Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Profi Gejzír CO2 - Rataj

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Profi Gejzír CO2 - Rataj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 13:26 Muž filipsi [1295] Re: Eff
Nejspis bude mit minigejzir redukcni ventil napevno nastaveny (ale je to zvlastni). Kdyz nikde v popisu nevidim nastaveni redukcniho, i "budik" chybi. At jehlovym ventilem nastavime cokoli vic nez zavreno, na zavrenem elmag. bude tlak stejny jako na redukci (jak spravne pises houbeles).
Me elmag. take propousti a spolehlive nefunguje, kdyz se lahev vyprazdnuje, tlak po redukci stoupa, a vcas to nesrovnam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 12:01 Muž Eff [417] - RostlinyRe: pavliina
Přijde mi to že magneťák je až před difuzérem. Takže problém bude jedině v něm.
www.rataj-spk.cz/…
Edit: Houbeles. Vlastně když je jehlák před magnetickým, pak v noci se na magnetický ventil stále vytváří tlak. To by chtělo aby se ozval někdo kdo Mini Gejzír také provozuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:51 Žena pavliina [50] Re: filipsi
Celá ta sestava - mini gejzír - byl kupován jako komplet, takže snad by to mělo všechno ladit :-O Teď jsem zkoušela vypnout dávkování a teď nic neuniká, dávkování se zastaví hmm Ještě se chci zeptat, když je elmag. vypnutý a já s ní budu hýbat, přetáčet (prostě manipulovat), je normální, že se mi spustí dávkování co2? Protože, když jsem ten elmag. ráno nadzvedla, tak mi to v akva řádně zabublalo - a to právě v době, kdy měl být zavřený :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:43 Muž Eff [417] - RostlinyRe: filipsi
Není u gejzíru magnetický ventil až za jehlovým (takže by tam měl být tlak minimální)? Tohle ale nevím, gejzír nemám a samotného by mě to zajímalo. Ale i kdyby byl magneťák hned za redukčním ventilem, redukční ventil by mělo být možné nastavit na tlak tak nízký téměř jako je to u jehlového ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:38 Muž filipsi [1295] Re: pavliina
Take bych nechal bublat ve dne v noci, zvlast pokud udrzujes koncentraci co2 trochu vys. Nemuze byt problem v tom, ze za redukcnim ventilem (pred elmag.) mas moc velky tlak, vetsi nez na jaky je Tvuj elmag. konstruovany? (byva to na nem napsano, pro jaky pracovni tlak je urceny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:33 Muž Eff [417] - RostlinyRe: pavliina
Co třeba ústy? Ovšem to vyžaduje jeho demontáž. Sám bych se spíš ale přimlouval za ponechání sníženého nočního bublání. Kolik jde bublin ve dne a kolik v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 09:42 Žena pavliina [50] Re: Eff
Všimla jsem si ráno, že to bublá, takže to unikalo celou noc :-( A teď budu vypadat jako trubka :-D , ale můžeš mi vysvětlit jak ho mám "při zavřeném stavu profouknout?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 08:58 Muž Eff [417] - RostlinyRe: pavliina
A uniká celou noc, nebo jen do doby než poklesne tlak v hadičkách?(ikdyž to by mělo být u minigejzíru asi celkem rychle) Pokud uniká celou noc, může být problém na magneťáku, Zkusil bych ho při zavřeném stavu profouknout. Já osobně bublám i v noci a snížený počet bublin přes noc bych řekl že je spíš lepší než nebublat vůbec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 08:17 Žena pavliina [50]
Můžete mi poradit, čím to je, že se mi CO2 dávkuje i při vypnutém světle? Elektromagnetický ventil mám napojený na spínacích hodinách se světlem. A i při vypnutém světle mi do akva jde CO2, všimla jsem si toho na počítači bublin, není to sice v takové dávce jako při zapnutém světle, ale přeci, něco málo tam uniká :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:49 Usine Re: Otta
Při spouštění do provozu je dobré průtok plynu redukčním ventilem skoro zastavit. Postupným přidáváním tlaku zhruba nastavit slabý tlak 1bub/1vteřina. Potom se ti na manometru samozřejmě něco ukáže. Pokud někdo bublá více jak 60x za minutu nastaví si počet bublin větší. Nemá cenu nastavovat vyšší tlak v případě úniku plynu máš bombu za chvíli prázdnou.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:35 Otta Re: Usine
