Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 19:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkaass
tak si pročti tuhle diskuzi, nikdo nepotvrdil že by anubiasy měly na krevetky nějaký špatný vliv, ani rozřezané. Ani já s tím žádné problémy nemám. Podle mě by to na krevetky nemělo mít žádný vliv ani na vajíčka.
Můžeš je sledovat a pak se tu podělit o tvoji zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 18:56 Muž Jirkaass [35] Re: katterinecka
doufam ze nepochcipaji :) ani filtraci tam nemam tak nevim ma to na to vliv??

popripade nemuze pustit vajicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2010 18:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkaass
klidně je tam dej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 18:01 Muž Jirkaass [35]
prave sem svuj velkej anubias ze spolecneho akva rozstrihal a chcise zeptat jestli mohu dat ty nastrihane ke krevetam??jestli pokud sou nastrihane(poskozene) jeslti to proste envadi diky za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 16:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JagerMaister
tak tech skvrbnoocasek dej pořádné hejno, jsou hodně plaché, lepší jsou trpasličí, ty se vůbec nebojí ;-) Mám je oboje. Akvárka mám taky různá s krevetkami, rozhodně by tam nějaké úkryty měly mít, zbytek záleží na tobě.
Hlavně aby akvárko dobře fungovalo, crystalky jsou trochu citlivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 15:42 JagerMaister Re: katterinecka
red cherry, crytaly a razborky škvrnoocasé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 15:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JagerMaister
a budou tam jen krevetky? Krevetky se mají rády kam schovat, hlavne po svléknutí krunýře. I když bude zarostlé, neboj se že bys je neviděl. Když budou spokojené tak budou lozit úplně všude a schovávat se nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 15:37 JagerMaister
možno je to blbá otázka len sa neviem rozhodnúť :
chcem založit akvo s red cherry a red crystalmi len sa neviem rozhodnúť či mám založiť rastlinné akvo alebo len akvo s pár rastllinkami ako akvo na pozorovanie ? čo si myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 17:30 S Muž invalida [3881] Re: AlQuds
Mám ve společným pár desítek ryb a pár set krevetek...a množí se mi tam neůprosně pravidelně ancíci...co tím chci říct...několik anubiasů celkem pravidelně a dost ožraný...tzn mechanicky poškozený a no problem ano je ta barteri nana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 14:17 Žena ustavprochore [567] Re: AlQuds
Já jsem sice jen krevetkář-teoretik :) , ale na Akvaristovi jsem se dočetla, že by krevetky měly být schopné vápník ze šťavelanu dokonce využít - viz www.akvarista.cz/… - příspěvek od "Reeve".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 14:16 Mrakoplash Re: AlQuds
rybicky.net/fotogalerie.php…

v akváriu je i anubias přes celou pravou čtvrtinu.
Krevetky s tím nemají problém a jsou většinou v anubiasu ukryté :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2010 14:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: AlQuds
Likvidační by to bylo asi jenom v případě, že byste vzrostlý Anubias prohnal přes mixér a vytvořenou směs nalil do nádrže. A zase je na místě otázka poměru vzniklé hmoty a objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 14:07 Muž AlQuds [161] Re. Pepan
Taky jsem videl nekolik prezentaci nadrzi s krevetkami, kde byl i anubias, v jedne z nich bylo tech anubiasu hafo, takze pravdepodobne je to opravdu bezpecna kombinace. Na druhe strane me mate, ze to upozorneni, ktere jsem citoval, je na strankach, ktere se specializuji prave na krevetky. Na druhou stranu, autor vlastne nerika nic jineho, nez uz tady rekl Sid ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2010 14:06 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: AlQuds
