Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aquaclay ground

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Aquaclay ground
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:25 Muž PanJirka [1] - CichlidyRe: deCORF.OBRAEN
No hodně sem toho přečetl, nemyslím snad že by se to dalo nějak hodně zkazit. Budu se držet návodů, nebojte :-)
Do dna pude JBL Florapol + Rataj PROFI SOIL
JBL Florapol má navíc tu výhodu že ty přebytečné živyny váže a neobsahuje fosforečnany ani dusičnany. Hodně jsem tady koukal po nádržích a dost lidí má tu samou kombinaci, snad to poroste :)
Nejsem uplný začátečník, ale že bych byl zkušený, to se taky říct nedá. No uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:34 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: PanJirka
nepridával som žiadne hnojivo do dna, ale ak je možnosť je dobre na začiatok pridať nejake ílove hnojivo ku korenom rastlín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:12 Muž PanJirka [1] - CichlidyRe: deCORF.OBRAEN
Požil si nějaké hnojení do dna ?
Jinak moc pěkné akvárko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 08:13 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: PanJirka
po cca 4 mesiacoch AC nabralo na váhe (vyplnili sa póry baktériami) a úplne v pohode sa sadia rastlinky a aj sa super odkaluje..dokonca aj nejaké to tvarovanie dna sa dá urobiť, ale piškorky sa postarajú o jeho zrovnanie..bez piškoriek by to mohlo byť v pohode
edit: rastlinky majú krásne biele a zdravé koreńe ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:56 Muž Miso [470] Re: PanJirka
nemam s cim zrovnavat ale ja som s nim spokojny, dohnojujem tabletamy. Ale na HC to ma moc velku zrnitost, to potom radsej to Manado. Su to lahke substraty takze nerataj s niakym vecsim tvarovanim dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 21:22 Muž dravec [72] - RostlinyRe: PanJirka
Ja som pouzil manado, vyborne sadenie kobercoviek, spokojnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 21:14 Muž PanJirka [1] - CichlidyRe: dravec
Taky právě nevím jak to vypadá. :-O
Hodlám pěstovat tyhle rostliny:

1) Blyxa japonica - blyxa japonská
2) Hygrophila corymbosa - Mokřanka vzpřímená
3) Cryptocoryne pontederiifolia - kryptokoryna sumatránská
4) Hemianthus micranthemoides - Polokvětka drobná
5) Staurogyne repens - staurogynus plazivý
6) Cryptocoryne wendtii green - kryptokoryna Wendtova "green"
7) Sagittaria subulata - Šípatka šídlatá
8) Echinodorus amazonicus - Šípatkovec amazonský
9) Echinodorus Harbich
10) Micranthemum callitrichoides 'Cuba' - Hemianthus callitrichoides - malokvětka 'Cuba'

Podle zdejšího atlasu nejsou až tak náročné, takže ten JBL Florapol opravdu bude stačit.
Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 19:59 Muž dravec [72] - RostlinyRe: PanJirka
Ja by som to AC staredno nedaval, ked som riesil tuto problematiku, prislo mi to ako dost bordel. Ferropol alebo Aquabasis mi pride ako lepsie riesenie. A co planujete pestovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 18:13 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Zdravim do akva bych si chtěl pořídit Aquaclay ground + Aquaclay ground - staré dno od Rataje. Zajímá mě jaké máte zkušenosti s tím Aquaclay ground-staré dno ? Je to pro rostliny dost výživné, nebudete v agva naopak na začátek moc živin z toho starého dna. Přečetl jsem dost reakcí a je dost rozporuplné s tím starým dnem a nevím jestli ho tam dát. Nebo by bylo lepší místo starého dna použít JBL Florapol ? A nebo nepoužívat vůbec žádné hnojivvo ? Co myslíte ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 16:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: konopnik36
Manado vynikajuce, pekny farebny efekt, doporucujem, maximalna spokojnost a to ma museli nahovarat :-)
Pred asmotnym pouzitim som ho namocil, asi po 48 hod fakt vsetky castice klesli. Nasledne som ho prepral, minimalizoval som tak straty substratu a nehal namocene asi 10 dni. Nie je potrebne tak dlho namacat, ako som spomenul mne tych 48 hod stacilo.
Na spodok som dal JBL Aquabasis + tak 1,5cm a nato manado, vpredu asi 7 vzadu 10 cm.
Sadenie kobercoviek uplne super ani jeden Eleocharis ani jeden E.tenellus nevyplaval.
Co sa tyka tvarovania, tak dal by sa mierny sklon, napr. klesajuci svah k celnemu sklu, ja mam taky zvlneny teren, to drzi v pohode. Kedze je to lahky substrat nejake kopceky by z toho asi nedrzali.
Ak by ta cosi este zaujimalo ozvi sa.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2011 09:52 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dnes som skúsil odkalovať s odkalovačom Tetratec GC30 na ktorom mám hadičku na stahovanie vína..a výsledok?...úplne perfektne sa odkaľovalo, nenasávalo mi to AC ale len ho pekne premiešalo v 1/3 odkalovača a po priškrtení AC vypadlo spať do akva ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2011 18:54 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: muťa
pred hodinou som ho napustil..zajtra skúsim odfotiť nejaké fotky, a postupne pridávať počas zábehu atd..ku sadeniu rastlín som použil horacomatky..( po vybratí rastlinky s košíka som trochu obalil tou vatou a našruboval nerezovú maticu) potom v pohode zapichol do aquaclayu, a vodu napúšťal cez filter aby som nenarušil dno...zatial úplne v pohode sa s aquaclayom pracovalo..sice koren som musel trochu zaťažiť nakoľko ešte nebol napitý vodou ale inak pohodička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 18:40 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
:-D zajímavé

