Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Profi Gejzír CO2 - Rataj

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Profi Gejzír CO2 - Rataj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2013 13:15 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: matlala
presne tohle jsem potreboval vedet, diky panove. s CO2 uz mam mensi zkusenosti (ve smyslu davkovan, mereni atd) avsak pouze z burcaku, Pernamentni test mam, tlakova lahev je pro me velka neznama... Chci zacit davkovat 4-5 bublin za sekundu a sledovat jak se bude menit obsah co2 v akvariu, mam v planu ho poustet 2 hodiny pred rosvicenim a vypinat 1 hodinu pred zhasnutim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.04.2013 11:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: muťa
muťa napsal: ... výstupní tlak 1 - 1,1.
No ratajův návod bych vůbec nebral v potaz jelikož každý chce a potřebuje tlak jiný (atomizéry/reaktory, kde není odpor).
No nejdřív povolit flašku, redukční ventil musí být uzavřený, takže to větší kolečko na redukčáku do krajní polohy mínus a pak otevřít a nastavit výstupní tlak. Malým kolečkem pak donastavit průtok.

A návod na nastavování bublin? Raději permanentní CO23 test, pokud si nechce zadělat na problémy s rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2013 09:02 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Celiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nejprve povolíš ventil na lahvi, pak ten co je mezi těmi budíky a doladíš to tím třetím - omlouvám se ale nevím přesně jak se jednotlivě jmenují. Musí to být seřízeno tak, že na tom jednom ukazateli je výstupní tlak 1 - 1,1. Druhý ti ukazuje kolik je v bombě CO2. Návod tam nebyl skoro žádný. Fotka je z krabice a myslím, že totéž bylo i uvnitř, takže nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2013 00:30 Muž Celiny [293] - Rostliny
Zdravim koupil jsem z druhe ruky set od rataje 1500g s reducakem a elektromagnetem, problem je v tom, ze nemam navod (respektive nevim jak to zprovoznit, abych neco nezrusil) muze mi to nekdo polopate popsat pripadne naskenovat navod. dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:35 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Sia333
Takže mě vydržela 1.5kg bomba bez jednoho týdne, jedenáct měsíců. Naplnění stálo 73,- Kč.

EDIT: A manometr ukazuje 50.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 08:54 Muž sia333 [1] - CichlidyRe: muťa
Díky za info bublám 5-6 bublinek vteřina a je to zhruba na měsíc, dříve sem bublal tak 2 b/s a drželo to 3-4 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 08:38 Muž muťa [554] - RostlinyRe: sia333
Myslím, že žádný problém nebude - červená ryska je až na 160ti a i tak tam bude ještě velká rezerva.
Mimochodem.... jak dlouho ti vydržela původní náplň? Chápu že záleží jak moc to bublá, ale jen pro orientaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:16 Muž sia333 [1] - Cichlidy
Zdrávím kolegové,
nemáte prosím někdo zkušenost, dnes jsem naplnil 1,5 kg láhev a po opětovném zprovoznění mi manometr ukazuje tlak v láhvi cca 140 místo 60, který by v plnné láhvi měl být, mám trochu obavu, aby nenastal nějaký problém. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 16:04 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: Noxx
Ja jsem se dopredu informoval,jak je to s plnenim lahvi od Rataje.V plnirne jsem se dozvedel,ze tyto lahve neplni,protoze jim neco chybi pro nas trh.Tak jsem se telefonicky informoval primo u f.Rataj a tam me bylo receno,ze oni to resi tak,ze maji sberna mista,kde tyto lahve vymennym zpusobem meni.Tak jsem to vyresil tak,ze jsem si v plnirne koupil 1,5 kg naplnenou za 800 Kc a tu me naplni vsude bez problemu.
, :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 21:16 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Noxx
V Průběžný Kovoslužba ,mám jenom půl kilovku a bez problemu.

