Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení potěru (živorodky)

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krmení potěru (živorodky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2013 10:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Na cenu krmiva jako hobby akvarista nekoukam, mam par rybicek (no proti profikovi opravdu par kousku) a tak si myslim, ze si klidne muzu dovolit to nejdrzsi krmeni, pac kolik toho me ryby zbastej? Jestli je nekomu lito par stovek rocne, ktere teoreticky dat nemusi (a je jedno zda jde o chov ci odchov), akvaristika si pro nej asi neni to uplne nejlepsi hobby.

Ale Platy nakonec stejne ohledne zeleneho nejvic ocenovaly, kdyz jsem jim pridaval listi zarasene zelenou prisedlou rasou, to dokazaly odobavat furt, a aspon to mely hezky cerstve :-) . Schvalne jsem si kvuli tomu soupnul bodovy reflektor nad 15l akvarecko.

Kdyz si spocitam, co vsechno mne stalo podnikani, uz se na penize divam uplne jinak, konecne mam sanci jako normalni smrtelnik je nepocitat, kolik potrebuju na dalsi praci, a klidne vyhazovat bez uzitku za co se mi zlibi s jedinym rizikem, ze si budu muset na konci mesice od nektereho kolegy pujcit na blbej obed. Tomu rikam svoboda, ne jako podnikatel vecne privazanej za retez, pac kdyz to chce podnikatel delat dobre, at ma kolik chce, vzdycky chybi smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2013 10:05 finnnp Re: christ
Fotka k příspěvku Já to vidím scela jasně.Živorodky krmím jen ciklopem a kopřivou a před vyměnou vody jim dám nějaké suché co mě zrovna padne do ruky.Na fotce co přikládám jsou Ady které jsou staré 4 měsíce a už jsou připravené k expedici.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 08:41 christ Re: LiborSprysl
Zivorodky mam hlavne jako zivou potravu kdyz uz, kdyby jste si precetl drtim jim i hikari, cili dostavaj kvalitni granule, a psal jsem jen ze jim bohate stacej spirulinovy tablety od dajan jako doplnek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: christ
christ napsal: Daji se na tohle pouzit isera a dalsi spirulinovy tablety pro krunyrovce, ale ty jsou pro poter zivorodek zbytecne drahy.Ty nechavam pro dospely anciky. Drahý...asi jsou kvalitnější...A pokud jsou pro potěr živrodek zbytečně drahý, pak se radši na množení vyprdněte! Protože právě na začátku svého života je potřeba, aby ryba byla zakrmená, co nejkvalitněji a v dostatečném množství. Ale ty vaše opěvované proteiny také nejsou to dokonalé vítězství...Trochu studujte složky potravy ryb podle věku...
Radši moc neraďte, protože radíte blbě. Drahé tablety necháváte pro dospělé ancistrusy, kteří naopak v dospělosti vyžadují převážně zcela jinou složku potravy, než rostlinnou...
coze rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 19:13 christ Re: Designer
Samozrejme mas pravdu, tohle byl jen muj zpusob krmeni, aby rychle rostly moje baloon molly.Ale at uz se jedna o platy, nebo jine zivorodky, proteiny vzdy zrychlej rust, nekdy nepatrne jak rikas, ale zrychlej;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: christ
No ona ne kazda zivorodka roste hned rychle, neni to jen o krmeni, ale i o tom co je ta zivorodka zac. Mam zkusenost, ze Platy skvrnite rostou prvni tydny dost pomalu a pak to teprve nabere rychlost. Aby si treba nekdo nemyslel, ze krmi spatne, ze se mu zda ten rust nejaky pomaly a ona to pritom muze byt normalni vec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 17:29 christ
Krmim artemky 2x denne a na vecer suchej prach, ve 3 tydnech nasazuju humri vajicka a pokracuju v artemkach idealni kombo plny proteinu plus hikaro pro discuse rozdelam na mensi kousky( taky narvany proteinama a idealne nejaky silnejsi vzduchovani aby plavali hodne.
