Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Peřovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Peřovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 22:52 Koks – Peřovec Skvrnitý
Měl jsem cca 30 rybek ve 200 l akvárku, po 3 měsících zbyly 3. 2x Ancistrus a 1x Peřovec skvrnitý. Vše ostatní beze stopy zmizelo. Že bude pachatelem Peřovec mi začíná zlšhka docházet teď :(
Kdybych se ho nechtěl zbavit (je krásnej), poradí mi někdo, jaké rybky k němu pořídit, aby mi je nesežral? Hledám k němu nenáročné spolubydlící, které vydrží i moji lehce lepmlovskou údržbu.
Díky předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 21:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ronny21
Pan Hybrid z Hybridova ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 14:23 Žena tramtra [3202] Re: Ronny21
Kukaččí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 13:24 Ronny21 – Peřovec (skvrnitý, tečkovaný???)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, mohl by mi někdo potvrdit (určit) druh tohoto peřovce? Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.12.2018 00:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Soriko
Malý přehled čeho? Několika pochybných nabídek na ebay? Hodnota stránek nulová.
Pokud by ses chtěl pídit po informacích o peřovcích, tak třeba tady
www.planetcatfish.com/… ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 12:55 Soriko – Malý přehled

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 07:19 Muž rasovák [0] Re: rudolf
omlouvám se, ano ten co mám v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 22:21 Muž rudolf [4681] Re: rasovák
Je to mezidruhový kříženec, takže název jedině Synodontis sp. Jinak doporučuji aspoň napsat něco jako "kterého mám vyfoceného v prezentaci" - ne každého to napadne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 21:53 Muž rasovák [0] – Pozná někdo mého Peřovce?
Prosím o radu. Podle fota na internetu nemohu jasně určit celý název mojí rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 15:12 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Krmení
Zdravím, mám 2 eupterusi, jsou velice žraví, to je v pořádku, všude ale píšou že to jsou spíše masožraví sumci a preferují masitou složku, avšak moji preferují vyloženě krmení pro býložravce, pokud mají na výběr. Nejvíce milují tablety pro ancistruse nebo okusují okurku, dají tomu přednost i před patentkama. Čím je krmíte vy?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.07.2013 13:40 Muž rudolf [4681] Re: Rybulka
Peřovec zcela jistě ano, kukaččí zcela jistě ne, kresba je částečně podobná několika druhům, docela dobře možné je, že jde o mezidruhového křížence.
Pro adminy: Bylo by vhodné přesunout buď do vlákna "Peřovec, Peřovci", nebo "Copak je to za rybičku?"
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:13 jamajcan Re: Rybulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 11:59 Rybulka – Poradíte
Fotka k příspěvku Prosím, poradíte co je zač? Koupili jsme je i se zaběhlým akvárkem a pouze nám bylo řečeno, že je to sumeček.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 04:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Tak jsem takhle nad ránem u hrnku kafe,než půjdu balit ryby, našel toto téma a hned mi bylo jasné, jak je to s tím pomlaskáváním... smich To bude "básnický popis stavu jedince", který biologům uniká... smich Tys psal tazatelce nad soumrakem a v nočních tmách, to jen básníci dekadence mají rádi tento čas...smich
Teda ještě by bylo jedno vysvětlení s tím mlaskáním...třeba toho peřovce sličná jednadvacítka pochovala a on začal "vykřikovat", a že peřovci "nahlas" dovedou být výrazně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2013 23:14 Muž rudolf [4681] Re: Zuzajna
Nejspíš je to mezidruhový kříženec, ale to je opravdu vedlejší.