Jinak na rozdíl od kytek, kdy mně jich polovina ,,chcípla,, :-D ,tak
profigejzír od Rataje nemá chybu,.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 20:03 Muž Noxx [14] - Rostliny – Rataj Gejzír 1,5kg
Zdravím zkušenější. Prosím o radu, kde se dá bez problémů v Praze naplnit 1,5kg tlaková láhev od Rataje? Koupil jsem tento set a jsem z něho rozčarovaný, takže řeším, jestli ho do 14 dnů vrátit zpět a koupit z Aquato.cz. Bohužel mi pan google nikde nanapověděl, kde se dají láhve od Rataje plnit, takže snad bude někdo vědět.
Díky. Noxx

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 19:06 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Muffy
Pokud se nemýlím tak s tím 1/2 to bude fungovat, stačí našroubovat, na 3/4 by byla třeba redukce...Pokud budete pořizovat láhev přes inzerát, dal bych si pozor na její stáří, platnou tlakovou zkoušku a co je zač. Nabízí se kde co, občas i "zrenovované" láhve, které Vám ale třeba už nenaplní. Odrazuji i od kusů nabízených z Polska, ve skutečnosti jsou to lahve vyrobené kdesi v Turecku a po zkušební revizi znich v plnírně nebyli vůbec nadšeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 14:41 Muž Landvir [57] Re: Muffy
Ahoj neznám tenhle výrobek, ale nemáš v návodu nebo v něčem jakej typ ventilu tam máš??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 12:11 Žena Muffy [55] – závit u Ratajových lahví CO2
Chci si koupit náhradní tlakovou láhev CO2 na inzerát. Nabízejí lahve se závitem 1/2 nebo 3/4. Jaký závit potřebuju, abych to jednoduše napojila do setu Profi gejzír CO2 od Rataje? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 14:56 JuraS Re: kchrz
a to ve výsledku to můžeš mít za méně než poloviční cenu a to nemluvím o výrobku typu "překopaný hasičák"..podívej se v těch obchodech na soupravu ph controlleru+sonda+kalibrační roztoky...já mám celou sadu i s poštovným z ebay za 2224,- kč (nebo tak nějak..drobné si nepamatuju..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:44 Muž kchrz [24] – Rataj x Aquato
Jen mě tak napadlo, od koho by jste si koupili komplet : lahev + elektr. ventil + redukční ventil + ph regulátor.
Od Rateje shop.rataj-spk.cz/…
nebo od firmy Aquato? www.aquato.cz/…
Finanční rozdíl není tak markantní.
Máte někdo zkušenosti?
Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:15 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: milous
Difuzer pekne rozbija vsetko na mikrobublinky, sem tam unikne nejaka "vacsia" (tak asi 2x vacsia ako tie ostatne), takze v nom to asi nebude...kazdopadne prud bubliniek z neho sa kazdy den zmensuje... uvidim ci to bude robit este stale, ked zatesnim ten netesniaci ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:14 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: ancistrus
Nakoniec som nasiel malu netesnost v zavite, kde je nasrobovany ihlovy ventil do redukcneho. Aj ked pod jarovou vodou neukazalo nic, ale ponoril som to cele do velkeho kybla s vodou, a raz za cas uniklo zopar mikrobubliniek z toho zavitu... Zaujimave je, ze ked som to postavil naspat, tak bol tlak na druhom manometri zrazu 1.0 namiesto 0.9... Tak este pockam do zajtra a potom to zalejem nejakym lepidlom alebo silikonom.

Uvidim potom este za 2 dni, ci to pojde uz normalne alebo nie, a pripadne dam vediet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:03 Muž milosak [66] - RostlinyRe: protein007
Tenhle difuzer bude potřebovat asi dost velký tlak, zkus mu přidat třeba na 1,5 na pracovnim manometru.
Nicméně ten tlak by neměl vůbec kolísat, aspoň u mě se to neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2010 16:34 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: protein007
Zkontroloval bych jednotlive spoje napr. jarovou vodou, nejspis to bude nekde unikat. Pak bych zkusil zvysit vystupni tlak z redukcaku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 14:12 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – klesanie bublania
Mal uz niekto problem s klesajucim vystupnym mnozstvom plynu? Kupil som si asi pred 2 tyzdnami ten Profi gejzir od Rataja, a problem je v tom, ze po kazdom zapnuti bublania (emg. ventil cez spinacie hodiny) je kazde dalsie bublanie slabsie a slabsie. Po 3-4 dnoch uz nebubla skoro nic, musim potom vzdy otvorit ihlovy ventil o trochu viac. Tlak na manometroch je stale rovnaky, 57 barov a 0,9 baru. Na tom druhom by mal byt 1 bar, ale vzdy ked to tak nastavim, tak do rana je tam znova 0,9 baru. Pozeral som aj na difuzor, je cisty, a pouzivam nieco taketo:
eshop.jezirka.info/…