Jo a darajana dela takovy tablety pro krunyrovce se spirulinou, jsou celkem levny a nastrouham ziletkou. Akorat opatrne s tim,protoze velke mnozstvi dost kazi vodu.Daji se na tohle pouzit isera a dalsi spirulinovy tablety pro krunyrovce, ale ty jsou pro poter zivorodek zbytecne drahy.Ty nechavam pro dospely anciky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 10:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Brachypelma
Z mraženého jsou dobré třeba humří vajíčka, jsou hodně malé a moje rybky po nich téměř šílí, cyklop je taky fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 10:00 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Vesiie
Na rozkrmení potěru živorodek je nejlepší živé krmeni,artemka,mikry grindál.Po živém krmivu velice rychle rostou a jsou při nich minimálni ztráty,za pár týdnu až potěr povyroste je možné přejít postupně na drcené suché krmivo,později i na sekané mražené patentky.Krmení čerstvě narozeného potěru suchým se mi neosvědšilo jelikož ho špatně přijímaly,špatně po něm rostli a byli při něm dost vysoké ztráty.Základ dobrého a rychlého růztu je dobré rozkrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.08.2013 09:50 R Muž romant [27987] Re: Vesiie
Živá strava, po tý jedou jak rakety, ale obecně platí že to jsou žrouti nenažraný, takže se dají udělat v podstatě na čemkoliv čím se normálně krmí, proto píšu o těch vločkách, který předpokládám má každej doma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 09:36 Vesiie Re: romant
A co je tak nejlepší za krmení pro ně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2013 09:26 R Muž romant [27987] Re: Vesiie
Mečovka je živorodka a tudíž ten potěr nenakladla, ale porodila a starat se je vcelku jednoduchý, často krmit(nejde až tolik o množství, jako o četnost), 2-3 dávky denně, hodně měnit vodu, klidně obden, udržovat dno v čistotě a mít z nich radost. ;-)
Edit: To krmení klidně i rozdrcený vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 09:16 Vesiie – Potěr - mečovka
Ahoj dneska mi jedna mečovka nakladla potěr, jsem úplný začátečník tak nevím co mám teď dělat. Mečovku jsem dala zpátky do akvárka aby mi potěr nesnědla, ale jak se mám o ten potěr postarat poradíte mi? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 17:06 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: wiku
Já krmím mláďata živorodek mikrami.Snadno si je člověk připraví,jsou stále po ruce a není sními taková piplačka jako s artémkou.Až rybky povyrosatou přejdu na grindál.Po těchto dvou krmivech velice rychle rostou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.06.2013 05:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
On není problém v tom typu krmiva...klidně suché, když je kvalitní a ne nějaké otruby...ale chce to měnit hodně vody. Rostou pomalu, protože je brzdí neustálý růst dusíků. Z krmiva a z jejich vyměšování. Pokud budete měnit denně vodu v množství úměrném počtu malých mečovek, rázem zjistíte, že rostou rychleji. I na suchém... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 02:02 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: wiku
Tak potom zkus starší artemku klidne i 2/3 dny, az povyroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 00:31 wiku Re: Kryštof
Artemii jsem jednou zkoušel. Těsně po narození OK. Ale když dorostou do zhruba 6-ti milimetrů, artemie by spořádali hrozné množství, takže to chce něco většího. Ale nasekané níťěnky mi plivou zpět, jelikož se jim nevejde do tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 23:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: wiku
Koupil jsem si ted odskořápkovanou artemku a to žerou jak živorodky tak dania ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 23:07 - Re: wiku
