Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aquaclay ground

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Aquaclay ground
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 12:14 Tony Re: Štěpán
Podľa mňa sa zabehnutie zrýchliť dá. Sú prípravky obsahujúce nitrifikačné baktérie, keď sa im vytvorí vhodné prostredie (napr. vhodné zloženie substrátu), tak sa rýchlejšie množia a skôr vytvoria rovnováhu v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 21:27 Štěpán Re: Tony
Zabíhání podle mě nelze složením dna nějak urychlit...
Pokud by se tam hned na začátku nepřidalo dno ze zaběhnutého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 20:34 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Page
no ono to je zcela to stejné,ale cenu netušim...ale neni to drahý:-)ale pokud bys napsal mail bo zavolal někomu kdo to má na starosti,rád ti odpovi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2007 18:16 Page To mch. sokolov
Asi by to taky šlo použít! Teoreticky je to to samé:-), nenašel jsem nic co by vylučovalo použití v akváriu. A ted mně zajímá cena??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2007 17:25 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Tony
když kuličky,tak kuličky smich smich a proto www.liapor.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 17:16 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tony
Problém smíchat by asi nebyl.Jen nevím,jak by to vypadalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2007 09:38 Tony Re: Romy, Roman
Romy: Myslíš, že by bolo možné/vhodné zmiešať substrát so štrkom? Myslíš, že by sa mohol substrát tlačiť hore tak, ako to popisujem vo variante č. 1?
Roman: Aký máš filter a ako do neho dávaš tie guličky, aby sa ti nerozutekali? Používaš tie menšie (substrát) alebo tie väčšie? Akú veľkosť majú tie väčšie guličky od Rataja?
* Prečo to chcem takto? *
Dôvod, prečo chcem použiť pri zakladaní akvária aj substrát je ten, že vysoká pórovitosť substrátu by mala napomáhať rozvoju nitrifikačných baktérií a teda nové akvárium sa skôr zabehne. Zároveň chcem dosiahnuť odtieň štrku viac do červena, teda vyhovovalo by mi zamiešať substrát priamo do štrku. Asi mám tri možnosti.
1.) zmiešať štrk so substrátom, no nie som si istý, či substrát nebude mať snahu tlačiť sa dohora nad štrk, čo by po niekoľkých odkaľovaniach viedlo k tomu, že substrát by úplne prekryl štrk
2.) pre dosiahnutie sfarbenia zmiešať prírodný štrk radšej s umelo farbeným červeným štrkom z akvaristiky. Na dno nasypať tie guličky (neviem či tie menšie alebo tie väčšie) čo spomína Roman a prikryť zmiešaným štrkom.
3.) neviem, akú by mali pórovité guličky účinnosť ak budú pod štrkom, preto mi napadla aj tretia možnosť. Celé dno vysypať zmiešaným štrkom. Nejaké tie väčšie guličky poskrývať poza dekorácie, a štvrtinu biomolitanu vo filtri (mám fluval 3plus) nahradiť guľôčkami (ak to je vôbec vhodné).
Čo vy na to?
Mňa by aj tak najviac zaujímal váš názor na to, ako nastaviť nové dno akvária tak, aby čím skôr fungovalo ako zabehané dno a prispievalo k vytváraniu rovnováhy v akváriu. Je to podľa mňa veľmi dôležité, ak viete, poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2007 23:51 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Štěpán
Je to spečené a nedrolí se to.Používám toi ve filtrech.Jinak stejnej matroš v trošku větším má Rataj přímo do filtrů.Za zlomek ceny eheimů a podobných věcí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 23:02 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tony
Tento substrát mám,a po dostatečném nasáknutí vodou,se odkaluje standartně.Je sice trochu lehčí,ale bez problému.Podívej se na nádrže Romy 2 a Romy 3.Do své 3 nádrže Romy přijde také,ale jediné volné akva jsem dal jako vytíračku pro terčovce,takže zatím nemám kam přelovit ryby,abych dno vyměnil.Při výměně celého dna,se nádrž zpátky zajela za týden.Myslím,že porovitost a větší lehkost,napomáhá většímu rozmnožení nitrifikačních bakterií,a tím k lepšímu odbourání NO2,a díky proudivosti vody v lehčím substrátu,i rostlinám.Při přesazení rostlin do nového substrátu(Aquaclay ground),se rostliny "rozjely"úplně jinak,skoro nestačím probírat,ale je to jen na rovnováze akva.I když je za vyšší cenu,já osobně doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 17:31 Štěpán Re: Tony
Ale já ten materiál neznám! Napsal jsem "pravděpodobně". Třeba to vadit nebude...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 17:29 Tony Re: Štěpán
Tak to si ma moc nepotešil :-|
Neexistuje niečo podobné, čo pomáha životu baktérií, biologickej rovnováhe... a zároveň sa môže miešať s jemným štrkom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2007 08:31 Štěpán Re: Tony
To asi není dobrý nápad, protože tvrdý štěrk bude ten jíl (nebo co to je) pravděpodobně rozemílat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 08:12 Tony – čo takto zmiešať s riečnym štrkom?
Zakladám nové akvárko a ten substrát od Rataja sa mi celkom pozdáva. Chcel by som ho zmiešať v pomere 1:1 s kúpeným štrkom (riečne dno, č.: 2), aby som dosiahol odtieň viac do červena. Ostane substrát rozptýlený v štrku, alebo bude mať tendenciu drať sa na povrch? Je takýto substrát vhodný do nového akvária?
Ďakujem za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 21:53 Muž [] Re: strom
Tento substrát mám jako horní vrstvu cca 5cm.Jak v tom rostou kytky mrkněte v mém profilu Botník.Jinak je fakt, že v tom rostliny nedrží, proto je třeba podklad ze štěrku či písku.Nevýhodu spíše vidím v tom, že věškerej detrit opravdu zapadá hluboko, a je třeba použít trubicový odkalovač namísto klasického zvonu, kterým to jde ven i vodou.Designově to působí jako tenisový court, ale na druhou stranu tmavší odstín nahrává lepšímu vybarvení rybek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 21:26 Muž [] Re: strom
Mám dno z tohoto materiálu. Je pravda že je lehčí než klasický štěrk, ale zase má dobrou barvu a je hodně porézní - dobré pro bakterie.
Na odkalování používám odkalovač Tetra GC40, a jde to s ním skvěle. Díky tomu že je ten materiál lehký, tak jej nasaje, pěkně v trubici províří a díky sítu zase "vyplivne" zpět a kal a další nečistoty odchází hadicí do kyble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 19:42 Muž [] Re: strom
špatně se odkaluje,je totiž moc lehký.Taky drobnější kytky v něm moc nedrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2007 17:27 storm – Aquaclay Ground
ahojte ma niekto skusenosti novym substratom od rataja rataj-spk.cz/… ak ano tak ake DAKUJEM

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 6 ...... [7]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 16625x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8980-aquaclay-ground?od=301