Jak vypadá skutečný Synodontis schoutedeni se lze podívat tady:
www.planetcatfish.com/…
www.aquatab.net/…
www.aquatab.net/…
Ze "svrchní kůže" nejsem o moc moudřejší než z těch šupin, ale kůži peřovci mají, to zase jo ;-) Základem je, aby se každý z nich měl kam schovat a pořád na sebe neviděli. Normálně se peřovci koušou hlavně při tření, ale vystresovaní ve dvaceti litrech bez úkrytů to určitě dokážou taky. Tak jim tam dejte dva květináče, půlky skořápek kokosu nebo něco takového, ať si mají aspoň kam zalézt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:07 Žena Zuzajna [4] Re: rudolf
Fotka k příspěvku Ok, chybí mu svrchní kůže. Již v úvodu jsem psala, že jsem neznalec tohoto druhu. Bohužel se je snažím víc jak měsíc někomu věnovat. Jak jsem také psala, nechtěla jsem, aby mi napadali jiné ryby, proto jsem byla nucena je dát do této nádrže, bohužel ostatní akvária jsou obsazená, samo, že jsem se ptala i známých, ale volné jsem nesehnala. Tento peřovec měl na sobě ještě včera takovédle zbarvení viz. foto.(tedy pokud je to vůbec zbarvení!) Takže pokud to není tento druh peřovce, nechám se ráda poučit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.02.2013 17:10 Muž rudolf [4681] Re: Zuzajna
coze coze Nechme stranou, že to zřejmě není Schoutedenův, nechme stranou, že ve 20 litrech bez úkrytů opravdu nebudou šťastní, nechme stranou, že si ten druhý určitě nepomlaskával, ale prosím vás - co tomu prvnímu peřovci chybí? Oni peřovci totiž žádné šupiny nemají. Mají kostěný štít, který jim kryje shora hlavu a vybíhá směrem vzad do dvou špiček - jedna je nahoře a směřuje k bázi hřbetní ploutve, druhá zhruba v půlce výšky těla a směřuje za skřelemi na bok - a jinak mají holé tělo kryté kůží bez šupin.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:31 Žena Zuzajna [4] – Peřovci
Fotka k příspěvku Mám takový problémek, jako neznalci tohoto druhu ryb mi byla doslova vnucena na akvaburze, doma jsem se zhrozila, co je to vůbec zač. Včera jsem si koupila lorikarie, bála jsem se, aby mi je oni peřovci nepožrali, ačkoliv ještě se jim to nepovedlo a přelovila jsem je do asi 20l plastové nádržky. Dala jsem tam filtr, dno, nějaké plovoucí rostliny. Dneska když jsem koukala, tak ten hodnější, pěknější a menší je totálně bez šupin a větší si podivně pomlaskával. Je možné, že mu to udělal on?! Prostě, jak by ho totálně oholil krom bříška! :-( Nejraději bych je někomu věnovala, někomu kdo má s touto rybou zkušenosti, jsem z nich docela zoufalá.
Fotka je hodně nekvalitní, ale je na ní Peřovec Schoutedenův. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 19:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: funtcz
Obecně se dá říci, že peřovec není agresivní, zvláště jiné druhy ryb ho nezajímají. Rád během krmení prožene ostatní peřovce nebo větší sumce obecně. Že by ale některé rybě ublížil, jsem neviděl, stačí mu projevit svou dominanci.
Pokud se ale bavíme o pouhých 160 litrech vody a je platný ten seznam ryb, co tam uvádíš, tak těžko říci. Tam je chyb více, kromě mnoha jiných ryb tam uvádíš 2 mřenky nádherné, 2 parmičky žraločí, 1 terčovec - ty mi nepřijdou jako druhy či jejich množství do tvého akvárka vhodné. Které parmičky mají to zranění?
Jako první krok bych vyndal ty dekorace s ostrými hranami (ten bílý korál či co to je a lávový kámen), o ty se ryby při úprku před protivníkem dokáží snadno zranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 13:25 Muž funtcz [22]
Nenapada Vaš perovec ostatni ryby?Dneska jsem zjistil že maji dvě parmičky zraněni....a vim že pred mesicem mi do skaly kde se schovava perovec zalezl terčovec a na rano měl ohryzany hřbet...a ted ty parmičky...pokud to děla on tak bude muset jit pryč...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.10.2012 23:38 Muž rudolf [4681] Re: Rostislav84
Když pánbůh dopustí...