Ideálne artémia,ako pre väčšinu poteru. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 17:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wiku
Komari larvy si vezmou jiste rady a dopln to zelenym. Kdyz jim zaridis, aby v akvariu rostla rasa, budou ji ozobavat. Po cem ale porostou nejrychleji... Platy mi rostly jak silene po suchem krmivu pro Tercovce, ale po tom by diky mnozstvi protejnu muselo rust cokoli, jen to pro ne neni idealni, proste to nemuze byt jedine krmivo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 17:22 wiku Re: prasan
Právě proto, že po suchém krmení rostou hrozně pomalu, mě zajímá postup jak krmit živým. Ale nechci shánět různé druhy živého a zkoušet co žerou nejlépe, když už je to určitě dávno vynalezeno. U tak běžné rybičky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 16:37 - Re: wiku
Mečovke je to v podstate jedno.Tú odchováš na čomkoľvek.I na suchom,len nebude rásť tak rýchlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 16:17 wiku – Mladé mečovky
Čím krmit mláďata mečovek od jejich narození až do chvíle, kdy začnou přijímat potravu pro dospělé? Je mi jasné, že živým krmivem aby rychle rostly, ale jakým? V jakém pořadí jednotlivá krmiva používáte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 00:42 Hjub Re: malyLibor
Díky, to mi stačí, jednalo se mi asi o 10 dní, takže automatické krmítko to jistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 23:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Hjub
To záleží na okolnostech, hlavně jak máš zarostlou nádrž a kolik je v ní ryb, jak jsou ty mladý velké a tak... pokud je normálně krmíš a necháš je třeba přes víkend, tak by to měly zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 23:20 Hjub
Prosím vás, jak dlouho vydrží potěr gupek bez krmení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 20:38 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: mag10
Tak bežným živorodkám to stačí, ale nerostou tak rychle jak by mohly no. Já vždy když testuji nějakou artemku a dám líhnout a není jiný potěr, tak jim to dávám a je to hodně znát.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 20:37 Žena Dwarfy [156] Re: mag10
Hlavně je nezapomeň krmit aspoň 3x denně. Jinak ti pomřou hlady... prachový mám od výrobce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 20:35 Muž Rounce [30] Re: mag10
Mě jak se narodily 3 mečovky tak sem jim nic nedávál a uběhl měsíc pekně vyrostly a žerou normalní krmivo akorát jim ho musím rozdrtit mezi prstama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 18:58 R Muž romant [27987] Re: mag10
Vem síťku a vyraž k nějakýmu rybníku a nalov jim tam nějaký dafnie, nebo buchanky, prostě to co se tam teď dá nalovit a uvidíš, jak po tom porostou. Mrkni na patřičný vlákna a nastuduj třeba nějaký informace. X-)
To krmení musí být co nejmenší, tak aby to ty čerstvě narozený mláďata byly schopný pozřít, prostě onen již dnes spomínanej jakoby prach. Můžeš se taky mrknout na téma Artemie, žábronožka a krmit ze začátku ty mladý tím. informací je tady ohledně toho dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 18:41 mag10 Re: Dwarfy
to prachove krmivo je jako rozdrceny vlockovy krmivo nebo je to rovnou krmivo od vyrobce??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 17:30 Žena Dwarfy [156] Re: mag10
Já je krmila buď prachovým krmivem nebo nasekanýma mraženýma artémiema - po těch rychleji rostou a mohly se po nich umlátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 16:39 mag10 – krmení malich zivorodek
akutne potrebuju poct cim mam krmit male zivorodky vlocky nechtej a ted sem jim tam dal nitenky a ani jednoho se nedotkly co jim mam dat??? jsou den stary :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:21 Žena Linduš [166] Re: cezarmilan
naprosto s tebou souhlasím. jde hlavně o pestrost stravy, k tomu podmínky atd...