Václave,částečná omluva ale jen proto že tam je o tom povolení ventilu,laik ale může pochopit věc tak že na budíku nemusí být tlak tak ho tam nemusim pouštět.Nechtěl jsem kritizovat ale když čtu některé dotazi tak koukám že někdo je někde uplně mimo,to ale chápu protože jsou obory kde se s tim nesetkáš.Otta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 17:55 Usine Re: Otta
Přečti si to znova co jsem napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 16:44 Otta Re: Vodnik
První budík neovlivníme-tlak v lahvi,druhý budík-pracovní- štelujeme ventilem uprostřed hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 16:37 Otta Re: Usine
Jsem zámečník a tak nesouhlasim s tim že na budíku 2 nemusí být tlak,toto je takzvaně manometr pracovní a na něm musí být takový tlak aby stačil zásobovat plynem spotřebič,v tomto případě počítač bublinek.Takže tlak takový aby stačil odcházet větší počet bublinek a až tento počet upravim jehlovim ventilem.Samozřejmě musí být otevřen el.mag.ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 11:07 Muž lajos [3] Re: Radek
já ji nemám postavenou plně na kolmo a zatím po 1 roce nepozoruji žádné problémy. 280 l aqa. a láhev je tak na 2,5-3 měsíce. celková výška 40 cm s bombou 500g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2009 11:05 Usine Re: Radek
1,5 kg bomba má v. 45cm š. 10 cm. Lahve nemusí stát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 11:03 Muž Radek [3]
Jaká je celková zástavná výška celé této sestavy?
A jaká je výška sestav s větší bombou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 10:59 Usine Re: Vodník
Od začátku. Zavřený ventil číslo 1 povolit ventil číslo 2 a povolit (proti směru hod. ručiček) ventil 3.
Pustíš trochu ventil 1 na prvním budíku ti naskočí tlak v nádrži a na druhém by nemělo být nic nebo minimum. Počítač bublinek by měl začít fungovat a ty by jsi měl nastavit na hrubo ventilem 3 1bub/vteřina. (doprava přidáváš tlak) Potom ventilem 2 upravíš počet bublin jaký chceš. Např. 10 bub./minuta. Pokud to máš vše hotové povolíš 1 na doraz a zkontroluješ opět počet bublin.
Zapomněl jsem napsat že musíš mít zapnutý el. ventil.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 10:56 Muž lajos [3] Re: Vodník
Fotka k příspěvku č1 je hlavní uzávěr, po jeho otevření ti naskočí ten budík s ukazatelem přes 50. 2 je jemný jehlový, kterým našteluješ počet bublin co jde ven, ale musíš mít zapnutý el-mag ventil.no a 3 nastaví ten výstupní tlak cca na 1.musíš ho při zapnutém el-mag. ventilu povolovat, ale pozor je to dost citlivé.pokud to povolíš moc, tak zase po troškách přitáhnout. Než se to upraví trvá to cca 10 min. Te 1 bar je ale jen při zapnutém el-mag.ventilu když prochází co2 po vypnutí se tlak zvíší skoro na 2, ale to je ok.
takto to mám nastavené já při plném provozu, ten výstup je trochu vyšší ale to nevadí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 09:21 Vodník
Fotka k příspěvku já se s toho zblázním teď to instaluji -povolil jsem ten hlavní uzávěr a do toho pravýho budíka tam mě skočilo těch 60 barů to je v pořádku. Ale v tom 2 budíku mám 3,5 baru přitom tam mám mít jen 1.A tym dalším kolečkem jsem točil a trochu se to snížilo ale tak na 3.Nebo se má ten elektromagnetické ventil nahřát aby to jelo?Můžete mě to popsat jak to fachčí.Návodě to nemají pořádně vysvětlený .dík
Edit: Ještě se zeptám pro upřesnění jestli je to správně:číslo 1 je hlavní uzávěr,číslo 3 tím reguluji výstupní tlak ten jsem měl mít na 1 ale mám ho už za trojkou.Ale na co je ten kohout číslo 2 na něm jsou taky +a-.Návodě to není vůbec popsaný k čemu jakéj kohout slouží.Ten kdo dělal ten návod tak bych ho rozzureny
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:04 guzii
Já zvažuji zakoupit panitballovou lahev, které na 20oz vynde kolem 600,-
K tomu ventil s redukcí na autogen, který jsem koupil na aukru za 200,- + ještě nějaký drobnosti. Počítám elmag ventil atp. Cena bude myslím bezkonkurenční. Pomocí paintballové lahve to tady má již jeden človíček řešený.

