Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojiva Rataj, Sera a Tetra

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hnojiva Rataj, Sera a Tetra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2019 23:31 R Muž Anthrax [4787] Re: vlka
Chtělo by to vědět alespoň co máš ve vstupní vodě. Koukni na stránky vodáren nebo jim napiš. Třeba ti někdo na základě toho poradí.
Sleduješ na rostlinách nějaké nedostatky? Jestli ne, tak podle mě hnojit nepotřebuješ. Jinak CO2 Vital je glutaraldehyd. Bioflor Master obsahuje všechno včetně dusíku, a ty podle mě přidávat dusík nepotřebuješ, ryb máš dost. Ale to je jen takový odhad. Realita v akvárku může být klidně jiná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2019 23:25 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Tak vítězný tým se nemá měnit, pokud jsi spokojený tak jak to je, tak nic neřeš. Přehnané hnojení je někdy cesta do pekel. Je to trochu složitější než u pokojovek, tam když něco zvoráš tak ti chcípne jen jedna rostlina, tady bude mít problém celé akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 23:10 Muž vlka [3453] – Jaké hnojivo?
Fotka k příspěvku Chtěl jsem se zeptat, jaké hnojivo bych mohl použít do budoucna, ale nemám v AQ změřeno vůbec nic. Prázdné 105 litrů. 40 rybiček a hafo rostlinek. Zatim jede bez chemie, 14 dnů jsem denně přidával jedno „šplíchnutí“ CO2 Vital od Rataje a tak jsem myslel „na přilepšenou“ rostlinkám Bioflor Master, také od Rataje. Nebo PMDDD? Začínám o tom přemýšlet, ale zatím se na to dá koukat. Ono asi bez měření co tam je a co tam chybí to nemá smysl. No, uvidim. Zkusím něco načíst a snad i někdo poradí. Dobrou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.02.2018 23:38 Maq Re: OP
S největší pravděpodobností nikoli.
Ze složení vyplývá, že neobsahuje dusík, fosfor, vápník, síru a chlór. Všechny tyto prvky mohou a nemusí být ve vodovodní vodě (fosfor nebývá, dusík nezřídka bývá, ale je v pitné vodě pokládán za nežádoucí, vápníku, síry a chlóru je většinou dost). Dodává mikroprvky, které naopak často bývají ve vodovodní vodě obsažené dostatečně, a jejich nadbytek může způsobit škodu. Hnojivo přitom obsahuje dost málo hořčíku a zejména draslíku, takže má-li dodat dost draslíku (ve vodovodní vodě je ho většinou málo), je nutno jím velkoryse dávkovat, čímž může dojít k přehnojení mikroprvky.
Celkem vzato, tahle směs je ideální v případě, že zákazník o hnojení zhola nic neví, a chce odejít z obchodu s pocitem, že teda bude taky hnojit, když to všichni dělají.
Někdo by měl uvést na trh nějaké hnojivé placebo; něco co dodá ten pocit a v akváriu bude zcela neúčinné. To by splnilo účel mnohem férovějším způsobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 16:40 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: OP
V první řadě si zjisti co hnojivo obsahuje a jaké by jsi ty potřeboval pro své akvárium. Komerční hnojiva jsou většinou jen draslík a stopové prvky málo kdy obsahují dusičnany a fosforečnany a ty většinou v malém množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 16:03 Muž Kubaa [718] Re: OP
Příliš nekonkrétně položená otázka. Mohl by napriklad chybět dusík, záleží, kolik ho tam dostaneš výměnami vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 17:13 Muž Shrimpman [36] – Brutus bez ryb
Chtěl bych se zeptat, zdali Rataj Brutus vystačí pro rostlinné akvárium, kde nejsou ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 12:30 Muž LeRi [315] Re: Zip
Ji je to víc , cca 1,5ml, zkoušel jsem to právě na odměrce a také záleží jak se ten dávkovač zmáčkne , 0,5 ml už je při větším dávkování celkem velký rozdíl , proto je lepší používat tu odměrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 11:31 Muž Zip [277] Re: Cyklohentán
Většina výrobců, co tyhle dávkovače používá uvádí 1ml.
