Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ceratophyllum demersum (růžkatec ostnitý)

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Ceratophyllum demersum (růžkatec ostnitý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 07:08 R Muž ctibum [6935] Re: stanki
Že nekoření vím. Ale zaskočilo mě, že udělá výhonek z obou konců. Ale tam je to jednoduchý, prostě se cvakne uprostřed. Víc mně zmátly ty listy vzhůru nohama, těch jsem si všiml až po aplikaci horácmatky a usazení do akvárka. To pak jeden pochybuje o svém zdravém rozumu... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 00:59 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: ctibum
Pozri do atlasu. Tato rastlina netvori korene a zacne rast a pustat vuhonky od vselikadial. A taktiez sa dokaze otacat za svetlom. To vlastne dokaze kazda rastlina, len niektore viac a rychlo a niektore menej. Nic si stoho nerob. Ono to zacne rast a popusta nove vyhonky a za nejaku dobu to uz bude aj normalne vyzerat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 23:50 R Muž ctibum [6935] – dva konce
Zdravíčko
Měl jsem haldu růžkatce asi dva týdny v demižonu druhou haldu plovoucí v akvárku. Střádal jsem ho na založení "200". Když jsem ho vytahal, že ho protřídím, našel jsem u spousty dvě špičky. Žádný stonek "dole", ale jen dva "vršky". Je to normální? :-)
Taky mám asi polovinu zasazenou vzhůru nohama. Stonek je dole, špička nahoře, ale listy jsou prohnutý naopak. Jak vzhůru nohama. Je i tohle normální? :-) Otočí se listy za světlem?
Připadámsi trochu jak debil, když sázím kytku vzhůru nohama, tak bych potřeboval trochu uklidnit... Dík X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 22:13 Muž odikcz [114] Re: navik
Právě už mě to taky nebaví pořád přehazovat = vyhodit starej spodek a zasadit novej vršek ... budu to muset vymyslet nějak líp = jednodušejc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 22:00 Muž navik [908] - SumciRe: odikcz
Roste tak rychle. že nemá cenu jej sázet. Přichytím jej gumičkou k šutříku či jiné "kotvě" a při údržbě spodní část zkrátím a ponechávám horní výhony - u mně nestačí spodní část nějak zestárnout... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 21:41 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Stalo sa, že som v jazierku nechal zopár výhonkov, boli tam celú zimu. Na moje prekvapenie nezamrzol. Dokazuje to tým, že začal opäť rásť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 13:55 Muž Čorka [0] Re: odikcz
Odspodu uhnívá,můžes vzít hřebík a na něj ružu přivázat vlascem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 12:53 Muž odikcz [114]
Růžkatec mi začal hezky růst. Když ho ale zatížím ke dnu, tak ta část dole přestane být svěže zelená. Je to tím, že má dole míň světla nebo ta svěže zelená barva vydrž jen chvíli na nových přírustcích? Chtěl jsem si udělat keřík, ale takhle se mi to moc nerozrůstá = vršek zasadím, ale tu starou část musím vyhodit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 18:05 Muž Pítik [14] - Amerika – bordel
aloha přátelé, v sem zasadil růžkatce. je tam něco přes měsíc a od spoda opadává. Osvětlení nemám nic moc extra. Ted sem se vrátil po třech dnech a akvarko je plný jehliček. Poradíte mi? musí to přece kontaminovat vodu a to co nenajdu a nevylovim zvyšuje nejspíš i obsah dusíkatých látek. co s tém? stydim

mcd. hodnoty vody mám pH cca 7 uhličitanovou tvrdost cca 8 KH a celkovou tvrdost 10 dH