Neviete, v com by mohol byt problem? Kontroloval som aj hadicku pod vodou, a neunika z nej nic...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 20:41 Muž milosak [66] - RostlinyRe: filipsi
Mam taky profi gejzír od Rataje s el. ventilem.
Nejdříve jsem zkoušel nastavit na red. ventilu co nejmenší tlak kdyby náhodou byla ze začátku netěsnost
systemu.Bohužel mně vždy druhý den ráno po otevření el. ventilu neprofouklo plyn difuzérem.
Nakonec jsem skončil na necelém asi 0,9 baru(teď nevim jestli tu jednotku řikám správně)teď se nemohu podívat, protože mám AK v práci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 17:13 R Muž Silent [5949] Re: filipsi
Já jsem si COčko dával dohromady taky sám. Mám redukčák značky Mestriner Italy se dvěma manometry. Menší průtok než 1 l/min. tam nedám Zkoušel jsem to zpočátku bez jehlového ventilu, ale konstantní průtok jsem nedosáhl. Při malém nastavení byl průtok plynu nestabilní a vlastně neregulovatelný tzv. plus mínus autobus. Takže bez jehlového ventilu se neobejdu. A těsně před vyprázdněním láhve tlak opravdu mírně stoupá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:11 Muž filipsi [1295] Re: Kaplan007
Sera prodava (moje sestava je od Sery)? Nikdo tyhle veci nedela, pouze je sklada, s ohledem na cenu komponentu.
Vaclav ma stesti, ma velice jemne nastavitelny redukcni ventil, ktery dobre funguje i pro male vystupni tlaky. Ja a hf a jeden kamarad, co si skladal sam, ne. Poprosim vsechny, aby do tohoto tematu napsali, jak se jejich redukcni ventil chova (+typ a vyrobce, pokud vedi), jak jemna je regulace. Jaky maji nastaveny vystupni tlak, zda pri konci lahve tlak stoupa, a kolik ma max. pracovni tlak jejich elmag, jestli pouzivaji. Samotneho by me zajimalo, jak je to u ruznych typu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:38 Muž Kaplan007 [51] Re: filipsi
Nepovažuji můj přispěvek za nějak moc odvážný. Vycházím pouze ze selského rozumu, ne ze zkušeností. Samozřejmě nečekám, že s redukčním ventilem nastavim počet bublinek přesně. Uvedl jsem to jen pro příklad jak bych postupoval. Dále nevěřím tomu, že Rataj prodává nějaký šunt co odpálíš při prvním použití a i kdyby se mi to nějakým způsobem povedlo, tak myslím že by s reklamací neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 10:53 Muž filipsi [1295] Re: hf
Ventil, aby mohl redukovat (a snazit se drzet konstantni tlak na vystupu nezavisle na tlaku vstupu), pouziva jeste "mereni" (membrana, atp.) vstupniho tlaku, a tim prizpusobuje oteviraci sily, aby na vystupu bylo stale stejne. Bohuzel, to je v tak malem mechanicky docela tezke udelat tak, aby vystupni tlak byl opravdu nezavisly na vstupnim. Proto vetsinou s poklesem vstupniho (u co2 na konci velkym oproti plne lahvi) dojde vetsinou k citelnemu narustu vystupniho nastaveneho.
On to problem neni, klidne "jed" na 5atm, jen se podivej, jestli tomu take odpovida max. pracovni tlak elmag ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 10:25 Muž hf [54] Re: filipsi
Ty mě strašíš, já mám na redukci nastaveno 5 psi, protože při méně to bublání bylo u mě nestabilní. (nevím proč). Na reaktoru mám navíc zpětný ventil který pusou člověk nepřefoukne.