Podle mně to je jen přibližné
Co jsem ještě v minulosti dávkoval tekutý uhlík, tak to bylo cca 1,5ml na jedno zmáčknutí, což je chyba 50% : :-O
Já na dávkování používám malé odměrky od sirupů na kašel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 10:42 Muž Shrimpman [36] Re: Cyklohentan
Je to tam napsáno, dokonce červeně. Jsem slepý a hloupý :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 10:40 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: OP
Približne 1ml. Nie je to tam aj napísané?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 10:40 Muž Shrimpman [36] – Dávkovač Brutus
Netuší někdo, jakou dávku dá jedno zmáčknutí dávkovače u Brutuse 130 ml? Nějak nemám odměrku :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 18:06 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lorennzo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 17:55 Muž Lorennzo [5]
Mám jeden dotaz.Řeším teď problém s výživou rostlin, jsou žluté no hrůza. Chtěl bych se zeptat co používáte za hnojení. Mám akvárium 54l, osazené rostlinami a asi 10 rybiček. Přemýšlím teď nad nějakým roztokem typu Tetra CO2 Plus 250 ml nebo třeba Rataj Biokvas CO2 200. Máte s tímto nějaké zkušenosti? Co by jste mě doporučily?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 10:51 Muž trnorep [43] – Zmena
Od te doby co jsem prestal pouzivat hnojiva od Sery a presel na hnojiva od Rataje, omezil se mi rust ras a kytky musim castejc prostrihavat. Takze Seru uz nikdy vice.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:05 Luky89
S Bivojem od Rataje mám zkušenosti vcelku dobré. Zvlášť pod Anubiasem barteri (za dva měsíce přirostly tři listy). :-) Horší je to s Bioflorem. Obsah Fe byl nula, tak jsem to nadávkoval naprosto přesně podle návodu. Výsledkem byly jen zelené řasy na skle a o malinko rychlejší růst rostlin. Celkový efekt nic moc. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 19:27 R Muž romant [27987] Re: trodat
To, jak s tím či oním výživovým substrátem naložit bude jistě obsahovat návod k použití. Obecně se dává jako podkladní vrstva pod štěrk, či písek. To, že by nějakej z dostupných výrobků na trhu nějak barvil vodu, jsem neslyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 19:17 Muž trodat [11] – výživné dno
chtěl bych se zeptat jestli je nuté to výživně dno před nasypáním do aq proprat nebo se dá rovnou vysypat do akvária a zda nebarví vodu,Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2011 08:45 Muž kortezhugo [983] Re: sollik
...ked to bereme "takto"?
tak v podstate vsetky hnojiva su ako PMDD...ci uz tam pridame N? alebo P
rozdiel je len v pomere jednotlivych zloziek a mozno su aj vhodnejsie namiesane mikroprvky...pripadne kazdy vyrobca si do nich prida co chce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 06:54 Muž sollik [257] - CichlidyRe: kortezhugo
Někdo tu kdysi psal, že Bioflor je v podstatě PMDD bez KNO3. Jestli je to tak, tak je cena bezkonkurenční :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 08:34 Muž kortezhugo [983] Re: Tudy
...no k tej cene
ono ja som mal problem ze nie vzdy "bola" ta 0.5L flasa
a 100ml je o dost drahsia - teda pomerovo
dalsia vec - objem
je rozdiel ci mas doma 30L alebo 1000 -tu potom cena "vyleti"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 23:09 Muž Tudy [330] - Krevetky
Nevím zda to mohu připsat Biofloru nebo jen prostému zaběhnutí nádrže, ale půl roku od založení akvária se řasy objevují už jen sporadicky a rostlinám se daří - Bioflor poslední 2 měsíce dávkuji v množství 20 ml/14 dní. Od listopadu mám stále ještě původní 0,5 l láhev, takže si nemyslím, že je to nějak zvlášť drahé hnojivo (jak už tu bylo několikrát psáno ohledně dávkování - méně je někdy více).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 22:17 Muž tomas3000 [15] Re: kortezhugo
díky za informaci ohledně množství Fe v plne dávce...to je tak akorát zeleza...miň už by asi nemělo valnej efekt...s tím dávkováním denně to zkusím...mohlo by to být efektivnější...snad to moc nepohnojím:-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 20:22 Muž kortezhugo [983] Re: tomas3000
