Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Magnetická stěrka

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Magnetická stěrka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2016 13:29 laKatos Re: Strojek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jsou tři velikosti....nano-standart-max
tu co mám je do 25mm...

Pro ilustraci nějaké foto z čištění u dva. Fakt mazec žádný škrábanec.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2016 13:27 laKatos Re: Surdo
mrkni tady...... www.morskeakvarium.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 13:22 Muž @ Strojek [99] Re: laKatos
do jake sily skla to funguje a nepada ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 13:11 Muž @ Surdo [35] Re: laKatos
môžeš dať odkaz kde si ju kúpil?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2016 12:12 laKatos Re: laKatos
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku flipper.....tuž čistí to dobře. přehazováni vnitřního magnetu z jedné strany na druhou je věc nácviku.

Vnitřní magnet je potažen z jedné strany takovým gumoplastovým filcem ....ten čistí měkkou řasu a z druhé strany je osazen dvěma teflonovými kluznymi čudly a břitem (v balení je plastový břit na akrylátova akvaria a druhy břit je nerezový s možností užití na tvrdé vapencové usazeniny mořských akvarii)

Vnější magnet je osazen nějakým semišem či co to je.

První čistění..... dopadlo velice mile...... horní čast skla vydrhnuto během chvile filcovou stranou a u dva/substratu jsem trikem flip otočil stěrku a břitem zajel do dna ......bez škrábance (zde se mi líbí že celá stěrka je opřena jen přes dva kluzné body a břit- vznikla tak mezera mezi stěrkou a sklem 3mm a je zde velmi malá pravděpodobnost nabrání zrnka substrátu které by poškrábalo sklo)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 00:19 Bacoun Re: Bacoun
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přikládám foto.Vlevo vnější vpravo vnitřní

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 00:13 Bacoun Re: laKatos
Vnitřní-výstupky(jako od suchého zipu).Vnější- jemný filc.Magnet drží opravdu pevně.A pro mě osobně je velká výhoda v tom,že když se člověk zapomene a podaří se mu o roh akvária ji urvat,ale to už opravdu musím zabrat,tak nespadne do písku a nenalepího do sebe,ale plave na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 23:57 laKatos Re: Bacoun
Opět prosím popiš čistící vrstvy jak vnitřní tak vnější strany. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 23:52 Bacoun – Stěrka
Já používám tuto.A zatím naprostá spokojenost.

www.jkanimals.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:51 laKatos Re: motýlek
můj názor je že kvalitní (silná) stěrka by vůbec neměla odpadnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:40 Muž @ motýlek [272] Re: prasan
pro jistotu do vnitřní části vyvrtat do okraje otvor a zajistit provázkem - funguje to spolehlivě a nějak moc to nepřekáží ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 00:14 Muž @ Prašan [3112] Re: laKatos
Polsky: vrchná strana filc a na druhej strane niečo tiež ako filc len drsnejšie(nie je to ani ako suchý zips)
JBL: vrchná strana niečo ako semiš a spodná plastové háčiky akoby trojuholníčky v radoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 20:34 laKatos Re: prasan
jaký je ten povrch magnetu z polska a JBL?
popiš prosím vnitřní i vnější stranu

ja u stěrek viděl povrchy vnitřnich magnetů:
suchy zip (háčky) plastové - naprd
suchy zip (háčky) gumové - ?
takový gumový filc - ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 20:20 Muž @ Prašan [3112] Re: laKatos
Používam jednu väčšiu poľskú - nie moc spokojnosť - slabá plocha na odstranovanie povlaku.A čo ma na nej štve je to,že ak odpadne náhodou od magnetu tak ju pracne lovím z dna.Magnetom by som si nabral kopec štrku a dodriapal sklo.Pár škrabancov už mám.

Druhá je taká maličká od JBL pre nano akváriá.Tá je perfektná.Lepšia plocha na odstranovanie povlakov a pri náhodnom uvoľnení od magnetu ostane plávať na hladine.Stačí počkať na miesto kde ju prúd zase posunie ku sklu,pripnem magnet a čistím ďalej.
Je pravda,že si niekedy stierkou nepomôžem,tak nastupuje na radu bežná žiletková škrabka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 18:26 laKatos Re: DavFM
To není přesně ono- tvůj odkaz je na klasickou stěrku s nasazeným britem. Koukni detailněji na tu flipper. Vnitřní část má dvě strany. Jedná klasická a druhá s břitem. Ze strany kde je břit ke sklu tak se opírá o to sklo břit a dva kluzne body - pod tou celou stěrkou je 3mm mezera. Takže zrničko písku se nemá kde uchytit a poškrábat.
případně zajímavá stěrka je od tunze m.youtube.com/…

Taky si myslím že nepoškrábe sklo

Dave a přesně jak píšeš. peníze tečou a koníček je jen jeden tak proč do něj neinvestovat.

