Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Externí topítko

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Externí topítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2020 15:47 Ivoš – Topítko
Jen bych chtěl uvést informaci o potřebném výkonu topítka, mám akvárium 250l a topení 75W. V akváriu udržuji teplotu asi 24°, kdyby topítko běželo stále, zvedne mi teplotu max. o 6°, takže i když budu mít v pokoji pouze 18°, tak to topítko zvládá. Když se ještě uváží tepelná setrvačnost nádrže, tak těch 75W v pohodě stačí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2020 15:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dafi
To externí topítko a to ani to pětisetwattové ti vodu při takovém průtoku, jaké ti dá obvyklé akvaristické čerpadlo (vyšší stovky litrů za hodinu čili litry za minutu), rozhodně nenatopí na jeden průchod (zkus si spočítat potřebný výkon), takže tudy cesta nevede. Nahřátí vody v sudu, kanystru, velkém třicetilitrovém kbelíku apod. řešením je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 14:31 Muž ZDRI [1415] Re: Jarry
U mě úplně stejně - kanystr 60 l - čistá studená z vodovodu + dotemperuji horkou vodou z rychlovarné konvice. Mohu si tak zkontrolovat aktuální parametry vody, než ji napustím do akvárka, popř. rozpustit/přidat co je potřeba (hnojivo, sůl, léčivo, atd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 14:22 Muž Jarry [1438] Re: Dafi
Připravuji vodu na výměnu v sudu, kde si jí dopředu dalším topítkem natopím na potřebnou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 13:55 Dafi Re: Jarry
To je zajímavé a určitě i velice chytré řešení.
Původní důvod proč jsem zvažoval právě externí a výkonné topítko bylo dopouštění vody ze studny.Ta má cca 5 stupňů a já stále řeším jak ohřát vodu při plnění akvária aspoň na 15 stupňů.
Máte na to nějakou vychytávku? Nebo bych na tento dotaz měl založil vlastní vlákno? PS. díky všem za názory. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.03.2020 10:51 Muž Jarry [1438] Re: _ucx_
Vadný termostat v topítku je mám dojem jedna z nejčastějších příčin úhynů (pokud pominu uživatelské chyby). Také bych doporučil jištění druhým termostatem, osobně používám pasivní ochranu v podobě poddimenzovaných topítek, které dokáží tak tak udržet nastavenou teplotu, ale už by nedokázaly zásadně přetopit nádrž ani v případě poruchy termostatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 23:23 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
Plně souhlasím. Nehledě k tomu, že ohřev přímo v nádrži je efektivnější a dá se v pohodě zamaskovat dekorací a rostlinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2020 23:06 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dafi
Já bych volil vnitřní. Sice má taky svoje rizika, ale myslím si, že jsou menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2020 21:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dafi
Mi v práci se na externím topítku něco speklo, topítko prasklo a přes něj mi to vypustilo část akvária do kanceláře. Filtr i ryby to naštěstí přežily, odnesly to akorát nějaké papíry, co byly položené na zemi vedle akvária.
Mi do domu nesmí ani externí filtr, nerad bych vytopil byt pode mnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 17:23 Dafi Re: _ucx_
Tak problém s velikostí u externího topení snad nebude až tak častá. Spíš je problém jak říkám s tím že to externí se moc 150w nedělá.Ale jak píšeš těch 300w je asi tak akorát.
Právě že ho mám v košíku a uvažuji o koupi. Nemáte teda někdo zkušenosti? Co je lepší Vnitřní X venkovní ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 19:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Yirka, Dafi
Výkonnější topítko nepředstavuje problém, pokud se nepoškodí termostat. Pokud ano, tak samozřejmě tu nádrž vyhřeje rychleji a výrazně víc. Je proto vhodné mít ještě termostat externí. Druhá věc: nikdy nebudeš mít topítko, které vyhřeje nádrž přesně na teplotu, jakou chceš, bez termostatu, na to je tam příliš mnoho proměnných, stačí jen aby se změnila teplota v místnosti a všechno je jinak. Takže bez termostatu to tak jako tak nejde.

Dalším obvyklým problémem výkonnějších topítek jsou rozměry, topítka s větším výkonem jsou prostě větší a to někdy může být nepraktické. V každém případě bych 300 W považoval za výkon ve většině případů s velkou rezervou postačující.