ja som chcel vediet o kolko Fe je v tom Bioflore -teda kolko Fe prida a odpoved som dostal takuto

plná dávka Brutusu 100ml/200 l vody Vám na 1l vody pridá asi 0,3 - 0,35 mg Fe

inac som s nim bol velmo spokojny -a na PMDD som presiel iba kvoli cene
davkoval som denne -teda presne ako popisujes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:37 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
přiznávám, řekl jsem blbost...třeba zelena rasa tam bude porad, ikdyz treba v mensim mnpozstvi, ale bude...podoba se myslim hodne vyšším rostlinám vzhledem k tomu, ze ji svedci dobre svetelne podminky a dokaze prijimat efektivne hnojiva, takže když se bude dařit rostlinam, tak se s nima poveze i zelena rasa...mam ted zelenou rasu hlavne na zadni stene akvaria, tam se blbe dostava houbickou...ale uz mi s tim pomaha Neritina:-)no, jak mi odpovidal Romant, ze hnojit v mensich davkach je lepsi...taky se k tomu priklanim, je urcite lepsi hnojit malo a pravidelne, nez tam jednou za cas prsknout treba v mem pripade 40ml na 90L cisteho objemu...Rataj píse, davejte 10ml na 20L akvarijni vody, vzdy, kdyz obsah Fe klesne pod nejakou hranici, ted nevim, kolik, ale dále pise, ze pokud nemame test ferin, tak kazdejch 14 dni 10ml na 20L...jde mi o to, jestli by to fungovalo taky tak ze bych davkoval v mensich dávkách davkoval bych 3ml denně než 40 ml co 14 dní...neco jako denní davkovani PMDD? ...rostliny by pravidelné denní mnozstvi mohly zuzitkovat lepe, nebo to je jedno, jestli davkuju denně v menších davkach nebo za delsi dobu tam dam vic? Rataj tam dále pise, ze kdyz davkujeme podle jeho mereni 10ml na 20L tak doporucuje menit 1/5 vody...to doporucuje asi ze se tam dava vic hnojiva naraz...nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 09:57 GP Re: Sid
dalo by se nekde docist o zasobnich schopnostech rostlin a jestli dokazi vstrebavat ziviny i v noci? jen mne tak napadlo, jestli by nebylo vyhodnejsi prihnojit rostliny na noc, aby to stihly "strebat do zasoby". predpokladam, ze rasy maji mensi schopnost uchovavat ziviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 08:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tomas3000
...aby rostliny efektivně zužitkovali živiny hned a nedostalo se na řasy...
Ony se ty živiny nesmí dostat na takovou úroveň, aby "nezbylo na řasy" - to by pak znamenalo téměř jistý nástup řas! :)
Vždycky totiž zbyde alespoň tolik, aby to stačilo některým řasám, když už to nestačí vyšším rostlinám. :-)

Jinými slovy - za "dobrými podmínkami pro řasy" jsou povětšinou "špatné podmínky pro vyšší rostliny". S "vyšší" koncentrací živin to má pramálo společného. (Nesmí jít, samozřejmě, o tak vysokou koncentraci, že některá/é z živin zablokuje/í příjem jiných; pak nastává situace popsaná v úvodní větě tohoto odstavce.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 08:20 R Muž romant [27987] Re: tomas3000
Menší a častější dávky bych považoval za rozumný řešení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 08:09 Muž tomas3000 [15]
Zdravím...Bioflor dávkuju 40ml jednou za 2 týdny...říkal jsem si, že bych mohl zkusit dávkovat 3ml každý den, aby rostliny efektivně zužitkovali živiny hned a nedostalo se na řasy...můžu dávkovat bioflor takto? Každý den část?díky za odpovědi..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 11:46 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Sid
Ešte pred zakladaním som si tu čítal jedno vlákno o íle, riešilo sa tam či by bolo vhodné ho použiť ako "výživné dno" a tak ďalej, preto som myslel že tie ílové gulky sú (okrem výživného substrátu) to najlepšie čo by som mohol použiť. :-O
A akú má ešte íl v akváriu funkciu? Okrem dodávania živín? Mal by som si ako začiatočník dať na niečo pozor?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 10:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: RadioactiWe
V řadě případů ale stačí k dodávce živin i prostá výměna části vody, takže je jen na vás, pro jaké řešení se rozhodnete.
