Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Magnetická stěrka

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Magnetická stěrka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2022 10:33 Muž Jarry [1437] Re: MarekP
Na tvrdé řasy je super Flipper. Používám kombinaci Flipper a Tunze, Tunze na běžné čištění, u toho nehrozí poškrábání, ale hodně odolné řasy neodstraní. Takže jednou za čas nasadím Flipper, ten dá cokoliv. Oba jsou super s minimálním rizikem poškrábání, nikdy nejezdí žádná plocha uvnitř po skle, takže se nemá písek atd. kde zachytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 21:14 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: MarekP
Taky se mi osvědčila obyčejná houbička. Teď si uvědomuju, že už jsem ju nepoužil několik měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 19:57 Muž MarekP [812] - MalawiRe:
No, děkuji za reakce, takže asi pojedu škrabkou s žiletkou. Tu mám. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 19:02 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: MarekP
Z vlastní zkušenosti sebeopatrnější používání magnetické stěrky způsobilo poškrábání skla. Teď používám škrabku www.rostlinna-akvaria.cz/… Sklo je ale nenávratně poškrábané :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 17:57 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: MarekP
Stará kreditka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 17:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Magnet nebrat stačí špona a rýha je na světě. Doporučuji žiletku a opatrně houbičkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2022 17:39 Muž Sha [500] Re: MarekP
Vsadím se, že i při velké opatrnosti naberete magnetickou stěrkou písek a sklo dostane zabrat. Já bych ten spodek řešil žiletkoidní škrabkou na tyči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 16:48 Muž MarekP [812] - Malawi – Magnetická stěrka
Fotka k příspěvku Ahoj, můžete doporučit nějakou magnetickou stěrku na 12 mm sklo, která dokáže odstranit zelenou řasu? Používám tuto stěrku: www.rostlinna-akvaria.cz/… , ale zelenou řasu s tím odstranit nedokážu. Čistím skla akvária 2-3x týdně, veškeré nečistoty s touto stěrkou vyčistím, ale poslední dobou se ve výšce cca do 4 cm ode dna začala na skle tvořit zelená řasa, která drží jak přibitá. Viz foto. Sháním ideálně takovou, kterou nemusím šudlat, jak kdybych se chtěl kvalifikovat na olympiádu v curlingu, protože tím budu akorát vířit jemný písek na dně, čímž si akorát poškrábu sklo.

Padlo mi do oka toto: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Máte s tím někdo zkušenost? Díky. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 22:34 Muž vlka [3444] Re: Voky
Zevnitř čistím sklo při prvním viditelném objevení řasy, takže lehce magnetickou stěrkou.

www.habeo.cz/…
www.rybupust.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 22:04 Muž Xif [336] Re: Voky
Sice nemám 15mm sklo
Z venku:
www.tvproducts.cz/…

vnitřek:
www.promoshop.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 21:44 Muž Voky [23] - Cichlidy
Zdravím

máte někdo vyzkoušenou nějakou stěrku na 15mm sklo ?
Nyní to dělám škrabkou a není to úplně ono. A na kuchyňskou houbičku jsem líný :)

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 13:24 Muž _Rob_ [80] Re: Brodys
No jasný, ta vnitřní část má stejnou část jako suchý zip takový ty tvrdý výstupky. Prostě to tam rozprostřu a namačkám rovnoměrně. Případně lze kus té vaty odtrhnout a čistit sklo s ní. V případě ocelové je to na pár použít (může rezivět) a nebo použít nerezovou a ta vydrží déle. Ten odkaz sem tam hodil jako inspiraci. Určitě se bude dát sehnat třeba levněji. K tomu sem došel, tak že sem kdysi měl tu houbičku od denerle, ale po čase byla v háji a přišlo mi zbytečné za ní dávat tolik, když za stejný peníze mám celé balení vaty. Bez problému, čistím s ní i čelní sklo na autě čas od času ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 12:58 Brodys Re: _Rob_
To zní dobře, zeptám se, to ji tam jen tak přimáčkneš nebo máš i fígl na upevnění :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2020 11:48 Muž _Rob_ [80]
Ahoj, taky přidám jeden poznatek. Na magnetickou stěrku dávám vrstvu cca 1mm ocelové vaty. (dělá se i nerezová)

www.manahuna.cz/…

Používá se i k leštění skel a to mnohem kvalitnějších než je float. Takže bez obav. A řasu a kde co to odstraní naprosto bez problémů. Balení mám už 2 roky ;-)