Byl byste sice asi první na světě, ale všechno musí být jednou poprvé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 18:59 Muž Rostislav84 [1] Re: LiborSprysl
A je teda možné že by se mi rozmnožily?Bez jakéhokoliv zasahu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 05:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martin71
Nestandardní modely ryb chovaných v zajetí jsou už popisovány celkem často... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 05:41 Martin71 Re: LiborSprysl
Ale "obava" že něco jako kukaččí chování u péřovců existuje byla od tazatele na místě. Akorát škoda že mimo dotazovanou rybu. Ještě se třeba dočkáme různých překvapení i u jiných ryb doteď nerozmnožených v zajetí. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 05:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martin71
smich Proto jsem mu odpověděl, jak jsem odpověděl... Máte pravdusmich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 05:34 Martin71 Re: LiborSprysl
Důležitější bude pro tazatele to na co se původně ptal na Peřovce očkatého. S.ocellifer - peřovec očkatý tohle nedělá tedy není kukačkou. Navíc péřovec očkatý nepochází ani z jezera Tanganika ale ze zápádní Afriky, Čad, Senegal, Niger, Gambie. Kukačky, pokud už tedy tak výhradně zatím z jezera Tanganika a to je v případě péřovce očkatého trošku z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.10.2012 05:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martin71
Ta pravda je velmi relativní...Píše dr. Hofmann na Aquatabu...
Ještě kolem roku 2000 se v literatuře běžně tvrdilo, že hnízdními parazity, kteří podkládají své jikry třoucím se tlamovcům, jsou nejméně dva či tři druhy tanganických peřovců. Pokud si tuto informaci, na jejímž šíření jsem se podílel svého času, adekvátně stavu tehdejšího vědění, i já, stále pamatujete, zapomeňte na ni, nebo lépe – opravte si ji. To, co jsem naznačoval už před více než čtyřmi roky (Hofmann 2005), se zdá být stále jednoznačnější – jediný druh, u kterého dosud byl jasně hnízdní parazitismus prokázán, je peřovec kukaččí (Synodontis multipunctata). Ostatním druhům byl tento jev přisouzen na základě jejich špatného určení. Naopak – u obou druhů, které bývaly nejvíce "v podezření", totiž u peřovce skalního (Synodontis petricola) a peřovce Pollova (Synodontis polli) je dnes jasné, že se rozmnožují běžným způsobem. Na druhé straně to samozřejmě neznamená, že by se nemohl hnízdní parazitismus vyskytovat ještě u některého z druhů, o jehož způsobu rozmnožování nevíme dosud vůbec nic. Asi nejžhavějším kandidátem v tomto směru je peřovec obrooký (Synodontis grandiops), jeden ze tří nově popsaných druhů Wrightem a Pagem v revizi z roku 2006. Tyto ryby se totiž dosud "skrývaly" pod označením Synodontis multipunctata – zbarvením a kresbou jsou od peřovce kukaččího k nerozeznání. Finley (2007b) si dal tu práci a porovnal popis zbarvení obou druhů v uvedené revizi – až na tři slova, která nic nemění, a jednu drobnou odlišnost v interpunkci je identický… Oba druhy se odlišují drobnějšími morfometrickými znaky, z nichž ale na živých rybách lze prakticky využít pouze dva. Prvním je rozdílný počet měkkých paprsků v prsních ploutvích – u S. multipunctata 8, u S. grandiops 7, druhým pak rozdíl v relativní velikosti očí. U S. multipunctata odpovídá průměr oka 45–62 % délky rypce, u S. grandiops 64–81 %, tj. oko je relativně větší. Protože ryby S. grandiops byly v minulosti zcela jistě dováženy do akvárií jako S. multipunctata, je možné, že některá pozorování hnízdního parazitismu se týkala i jich. To je ale čirá spekulace, kterou může potvrdit jedině další pozorování u skutečných S. grandiops. Jinou spekulací by byla otázka, jak dlouho nám vůbec vydrží jméno Synodontis multipunctata, alespoň pro ty ryby, které jsme zvyklí jím označovat dnes. Když totiž srovnáme jejich vzhled s barevným vyobrazením holotypu, podle něhož Boulenger v roce 1898 druh popsal, nevypadají zrovna jako bratři…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 05:06 Martin71 Re: Rostislav84
Slyšel sem že je ktomu za potřebí určitý druh Tlamovce. Ano máte pravdu. Tento hnízdící parazitismus kukaččí chování bylo popsáno u rodu Synodontis pocházejícího z jezera Tanganika. Nejznámnější druh peřovec Synodontis multipunctatus - peřovec kukaččí. Podobné chování bylo popsáno i u S. multipunctatus a S. petricola. Kterému tlamovci (druhu) ale svoje jikry nejraději peřovci podstrčí netuším. Nikde jsem se o tom nedočetl.