Pokud bych se ale měl rozhodovat já, pak bych při zakládání akva použil nějaký výživný substrát. :) Jílové kuličky jen pokud bych na výživný substrát z nějakého důvodu "zapomněl". :-)
Jíl sám o sobě není nějak extra velkou zásobárnou živin, (taky má v akva poněkud jinší význam, než do něj živiny dodat), ale ty komerční jílové kuličky jsou živinami obohaceny, takže IMHO mohou rostlinám jako zdroj výživy sloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 09:41 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Sid
Tak sa teda opýtam rovno Vás, použili by ste Vy (na mojom mieste) hnojivové guličky k stonkovkám? (Pripomínam že akvárko je založené dva týždne, takže substrát je holý štrk).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 08:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: RadioactiWe
...Nakolko to bude účinné?... Na takovou otázku se nedá odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 06:58 Muž kortezhugo [983] Re: RadioactiWe
...no neviem ja som to daval len echinacom...ale "jedna"vec je urcite na ta tom bobra ze sa do vody dostane len minimum a vpodstate hnojivo ostava v substrate...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 23:54 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Sid
Ahá takže to nebude plytvanie guličkami? Nakolko to bude účinné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 23:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: RadioactiWe
Stonkové rostliny tvoří kořenový systém nejen za účelem uchycení v substrátu, ale i za účelem čerpání živin z něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 21:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RadioactiWe
berou živiny převážně listy ;-) Sice to nemám vyzkoušené, ale myslím že by jim to zas tak nepomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 21:32 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: katterinecka
Práve som zistil že Vallisnerie (pravdepodobne gigantea) 15 dní po založení akvárka už vyhnali mladé rastlinky coze Je to asi vďaka tej gulke hmm
A keby to dám pod stonkovky tak by to bolo zbytočné? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 20:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RadioactiWe
kdyby tam měla jen stonkovky, tak je to dost zbytečné, taky záleží na druhu rostlin než zbytečně utrácet za blbosti ;-) Nejlepší by bylo kdyby poslala fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 20:38 R Muž Silent [5949] Re: RadioactiWe
Jílové kuličky od JBL se jmenují 7 kugeln, nebo větší balení 7+13 kugeln.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 20:36 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Dominika
Ja by som použil ílové gulky ku koreňom, počul som že Rataj vyrába neajké pod názvom Bivoj, ja som použil od JBL a volá sa to asi ProFlora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 18:26 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dominika
4 rostliny snad ani nemá cenu hnojit, hlavně ne v začátku, mohla by se objevit řasa. Krom toho není dobré začínat jen se čtyřma rostlinkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 17:31 Dominika – Hnojení
Mám nové akvarium (60 L)mám v něm 4 rostliny.Jelikož jsem úplný začátečník tak bych se ráda zeptala čím(které hnojivo je nejlepší) a jak je hnojit(tedy čím bych měla začít)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:51 Muž kortezhugo [983] Re: Spycee
...toto sa preberalo v "inom" vlakne...-ako rastliny v tom rastu dobre palec -len X-) je to dost lahke -napr. SAE a Ancik si to presuva ako chce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:29 Muž Spycee [9] - RostlinyRe: charlie
koukam hodne lidi ma v nadrzich jako substrat Aquaclay Ground od Rataje, jake maty vy s nim zkusenosti pripadne jaky je podle vas lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 07:00 Muž charlie [-3] - Labyrintky
ahoj ja osobne sem koupil sera florenta A za 14 rostlinky jeli jak blazen az jsem je musel vyhazovat. jeste trochu raselinoviho vytazku a nevedel jsem co s tim
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 08:35 Muž Yirka [9126] Re: prisavnik
Dobrá otázka na špatné adrese. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:05 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Yirka
Ale ako sa moze taketo neco stat. Musia mat kolntrolu ked to balia ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 19:37 Muž Yirka [9126] Re: prisavnik
Testy na N-látky od Rataje používám, výsledky jsem korelačně porovnával a musím říci - velmi dobré výsledky pro hobby potřeby. Asi jsi měl smůlu, v oblasti testů netřeba generalizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:41 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Vcera som kupil test na No3 (dusicnany).Zhanal som ho po celom meste. Presiel som vsetky akvaristiky a nikde nemali ziadny test. Az som natrafil na akvaristiku kde mali posledny test a ten bol od Rataja. Po minulych skusenostiach od tejto firmy som ho najprv nechcel zobrat. Na koniec som ho musel zobrat lebo ho potrebujem a keby som si ho dal objednat od inej znacky ,tak by som velmi dlho cakal. Prisiel som domov a vsetko som vybral aby som skontroloval ci tam je vsetko. Bolo tam vsetko ;-) az na to ze chlapci zabudli naplnit jeden roztok :-| . Bola to prazna zapecatena flasticka. Strasne ma to nahnevalo tone . Dnes som to upaloval reklamovat. Nastastie nemali uz dalsi tak mi vratili peniaze.
Toto bolo naposledy co som kupil testy od tejto znacky. Mozno nahoda. Ja si to nemyslim. Ak mi bude niekto stale tvrdit ze tieto testy su vyborne tak nwm asi ho pojdem zmlatit :-D.
Na hnojiva od tejto znacky som cital minimum staznosti. Aj ja jedno pouzivam a mozem to potrvdit.
Ale stymi testami to naozaj pos***i. Nech rodcej zlepsuju a vyvijaju svoje dobre hnojiva,ale nie ako tieto testy. Robia si len zle meno a hanbu. rozzureny

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9764