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 10:32 Káťa Re: Raviolka
Díky za radu, sázela jsem spíš na vysokou teplotu vody, posledně jsem přeléčila pomocí Esha Exit a vůbec nic se s ním nestalo, takže u toho příště zůstanu nebo dám spíš nové ryby rovnou do karantény a nebudu riskovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:09 Žena Raviolka [2187] Re: Káťa
Růžkatec nesnáší jakákoliv léčiva a během několika hodin reaguje přesně takhle, je tím pověstný. Problém je, že když se léčí nemoc, tak není úplně dobré rostlinu z napadeného akvária vyndat, akvárium přeléčit a pak růžkatec vrátit... měl by projít nějakou vlastní očistnou kůrou, zůstat dostatečně dlouho v karanténě... je asi jednodušší ho takto "ošetřit". A nebo vyhodit a potom znovu sehnat z bezpečného zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 19:15 Káťa – Opadání růžkatce
Zdravím, mám takový problém s touto rostlinou. Ráno bylo ještě vše ok a teď večer zbyl z růžkatce jen stonek. Úplně opadal a nezbyla na něm ani jedna štětina. Léčím ryby na krupičku (omnipur od Sery) a zvýšila jsem teplotu z 24 na 28 stupňů. Nevím tedy co z toho je příčina - to pro příště, teď už ho bohužel nezachráním :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 11:17 R Muž romant [27987] Re: kaqpo
Na dusičnany, můžeš zkusit třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
Když se mu daří, tak to nestačíš vyhazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 11:06 Muž kaqpo [7] Re: romant
Zatiaľ nemám problém s NO3 vždy som ho mal do 10 mg/l len som chcel vedieť či by sa to do budúcna po odstranení pistie nezmenilo. V nádrži 63 litrov mám 12 kreviet niejaké mini potomstvo a slimáky tak dúfam, že to bude v pohode. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 11:02 R Muž romant [27987] Re: kaqpo
To odstranění bych udělal postupně a myslím si, že to nebude problém. Pokud je problém s "vyššíma" hodnotama dusičnanů, tak by asi bylo vhodný se zaměřit na příčiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 10:46 Muž kaqpo [7] – Ceratophyllum demersum vs. NO3
Neviete mi poradiť ako je na tom ceratophyllum so spracovaním NO3? dá sa prirovnať k pistii ?
Ide mi o to že mám celkom veľký kus v nádrži s krevetami a zatiaľ tam mám aj pistiu ale najradšej by som ju odstránil z akvária lebo je s ňou dosť problémov pri výmene vody tak či by mi na spracovanie NO3 postačovalo to Ceratophyllum demersum.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 09:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: nickolka
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum Je tam toho dost popsáno.

Můžete ho i normálně zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 09:45 Muž Diego [72] Re: nickolka
Je to růžkatec ponořený a přivazuje se ke kořenu aby neplaval,protože nemá kořeny,tak se používá spíš jako plovoucí rostlina.Pozor,má hodně rychlý růst.Přivazuje se bud nití nebo gumičkou apod.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 09:38 nickolka – ??
Fotka k příspěvku Kupovala jsem si nějakou kytičku a pán mi dal zadarmo takovej tra a řekl mi,že to musím přiázat ke kořenu atd.. Jen se chci zeptat,jestli je čšpatně,že jsem ho přivázala provázkem ke kameni.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.04.2008 13:10 Tomm Re: ŠDK
Růžkatec je plovoucí rostlina, nevytváří kořeny, ale zasadit se dá, něčím ho prostě zatížit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 13:05 Žena ŠDK [3]
Poradíte mi někdo jak mám ten růžkatec zasadit aby se mi furt neuvolňoval? Mám dno štěrk zrnitosti 2 - 8 mm a už několikrát se z toho uvolnil přímo nebo zasazený stonek uhnil. Kámen na zatížení jsem vhodný nenašla protože se na to místo nevejde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.09.2006 21:39 Muž [] Re: aries
Jasně že jo.V přírodě takto leží na hladině z 90%.Jen akvaristi si ho sází pro okrasu.Nesmí se nechat akorát moc rozbujet.Stíní rostlinám pod nimi, a to nemusí být pro ně dobré.Pěkně se v tom zašívá potěr. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 21:31 aries Re: Anonym
a můžu ho nechat i jentak volně plavat na hladině??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 21:26 Muž [] Re: aries
Jo.Já ho vždy nechal tpěkně u hladiny.Tam na něj více praží a je pak pěkně hustší.Pak jsem odštípnul třeba 5-8 "ocásků" v délce cca 20 cm a zasadil pěkně k sobě.Pak je to pěkný křovíčko ano :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 21:26 Kai Re: aries
jasně že můžeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 21:23 aries – růžkatec ponořený
Koupila jsem si růžkatec ponořený,ale je už hrozně dlouhej a táhne se mi po hladině můžu ho zkrátit a znova ho píchnout do dna??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5312x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/976-ceratophyllum-demersum-ruzkatec-ostnity?od=101