Chce to reference proto oživují toto vlakno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 18:09 Muž @ DavFM [970] - Corydoras&Apistogramma
koukam, cinan uz to taky objevil a dal se do prace
www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 18:04 Muž @ NHKG [3439] - Hadohlavci, zeměžrouti,a eLkaRe: DavFM
Jediné ke sklu bezpečné řešení co znám: rybicky.net/fotogalerie.php… smich

Já už jsem si poškrábal sklo i tou jemnější stranou houbičky na nádobí, když se mi tam dostalo zrnko písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:59 Muž @ DavFM [970] - Corydoras&Apistogramma
900 se da utratit za jednu navstevu kina s rodinkou. Takze otazka ceny je relativni. Na druhou stranu nez bych to koupil, taky bych chtel vedet, ze to funguje tak bezpecne,jak slibujou. Takze to kolego budes muset vyresit pruzkumem bojem a pak das vedet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 00:15 Muž @ Prašan [3112] Re: laKatos
O niečo?! Však je drahá jak šlak na také nič. :-P
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 22:51 laKatos Re: vaaclav
Měl jsem kdysi nějakou obyč a ta mi dost poškrábala sklo ale dnes se dělají fičurky něco jako toto ( m.youtube.com/… ) Celkem mě zaujala. Hlavně ten břit i s možností to ve vodě jednoduše otočit.
je sice o něco dražší ale splnila by mi mé představy o kvalitní a funkční stěrce. Sklo vypucuje a u dna se použije strana s břiten která nenabere substrát tím se zamezí škrábancům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 22:42 R Muž @ vaclav [9555] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Klasická magnetická stěrka určitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 19:35 laKatos - Echinodory + stonkové rostliny
dámy a panové jaký názor případně zkusenosti máte na magnetickou stěrku i s břitem?
Dokáže onen břit pri běžném používání poškrábat sklo?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 18:49 Muž @ jajaapaja [172] Re: Jiri_99
Magnetickou stěrku mám v akvárku dlouhodobě.A v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 18:21 Muž @ Treeman [249] – já používám
Fotka k příspěvku Já používám tohle v obou velikostech malou na nano a velkou na klasický akva sem spokojený.