50oz lahev vám naplní v pantball shopech za 50,- většinou na počkání. Sice jde o co2 z hasičáku, ale poslouží stejně. Pokud chcete potravinářský co2, cena bude asi stejná, jen dostupnost plnících stanic bude horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 14:03 Muž Yirka [9126] Re: Romiš
Daleko nejjednodušší je to Jarovou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:57 Romiš Re: Vodník
Do hrníčku dejte trochu vody na dno. Mýdla naberte nejlépe štětkou na holení (nebo štětcem) tolik, aby se vám při "vyšlehání" pomocí štětky vytvořila hustá pěna. Tuto pak naberte a pořete s ní všechny spoje a pozorujte, zda se netvoří bublinky. Mělo by to jít i s pěnou na holení ze spreje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:47 Vodník
Zase mám dotaz, dneska jsem si tento přístroj koupil a pro kontrolu jestli není v hadičkách netěsnost se to má vyzkoušet mýdlovým roztokem a štětcem.A kolik vody a mýdla smíchat?A tím štětcem by se měly přetřít spoje hadiček,nebo čeho.Potřeboval bych to trochu polopaticky napsat.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 21:09 Muž filipsi [1295] Re: Vodník
Jak pise Vaclav, ja mam lahve 1.5 a 0.5, na 300l (abych mel cas zajet je naplnit, kdyz dojdou, nekdy nestiham). Uz se mi stalo, ze 0.5 vydrzela par dni (bud netesnost, nebo spatne naplneni), kdyz bublam "tak akorat" pro me, je to cca mesic az dva, mozna to jde i dele bez netesnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 21:00 Usine Re: Vodník
Nepleť si celkovou váhu ocelové láhve z váhou obsahu.(CO2) Nebyl bych tak velký optimista pokud se jedná o dobu po jakou ti lahev vydrží. Stačí malý únik, špatně naplněná láhev a doba se podstatně zkrátí. Už se mě párkrát stalo že 1,5 kg CO2 mě vydrželo 14 dní ale také 1/2 roku. :-) To co máš na obrázku je 0,5 kg láhev. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:52 Žena pavliina [50] Re: Vodník
Pořád počítám bublinky a šteluju dávkování a zatím jsem na 15 bublinkách za minutu a ještě to není ono, pořád málo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:47 Vodník Re: Jva
četl jsem tady na fóru že se to dělí velikostí nádrže 54 děleno 10.Kdybych počítal 5 bublin za minutu a podle Romiše bublin tak jsem orientačně došel k závěru že by mě ta 1 plná láhev měla stačit zhruba na 2 roky to jsem ani nečekal že na tak dlouho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:41 Muž Jva [6] Re: Vodník
ZOOSMID píše přepravní váha 5kg u MINI, u PROFI 8kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:35 Vodník Re: Usine
pane Václav v tom setu profi co mám v plánu koupit kolika kg má ta láhev nevíte?Jak hůř plnit menší láhev,tám kde se to plní ta prázdná láhev tam by měli být na to uspůsobeni taky na ty malý láhve nebo né?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:25 Vodník Re: pavliina
a ty míry neví někdo váha a výška.Abych věděl jestli si mám udělat výlet buď autem nebo jestli pro to zajet vlakem abych to unesl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:24 Usine Re: Jva
Menší flašku jak 1,5 kg bych se nezahazoval. 0,5 kg je malá a budou problémy z plněním. A je jedno pro jak velké akva to chceš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:22 Romiš Re: prisavnik
...kedy je ventil otvoreny...
Keď je ventil pod prúdom, je otvorený.