Ale to zvyšování výstupního tlaku při snižování tlaku v lahvi je dost divný, nedovedu si vysvětlit jak by taková situace mohla u redukčního ventilu nastat, vždyť ta pružina reaguje jen na výstupní tlak a na jeho základě přivírá nebo otevírá vstup z lahve, tzn. pokud je na výstupu tlak větší než nastavený, tak přetlačí pružinu která zavře vstup bez ohledu na tlak na vstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 08:35 Muž filipsi [1295] Re: vaclav
Tak to ventil zavidim, na tom mem je to tak jak pisu. Stale jedu na nastaveni kolem 1atm. Proto na to upozornuju, aby kdyz si to clovek bude skladat sam, si tohle ohlidal. Protoz pokud by nekdo mel podobny ventil, bez meraku, pro elmag s nizkym pracovnim tlakem to uz problem muze byt. A CE tomu samozrejme nijak nepomuze, nerika nic o tlacich ani jemnosti regulace a rozsahu redukcniho v.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:47 Usine Re: filipsi
Používám redukční ventil mini a na něm se dají nastavit hodně nízké tlaky má jen jeden manometr a ten je stejně pořád na 0. to je výhoda malých redukčáků, že jdou nastavit na malé tlaky. Zrovna Včera mě došel velký hasičák a žádné zvýšení jsem ani u menších lahví nepozoroval. Je ale pravda že mě El. ventil nic neříká, ale i kdybych ho používal určitě bych o atm nemluvil. Schválně si to zítra změřím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:35 Muž filipsi [1295] Re: Usine
Nestrasim, mluvim o zkusenostech s moznostmi regulace tlaku mym redukcnim ventilem, a mym typem elmag ventilu. U meho redukcniho ventilu je atmosfera otazkou cca poloviny otacky. Kdyz lahev dochazi, vyprazdnuje se, vystupni tlak sam od sebe stoupne z 1atm az na 3atm (poprve jsem na to nebyl pripraveny, ted uz utahuju vcas). U meho ventilu nastaveni tlaku v desetinach atm neprichazi v uvahu (a o poctu bublinek pri metru vodniho sloupce pod akva se rozhoduje nekde blizko te desetiny).
Kam stoupne tlak u Tveho, pri vyprazdnujici se lahvi?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:19 Usine Re: filipsi
Při postupu jak to popisuje Kaplan007 se ti to stát nemůže ani náhodou. Tak nás tu nestraš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:12 Muž filipsi [1295] Re: Kaplan007
Tak hodne stesti na redukcni ventil. Pokud s nim dokazes nastavovat tlakem pocet bublinek, jedna se opravdu o vyjimecny kousek. Pokud se teprve snazis dat dohromady set, radis s nastavovanim tlaku docela odvazne.
Nedalo mi to, a sel jsem se na svuj elmag podivat - max pracovni tlak 1.5atm. Samozrejme, existuji i s vyssi hodnotou. Pokud vyberes treba 10atm, jiste se trefis. Uvedl jsem to pouze jako mozne uskali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:02 Muž Kaplan007 [51] Re: filipsi
Základ je nastavit tlak hlavně redukčním ventilem. Tzn. pokud jehlový otevřu naplno, redukčním si nastavím 15 bublinek a jehlovým případně pouze doladím, tak se snad nemůže nic stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 21:53 Muž filipsi [1295] Re: Usine
Ano, max pracovn tlak u almag ventilu prekroci snadno (dle typu)