kdy uděláš prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 18:38 Muž deCORF.OBRAEN [220]
dnes som založil akvarko s aquaclay...ono sa to trocha lepí na magnetickú stierku na sklo coze pri prejdení okolo dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 20:32 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
no malo to brutálne zdravé korene, pevné, tvrdé,biele ,no trochu som to otriasol a ono to opadalo s toho , až na pár kamienkov ktoré boli riadne prichytené ku koreňom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 14:03 Muž dravec [72] - Rostliny
Ako je to s neskorším rozsadzanim rastlin pri tychto substratoch. Je nejaka sanca?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 11:40 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kortezhugo
no praveže s tou lavovou drťou som bol nadmieru spokojny..kus problem pri sadeni stonkových rastlín ale ako dno to plnilo účel a ani piškorky tomu nerobili zle..sice som to mal iba v cca 20 litrovom akva..ale predsa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 11:37 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF.OBRAEN
ta lavova drt je "vraj" o nieco tazsia ako AC...
tak ze ak si bol spokovny s tou drtou? -tak budes aj z AC :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 10:57 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Miso
no v minulosti som mal v krevetkáriu lávovú drť..a presne ten istý problem..echinodorus som vybral aj s polovicou dna :-D ..ešte že to šlo do prerábky..a potom čistenie koreňov od kamienkov.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 10:54 Muž Miso [470] Re: Moucha
mi hovor, som z AC teraz tahal 3 echinodorusy, koren dlhy aj 60cm. Samozrejme hnet nabehol Staghorn. Radsej 2x zakladat ako 1x presadzat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 10:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Barakainus
ja tahle jeden echynac sazel mesic.... hezky jsem ho vzdycky pinzetou zasadil, prilezla piskorka obkrouzila ho a echynac vyplaval (mel jsem ho z burzy).... (AC byl cca mesic pod vodou, aby se dost namocil, pak jsem zalozil teprve akva a po nejaky dobe poridil echynac)
pokud je dostatecnej korenovej system tak to vetsinou nejni problem, ale jsou kytky kterym se musi proste pomoct, aspon nez zakorenej..... zase na druhou stranu, kdyz se trha dobre zakorenena kytka je pak akva zraly na prestavbu (pokud ovsem nechces vetsinu korenovyho systemu nechat ve dne)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 01:55 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Sazene je to normalne, problem s tim neni zadny. Proste vezmes jednoduchou pinzetu, svazecek rostlin, narves to tak 2cm pod zem a pustis. Ono to trochu vyleze, ale to nevadi. Za par dni se chytnou koreny a pak uz to ven nejde vubec.
Vsichni tady pisou, jak je to nejde, ale nejak to jsou hlavne ti, co to doma nemaji :(

Akva je s piskorkama a pancernickama. Chce to pochopitelne trochu soudnosti a nedavat s kobercovkama pancernicky kropenate, velke cichlidy ci velke krunyrovce.