přesto se lidem v pidiakvárku a na vločkách přemnožují :-D
chvilku to vypadalo, že bez živého neodchováme vůbec nic stydim
pokud ovšem chceme "kobyly", musíme jim dát podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 13:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Linduš
Samozrejme súhlasím, ale aj keď niesú tieto podmienky, živou potravou to určite zlepšíš. Nemnožím gupky spôsobom porodnička, oddeliť atď. atď. množia sa mi sami v aq a už ich mám naozaj dosť, živá potrava ako artémky, mikry,( komarie lárvy v lete) nesmú chýbať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 22:03 Žena Linduš [166] Re: cezarmilan
to ti nedosáhne ani na živém, když nedáš zbytek dokonalých podmínek. kvalitníma rodičema počínaje, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Linduš
myslím to tak, že jeden a polročná vyfarbená gupka krmená výlučne suchým krmivom nikdy nedosiahne veľkosť dospelého jedinca ale zostane krpatá. Ak neuhynie do vtedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 17:09 Žena Linduš [166] Re: cezarmilan
počkej, jestli chápu: takže třeba rok a půl stará rybka, která je vybarvená, množí se atd... není dospělá? nebo jak to myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 17:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: xenotoca
Plánuji koupit pytel sušených krevet a nadrtit je, udělat z nich prachové krmivo, mělo by to být podobné krmení jako sušené artemky které malému potěru dost chutnají, co na to plénum ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2011 16:46 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Pokud se krmí drobnou živou potravou tak mláďata vyrostou do dospělosti,při krmení sušenou potravou může nastat problém že všechnu potravu sežerou dospělí a na mláďata toho moc nezbude a navíc budou zaostávat v růstu. Proto je dobré pokud není živá potrava potěr chovat zvlášť. Při krmení živou potravou mláďata rostou mnohem rychleji. palec Ale je nesmysl tvrdit, že se ryby bez živého nedožijí dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 15:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Linduš
Treba vedieť rozlišovať čo je dospelosť a čo je vyfarbenie a neposlednom rade veľkosť. To že sa začnú rozmnožovať neznamená, že sú dospelé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 12:01 Žena Linduš [166] Re: cezarmilan
:-D jsi si jistý? Nebo zase jet tvoje domněnky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 10:57 Muž PepaV [30] Re: cezarmilan
Když ji nemá co sežrat a je dostatečně krmená, tak dožije X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 10:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Aduš
Bez živého krmiva sa gupka dospelosti málokedy dožije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 21:50 R Muž romant [27987] Re: Aduš
Oni jsou velmi žravý, takže pokud nemají dostatek krmení, tak dospelý kusy nepohrdnou těma mladejma a mladý pokud menají dostatek potravy, tak umírají. Ovšem to pokušení smlsnout si mladou rybku je obvykle silnější a i když jsou vykrmovaný, tak se do nich pustí. Řešením je ten potěr odchovávat v samostatným akvárku, kde jsou vykrmovaný několikrát denně a taktéž denně se jim mění voda. Vzhledem k tomu, jak jsou Paví oka plodný, tak bych to neřešil a přidal na dávkách krmení a zárověň zvýšil hygienu té nádrže kde jsou teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 21:49 Muž PepaV [30] Re: Aduš
Rodiče své potomky požírají. Jestli je chcete odchovávat, měly by se mladé umístit do jiné nádrže, nebo pořídit porodničku/odchovničku do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 21:42 Aduš
Ahoj my máme plno mladých gupek, ale máme problém, že žádná z nich nám nikdy nevyrostla ve fakt dospělou rybu většinou se prostě ztratí ale přitom akva je úplně zarostlý takže by se měly kde schovata většinou pozoruju když jim dávám krmení a všechny normálně žraly tak nevim :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:38 Nikolaa Re: NASREDDIN
No ano potěru.Mě příde že jim to chutná;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:07 Muž NASREDDIN [1383] Re: Nikolaa
Potěru živorodek?
Nebylo by lepší jim dát např. artemii, nebo prachové krmivo pro potěr?
S okurkou si asi moc neporadí a akorát se bude rychleji kazit voda (pokud okurku včas neodstraníte).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:08 Nikolaa Re: Daniela
A můžu jim už dávat okurku?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2989x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8944-krmeni-poteru-zivorodky?od=51