Dokonce i denerle ji používá na své předražené houbičce.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2020 14:44 R Muž afc1886 [14682] Re: TomikVyskov
Ještě ti můžu doporučit kreditní kartu, nebo škrabku na sklokeramické desky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 14:07 Muž TomikVyskov [5] Re: vaclav
Díky moc, na kamínky si budu dávat pozor. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2020 13:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TomikVyskov
Vem si dvě nové houbičky a tou hrubou stranou je o sebe několikrát odrhni. Pak jednu z nich používej jen pro akvárium, když nestačí jemná strana použít tu hrubou. Bacha u dna to s ní ani nedělej protože kamínek se ti do ní může dostat a je malér, tam radši tu žiletku v držáku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 13:09 Muž TomikVyskov [5] Dekuji
Děkuji za názory. Vzhledem k velikosti mého akva nejspíš půjdu tedy do obyčejné houbičky. Která strana houbičky je vhodnější? Flipper je v mém případě zbytečný luxus. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2020 11:43 Muž Jason [200] Re: Jarry
Naprosto souhlasim, mam magnet na 15mm skle a uplne bez problemu a skrabancu. Sterka stala cca 1500Kc ale vyplati se. Hlavne kazdy den prejedu skla cca minutu (zbavit se prachove zelene rasy, tedy pokud je) a pri vymene vody vezmu poradne houbickou.
EDIT: jedna se o plochu cca 2,5m2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2020 10:25 Muž Jarry [1437] Re: silviebaris
Záleží na čištěné ploše a frekvenci čištění, já se navíc snažím nestrkat ruce do akvárií, pokud to není nezbytně nutné. Cena je vysoká, ale stěrka funguje, rozhodně patří mezi mé lepší nákupy - vyzkoušel jsem dost levných magnetů i různé čínské, všechno šlo do koše, ale Flipper funguje k mé naprosté spokojenosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 09:55 Silviebaris Re: Jarry
Ale jo,možností je spoustu,proč si to neusnadnit,ale nad klasickou houbičku není a stojí pár korun,žiletku jsem teda nikdy nezkoušela... ;-)No to je ale pěkná pálka za tu Flipper hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 09:50 Muž Jarry [1437] Re: silviebaris
Není stěrka jako stěrka, mám dobré reference i na Tunze stěrky, není to nic levného, ale nedá se to srovnávat se stěrkami za 200Kč, to je opravdu lepší kombinace žiletky a houbičky. Čistím tím flipperem větší plochu a už bych neměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 09:46 Silviebaris Re: TomikVyskov
použiješ ji 2-3 a časem ti to bude ležet jen tak ladem,je to k ničemu,tak jak píše Václav...Já ti ji daruju.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 09:46 Muž Jarry [1437] Re: TomikVyskov
Doporučuju Flipper Large, povedlo se mi poškrábat sklo už opravdu skoro vším, ale tímto ještě ne. Má 2 strany, jednu s čepelí, druhou s hrubším molitanem. Většinou začnu molitanem, tím přejedu plochy a potom čepelí dodělám místa kolem silikonu, případně když se někde udělá na skle GSA apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.06.2020 09:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TomikVyskov
Nejlépe žádnou, poškrábeš si s ní sklo. Používej spíše žiletku nebo podobnou škrabku na jemnější věci houbičku na nádobí ale i s tou také opatrně hlavně u dna aby se ti tam nedostal kamínek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 08:46 Muž TomikVyskov [5]
Ahoj, doporučíte mi nějakou šikovnou magnetickou stěrku černé barvy? Nejlépe plovoucí, tloušťku skla mám 8mm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:38 Muž vlka [3444] Re: vaclav,silviebaris
Vaclav: Nevím, proč by měla ta stěrka poškrabat sklo?
Silviebaris: Budu to tak taky dělat. Sice plovoučky a metry Vallisnerií jsou při tom problém, ale zanedbatelný. Díkec. Ale stěrka je fakt pohodlná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2019 19:24 Silviebaris Re: vlka
já to čistím při výměně vody,když je voda odebraná,pak to necáká,a čistím to klasickou houbičkou z druhé strany....pohoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Má ale tu nevýhodu že si s ní poškrábeš časem sklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:14 Muž vlka [3444] Re: brukiz,Wanderer
Jo jo, znám a souhlasím s váma, mám taky stěrku na žiletky, ale čistím sklo zevnitř za plného stavu AQ, takže ruka v AQ = voda ven. Stěrka je pohodlná a jednoduchá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:04 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: vlka
Mě se nejvíce a nejlépe osvědčila drátěnka, ale ne běžná kuchyňská ! www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2019 19:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vlka
Nedělá to houbička na nádobí či stará kreditka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 18:58 Muž vlka [3444] – magnetická stěrka
Hezký večer. Také vám při používání magnetické stěrky na sklo ten díl uvnitř AQ „poskakuje“?
JK se toho zbavit, lépe, která stěrka to nedělá? Máte někdo zkušenost? Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2019 17:54 Muž vlka [3444] Re: Oldass
Určitě jsou i menší. abc-zoo.cz/… Záleží pouze na tom, jak necháš skla zarůst do dalšího čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 15:56 Žena drvi [2894] Re: oldass
U těch lepších stěrek je i napsáno, na jakou tloušťku skla jsou určený . Bohužel, na silnější skla (nad 6 mm) jsou většinou jen ty větší rozměry stěrky, ty malý, šikovnější na miníčka, mívají nesmyslně malej přítlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:36 Silviebaris Re: UndeR
a nebo povrch té stěrky,to,co čistí,mi to připadá jako suchej zip,no mě to nefunguje...leží to ve skříni :-D Raději to čistím tou houbičkou,ale už jsem dlouho nečistila,snad od léta..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:32 Muž UndeR [80] Re: silviebaris
Ono asi dost záleží na síle magnetu té štěrky. Pokud je slabý, tak ten přítlak k tomu sklu z vnitřní strany akvária asi není dostatečný, aby ta stěrka zvládla něco očistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:32 Muž Oldass [806] Re: silviebaris
Na větší akvárium mám stěrku a vyčistí vše, ale potřeboval bych něco menšího, na druhou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:25 Muž Celsiq [50] Re: silviebaris
Používám magnetickou stěrku Marina cca 10cm a vyčistí i GSA na pár přejezdů ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:21 Silviebaris Re: UndeR
zelené fleky vyčistila jen tak,no,zkrátka to musím dočistit,nevidím v tom žadnej zázrak..Diskuze níže...Škrabka se žiletkou a za hubičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:20 Muž UndeR [80] Re: silviebaris
Já mám skvělou zkušenost s magnetickou stěrkou od Tetry. Čistí skvěle a ruku do akvária kvůli čištění skla vůbec nemusím strkat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:13 Silviebaris Re: Oldass
To nekupuj,prd to čistí,já si ji koupila,a stejně musím dočistovat a tu ruku tam strčit, není nad klasickou houbičku na nádobí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:03 Muž Oldass [806] – Malá šterka
Nevíte kde bych koupil někde kolem Prahy malou magnetickou stěrku, třeba i kulatou o průměru cca 2-3cm? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 19:58 Muž Surdo [35] Re: Skrblík
som vlastníkom Flipper Large čiže menšej verzie
a som nadmieru spokojný. Sklo nepoškriabe a na rozdiel od iných (lacnejších) dokáže to sklo ozaj očistiť a to aj lem pri hladine od vodného kameňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 19:14 Muž Jifi [675] Re: motýlek
Hlavně je taková žiletka tvrdší než žiletka na holení :-)
Ty žiletky na holení byly hodně měkké a moc se ohýbaly. Dost blbě se s nimi škrabaly řasy.
S tvrdou žiletkou to je úplně jiná práce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 18:57 Muž motýlek [275] Re: Jifi
Ony ty technické žiletky jsou buď celá a nebo taková poloviční ... já to měl z laboratoře, kde se zkoušela semena dřevin - řezaly se s tím třeba žaludy nebo bukvice ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 18:13 Muž Jifi [675] Re: Jarry
No, když přitlačím, tak se trošku ohýbá. Teleskopická není.
Ta hlava je výkyvná, takže můžu měnit sklon rukojeti. Koncovka (hlava) plastová je. Ale za 2 roky se mně škrabku nepodařilo zničit :-)
Teď jsem šel změřit délku tyčky od hlavy až po začátek té černou rukojeti - je to cca 29 cm.

