Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Peřovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Peřovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 13:35 Žena bluedream [245] Re: PaDa
Tak jsem ho našla. Je totálně přežraný pod stejným kořenem jako peřovec, ale zahlédnout ho je opravdu svátek :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 13:25 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: bluedream
Tak s trnovcem je to ještě daleko "horší" než s peřovcema. Toho zahlédnout je opravdu svátek :)
Vím o jednom, který je v současné době už u čtvrtého majitele: tři předchozí psychicky nezvládli situaci, že ho několik měsíců neviděli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2009 12:55 Žena bluedream [245] Re: kchz
Fotka k příspěvku Pokud je správný úkryt, tak není problém. Můj peřovec okupuje jeden kořen a nehne se od něj. Já zase pro změnu netuším, kde je věčně zalezlý trnovec :-|
Foto nic moc, jen na ukázku, jak si peřovec hoví na obvyklém místečku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 06:42 PetrH Re: kchrz
Ahoj, já mám dva a také je vidím sporadicky :-| , ale když mne po ránu (10:00-13:00) a k večeru (18:00-21:30) svítí jedna zářivka, tak ho občas vidím jak si mašíruje po aqua :) , s tím světlem na tom asi něco bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 01:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: kchrz
Máš hodně vydatné osvětlení, to tuhle rybu přes den fakt těžko vylákáš...
Ona si to pak vynahradí po zhasnutí, chtělo by to v tuto dobu i přihodit nějakou tabletku na dno na dobrou noc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 23:23 Muž Alexandross [2] Re: kchrz
peřovci opravdu nejsou moc velcí kamarádi se světlem. Myslím, že dokoupením druhého do party tento problém nevyřešíš. Zašijou se za kořen oba. Nicméně, alespoň by měl cvalík společnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2009 23:06 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: kchrz
no nevim ale on je noční tvor takže přes den ho nemusíš moc vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 22:36 Muž kchrz [24] – Peřovec skvrnitý se neukazuje
Koupil jsem si loni v Úvalech na burze 2 peřovce skvrnité. Jelikož jsem (pitomec) neměl na karanténě krycí skla, tak mi v noci jeden vyskočil a ráno jsem ho našel přischlého na parketách.
Po dené době jsem jej přelovil do velkého akva, kde žije s další mojí havětí, a řekl bych, že i v celku spokojeně.
Jen skoro neni vidět, vídám ho tak maximálně 1 za 1-2 měsíce při radikálnější údržbě akvárka, jinak je spolu s ancíky ukryt někde vzadu ze velkým kořenem.
Na foru tady spousta lidí píše, že to není tak plachá ryba a občas se i prohání po akvárku, což se tedy mně ještě nestalo. Zlepší se to, myslíte, když mu koupím druhého do party?
Díky kchrz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2009 22:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ŽANETA
No, zvládne to hravě a nebude mít ani bouli na bříšku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 22:03 ŽANETA – záhadné zmiznutie 10ks neoniek za 1noc
Je možné, aby táto dospelá ryba zlikvidovala za 1 noc 10 malých neoniek 1,5cm??? jednoducho mi zmili - mám síce aj troch dospelých skalárov ale myslím si, že tento obor s obrovskými ústami ich jednoducho vcucol. :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:45 nemesizer Re: Hansol
Ja mam tiez synodontisa uz asi 14 rokov, krmim ho zmesou vlociek a SAK mix,green a 55, ktore pozbiera z hladiny a granulove mu davam od vitakral POND food special a je aspon podla mna velmi spokojny :) a tej povahe tiez musim poklepkat po dreve, lebo je velmi kludny a taktiez ostatne rybky si moc nevsima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 12:31 Hansol
Mám s nimi další problém.Každé ráno nájdem na hladine plávať niekolko(3-5) listov s "Kryptokoryna kratkolistá".Zožerú len stonku tesne u dna a list si dalej nevšímajú.Neviem čo ich to napadlo doteraz s nimi nebol žiadny problém.Krmím takými hnedými "no name" granulami o velkosti asi 2mm.Určite im chutia,lebo za nimi vylezú aj za bieleho dňa.Čím to,že im zachutili tie Kryptokoryny.Žiadnych iných rastlín sa nechytajú.Vedel by niekto poradiť ako zabrániť tomu,aby my nezožrali všetky rastlinky?Už ich mám len pár. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 17:40 Hansol
