Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rychle rostoucí rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Rychle rostoucí rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 18:43 Muž cusbus [37] - TetryRe: vladislav
Cabomba caroliniana se mi moc líbí a roste "jako z vody" , ale je trochu fajnová na dostatek světla, takže se jí u mě moc nedařilo. Za pár měsíců šla "do kytek". Je to zatím jediná rostlinka, která se mi nechytla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 16:39 Muž vladislav [106] - Cichlidy
U mě je nejrychleji rostoucí rostlina rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana .Za týden až o 20 cm....Ale nemá na rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes ..Každý týden vyhazuji půl hladiny o rozměrech 150x50 cm..Roste doslova před očima.. ano A to mám teplotu vody 30 stupnů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 15:35 Muž kortezhugo [983] Re: Usine
...presne tak a ked dorastie k hladine na vrchu bude "cervena" aj pri slabsom svetle...

...len "skoda" ze vsetky "cervene" rastliny potrebuju silne osvetlenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 15:28 Muž kortezhugo [983] Re: cusbus
...a co tak Hygrophila polysperma 'Variabilis' ??? mne rastie strasne rychlo...a zakrie "vsetko" - nie len pozadie... ano a mam 2x18W - 160L vody..."zatial"... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 22:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: cusbus
Hornbach mívá Ludwigii palustris "Red". Trochu dražší, (jako všechno od Dennerleho), ale jinak - super kytka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 22:35 Muž cusbus [37] - TetryRe: vaclav
Díky moc za odpověď. Stejně zjišťuju, že ten Rubin momentálně nikde nemají, a to ani na internetových obchodech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:49 Usine Re: cusbus
Mám zkušenosti pouze z tou první a to velmi dobré. Dá se říct že je to nezničitelná rostlina. Snese samozřejmě i o hodně slabší osvětlení, jen bude tím pádem mít horní stranu listu spíše do zelena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 09:16 Muž cusbus [37] - Tetry – Rozdíl mezi Ludwigia repens a L. rubin
Ahoj. Chci si dát do AQ něco rychle rostoucího kvůli zakrytí chybějící části 3D pozadí. Kvůli horším světelným podmínkám 0,37 W/L, tam mám kryptokoryny, hnědovky apod. Z "rychlých" kytiček se mi líbí Ludwigia. A teď ten dotaz: je opravdu nějaký výrazný rozdíl mezi Ludwigia repens a variantou Rubin? L.rubin prý roste o něco pomaleji a snese menší osvětlení (podle atlasu až 0,3W/L, kdežto L.repens údajně 0,5-0,7W/L). Na každém akva webu píšou něco jiného. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 09:47 V Re: Kuca
Nejmohutnější kořenový systém mi vytvořil E. "veronikae". Opakovaně a celkem dost rychle. Ale hodí se spíš do velkého akvárka - půl metru na výšku má dřív, než se naděješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 09:29 Usine Re: Kuca
Musíš ho zasadit do těch kamenů aby na něj nemohli. Nejlépe klasiku rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_argentinensis :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 09:11 Muž Kuca [43] - Cichlidy
chtěl bych poradit co za echinodorus k geophágům vše vyrejí a tak mě tam žádný neroste. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 09:05 V Re: jajaapaja
Z Echinodorů mi nejlépe prosperuje Kleine Bär. Ale za rychlerostoucí bych ho přesto rozhodně neoznačil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 08:48 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: jajaapaja
Ryhlerostoucí echinodorus? U mne v akvárku to je zaručeně Echinodorus tenellus rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tenellus Velice rychle se rozšiřuje pomocí šlahounů, jako plevel. V atlase píší, že vyžaduje jemné písčité dno. U mne plevelí v hrubším kačírku. Během chvíle zabral veškeré volné, osvětlené dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 08:39 knutt Re: jajaapaja
Dobrý je i echinodorus bleherae X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:51 Muž jajaapaja [174]
Mě normalně Echynodory nejdou.Až na Echinodorus Ozelot gren.Tomu se daří.A listy narůstají docela rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:34 Muž Skunkiee [3] - SumciRe: dominator
Rychle rostouci ? egeria najas ( koupen jeden košíček, po necelých dvou měsících jsem ji už x krát zaštipoval a znovu sázel a tímto způsobem jsem si ji mrtě namnožil. Ludwigia repens. Za stejnou dobu jsem z jednoho košíčku rozmnožil tak, že porůstá třetinu akvárka (teda ale jen 30L)..Na rychlé rozmnožení a zarůstání jsou obě ideální palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 14:43 V Re: dominator
Jávský mech je do odchovničky docela dobrý nápad. Nebo jestli chceš mít během pár týdnu z akvárka džungli, tak Hygrophila polysperma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 14:33 Muž dajos [10] Re: dominator
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 17:52 Fery Re: dominator
skus si koupit jávskej mech
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 17:50 Muž dominator [6] - Živorodky – Plevel
Ahoj,
Budu si zakladat odchovničku pro male paví očka
a chtěl bych dno zarust nějakym plevelem
něco ja jako je Hemianthus callitrichides
ptal jsem se ve třech akvaristikách a žadny pleveli
nemaj :-) tak bych jsi chtěl objednat přez net
jenom newim jakou rostlinku mohli by jste mi pomoct ?
