Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení potěru (živorodky)

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krmení potěru (živorodky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 17:35 Žena Daniela [0] - CichlidyRe: Nikolaa
Já je krmila normálně jako ostatní. ráno odpoledne a večer. A všechny v pohodě vyrostly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 17:31 Muž Miras [111] Re: Nikolaa
uřčitě tak 2x až 3x za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 17:24 Nikolaa – Paví očka
Ahoj,chtěla jsem se zeptat jak často mám krmit malá paví očka?...Je to 6 dnů co se mi narodily. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 19:25 havex77 Re: Shady27
Mladé živorodky patří k těm odolnějším,tj. sežerou vše,co sežrat dokáží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 19:10 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Shady27
Ja krmim take gupky prevazne rozdrtenymi vlockami, sem tam im dam kusok zltka. To zboznuju. A niekedy rozdrtene krmivo pre prisavnikov myslim tie disky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 18:58 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shady27
Jestli myslíš tím speciálním krmivem to Dajana Guppy ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 16:20 Muž janmacu [18] Re: Shady27
Já vše narozené krmím jen vločkovým krmivem rozmělněným mezi prsty. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:15 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Shady27
No každopádně jestli máš tam endlerky i paví oka, tak to z toho bude za chvilku hezká kříženice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shady27
vlocky rozdrcene na prach vetsinou staci, pripadne existuji specialni prachove krmiva pro poter...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:11 Shady27 – Čím krmit právě narozené živorodky
Fotka k příspěvku Ahoj, mám právě narozených cca 7 živorodek, čím je mám krmit. Stačí speciální jídlo pro gupky nadrobit na mini kousíčky a stačí jim to? mám jednoho samce endlerky a a druhého duhové živorodky. tak nevím jaká jsou mládata.. se pak uvdí.. díky za radu. Akva je zatím malé, ale bzzy bude větší..
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 10:37 Ivulik1 Re: kadli666
Susene dafnie rozdrtis uplne na prach. Prakticky muzes krmit cimkoliv, jen prizpusobis velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 22:51 Žena bluedream [245] Re: kadli666
Já jsem taky vždycky jen rozmělnila mezi prsty normál vločky, nebo jim chutnaly také nalepovací tablety na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 22:48 kolcun2 Re: kadli666
Ja navrhuje na jemno rozdrvene vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 22:17 Žena Hatomi [27] Re: kadli666
Já bych doporučila nejlépe živou arthemii, ale pokud se ti nechce ji líhnout tak kup např Nobil fluid-arthemia, to používám já a pro potěr živorodek je ti špičkové :), opravdu jim to chutná a nemáš s tím žádné starosti... Ale jak říkám živá arthemie je živá arthemie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 21:48 Muž avast [49] Re: kadli666
Já je na tom taky odchoval, akorát to hodně rozdrť, skoro až na prach.. Držím palce že se to podaří.. palec palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 21:40 kadli666 – Čím krmit potěr gupek?
Hoj akvaristé.
Potřeboval bych jednu radu. Právě se mi rozmnožily gupky, a potřeboval bych vědět, jesli pro krmení potěru stačí klasický LON Mix, či ne?
Už jsem jednou úspěšně vychoval mečovky a stačilo jim to, ale protože jsou gupky choulostivější a chtěl bych vychovat tyto krásné rybky, nejsem si jist.
Předem díky.
Rybám zdar!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 04:00 0 Re: Imii
Fotka k příspěvku S tou artémií se odchov prodraží a též je to krmení jednotvárné. Preferuji planktonku a lov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:50 Žena Imii [45] Re: Moucha
Mě tu nyní plave tak 30ks živorodky ostrotlamé. Vipagran žrát nechtějí tak jedu koupit odskořápkovanou artemku. Nebo prodávají mraženou artemku a jiné takto malé "živočichy"? Patentky jsou třeba velké, to vím ... nítěnky bych rybám nedala a koretrama si moc nepomůžu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Imii
ta mecovky cca 1-2cm nejlepe mensima patentkama, ale ty nad 1,5cm si daj i velkou i kdyz ji do sebe soukaj treba 15minut, moc jim patentky chuti, cas tablety jsem rozpustil a pridaval jednotlivy patentky, vybiral jsem hlavne ty mensi.... muzu si to dovolit mam jen 10mecovek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 12:15 Žena Imii [45] Re: Terka
Já jsem svoje první mimina živorodek nakrmila Micronem od Sery smíchaným s odskořápkovanou artémií. Tak 3x denně jsem to hodila do odchovny, jednou za 3 dny odkalila co nesnědli a panečku jak jsou po 2 týdnech baculaté =D

Nyní krmím Sera Vipan baby a moc to žrát nechtějí, tak budu muset asi zajet pro odskořápkovanou artemii ... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 12:10 0 Re: Terka
Fotka k příspěvku Nejlepší je živý prach i s nabranou vodou z bezpečných zdrojů , obsahující nejen zooplankton , ale i ten fyto - to jest jemné vznášející se řasy .