Mám tuto sestavu od JBL, (předpokládám, že Rataj nakupuje také u JBL :)), elmg. ventil má příkon 2,5W. CO2 aplikuji do nádrže cca 400 l zhruba 3 měsíce (přibližně 1 bublinka/sec.) a jde to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:42 Muž Jva [6] – Mini Gejzir
Mini Gejzir s elektromagnetickým ventilem:
www.zoosmid.com/…

Má někdo zkušenosti kolik vydrží 500g láhev, např. při 20 bublinkách/min?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:32 JIPI76 Re: prisavnik
vicemene se ale da vse kombinovat a s minigejziru redukci udelat profigejzir :-) + manometry atd...
ale stoji to chechtaky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:24 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: pavliina
tak to sa oplati potom kupit profi.
mate skusenosti s elektromagnetickym ventilom? chcel by som vediet kedy je ventil otvoreny.Pri zapnutom alebo pri vypnutom prude.A len pre informaciu aky ma prikon (spotrebu W) ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:21 Žena pavliina [50] Re: prisavnik
Ne-e, ty Mini Gejzíry prodávají s neplnitelnou lahví :-( ale dají se k tomu dokoupit buď plnitelné nebo neplnitelné lahve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:18 JIPI76 Re: prisavnik
profigejzir ano, minigejzir nee
www.rataj-spk.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:13 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: pavliina
ta flasa sa neda naplnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:04 Žena pavliina [50] Re: Vodník
Já mám do Rataje Mini Gejzír CO2 s elektromagnetem, není to s manometrama a láhev, se kterou to dodávají (500 g) není plnitelná. Mám taky 63 l akva a bohatě mi to za tu cenu stačí palec Já jsem spokojená, manometry mi nechybí a láhev se dá dokoupit, buď plnitelná nebo na jedno použití. A hlavní výhoda je, že dávkování CO2 máš pod kontrolou. Mám to také napojené na spínací hodiny se světlem. Jak dlouho vydrží to bohužel nevím, taky bych se to ráda orientačně dozvěděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 16:34 Vodník – Profi gejzír Co2 s elektromagnetem
Zdarec přemýšlím že bych si objednal u Rataje tuto soupravu -profi gejzír co2 s elektromagnetem.Chtěl bych znát váš názor jestli nemám na tuto sadu malé akva 54 litrů?Doposud jsem dával co2 z kvasnic a už mě to nebaví každý týden dávat novou dávku.Navíc to kolísá ta reakce ze začátku dost a pak čím dál tím míň.Nevíte kolik tato sada zhruba váží kilogramů a jak je vysoká?Jak dlouho by mě ta 500g láhev zhruba odhadem ahoj dlouho vydržela když vstupní hodnoty vody mám = uhlič. tvrdost-7,ph-okolo 7,4. Když optimální množství ph mám mít 6,8 toho jsem se snažil těma kvasnicemi zhruba udržovat.Nemáte tuto sadu někdo doma jste s ní spokojeni?Líbí se mě že se to napojí na spínací hodiny a ty to budou sami hlídat to dávkování co2.A žádný starosti s kvasnicemi.Dík za odpovědi
www.akvamex.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 19:21 tonik666 Re: Anonym
Nejjednodušší je nechat jen bublat ode dna přes co nejjemnější kamínek, cigaretový filtr, lipové dřívko, nebo bublat pomocí vyrobeného/zakoupeného difuzeru, nebo si vyrobit podle navodu z netu difuzer na hadici filtru. podle toho je treba taky regulovat množství CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 18:16 Muž [] – co2 flasa
rad by som poziadal o radu od skusenejsieho akvaristu. kupil som si co2 flasu z www.shop.akva.sk, a len mi chybaju akekolvek informacie ohladom umiestnenia toho kamienka na konci. cast akvaria mam ohradenu a prerobenu na filter, tak som rozmyslal ci by som nemohol dat ten kamen tam, aspon by som nemusel preryvat cele akva, alebo je vhodnejsie dat to do kamienkov pod rastlinu. a tak isto som si nie moc isty ohladom davkovania. mam tam aj tie budiky ale myslim, ze tie ukazuju len tlak vo flasi, cize to mam nechat len tak bublat?