Předem dik :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2009 07:19 Muž Leonardo [3] Re: marek
máš na mysli rychlý růst,nebo rozmnožování? Já měl v 250l akva cryptocoryne affinis a byla jak zběsilá,nestačil jsem protrhávat..záleží taky, jak máš velké akvárium..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 23:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: marek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 23:19 marek – Rychle rostoucí rostliny?
Zakládám 100 l akva a chtěl bych vědět co patří mezi rychle rostoucí rostli¨liny.Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 14:37 Žena bucliik [99] Re: Horác
tak já mám stejnej problém s Vallisnerií, nikdy se jí u mě nelíbilo :-O taková to má být nenáročná rostlinka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 14:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Horác
Ta moje potvora dá i deset cm za den... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 14:01 Horác Re: PaDa
Nic neplatí absolutně ... například mně tahle potvůrka neroste ... stagnuje, zesklovatí, opadá a šup do WC ... Už jsem ji koupil či dostal několikrát - a vždy se stejným výsledkem. KH, pH i teplota jsou dle atlasů v normě a stejně se nechytám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 13:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jan
Do dvou týdnů se ti nevejdou ryby ;-)
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 22:41 Muž soptik [40] - RostlinyRe: jan
rozhodně ružkatec, na ten snad nic nemá, jak rychlostlí rustu, velikostí listové plochy a prostorovým rozměrem, roste jako plovoucí tak i zasazená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 21:28 R Muž Mrakoplash [1776] Re: jan
růžkatec,okřehek :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 21:21 Muž Yirka [9118] Re: jan
Jako plovoucí i ukotvená je to Egeria densa, roste neuvěřitelně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 21:19 jan – něco rychlýho
poradte nejakou rostlinku ktera mi rychle zaroste akvarko :-) :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 20:27 Usine – plevel
Najas Indica-Řečanka Indická tak tuhle rostlinu zaručeně nezničíš spíše naopak ona zničí tebe. Je to hozný plevel a roste dost rychle. Je jedno jestli ji zasadíš nebo necháš jen tak plavat.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 20:41 Falcon-554 – Limnophila aquatica
Limnophila aquatica opravdu nevídaně rychle roste a je hezká. My ji koupili asi 12 cm vysokou a za 14 dnů ji máme u vrchu akvária ... čili nějakých 50 cm vysokou. Pokud budeš aspoň 10 hodin denně svítit, tak ti pojede jako ďábel :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2006 19:47 kyblikojd Re: bibii
Hodně rychle rostou např. hygrophily (polysperma, guyanensis, siamensis, corymbosa) a jsou vcelku nenáročné, doporučuji!!!
Pak např. limnophila, vesicularia dubyana,egeria densa např. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 17:38 Jana Re: bibii
Limnophila sesiliflora roste jak šílena, ale potřebuje dobré světlo jinak se vytahuje. Egeria densa, Vallisneria,Hygrophila polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 15:47 Muž [] Re: bibii
Mně roste jako ďas stolístek zpeřený. Je to plovoučka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 21:54 Eva Re: bibii
Mě teď docela rychle rostla bahnatka bezstopečná. Snad jsem to dobře napsala. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 21:48 biibi – rychle rostoucí
Mohl by mi někdo poradit jaké rostlinky jsou do akvária vhodné a rychle rostou????,Měla jsem spoustu druhů echinodorů a každý mi vždycky zdech a jiné kiti ne nebo až za dlouho,ale echi hned,tak co,poraĎTE.
Díky palec ano palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5277x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/937-rychle-rostouci-rostliny?od=51