Motýlek: Mně prodavač rovnou nabídnul i náhradní žiletku. Do té škrabky je speciální žiletka (má jiné rozměry než klasická žiletka a je tvrdší).
No ale za ty prachy je to paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 16:38 Muž Jarry [1437] Re: Jifi
Je to dostatečně pevné? Měl jsem něco podobného, ale prohýbalo se to, navíc to bylo teleskopické, takže to pořád zajíždělo a koncovka byla plastová, takže to celkově bylo zcela nepoužitelné:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 16:29 Muž motýlek [275] Re: Jifi
Taková se dělala i za sociku ... ještě ji mám i po čtyřiceti letech ;-) ... ale už je problém koupit ty technické žiletky - měl jsem z laboratoře, ale jestli mají pořád nevím - nějak se mi podařilo nastavit svícení tak, že se rasy na sklo nechytaji - štěstí se někdy posadí i na chytrého ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2017 16:09 Muž Jifi [675] Re: Skrblík
Magnetická stěrka je na prd. Jednak houby čistí, jednak se mezi stěrku a sklo může dostat drobné zrno písku a člověk si poškrábe sklo.
Mám tohle a jsem maximálně spokojený: www.juwelakvarium.cz/…. Musel bych změřit tu rukojeť, ale řekl bych, že je tak 40-50 cm dlouhá (odhadem).
Žiletka se v tom dá vyměnit. Mám tu škrabku už nejmíň 2 roky a ještě jsem ani neotáčel žiletku.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6654x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9452-magneticka-sterka?od=1