S.ocellifer tohle nedělá. Rozmnožen byl s pomocí hormonálních stimulů - očkování hypofýzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 03:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rostislav84
Inu samička naklade jikry a sameček je oplodní. Z jiker se vylíhnou...potěr se rozplave....atd...Dělají to tak všichni příslušníci druhu a ryby vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:31 Muž Rostislav84 [1] Re: LiborSprysl
A to je jak pane chytrý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 11:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rostislav84
To jste slyšel buď špatně, nebo bavící mluvili zcela o něčem jiném smich Množí se zcela stejně, jako ostatní peřovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 11:08 Muž Rostislav84 [1] – Peřovec očkatý chov
Ahoj všem.Zajimálo by mě jak rozmožit Peřovce očkatého.Slyšel sem že je ktomu za potřebí určitý druh Tlamovce.
Poradí někdo?Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 21:15 Adolf Re: PaDa
No vidíš to,a prej to má být mírumilovná rybička......Každopádně dík za info,nerad bych mé budouci neonky nějak ohrozil takže raději ruce pryč.přeju pěkný RELAX V PRÁCI ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 20:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Adolf
Za odborníka se nepovažuji, ale s největší pravděpodobností (99%) nejde o pravého synodontis multipunctata.
Podívej se například do tématu "copak je to rybičku" rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku… na příspěvek z 08.08.2012 21:41 a několik následujících odpovědí.
V každém případě, ať už by šlo o jakéhokoliv peřovce, s neonkami mu pouze pořídíš poměrně drahé krmení ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:42 Adolf – Péřovec kukaččí
Zdravím všechny!Dneska jsem byl u nás v akva. a zaujal mě rybicky.net/atlasryb/perovec_kukacci .Vzhledem k tomu že nejsem ještě rozhodnut co za rybky ke dnu a mám omezené možnosti výběru by se mi docelá zamlouval.Ví někdo zda by nedělalo binec chovat je s neonkama,skalarama a nějakým ancíkem ??? Je to sice Tanganika,rozmnožovat je nehodlám,ale co na to odborníci ??? dik ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 11:53 xx Re: Ivoš
Jde hlavně o to, čím a kolik je člověk krmí. :-)

Dokud je pravidelně krmíš masem, je to v pohodě. Nenakrmíš je - třeba přes dovolenou - tak vyluxují v akváriu na co přijdou. To dělají všichni masožraví sumci.

Léta je mám v akváriu s živorodkami a nemají snahu je lovit. Ale třeba takové ampulárie nemají vůbec šanci. Vyhazuji z nich jen prázdné ulity a víčka přisátá k předfitru. Když vím, že je nebudu nějaký čas krmit, naházím jim tam hromadu menších šneků - ideálně okružáky a je klid. Velké šneky raději ne, rozhryzané zbytky by zbytečně v létě kazily vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 10:25 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: PaDa
je to s nima podobný jako s ancíkama. Najednou om rupne v kebuli, začnou ochutnávat to, čeho si dřív nevšímali a běda, když jim to zachutná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 09:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ivoš
Experimentovat se dá, nyní máme v práci peřovce asi 15 cm, již dlouho bez problémů s malými rychlými rybami (dánia, kardinálky). Ale jak říkáš, jako bonbón můžou skončit kdykoliv, jistota v tom není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 09:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lukasbeilt
A taky záleží, jak veliký je teď ten peřovec, pokud je to zatím malé pískle, můžeš ho dát i s mladejma císařskejma tetrama, porostou rychleji než on.
