycee
Pod echinodory používám Bivoj od Rataja,ale inak nie. Inak je u mňa z komerčných hnojív najlepšie na tom JBL,či už tekuté-ferropol,alebo do dna(najlepšie pri založení akva kôli veľkosti "malosti")-florapol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 20:09 Muž Yirka [9137] Re: prisavnik
Já jsem s ním spokojen (což každý být nemusí). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 20:07 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Yirka
Takze podla teba je tento test od Rataja celkom presny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 20:05 Muž Yirka [9137] Re: prisavnik
Záleží na tom jaký máš barvocit a nakolik si troufneš densitu barev mezi jednotlivými hranicemi definovat. Ale jak již psal kolegy, jde hlavně o stanovení trendu. Nebudu opakovat cojsem poslal a psal v tom odkazu, ale po loňském dlouhodobém měření znám stadia vody v periodaách mezi odkalováním a výměnou a to je to nejpodstatnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 20:01 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Yirka
Aky presny je ten test?Myslim ci sa da vycitat nejeka jednotna hodnota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 19:54 Muž Yirka [9137] Re: prisavnik
O tom kolísání píšeš sám ve tvém příspěvku.
NO3 test Rataj je na trochu jiném principu, dá se definované množství akvarijní a destilované vody a smíchá se s činidlem a v časových intervalech se přidává přesné množství dalších roztoků a po odstátí se odečte výsledek. Test trvá celkem 15 minut a stupnice je od 10 do 50mg odstupňovaná po 10ti. Cena kolem 70,- CZK, vydrží tak 2 roky při provádění testů 1x za 14 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 19:37 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Yirka
Pochybujem zeby kolisalo.
Ako je to stestom No3 od rataja? Ako sa vykonava? Ako test na KH? Pridavanim kvapiek dokym sa nezfarbi do urcitej farby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 19:14 Muž Yirka [9137] Re: prisavnik
Pokud ti kolísá (?) vstupní vody tak je to zvláštní. Já píšu jen z vlastních zkušeností, někde jsem ve fóru (neví jestli na tomto akvawebu) porovnával kapkové testy Rataj-Sera s velmi dobrými výsledky.
Edit: tak jsem to našel: www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 19:00 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Yirka
Snazil som sa ako som vedel,ale co ztoho ked kazde meranie mi ukaze inu hodnotu Ph vodovodnej vody.Este ktomu ten porovnavaci roztok mal mat Ph 7.0 a mne to ukazalo 6.5 tak si myslim ze to je nepouzitelne.Jasne ze kvapkove testy niesu 100%,ale toto su velke rozdiely.
Viac info v mojom deniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:54 Muž Yirka [9137] Re: lajos
Správný názor, tak by se mělo k testování přistupovat.
Prísavník:
To že mi to s nějakými testy nejde, nebo nedokážu odečíst odstín, nebo striktně nedodržuji návod neznamená že testy za nic nestojí. Jsou mnohokrát lepší než různé papírkové nebo 5 in 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:54 Muž volcomek [10] - SumciRe: Spycee
ja pouzivam Bioflor od rataje , je to cenove vyhodne a jsem snim spokojen ... vrele doporucuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2009 18:46 Muž lajos [3] Re: prisavnik
Já se přiznám že jsem nikdy jiné testy nezkoušel, takže srovnání nemám. Ale pokud chci mít přehled zda nedochází ke změnám ve složení vody je naprosto jedno od jaké firmy testy jsou.Nejdůležitější je dlouhodobé používání stejných testu, potom je poznat zda se něco děje nebo ne. Pořád to jsou jenom kapky do vody a porovnání okem, takže vlastně není nic 100% u žádných porovnávacích testů.Nejsme v laboratořích ale doma a v AQ. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:27 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: lajos
Te testy niesu bohvie co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2009 18:07 Muž Yirka [9137] Re: robo77
Hlavně musíš vědět PROČ chceš hnojit. Já nehnojím vůbec a taky rostou. Hnojivo není vše, hnojivo by neměli používat nezkušení akvaristé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 17:24 Žena Avona [107] Re: Mrakoplash
Já při hnojení radši dávám nejdřív polovinu doporučeného množství, protože přilít se dá vždycky, ale odebírat je škoda.. každá voda je jiná a nedá se přesně říct POUŽIJTE 5 KAPEK TOHOHLE A BUDETE MÍT ROSTLINY JAKO VÍNO :-) Jak píše Mrak, rostliny ovlivňuje spousta faktorů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 17:20 robo77 Re: Spycee
Ja som si kupil od rataja hnojivo , davkoval som ho podla instrukcii, ale efekt bol negativny. Ya jeden tyzden som mal komplet zariasnene cele akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2009 17:19 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Avona
Já bych k tomu doplnil., že to nezáleží ani tak na hnojivu (i když vyjímky jsou určitě), ale spíše na světle, údržbě a citu každého akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2009 17:12 Žena Avona [107] Re: Spycee
Taktéž se připojuji ke klanu páně Rataje - používám občas Bioflor a zkusila jsem Brutus. Rostliny jsou super, echináče házejí šlahouny, nemůžu si stěžovat. Sice cena je malinko nepříznivá, ale nevím co je to řasa a průsvitné listy... Opět má prezentace je důkaz místo slibů :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 15:44 Muž lajos [3] Re: Spycee
Používám hnojiva a testy od rataje, včetně náplní do venkovního filtru a co2 gejzíru. Nemám zatím po cca 5 letech žádnou výhradu a řipomínku. Jen dobré zkušenosti ;-) .Hnojím pravidelně BRUTUS + COLOR FE.Jednou za 1/2 roku BIVOJ a BIOAKTIV. Koukněte na mé akvárko, to je nejlepší reklama. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 14:24 Žena Imii [45] Re: Spycee
Já mám doma teď od Rataje Bioflor ... uvidím co to bude dělat.
Ale jde to vidět na cabombě. Má prej tmavej vršek když má dostatek světla no a ta moje má tmavý vršky i když je 10cm pod hladinou a trochu jí stíní riccie. A to jsem tam dala dávku jen na 40l a ne na 70l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 14:13 Muž Spycee [9] - Rostliny – Hnojiva : Rataj vs. Sera vs. Tetra
dobrý den chtěl bych se zeptat jaké hnojivo upřednosťujete a jaké s vašemi zkušenostmi se vyplatí koupit :