www.akvaristik.eu/…

www.akvaristik.eu/…

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 16:35 Muž @ Ad@m [1044] Re: Ria
Odporúčam čistiť s jemnejšou farebnou časťou, s tou tmavou sa môže sklo poškriabať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.03.2013 23:17 Muž @ kofejn [935] Re: Jiri_99
Myslím si, že tenhle magnet bude slabý. Něco jiného je držet papír na plechu a perlinku přes tlusté sklo. Koukni se spíš po neodymech.
Jinak JBL u filtru používá místo přísavek magnety: www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 22:55 Muž @ Jiri_99 [420] Re: Yirka
Otázka byla dle mého názoru zcela jasná.. ;-)
Ještě jsem nenarazil na volně prodejnou přísavku, která by dlouhodoběji držela. Teda pokud to není origo k filtru.
Ostatně odpověď na mou otázku jsem nedostal.
Předpokládám, že v mag. stěrce kdo ví jaký magnet nebude. Spousta lidí ji má v akváriu neustále. Z toho vyvozuji, že by magnet ničemu uškodit neměl..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 13:12 Muž @ Yirka [7766] Re: Jiri_99
Jaká otázka, taková odpověď ;-)
Uvedené předměty bych se snažil v nádrži fixovat nějakou přísavkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 13:04 Muž @ Jiri_99 [420] Re: Yirka
Dík za objasňující odpověď. :-D :-D
Chci s jeho pomocí v odchovně připevnit perlinku nebo podobnou mřížku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 12:23 Muž @ Yirka [7766] Re: Jiri_99
A důvod dlouhodobého pobytu magnetu v nádrži by měl být jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 23:48 Muž @ Jiri_99 [420]
Tak nějak jsem to tady celé pročetl, bohužel jsem nenašel co mě zajímá.
Může být v akvišu dlouhodobě obyčejný kancelářský feritový magnet aniž by čemukoli škodil? např. www.magsy.cz/…
Předpokládám, že v mag. škrabkách nebude nic jiného, než tento stejný magnet..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:50 Ria Re: Adam
Čiže říkáš obyčejná hubka na umývání nádobí ??? (samozřejmě nepoužitá) coze Díki!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:21 Muž @ Ad@m [1044] Re: Ria
Mať takúto stierku je dobré, ale v 20l sa to dá vypucovať aj so špongiou. Sklo tieto stierky nedoškriabu pokiaľ sa pod ňou nezasekne zrnko piesku alebo iného jemného substrátu. Dobré skúsenosti mám s www.akva-tera.sk/… ale na 20l by bola vhodnejšia menšia veľkosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:50 Ria
Ahoj, nevíte zda je třeba mít v akváriu magnetickou stěrku? Aq bude mít 20l. Jestli ano, je tahle dobrá (nepoškrábe sklo, atd...)??? www.akvashop.sk/… Děkuji!!! ;-) :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:47 Muž @ Michaldvd [43] - AsieRe: deCORF.OBRAEN
Tak asi skúsim skôr túto www.akvaobchod.sk/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:55 Muž @ Dejmon [63] – Magnetická stěrka
Já mám tuhle, nedám na ni dopustit www.zverimex-akvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2011 16:01 Muž @ O.Tom [400] Re: Michaldvd
Mam tuhle, mela by byt pro skla az 16m, ja mam 10mm
www.zoo-market.cz/…
Zda se mi to celkem vpohode, ale nemuzu posoudit s jinymi, nikdy jsem s jinou nepracoval. tvych 8mm skla a sterka pro temer dvojnasobek by uz mohla delat problemy. Muzes si pomoci podlozenim vnejsiho magneru nejaky lesticim hadrikem, ale lepsi by asi bylo koupit mensi sterku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 15:30 Muž @ deCORF.OBRAEN [219] Re: Michaldvd
pôjde to ťažšie nakoľko pôsobenie magnetickej sily bude vačšie( následkom čoho bude vačšie trenie) a z vlastných skúsenosti je tam niekoľko násobne väčšia šanca na poškrabanie skla ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 14:51 Muž @ Michaldvd [43] - Asie
Chcel by som si kúpiť novú magnetickú stierku konkrétne túto www.akvaobchod.sk/… píše sa tam, že je pre sklo do 15mm ja mám 8mm nebude to problém? Nepôjde mi to ťažko po skle? Tie čo sú na tenké skla tak sú aj rozmerovo dosť malé, chcem teraz niečo väčšie kúpiť. hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 18:48 Muž @ Bob66 [2095] - Cichlidy – Re: Mili
Občas stačí napsat do obchodu dotaz když to není v popisu:) Taky jsem takhle scháněl určitou věc a ve všech případech jsem do druhého dne dostal odpověd ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 17:17 Mili - Cichlidy – Magnetická škrabka na 2cm sklo
Nikde nemůžu objevit škrabku určenou na 2cm sklo. Vždy uvádějí jen velikost, ale na tloušťku skla, na kterou je určená.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 17:01 hanyking - Cichlidy – Re: invalida
Tak asi povedu takové hybridní čištění. Konvenční stěrkou jen tak 3cm ode dna a občas kartáčem ke dnu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:16 S Muž @ invalida [3720]
Taky mám škrábanec..od tý doby nečistím až ke dnu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:20 Muž @ naxalite [0]
tak me napadla jeste jedna vec. Co tu sterku otocit? Ja mam z jedne strany suchy zip a zdruhe takovy jemny filc. Kdyz bude suchy zip venku, tak se mezi zoubky nedostane kaminek....

No byl to jen napad:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 12:47 Muž @ entlio [8] – Re: hanyking
Můžu potvrdit, že do stěrky se suchým zipem se může dostat zrnko písku a poškrábat sklo celkem dost. Zajímaly by mne jestli čepelkové stěrky (např. www.levnaakvaristika.cz/…) fakt nepoškrábou sklo. Nemáte ji někdo ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 12:45 Muž @ O.Tom [400] – Re: Miras
ja si jeste zadnou sterku nekoupil, ale chystam se. i kdyz vetsinou mam "zaprasene" sklo zvneku od kapek vody, tak nejaka ta rasa zevnitr se misty taky tvori :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 12:35 Žena @ Linduš [164] – Re: hanyking
mám taky suchý zip. ale táta měl obyčejné magnety v pytlíky z obyčejné látky.
už mě napadlo, jestli by nebylo lepší tu část se zipem dát do látky, ale moc to nepoužívám a když chci vydrbat akva pořádně u dna, dělám to houbičkou na nádobí ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:07 R Muž @ Silent [5931] – Re: hanyking
Nic takového nejspíše nedostaneš. Už z logiky věci je to těžko proveditelné. Magnet musí mít určitou sílu aby udržel dva protikusy skrz sklo u sebe a nepustil při pohybu. A tím pádem se jakýkoli kartáč zmáčkne a stane se z něj běžná stěrka s rizikem poškrábání zachyceným kamínkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:42 hanyking – Re: naxalite
Ano tu mám také. Ale právě mezi ten zip se může zrnko dostat. Hledám povrch kartáč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 06:01 Muž @ naxalite [0] – Re: hanyking
Ahoj ja kupoval zrovna nedavno sterku Resun. Ta ma taky suchy zip. Nevim, jestli se tu muze psat odkud jsem ji koupil (reklama?), takze si ji vygoogli:) Me stala 121 korunkocourkovskych.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 5918x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9452-magneticka-sterka?od=51