Měl jsem i docela velkého peřovce s hejnem těhle teter a naprosto bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 21:39 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: lukasleibelt
Pokud jsou ty tetry dospělé, tak ano. Kdyby byly ve velikosti cca do 2 cm, měl bych o ně vážné obavy. Peřovec je jinak mírumilovný, přes den chrápe, v noci šmejdí a co se mu vejde do tlamy, to zhltne;-)
Ale taky se občas stává, že nějakou dobu žijí i malé ryby v nádrži s dospělým peřovcem v pohodě ale najednou se začnou ztrácet...Což se dospělých teter císařských ale netýká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 18:28 Muž lukasleibelt [84] Re: Ivoš
A myslíš že bych mohl dát 10 teter císařských,4 skaláry mramorový,4 ancistruse a toho 1 péřovce skvrnitýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2012 16:45 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: lukasleibelt
Beze všeho. Záleží však na zbývající osádce, malé ryby by postupně vyluxoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 15:44 Muž lukasleibelt [84] – dotaz
Dobrý den mohl bych se zeptat kestli bych si mohl do 330 litrové akva dát 1 péřovce tečkovanýho

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:20 gringo Re: Budulinek89
Ti moji 60,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:19 Budulinek89 Re: gringo
myslím že stáli 35....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:17 gringo Re: Budulinek89
Jj, bral jsem je na květnové burze. Měl poslední čtyři, tak jsem je vzal všechny a jsou v pořádku. Mají od pěti do sedmi centimetrů. Měl i menší, ale ti byli moc malí. A s malýma tam byl ještě jeden prodejce ;-)

Hm, tak ti tvoji jsou opravdu malí. To by jim ty moje tlamky nedaly pokoj. Takhle si jich ani nevšímají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:12 Budulinek89 Re: gringo
Fotka k příspěvku to sis tedka kupoval na aqua burze v ostravě? ja je mám totiž taky odtama. a vypadají moc hezky ale jednomu chybí ploutvička... což sem si v sáčku nevšila. alr ten je snich takový nejroztomilejší.... ale jestli to sou samičky nebo samečci to netuším....tedka sou velikostně jao panceřníček albín..

vzala sem si 4 protože mám 170l akvárko a myslím že tam mají dost ukrytů na skování, takže snima problém nemám.. množit taky nějak nechci... mám je jen pro radost... jediné co se mi množí tak sou okružáci a hlavně krevetky....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 08:20 gringo Re: PaDa
Fotka k příspěvku Já jsem si na burze v Ostravě pořídil 4 kousky, sice hybridy kukaček, ale vím o tom a nevadí mi to . Jsou krásní. Akvárium mám "jen" na pokoukání(ne rozmnožování), samozřejmě s kompletním servisem, který k tomu patří ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2010 00:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Budulinek89
Pokud jsi to pod tímhle názvem koupila, můžeš to vrátit, multipunctatus to není a nebude. Občas se to snaží prodávat jako decorus, ale na 95% ve starším věku zjistíš, že to není ani ten.
Pravděpodobně nějaký hybrid, ale budou to celkem fešáci, těmhle, alespoň podle mých zkušeností, zůstane atraktivní zbarvení i po několika letech ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 22:45 Budulinek89 – péřovec- jaký je to druh?
Fotka k příspěvku Dobrý den. chtěla bych se zeptat ohledně péřovce protože na toho kukaččího má aspon podle mně velké skvrny.. díky za rady...
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3174x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9116-perovec-chov