Já bych se toho nebál. Pokud není rostlina poraněna, tak asi nic neuvolňuje a taky je otázka velikosti rostliny a objemu vody, ve kterém se ta rostlina nachází. A další věc, jestli se jedná o nějaký čerstvě importovaný druh krevetek, které mohou být choulostivější, nebo o klon, který je v našich akváriích chován třeba už desítky generací a tudíž je dost aklimatizovaný a snese i takovou "kvalitu vody" a koncentrace nejrůznějších látek, které jsou pro čerstvé importy likvidační.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2010 13:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JagerMaister
Fotka k příspěvku Taky bych se toho nebál Mám v jednom skleníku vlastně anubiasí monokulturu, zatím pouze s formoskami, ale uvažuji, že tam pustím ještě nějaké krevetky a nemyslím si, že by to těm korýškům nějak ublížilo. Pro ilustraci přikládám foto. Pokud by to byla pravda, tak při téhle koncentraci by byly i ty ryby už dávno hore bříškem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 13:51 Muž AlQuds [161] k stavelanu vapenatemu
Sam o tom nic nevim, ale pokud se jedna o stavelan vapenaty, cituji ze stranky
www.akvakrevetky.wz.cz/…

Citace:
Øada náhlých úmrtí krevetek je pøipisována vlivu šavelanu vápenatého uvolòujícího se z poranìných èástí nìkterých rostlin, zejména anubiasù a kryptokorýn. Tyto rostliny náleží do èeledì Áronovitých (Araceae), jejíž nìkteøí zástupci jsou produkcí této látky dobøe známí. Z bìžných pokojových rostlin této èeledì sem patøí napø. diefenbachie, kala, monstera, které všechny produkují jedovatý šavelan vápenatý, ale i celou øadu dalších jedovatých látek. Doposud však chybí pøesvìdèivé dùkazy, že krevetky skuteènì hynou v dùsledku vlivu tìchto rostlin a konkrétnì šavelanu vápenatého nebo vlivem jiné uvolòované látky. Tato otázka stále èeká na rozøešení. Já krevetky s tìmito druhy rostlin vùbec nechovám, takže nemám žádné osobní zkušenosti a nemohu toto potvrdit ani vyvrátit. Je nutno také upozornit, že pøíslušné rostliny musí být pravdìpodobnì mechanicky poškozeny, aby docházelo k uvolòování jedovatých látek, u zdravých rostlin k tomu nemusí nedocházet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.07.2010 13:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JagerMaister
...chcel by som si do môjho krevetkára zakúpiť jeden Anubias barteri var.nana ale v jednej knihe o krevetkách som sa dočítal že anubias vypúšťa do vody nejaké látky...
Copak to bylo za knížku? :-)
Možná měl autor na mysli "nějakými látkami" šťavelan vápenatý(?).
Je pravdou, že anubiasy, (jako všechny áronovité, ale i řada dalších rostlin, např. kryptokoryny, ludwigie, valisnérie...), obsahují ve svých buňkách zmíněný šťavelan vápenatý, ale jeho "nebezpečnost" pro krevetky je IMHO jen hypotetická.
Tato látka je "uzavřena" (v podobě jakýchsi "jehliček" - tzv. rafidů) v buňkách a rostlina ji běžně do vody neuvolňuje. K uvolnění rafidů může dojít až při mechanickém poškození tkání. Ovšem i pak bude jejich uvolnění (velmi pravděpodobně!) bez vlivu na krevetky, neboť mají vyšší hustotu, než voda a nerozpouštějí se v ní, tzn. - klesají do substrátu. Pokud by se přesto dostaly rafidy do kontaktu s krevetkami, neměly by jim ublížit - krevetky nemají na povrchu těla citlivé tkáně, (jako je tomu v případě ryb v podobě žáber), které by mohl šťavelan vápenatý dráždit.
Ostatně - pokud by se našel mezi zkušenými chovateli krevetek, (kterých sem nechodí málo), někdo, kdo by podobnou zkušenost měl buď osobní nebo zprostředkovanou z relevantních zdrojů, jistě by se ozval. :-)
Řekl bych, že si klidně anubias ke krevetkám pořídit můžete. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 12:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JagerMaister
Nemusíš se bát, krevetkám nic neudělá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 12:27 JagerMaister – Anubias a krevetky?