Na mém snímku ( 14.5.09 ) , s potěrem různých živorodek je taková potravně "vydatná" voda vidět , ale musí se často měnit , je to velmi důležité , aby potěr nevyhynul.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: geminika
s tou spirulou jsem to zkousel, jak dlouho vydrzi trem mecovkam 1cm velkym, samozrejmne pri kazdotydenim odkaleni jsem to vsecko odsal
jen jsem si vzpomel ze tu nedavno nekdo resil problem, ze musi odjet na par dni pric a nema nikoho, kdo by krmil
a je to podobny jako, kdyz nekdo doporucil hodit do akva slupku od bananu, protoze na ni pak hoduji nalevnici a poter na nalevnicich.....
navic jak zjistuju kazdej vrh ma rad neco jinyho.... predchozi vrhy se mohli utlouct po vlockovym krmivu a ten posledni co mam zase miluje spirulu a plankton, vlocky jim moc nechutnaj, ale vsem chuti prachovy krmivo, ale rozhodne jim vic chutna zivy nez suseny (nalevnici, plankton, plostenky, hlisti)
chce to zkouset a pozorovat co jim zrovna jede
zejtra zkusim patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 17:29 Ivulik1 Re: Terka
Lon Baby. Pak normalne vlocky. Susene dafnie se daji mezi prsty rozdrtit na prach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 15:56 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Moucha
Nemyslím si, že nechať týždeň potravu vo vode je múdry nápad. Rybky ju nestihnú zožrať a potom sa potrava vo vode rozkladá. Je nutné časté čistenie vody. Pri živorodkách platí rovnica veľa jedla = veľa výkalov = špinavá voda. Lepšie je dávať im menej tak, aby to do 15 minút požrali a opakovať to 2 - 3 krát za deň. Toť moja skúsenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 15:41 Muž capko [40] Re: Terka
Malé mečovky žerú všetky druhy potravy,ktorá by mala byť úmerná k ich veľkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Terka
rybicky.net/rady/mecovka-zelena
lez drobit zradlo pro dospele, planktom jim taky chuti (nalevnici), mne v akvaristice doporucili Mikrovit Basic (Tropical), chutnal jim,
nekde jsem cetl krmeni 6x denne, jak povyrostli delam to jednoduse, kdyz maj plny bricha(opravdu naducany) tak vynecham, kdyz vytravej prihodim trosku a za hodku je zkontroluju.....
na vikend jim hodim tabletu spiruly... klidne na ni vydrzeli celej tejden

maly mecovky jsou nenarocny, zerou i rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:15 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Martex42
Ja som už niekoľko krát odchovala mečovky a vždy som ich krmila rozdrobenými volčkami alebo dafniami a keď boli už väčšie (cca 12mm) tak som im dávala "krátke" (aby sa nezadusili) živé niťovky. Potom rýchlo vyrástli so živej potravy.Ale treba aj dostatočne veľkú nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:00 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Terka
cau já jsem vždycky mečovky krmil rozdrobeným žrádlem pro ostatní ryby a vždycky vyrostli tak nevím mno. snad jsem ti alespon trochu poradil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 09:56 Terka – Krmení malých mečovek
Ahoj lidi včera jsem našla u své mečovky kterou jsem dala do porodničky asi 30 mladých samička se po nich oháněla a jak nějaké zblajzla tak jsem ji dala do velkého akva. Jenže teď začíná dilema čím, jak a kdy krmit. Měla jsem malá paví očka ale ta mi na rozdrobeném krmení pro dospělé nevyrostla a tak umřela. Pls poraďte mi.