Kaplan 007 - ne, mylis ne, i pokud das elmag za jehlovy, v zavrenem stavu na nem bude tlak takovy, jaky je nastaveny na redukcnim. At uz bues bublat jednu bublinu za minutu, nebo 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 21:50 Muž Kaplan007 [51] Re: filipsi
Myslím, že pokud budu bublat 10-20 bublinek za minutu tak tlak nikdy nebude tak velký, aby elektromagnetický ventil poškodil. Je to snad dělaný aby to něco vydrželo když už to má CE :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 21:45 Usine Re: filipsi
Nevím co ti je platný vědět max pracovní tlak. Ty se bojíš aby ho Kaplan007 náhodou nepřekročil? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 21:41 Muž filipsi [1295] Re: Kaplan007
Nicmene, pokud budes mit i elmag ventil, je mozna rozumne nejaky ten merak, alespon na vystupu redukcniho mit. Elmag ventily maji max. pracovni tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 21:30 Usine Re: Kaplan007
Klidně si kup redukční ventil bez manometrů. Jsou tam stejně jen pro okrasu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 21:10 Muž Kaplan007 [51]
Mám dotaz ohledně manomentrů u plnitelné bomby od rataje a to takový, zda jsou manometry nutné. Podle mých dosavadních znalostí slouží pouze ke kontrole plnosti lahve (což není nutné) a ke kontrole tlaku za ventilem (což není nutné pokud mám počítadlo bublin). Snažím se dát dohromady set co nejlevněji s plnitelnou lahví a na manometrech se dá taky pár kč ušetřit.

Rád bych dal na ratajovu plnitelnou lahev CO2 redukční ventil MINI s redukcí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 14:28 Kuba Re: Snofrev
Sundával sem redukční ventil. Problém je že ty neplnitelný lahve od rataje nemaj žádný uzávěr lahve, který by se dal zavřít, proste je nahoře jen závit na který se našroubuje redukční ventil,viz obrázek. www.akvariumonline.sk/…
Nerad bych měl z prstů nanuk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 10:39 Muž Snofrev [54] Re: Kuba
no pokud jste sundaval určitě jen redukční ventil a uzávěr lahve zůstával, tak je nutné ten uzávěr lahve zavřít a plyn z redukčního ventilu vypustit, ale i tak, plyn který zůstal v redukčním ventilu uteče ven

pokud jste sundaval i uzávěr lahve ve které je ještě tekutý plyn, tak k čemu došlo je vám doufám jasné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 10:28 Kuba
Mám Mini Gejzír CO2 od Rataje s neplnitelnou 0,5kg lahví a teď sem si pořídil plnitelnou lahev 1,5kg. Chtěl sem je vyměnit, jenže když sem se pokoušl odšroubovat ventil z té neplnitelné lahve, tak pod ním začal unikat CO2. Musí se tedy u těchto nepnitelných lahví počkat až bude úplně prázdná a potom teprv bude možný ventily přehodit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:14 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: pavliina
ano,skus ho otocit.Ak neni moc optrebovany ventil tak nesmie prepustat plyn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 17:09 Otta Re: pavliina
Když ho otočíš nic se mu nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 08:48 Žena pavliina [50] Re: Otta
Fotka k příspěvku Ne, ty konce jsou označeny 2 a 1, ale na tom mosazným těle, je pak šipka směřující od 0 k 1 :-O Elmag. se zavírá a otvírá ale prostě neudrží tlak :-( Jen mě přišlo divný, že na vstup by byl označen 2 a výstup 1. Nikdo neví? Nemá zkušenost? Zničila bych to, kdybych to zkusila zapojit obráceně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:53 Otta Re: pavliina
A jakto že tam máš 2 a 1,přitom šipka směřuje od 0 k 1 ? no no Samozřejmě plyn jde po směru šipky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:19 Žena pavliina [50] Re: Otta
Jojo, je tam sipka. Smeruje od 0 k 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 18:50 Otta Re: pavliina
Neni na tom mosaznym těle šipka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 08:37 Žena pavliina [50] Re: filipsi
Fotka k příspěvku Mě to stále nedá :-) Dneska opět v noci propouštěl, je to jen trošku ale ještě mě zajímá jak má být přesně napojený? Zkoušela jsem ho profouknout :-) Všimla jsem si, že je označen čísly na každé straně a já to mám zapojený tak, že na 2 je vstup a na 1 je výstup. Že to mám blbě zapojený? Nebo je to jedno? P.S.: Takhle namontovaný mi to už přišlo, nic jsem s tím nedělala :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 17:24 Otta Re: pavliina
Fotka k příspěvku Skládal jsem si CO2 sám,el.mag ventil mám ze svařečky.Je nový a při vypnutí také lehce propuští,takže v noci mírně bublám.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 9906x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9353-profi-gejzir-co2-rataj?od=51