Ahoj chcel by som si do môjho krevetkára zakúpiť jeden Anubias barteri var.nana ale v jednej knihe o krevetkách som sa dočítal že anubias vypúšťa do vody nejaké látky ,ktoré škodia krevetkám je to pravda ? :-O za rady Ďakujem ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 21:14 Muž navik [908] - SumciRe: kikuška
Minulý týden jsem měl možnost navštívit úspěšného chovatele L sumců, sturisom a krevetek v Německu. Mohu Vás ujistit, že v odchovně má kořeny v každém odchovném akvárku pokryté hnědovkou se spoustou krevetek a naprosto bez problémů, takže bych se toho rovněž nebál... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 21:04 Muž agent007 [47] Re: kikuška
Já měl v té nádrži kde jsem měl 8 krevetek a které mi umřely hnědovku Windelov. Ale na doporučení chovatele, že ji zbožňují a je pro ně neškodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 21:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kikuška
Já myslím, že bez obav. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 21:01 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Našla jsem tam zatím jen tohle varování ... Tak mně zajímá, co je na tom pravdy. Ještě než bude pozdě:mohu si pořídit hnědovku do akvárka s krevetkami a společenské nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 20:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kikuška
David Alderton... :-O
Jistě nějaká kapacita.
Nemá tam podobných perel více? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 20:19 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
David Alderton: Akvarijní a jezírkové ryby, str. 194 dole: "Všeobecně se předpokládá, že je pro některé druhy ryb jedovatá."
No a chtěla bych si být radši jistá, že jedovatá není, ancistra Růženku máme 6 let a je to takový šupinatý domací mazlíček, tak bych mu nerada ublížila. a malou hnědovku bych ráda dala do akvárečka, kde budou krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 19:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kikuška
...jak je to s jedovatostí hnědovky křídlaté? Chtěla bych si ji pořídit (přivázat na kořen) a někde jsem četla, že taky zhoršuje kvalitu vody po vysazení... Bylo by na místě dohledat a zveřejnit zdroj této vaší "tak cenné" informace. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:04 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Dost jsem se vylekala tou jedovatostí kryptokoryny. Minulý týden můj ancík Růženka zbaštil odpadlý list kryptokoryny. Zatím je ok, tak to snad jedovatý není. Nemáte zkušenosti, jak je to s jedovatostí hnědovky křídlaté? Chtěla bych si ji pořídit (přivázat na kořen) a někde jsem četla, že taky zhoršuje kvalitu vody po vysazení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 13:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Yirka
V atlase ho najde spíš jako rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_barbieri .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 09:31 Muž Yirka [9126] Re: MěchýřovkaV
Jávský mech je jedno se synonym: rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_dubyana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 09:27 Žena MěchýřovkaV [0] - ŽivorodkyRe: filipsi
A jávský mech se tu nedá najít? Hledala jsem v rostlinách, ale zatím nenašla. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 02:57 Muž Nedory [15] - Sumci
Mám už něco kolem 30ti kusů Red cherry a asi tak 20 procent jich je v jávském mechu a 80 procent obývá moje ceratophylum, kterré zabírá půlku akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:58 Žena datura [104] Re: MěchýřovkaV
mechová koule předně není mech, ale zelená řasa cladophora (tuším žabí vlas česky):-) a jedno to není, protože právě "mechová" koule má pro krevetky moc malý povrch, je příliš kompaktní a zachytí se na ní málo detritu, který krevetky spasou. taky neposkytuje žádné úkryty.
pokud máš možnost, kup určitě jávský mech (Vesicularia) - podívej se na obě rostliny v atlasu, uvidíš, že každá je úplně jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:57 Muž filipsi [1295] Re: MěchýřovkaV
Zkusila si mistni atlas rostlin?
Neni.
Ale radost jim udelas jednim, i druhym. Do mechu se lepe schovaji mlade.