dakujem za kazdu radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 22:26 tonik666 CO2 z lahve
Jen abych doplnil, gejzír je tak drahý, protože má mimo redukčního ventilu i jehlový, což je u nás nedostatkové zboží. Redukčák z uvedené adresy je ok(hořáky pb), ale kupte si ho klidně bez budíků, ty jsou na nic(sám ho mám bez budíků a nijak mi nechybí). Lahev je potíž, viděl jsem novou tlakovou(ne hasičák) za 1800, ale pokud tam dáte jen RV za 425Kč, je to únosná cena. čímž se dostávám k jádru věci, a to že někteří akvaristé používají RV z hořáků pb bez jehlového ventilu. je to vetší riziko, ale asi se to dá(můj jehlový koriguje minimum). Pokud byste opravdu toužil i po jehlovém, dá se pořídit na shop.akva.sk (www.shop.akva.sk/…). Má závit g1/8, což je i závit na ventilu z hořáků pb, takže to pasovat bude. První úsporu doporučuji ty zbytečné budíky.
difuzor lze vyrobit, nebo stačí lipové dřívko, já mám teď dokonce jen vzduchovací kamínek. A abych nezapomněl, důležitý je zpětný ventil, doporučuji tetra, na úroveň hladiny na hadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 22:01 Muž [] Re: misanek
Biokvas není nic jiného než láhev s hadičkou a naváženou směsí cukru a kvasnic.Sice píše živná sůl, ale lízněte si toho.Já si koupil několik těch sáčků směsi přímo od něho abych prozkoumal v čem je zakopanej pes.Tudž s klidným svědomím říkám , že je to docela pěknej podfuk.Cukr cca 250g a 2kapsle(balení jako tetracklin)kvasnic a další 2 kapsle jako aktivátor-sušené kvasnice.Tak není třeba opravdu kupovat tuto srandu kvůli tomu, že na ni je napsáno biokvas a má myslím zelenou hadičku.Já si dávám na 700ml vody 300g cukru a 3-6g kvasnic.Bublá to 3-4 týdny.Láhev mám na krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 15:02 Petr Re: misanek
Není zač. Máš možnost buď koupit nový hasicí přístroj na CO2, nevýhoda 2 kg lahví, že se už nedělají se šroubovým uzávěrem, ty jsou jen (pokud se pletu, omlouvám se) u 5 kg a větších. 2 kg láhve mají místo šroubového uzávěru pákový mechanismus. Sám mám 2 kg láhev staršího provedení, právě se šoubovým ventilem. Zkus zapátrat po známých, zda by nějakou neobjevili ve své provozovně, firmě apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 14:32 misanek Re: Petr
Diky moc za info, akorat jeste nekde musim sehnat lahev :-( a nejspis objednam ten ventil se 2 budiky (cca 750,-) difuzer uz mam, takze akorat jeste tu lahev a muzem to rozjet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2007 11:59 Petr Re: misanek
Ahoj, spíše odpovím otázkou. Proč Ti vadí kvasnicová metoda? Mám ji ve svém 90l akva a osobně jsem zcela spokojen. Jedna náplň v 1,5 l vody, tj. 7 polévkových lžící cukru a cca 3 gr. sušeného práškového droždí mě vydrží bublat 2 týdny. Nic levnější a jednoduššího neseženeš. Ovšem CO2 láhev se ventilem je pohodlnější, tedy alespoň o něco. Sety od Setry, Rateje a spol. jsou nekřesťansky předražené. Kontakt na ventily:
www.horaky-pb.cz/…

Do 350l pořizuji set, ale skládám si jej sám. Láhev na CO2 od hasicího přístroje (od kamaráda), ventil viz výše, je difuzor si udělám sám. Například viz.: akva.pernica.cz/… ale jsou i jiné návody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2007 11:44 misanek – CO2 gejzir od Rataje
Zdravim Vas, mam par dotazu ohledne CO2 gejziru od Rataje. Ten jeho komplet se mi zda trosku drahy. Chtel jsem ze zeptat pokud ten komplet nekdo ma, jak dlouho mu vydrzi ta napln. Ja mam 110l akva, zatim hnojim "kvasnicovacem" a chtel bych zkusit neco jinyho, abych nemusel porad vyrabet kvasnice :) zda se mi ze treba ten redukcni ventil za 3000,- neni to trosku moc? kdyz to dam do google vyhledat, tak mi to najde spoustu firem ktery prodavaji redukcni ventily s 2 budiky kolem 1500,- . Ma nekdo s tim zkusenosti? Diky za kazdou radu. Jsem z Prahy, tak jsem myslel ze by se to dalo rozhodne poridit za rozumnejsi penize, nez takhle ten "SET", nemyslite?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 9906x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9353-profi-gejzir-co2-rataj?od=101