Rataj

Tetra

Sera

Díky všem za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 12:30 Žena pavliina [50] Re: PoLi
Taky jsem vyzkoušela Bioflor od Rataje ale bohužel vyskočila mi zelená řasa víc než rostlinky :-O Teď experimentuju s Bioaktivem od Rataje a řasa zatím nikde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 12:15 langosh Re: Usine
A já bych ještě doplnil, že méně je někdy více... ;-) :)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 09:00 Muž maznak007 [12] Re: mili512
Jeste bych doporucil muj oblibeny zdroj informaci a PMDD. Biflor je vyborny, ale zbytecne drahy. pmdd.mrp-cz.com/…
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 20:27 Usine Re: PoLi
# Dávkujeme podle obsahu nádrže: 10 ml BIOFLORU na 20 l vody vždy, když je obsah Fe (železa) menší než 0,3 mg/l. Obsah Fe stanovíme testem FERRIN. Pokud test nemáme, aplikujeme takto: nově založené nádrže 1 x týdně, později (asi po půl roce) 1 x za 14 dní.

# Doporučujeme před hnojením vyměnit asi 1/5 vody v akváriu.
Stačí si dojít na Ratajovy stránky www.rataj-spk.cz :-)
Je to drobet drahá sranda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:59 mili512 Re: PoLi
To je odkaz na Rosíka a jeho prodej hnojiva PMDD,jak se o něm psalo níž.Zatím jsem o něm četla jen samou chválu,cenově si myslím je to taky dobrý.Zkušenost s ním nemám,páč nehnojím. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:49 PoLi Re: mili512
tam sem o biofloru a jeho davkovani nic nenasel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:45 mili512 Re: PoLi
Nebo koukněte sem: www.pmdd.ptakoviny.biz/… ,to je přímo u Rosíka ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:23 PoLi – BIFLOR-davkovani
Ahoj, chtel bych se zeptat, Koupil jsem hnojivo pro rostlinky od Rataje-BIOFLOR. Mam cisy objem akva cca 130 litru..v navodu je davkovani 10ml na 20l, tzn. cca 65 ml hnojiva...takze se chci zeptat jestli to tak opravdu je...(me se to osobne zda moc) a davkovani 1 za 14 dni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 19:24 Usine Re: cichlidak
Až na tu cenu je to výborné hnojivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 19:15 cichliďák – bioflor
;-) Jaké máte zkušenosti s bioflorem?????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2006 21:32 Jana Re: Milan
Já mám akva 73l a dávám ob den 5ml. Mám ho namíchané v ledničce půl litru, natáhnu do stříkačky a šplouchnu do akva. Koupíš ho tady :http://www.r.wz.cz/aqua.php?s=c-obchod
na stránce je i počítadlo a všechno co potřebuješ vědět. Příjdou ti sáčky s různými složkami, ty prostě nasypeš do petky, doliješ vodou a necháš v ledničce. Někteří akvaristi vynechají složku KNO3, nevím proč, ale funguje i bez toho dobře. Ať se ti daří! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2006 18:05 Milan Re: Jana
Jano,prosim tě kolik to hnojivo od Rosíka stojí a na jak dlouho vydrží,když mám 50 litrový akva? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2006 14:47 Kamar Re: Milan
Také používám Bioflor. Nemůžu říct, že je úplně bez účinku, ale nadosahuju sním žádného výraznějšího zlepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2006 14:39 Jana Re: Milan
Žádne zlepšení jsem jeho používáním nezaznamenala. Rostliny začaly růst až po aplikaci CO2. Dobré hnojivo je PPMD od Rosíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2006 19:25 Milan – Bioflor
Ahoj.Chtěl bych se zeptat jaké má kdo zkušenosti s hnojivem Bioflor. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9764?od=51