Mimochodem, ten svah se vytvorit da, a i po pul roce drzi. Je tam tak 4cm vepredu a 15cm vzadu, ve 40cm hlubokem akvarium. Nerekl bych, ze je to o moc horsi nez pisek. S piskorkama se postupne srovna vsechno a je celkem jedno co to je. Skoro bych rekl, ze casem se to bude zarovnavat i min nez pisek kvuli tomu pevnemu prirustani zrn ke korenum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 14:16 R Muž Mrakoplash [1776] Re: deCORF.OBRAEN
u mě ne :-) ale já tam nemám moc kytek který by vyrejt mohly.
anubias nevyplave, mechy jsou taky větší polštáře a celkem drží no a ty kryptokoryny už byly zakořeněný tak taky bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 14:11 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Mrakoplash
a nerozrývajú dno a následkom čoho vyplavujú rastliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 14:04 R Muž Mrakoplash [1776] Re: deCORF.OBRAEN
Mám tam Chaetostomy a taky v pohodě. Rozhodně víc vaděj kytkám :-D (některý nepěkně hoblujou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:35 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Mrakoplash
super vdaka, predpokladám , že ale ancistrusy s AC dokopy nepojdú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:31 R Muž Mrakoplash [1776] Re: deCORF.OBRAEN
Sekavci vůbec, pancéřníci taky nijak extra. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:24 Muž deCORF.OBRAEN [220]
myslíte že tento druh rybicky.net/atlasryb/sekavec_thajsky by velmi rozrýval AC ??..prípadne nejaký pancierníci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:53 Muž Miso [470] Re: dravec
Vzadu mam 8-10cm vpredu 4-5cm a drzi, ale ze by si z toho vytvoril niaky kopec tak to asi nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
nič ma teraz nenapadá, nemám v pláne robit nejaké extrémne kaskády..len jemne zvlnené dno
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:47 Muž dravec [72] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Ved to, ale ci je finta aby to ostalo na trvalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
tvarujú sa uplne ľahko, ale kaskády a podobné úpravy časom klesnú do roviny nakoľko je ten substrát lahky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:43 Muž dravec [72] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Pozri co som nasiel k tomu sadeniu kobercov:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
To je ono co som ti vcera pisal na SS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:41 Muž dravec [72] - Rostliny
Ma niekto skusenosti ci sa da s tymito substratmi (AC, PS, Manado) nejak tvarovat dno? napr. v zadnych rohoch by bolo 15cm substratu co by sa postupne zbiehalo a ziskal by som taky vyduty tvar. Vsade som cital ze tieto substraty sa zle tvaruju, ze by to zbehlo dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 10:48 R Muž Silent [5949] Re: dravec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 10:30 Muž dravec [72] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Posli mi prosim ta link na ten odkalovac, alebo foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 09:45 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Moucha
no ja len dúfam že budem spokojný s rastlom rastlín, na odkalovanie mam Tetratec GC30 tak snád s tým sa bude dat odkalovať :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 09:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
asi po roce si poradne sedne.... a kdyz ma kytka dostatecnej korenovej system tak vcelku drzi....
ale je to kus od kusu....
jako koberec mi nejlip zatim drzi rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne
ale takovej Echynodorus vesuvius se snadno povytahne i po pul roce

i po dvou letech mam mista v akva kde ten substrat je jaksi nacechranej, ale jinde je podstatne vic ulehly a kytky tam drzej opravdu fest

jinak na nejaky svahovani muzes zapomenout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 09:03 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Moucha
jasne, pravdepodobne použijem tie horacomatky, a na koberček skúsim asi predpestovaž nejake sitko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 08:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
profisoil i AC jsou od Rataje, takze se zkus zeptat primo u zdroje, kam to na slovensku dodava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 08:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
pro koberecky by tu bylo nekolik moznosti:
- prosat AC a vyvorit oblast s jemnejsi frakci pro koberecek
- vytvorit "vanicku" (ci neco podobneho treba s latkou) s jinym substratem vhodnym pro koberecek, da se predpestovat

- pouziti ruznych mrizek, textilii apod.

jinak sazeni rostlin do AC ve kterem se prohaneji piskorky muze byt docela zkouzka trpelivosti, hlavne ze zacatku, pokud se nepouzije neco na zpusob horacomatky (zabezpeceni proti vyplavani)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 07:17 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Barakainus
sadíš to priamo ?..alebo s nejakým sitkom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 05:58 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Mam liapor a ne AC, ale je to vpodstate totez rybicky.net/forum/16474--liapor-vs-aquaclay-ground-…
Sazeni kobercovek je v pohode. Horsi je jejich vytrhavani neb se drzi tech poreznich zrnicek jako klistata ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 23:24 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: deCORF.OBRAEN
Na rostliny jsem naprostý laik,nicméně pokud bys vrstvu acadamy zasypal slabší drobnější vrstvou,tak by acadama myslím svoji funkci plnila a kobereček by možný byl?Jsou tady profíci,co se rostlin týká,např Václav,třeba napíší svůj názor.Samotného by mě to hodně zajímalo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 23:12 Muž dravec [72] - Rostliny
Viete mi poradit kde na SK zozenem lacnejsie profisoil? Ja som nasiel naj ceny cca 14,50€ za 8 litrov. Su pripadne nejake vacsie balenia za lepsie ceny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
no takže s koberčekami sa asi možem rozlúčiť :-( , síce už som videl koberčeky aj v AC, ale to je asi trápenie posadiť. no a ja mám v pláne tam dať aj piškorky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
pokud tam nebudes mit piskorky.... no ja kytky "prispendluji" skobickama kazdopadne aquaclay podle mych zkusenosti nejni pro vetsinu kobercu vhodna..... mam ho uz pres dva roky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:07 Muž dravec [72] - Rostliny
Kedze som substrat este nekupil, mam este otazku do coho sa bude sadit lepsie do jemnozrnnejsieho JBL manada alebo do hrubozrnnejsieho AC???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2011 20:06 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: muťa
prepral som 40 litrov AC a cca 1,5 litra ostalo takých ktoré plávali. Skúsim ich potom zaliať vriacou vodou či neklesnú. Ak neklesnú zabalím ich do silonky a dám ako náplň do filtra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 13:41 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Ano? I takové malé kousky tam jsou?
Tuším 40l jsi psal, že jsi koupil, že? Dej pak nějakou fotku, ať se koukneme. Jinak každá rada dobrá, tak neváhej a napiš sem cokoliv.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 16625x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8980-aquaclay-ground-?od=51