Yirka> Jak víš, o kolik stupňů ohřívá vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 15:47 Muž Yirka [9140] Re: Dafi
Uvědom si, že vodu neohříváš o 5°C ale max o 2. Teplo ve vodě má velkou setrvačnost, takže je vcelku jedno jak se dlouho vody v tom rozmezí pohybuje. 500W na 160 litrů v obytné místnosti považuji za předimenzované a zbytečn dražší. Podle mě by za normálních okolností bohatě stačilo topítko 150W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 13:25 Dafi – Externí topítko
Čau všem,chci se jen zeptat? Když bych předimenzoval topení a koupil víc Wattů než potřebuju je to problém? U filtru je pravidlo že čím větší tím lepší.
Tady by to mělo znamenat jen to že by se rychleji nahrálo AQ něž s menším topitkem ne?
Mám AQ 160l a chci koupit 500w topítko. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 12:58 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Korvin
Těm stupnicím moc nevěř a topení nastav podle teploměru v akváriu(pokud neproměřuje několik stupňů). Napsal jsi to ale trochu nesrozumitelně.(tedy aspoň pro mě smich ) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 11:38 Muž Korvin [33] – external heater 500w
zdravym ma niekto skusenost z tymto ohrievacom?? kupil som ho spolu z akva ale akosi sa mu nechce vypinat.... vzdy skonci o 0,3 stupna pred nastavenou hodnotou a topi stale nevypne... ked zvysim o stupen zas potiahne vysie ale 0,3 stupna pred nastavenou hodnotou zas zystane a topi dalej udrzujuc sa pod tou hodnotou... tone
Edit: www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 23:03 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Strakááč
Tak jestli to vyjde takto, pak by to nemuselo být špatné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2018 17:44 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tučňák
Díra stojí asi 50,- ?? Jestli to nejni moc.. asi 40,- kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 14:24 Muž zubu [65] Re: Tučňák
Fotka k příspěvku Výřez není nutný.Podívej se na mé akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 14:00 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Strakááč
Spíš mi jde o realizaci samotného přepadu. Na kolik může vyjít výřez do akvária a tak... Akvárko i sklo najdu vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 13:04 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tučňák
Cena? Řekl bych, že to je nejlevnější filtr... rekneš sklářovi ať ti to nareze ze zbytků, klidně z nějakých skrabnutych skel.. atd oni maj tělech zbytků plno.. narezaj ti to, slepit to zvladnes sám... nakoupis biomolitany nebo další filtrační věci... a čerpadlo..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 11:31 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Strakááč
Taky už jsem nad tím trochu přemýšlel, ale zase úplně nevidím do problematiky přepadových filtrů. Jak by to vyšlo finančně a prakticky. A taky jak zní padající/stékající voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 11:30 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Tučňák
Na aliku seženeš topný kabel i fólií za super cenu.
Třeba aby akvarko bylo v teple i v krutých mrazech.... ( m.aliexpress.com/… ). ;-)

Potřebnou wataz si najdi už sam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 11:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tučňák
A proč nejít směrem externího filtru, je to levný a můžeš si ho udělat velkej jak chceš a naplnit taky jak chceš.. tam dáš topitko na dno klasický interni a je to ne? Tak to budu mít já.. :) můžeš tam mit pak všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 10:47 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: antiA
Jsem to chtěl tahat z Číny kvůli nižší ceně. Topná rohož jde trochu jiným směrem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2018 10:05 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Tučňák
Co topná folie pod akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 09:19 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: ctibum
Filtr bude asi Tetra Tec Ex 1200. Rád bych v akváriu měl co nejméně techniky. I když to zaroste, pořád je to poměrně vidět (navíc kolem pak tolik neproudí voda). V místnosti bude cca 18 stupňů. Plánované akvárium se bude zřizovat tak do 10 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 06:55 R Muž ctibum [6934] Re: Tučňák
A proč musí být nutně externí...? Filtr bude jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 23:44 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: NHKG
Toho se bojím... Pak už akorát topný kabel, kde se člověk nedoplatí a má v akváriu stejně vidět kabel. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2018 23:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tučňák
Já bych se toho bál. Mi prasklo i originál topítko z Hornbachu (nepamatuji si značku), vypustilo část akvária a tím vytopilo kancelář...
Rostlinná akvária mají v nabídce hodně věcí co najdeš na Ali/Ebay výrazně levněji. Samozřejmě oni platí DPH, musí držet záruku a mají nějakou marži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 23:30 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Strakááč
Já jsem pro Čínu všemi deseti, jen se radši ujistím. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 23:27 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tučňák
vyzkoušený to nemám.. ale myslíš si, že to topítko je nějak složitý, že by ho číáni nedokázali udělat stejný ? :-D já bych se tohohle nebál... dneska je z číny všechno, výrobní linky jsou dost luxusní a většinou rozdíl mezi věcma z číny a značkovou věcí je, že značka si svoje věci kontroluje a má nějaký požadavky.. kděžto čína většinou nekontroluje a může se dostkrát stát, že se do okruhu dostane nějakej zmetek.. ale né každá čínská věc to tak má.. existujou i kvalitní čínský věci :-D takže uvidíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 22:37 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Topítko z Číny
Ahoj všichni,
ne, že by to bylo akutní, ale do budoucna se poohlížím po externím topítku pro nádrž 200 až 400 litrů. Jsem zvyklý na levnější zboží, takže první, co mě napadne, je eBay:
www.ebay.com/…