Predčasom som písal,že sú to nekonfliktné ryby,cez deň...Ale čo v noci?Už niekolko dní postrádam "Mrenka nádherná".Všetko som prehladal a živú ani mrtvu som ju nenašiel.Mám podozrenie práve na "Peřovec dlouhoploutvý".V aqua mám okrem jeho ešte neonky,skalare a krunírovca sítovaného.Je možné aby perovec zožral tú mrenku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 11:11 Muž jaa [5] Re: lulk
tiež mam euptera v dvestovke.....celi den je niekde zalezeny a ostatne rybky ma na haku. Jedine ked ich krmim tabletami tak sa rad trosku rozcerti aby sa mu uslo najlepšie susto,ale zatial to bolo bzdy bez zraneny. A este som ho par krat vnoci pristihol ako "ocuchava" dospeleho ancika, ale len ocuchaval, nic viac............cize, podla mna su to bezproblemove ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 10:30 Žena lulk [5] - CichlidyRe: Danila
Myslím že niektoré druhy synodontisov sú agresívnejšie.Majitel synodontisov,od ktorého si mám jedného zobrať,má štyroch EUPTERUSOV,už dospelých v 180 litrovom akvárku.Chová ich s neonkami,terami a ramirezkami.EUPTERUSI si ich ževraj ani nevšímajú,sú nekonfliktné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 09:53 Vak. Re: wladys
Ja ich mám tiež , k ostatným rybám sú nevšímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 22:02 Žena Danila [4489] - SumciRe: wladys
Já mám dva dospělý euptery a celej svůj život trávěj spolu mezi kořeny a hlavama dolů a pošťuchujou se a s novými přírůstky(7 kousků oceliferů) se snášej výborně. Co se týče ostatních ryb, tak jsou nekonfliktní. Tak mám asi kliku na povahy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:54 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Hansol
S jakýma rybama je chováš? U mě jsou hodně konfliktní jak mezi sebou tak i na ostatní ryby,hlavně ten větší(nigrita).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:43 Hansol Re: wladys
Ja mám dvoch a pekne sa v mojich 370L ponaháňajú.Neviem či je to pár,majú asi 17-20cm a niekolko rokov.Ostané ryby si nevšímajú a sú nekonfliktné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:39 Muž wladys [291] - CichlidyRe: lulk
Má rada nebyla vyčtená,ale je to z mých zkušeností.Mám dva dospělé Synodontise(ocellifer,nigrita) v 540 litrech a fakt si je nedovedu představit ve dvoustovce a ještě s tak agresivním druhem jako máš Ty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:15 Žena lulk [5] - CichlidyRe: wladys
Hm...ešte stále sa tiež rozhodujem medzi 200 a 300 litrovkou.Ak bude 200vka a lombardi budú dospelý a agresívny,podarujem ich niekomu do väčšieho akva.A tak pre synodontisa je malá 200vka?V atlase je napísané že stačí.Ale asi to zvážim.Možno bude lepšie nechať si pár litrov volných príp. pre dalšiu cichlidu ako zabrať 30 litrov synodontisom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:33 Muž wladys [291] - CichlidyRe: lulk
Nedělej to..velká a hodně aktivní ryba,která se do tak malé nádrže nehodí.Už tak tam bude hodně veselo až Ti ti lombarďáci povyrostou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 18:08 Žena lulk [5] - CichlidyRe: PaDa
dakujem za radu :-) teraz niekedy by som si po synodontisa mala ísť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 10:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lulk
Já mám asi stejně velkého a občas nahání jen ostatní sumcovité ryby, pokud se mu pletou do krmení nebo oblíbeného místa pod kořenem, ostatních ryb si vůbec nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 09:24 Žena lulk [5] - CichlidyRe: PaDa
Teraz má cca 17 cm,takže takmer dospelý kúsok.Mám možnosť vybrať si samčeka alebo samičku.Sú tieto sumci mierumilovné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 00:49 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lulk
Jak je ta ryba nyní velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 18:59 Žena lulk [5] - Cichlidy – Synodontis eupterus - perovec škvrnitý
Chová niekto túto rybku?Aké s ňou máte skúsenosti?Odporúčate ju chovať v 200 litrovom Malawičku?Indormácie v atlase som prečítala a aj prehladala ostatné weby,ale o nich som sa nedozvedela nič vela.Nemôže sa stať,že by mi začal jesť cca 4 cm cichlidy,prísavnika alebo prísavku thajskú?Chcem chovať túto rybu iba jeden kus.dakujem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3174x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9116-perovec-chov?od=51