Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počítadlo bublin

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Počítadlo bublin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 14:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Tak se koukni za dva tři měsíce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 13:40 Muž Robo [45] Re: KarlosS
Já si právě koupil z čínskýho eshopu tohle www.tmart.com/… je to šroubovací uvnitř je zpětný ventil a hadičky jsou na přišroubování. Jenže jeden problém nastal a to dosti zásadní, že to netěsní a CO2 uniká v tom šroubovém spoji. Oni tam totiž nemají uvnitř těsnění ani O kroužek, ale Okroužek je po ubvodě jak se dotahuje ta zátka na to průhledné sklo. Což je špatně. Jinak by to bylo skvělé počitadlo bublin. S tou odsávačkou mám strach jestli by to ten tlak udržela a neroztřelila se. Koupil jsem si plastový od Sery a uvidíme co to bude a jak to vydrží. Jinak budu muset zkusit ještě ten JBL. Tak to JBL vypadá opravdu dobře. Hadičky na dotažení tak jak jsem si to představoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 11:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: amrtin
Například s CO2 do akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 11:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Robo
doporučuji vše s převlečnýma matkama, já používám JBL Pro Flora safe stop (zpěťák) a počítadlo JBL Pro Flora Bubble counter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 11:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: vaaclav
na burčák ideální řešení, se zpěťákem (radši dva) co nejblíže (v cestě) u akva.
Když jsem pak přešel na bombu, vyskákali mi víčka :-). Teď mám šroubovací s těsněním a převlečnýma matkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 23:55 amrtin Re: vaaclav
No,protože za prvních 10 dní nezmizela žádná :-| A kam by jako měla mizet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Proč si myslíš že ti zrovna z tohohle nebudu mizet voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:24 amrtin Re: Robo
Fotka k příspěvku Jé,fakt jo?Já jí koupil v první lékárně do který sem zašel(za 30kč) :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:39 Muž Robo [45] Re: amrtin
oni už jsem taky uvažoval a taky ji sháněl a v každé lékárně mi řekli, že zrovna tenhle typ nemají nebo mi nabízeli nějaké šílenosti s balonkama za ty samé prachy jako klasické počítadla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:36 amrtin Re: Robo
A proč nepoužiješ dětskou odsávačku?Je to skoro zadarmo a nic se z ní neodpařuje.A jestli máš bombu,tak chemoprénem přilepit víčko(kvůli tlaku).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:29 Muž Robo [45]
Zdravím chlapi, mám problém s počitadlem bublin. Nenašel jsem tady o tom diskuzi tak to přidám sem. Už jsem použil několik počítadel a vždycky mám s nima problém. První jsem měl v miničku od Dennerle ten mini perlátor což je počítadlo i atomizér. To bylo v pohodě dokud se nerozpadnul ten plastový závit. Pak jsem si koupil u Rataje od Ruwalu www.rataj-spk.cz/… ten byl v pohodě do té doby než mi z něho pomaliku zmizela voda. Tak jsem ji chtěl dopustit, jenže sundat hadičky je nadlidský výkon. Samozřejmě, že mi to mírně naprasklo jak se hadičky nasazují a už to nebylo ono a CO2 pomalinku unikalo mimo. Pak jsem si koupil skleněné. Dneska opět jsem chtěl dolít vodu a zase jsem bojoval s hadičkama. To se mi naštěstí povedlo sundat bez problémů. Doplnil vodu smontoval a zjistil že mi začal unikat CO2 u zpětného ventilu. Tak jsem to chtěl zase sundat a samozřejmě mi to skleněné počítadlo prasklo. Teď zvažuji že si koupím počítadlo od SERY co je vyrobeno z akrylové pryskyřice. Pak mě zajímá jak sundaváte ty hadičky když se odpaří voda. Ony jsou tam přilepené jak čuně a nejdou dolu. Máte na to nějaký fígl?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 10:36 amrtin Re: DanegoPerros
Já bych neřekl že na tom záleží,voda se zpočátku nasytí co2 a pak plyn prochází tak jako tak stejně ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 19:07 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
Chci se zeptat?Zaleží na tom,kolik vody je v počítadle bublin?Mám tohle www.aquario.pl/… Co a jak ovlivnuje množství vody v počítadle??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 19:28 Žena pavliina [50] Re: prisavnik
Když Ježíšek naježil mini Gejzír CO2, kde už ten počítač bublin byl, tak to neřeším a užívám si dárku :-D hop P.S.: Díky za rady, už je přicuclej z venku, z boku na akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 16:47 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: pavliina
j pohode moze to byt vedla AQ ;-) a romis ma pravdu,zbytocne vyhodene prachy,aj ja som si vyrobil pocitadlo bublin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 11:13 Romiš Re: pavliina
Docela drahé... :-O
Já používám tohle:
www.detskydum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 11:09 Žena pavliina [50] Re: prisavnik
Je to počítadlo bublin od Rataje :-) www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 11:07 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: pavliina
podla toho ake je to pocitadlo bublin.Mohla by si dat foto? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 11:03 Muž isamik [180] Re: pavliina
Teoreticky ano :-) porad to bude fungovat stejne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 10:52 Žena pavliina [50] Re: kon
Takže je teoreticky jedno, jestli je uvnitř nebo venku akva? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 08:39 Muž kon [9] Re: pavliina
já to mám uděláno a zapojeno podle tohoto článku a jsem spokojený palec
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 00:34 Žena pavliina [50] – Kam umístit počítač bublin, do akva nebo ven?
Ahojky, tak přemýšlím, kam umístit počítač bublin? V návodu píšou, abych umístila dovnitř akva, ale je to nutné? :-O Raději bych to dala mimo, koukat se v akva na nějakou černou hadici s plastovým válečkem se mi teda moc nezamlouvá hmm Je možné to dát mimo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 4180x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9165?od=101