V zápětí vidím totéž topítko u nás:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Otázka ale zní: Má tady někdo nějaké levnější externí topítko z Číny? Je to reálně použitelné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 14:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laKatos
S tím výkonem by už to mohli použít při výměně vody ti, co mají teplou vodu pouze centrální, kterou se bojí používat. Byly tu nápady jako bastlit něco s průtokovým ohřívačem, tohle by bylo lepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 14:42 laKatos
nechci delat reklamu ale toto ( www.barschshop.de/… ) vypada na solidni externi topitko pro obri akvaria...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 20:35 martinakva Hydor ETH
Oficiální distributor pro ČR má jiný názor :-)
Dobrý den,
Je nezbytné instalovat podle návodu. Jinak může dojít k poškození eventuálně zničení topítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 17:59 Muž Jirri [71] Re: martinakva
Napadá mě pouze jeden důvod proč to tak má být. Směrem dolů je vyveden i kabel napájení, takže ochrana proti stékající vodě po kabelu tzn. bezpečnost.

Jinak sem do tohoto tématu se hodí i tenhle odkaz na výrobu externího topítka palec
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 15:17 martinakva Re: ludvik
Otočit ho o 180° proto, abych dodržel směr proudění vody, když ho místo na výtlaku budu mít na nasávání.
Taky doufám že s tím nebude problém, proto se tu ptám, třeba to někdo takto má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:16 Muž ludvik [1082] Re: martinakva
Je to topítko, tedy trubka. Nějak mě nenapadá žádný důvod pro povinnost nějakého přesného umístění. Snad jen, že se lépe čtou písmenka na termostatu ... a když povolí vodorovně, tak by to lidé pokládali na dno a hrozilo zatopení i z venku (nic lepšího mě fakt nenapadá). Ale proč ho otáčet o 180? Ono nezačne chladit, když to tam poteče obráceně ... což by se mi ovšem líbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:28 martinakva – Hydor ETH
Měl bych dotaz k externímu topítku Hydor ETH.
V návodu je napsáno že se musí umíst svisle a na výtokovou hadici filtru. Já bych ho ale potřeboval umístit na vtokovou hadici a abych dodržel směr proudění vody bylo by topítko otočeno o 180°. Bude to něčmu vadit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 23:22 beki – tepelná podložka
Zdravím všechny
Prosím vás,potřeboval bych poradit.
Mám malé akvaria určené ke tření.jsou tedy kolem 10litrů.
A teď k problému,mohl by někdo poradit jak je co nejlépe vytápět.
Nerad bych totiž do každého dával samostatné topítko.Uvažoval jsem o tepelné podložce.
Mali někdo nějaké zkušenosti nebo nápady a byl by ochotný se o ně podělit budu moc rád.
Předem děkuji za jakékoliv informace a zkušenosti :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 13:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
no staci kus trubky, nebo sikovna doza, topitko je celoponorny a kdyz se prutocna pixla da na vystup z filtru, muzes to propojit s reaktorem na co2

topitka maj 50-75W cca 30cm

pripadne pouzit topnej kabel do dna....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:58 Muž Burik [727] - AquascapingRe: DrChila
no jo,ale koukni na moji nádrž to DSM..tam bude všude vidět:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:54 Muž DrChila [243] Re: Burik
Tak když koupíš od sery technicky vzato ještě levnější topítko.. víš jak je velký? 100W mělo nějakejch 25cm jenom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:46 Muž Burik [727] - AquascapingRe: DrChila
ano,přesně tohle jsem myslel,bohužel se dělají jen na velká akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:33 Muž DrChila [243] Re: Burik
Jo v myslíte něco takovídleho:-D to je možná lepší řešení než si to vyrobit sám jak tam někdo psal:-D
www.e-akvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Moucha
to se dělá celkem blbě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 11:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
tak si ho budes miset z externit... opravdu pod 200W jsem nenasel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 10:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Moucha
Ale ja mluvím o externím topítku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 22:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
nejmensi je snad 15W.... bezne se vyrabi 25W 50W 75W 100W 150W 200W atd.

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 18:18 Muž Burik [727] - Aquascaping
Zdravím,taky uvažuju o externím topítku,ale mám jen 54L akva..nevyrábí se nějaké menší?Nejmenší,co jsem viděl jsou 200W,což je hrozně moc

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3577x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9215