(edit - rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:56 Muž Eff [417] - RostlinyRe: MěchýřovkaV
Mechová koule není Jávský mech, ale krevetky ji určitě také ocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:53 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Je mechová koule jávský mech? Je úplně jedno, co pro krevetky koupím, jestli jávský mech či kouli?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 09:53 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: brabenec
Mám v aquarku dvě variety krevetek. Chilli red, ty nepreferují žádnou rostlinu. Vesele šmejdí po celém aquarku, na dně ve štěrku, na všech rostlinách, kamenech i filtru, ode dna až po hladinu. Nejhezčí pohled je, když vidím jak ožirají ruduchu na povrchu listů rostlin. V tom okamžiku vím, že je úplně zbytečné bojovat s řasami ;-)
Druhou varitou jsou black crystal. Ty taky nepreferují žádnou rostlinu. Většinu času totiž tráví v kořenu mangrove. Obývají především jeho dutinu, odkud vyrážejí na výlety. Vždy jen po dně, probírají štěrk a když lezou na rostliny, tak jen na lilijovníček novozélandský, který je velice nízký. Nikdy jsem je neviděl ve vyšších patrech akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:21 Žena datura [104] Re. brabenec
No.1 je určitě jávskej mech a dubový listy taky milujou - jak se ve vodě rozkládají, vytváří se na nich film z mikroorganismů a krevetky na něm hodují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 08:37 Petr2 Re: Brabenec
Je jim to úplně jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 07:36 kreten Re: brabenec
a k žrádlu spřené kopřivy:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 23:30 Galbatorix Re: brabenec
Hemianthus callitrichoides,Eleocharis parvulus,Echinodorus tenellus... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:53 Muž llang [5] Re: brabenec
ahoj. Nejraději maji jávský mech(Vesicularia dubyana), slouží jako úkryt mladat a casto v nem hledaji potravu. Teke jim tam muzes dat Cladophora aegagropila(tzv. rasokouli), uvidis jak rady po ni budou "smejdit", limnobium spongia je take velmi vhodná rostlina(plovoucí),tvori chuchvalce korenu,ktere krevetky rady využívají a casto se na nich jakoby vozí. Jinak zalezi na tobe co tam das, podle osvětlení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: brabenec
Rostliny s co největším povrchem. (kadeřavé listy jsou lepší než ploché, členité než jednoduché atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:35 Muž klm007 [114] Re. brabenec
limnobium, ceratopteris a staré dubové listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:29 Žena Eliška [38] Re. brabenec
Moje japoniky bydlej na kořeni porostlým jávským mechem, c. gracilirostrisky si zase oblíbily stolístek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:15 brabenec – Jaká rostliny mají krevetky nejradši???
Vypište mi jich co nejvíc budu zakládat krevetkárium.Děkuju všem za odpovědi palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 10:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: bucliik
...Ale dočetla jsem se, že jim (krevetkám) nesvědčí cryptocoryny a anubiasy...
Nemějte obavy - žádné riziko nehrozí. A to ani při "poranění" těchto rostlin, které má mít údajně za následek uvolnění krevetkám škodlivých látek do vody.
Dlouhodobě jsem choval krevetky v nádrži, kde z rostlin byla převážná většina kryptokoryn a anubiasů, přičemž jsem prováděl běžnou údržbu těchto kytek, (odstraňování starých nefunkčních listů odtrháváním nebo odstřiháváním), a vše O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 09:54 Žena bucliik [99] – vliv rostlinek
Ahoj v akvárku pořád bojuju více či méně s řasou, neritina je líná potvůrka, ampulárie nadělají hodně bordýlku-tak začínám uvažovat o krevetkách. Ale dočetla jsem se, že jim nesvědčí cryptocoryny a anubiasy-s čímž by u mě mohl být docela problém, rybicky.net/nadrze/1875
máte někdo zkušenost s umíráním krevetek v přítomnosti těchhle rostlinek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 19:58 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: zoo
mám v akva CJ přesně rok,R-Ch taky,v akva mám anubias(byly dva)a dva druhy kryptošek:)sumatránská a affinis,zatim mě nic nepřesvědčilo že by jim to vadilo,nemluvě že tam občas sou náký velký ampulárie a občas nákej list zničiano:X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 18:58 zoo Re: matrix069
ja mam anubias - no problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 17:21 Muž matrix069 [79] Re: Onďa
Mám i kryptokorynu i anubias(úplně mini)-žádný problém. (Druh:Simoni simoni,Red Cherry)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4325x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9181-jake-rostliny-ke-krevetkam?od=51