Omlouvám se že zakládám nové téma ale odpovědi jsem zde nikde nenašla navíc mám už 2 měsíce zakázaný počítač a jsem ve škole tak pls nehněvejte se na mě. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 14:05 kvang1 Re: chicko
Davat zivorodkam artemky je blbost zkus suseny zloudek nebo nejake mikro krmivo pro poter.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 11:04 Muž motýlek [275] Re: chicko
pro živorodky jsou sice artemky příjemné a dobře po nich rostou, ale cenově je to dost nepříznivé ... navíc živorodek máš z jednoho vrhu tak do 50-ti a to neutrefíš množství artemií ... pokud rodíš pravidleně, tak si kup menší balení a jen tak jednou či dvakrát po vylíhnutí přikrmuj - nastartuješ růst a pak už stačí umělé ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 18:45 Žena ustavprochore [567] Re: Lukys1
celý vločky jim nedávej! stačí trochu rozmělnit...
taky do sebe nenacpeš bochník chleba, ale normálně si ho nakrájíš, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 16:31 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: matrix069
ok dík taky jsem už zjistil když dám celý vločky až kesnou na dno tak sou jak vysavači :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 16:27 Muž matrix069 [79] Re: Lukys1
Na Paví očka není za potřeby nic speciálního-normální vločky,mezi prsty trochu rozdrtit a šup na hladinu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 15:31 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: chicko
Tak dík dneska se se naty artemky taky díval mě taky napadly a od jakýho výrobce u nás maj jen sera artemia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 08:33 Muž chicko [124] Re: Lukys1
nejlepší je líhnutá artémie, ale pro očka ti stačí i najemno nadrcený granule pro ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 07:14 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – Krmení čerstvě vytřených rybek
Ahoj všichni chci se zeptat čím bych měl krmyt mladé paví očka čerstě vylíhlé mě napadlo buď sera mikropan nebo sera artemia. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2008 18:51 Nobody Re: 12Mattiew12
Hned!
Jsou to živorodky.Takže mladé začnou přijímat potravu během několika hodin.
Pokud se Vám narodily včera...,tak už je jeden den trápíte hlady. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 18:47 12Mattiew12
Ahojte, vcera sa mi porodila mečovka. Kedy mas asi tak zacat krmit? 7 malych :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:08 janat
teda ja mam v akvarku asi tak 10 dnu nove vylihle bm, jsou jen 4ks, nekrmim nicim zvlastnim pro mladata, a musim rict, ze uz jsou vetsti a kdyz je pozoruju, tak ozdubavaji porad neco na listech rostlin, nebo napr. jako ted zkousej ochutnavat cinske zeli co jsem tam hodila pro anciky. no ale jsem jen zacatecnik, ale presto jsem chtela rict muj nazor... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 15:31 snaggy Re: Lukáš
Já je krmím umělím malým krmivem a sem tam žábronožkama nehcej je v malém akvárku asi tak měsíc a pak je dej do druhovýho a nech je tam vyrůst a uvidíš že se ti chytí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 15:18 krtek Re: Lukáš
Já krmím potěr uvařeným žloutkem, ten po malých kousíčkách rozmělním do vytíračky. Ale u všeho krmení pro potěr dávej pozor aby se ti nezkalila voda. Rybky by měli všechno spořádat do 5-ti minut od servírování ;-) Zbytek žloutku dej do lednice tam vydrží cca 5-7 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:29 Bizon Re: Lukáš
já potěr živorodek rozkrmuji krmením LON BABY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 07:59 Lukáš
cawte,mne sa vcera narodili malé black mollynezky. chcem ich nakŕmiť,ale ony sa len skrývajú pod koreňom..poradíte ? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 21:56 Muž [] Re: joseph
Já jim v podstatě nedávám nic.Ani pavím očkům nic.Oni se mě tam vždycinky nějak namnoží do uritého počtu a baštěj si nějaké řasy a mikroorganismy v rostlinkách.Jinak jim jede mražený plankton-cyclos,maina,artémie a jiné drobné krmení.To ale baští s velkýma rybkama.Pokud se ale počítá s cíleným odchovem je vhodná čerstvě líhnutá artémie.Rostou po ni jak čeríci beríci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 21:15 Žena Kate [10] Re: joseph
V některejch akvaristikách prodávaj i speciální mrňavoučký krmení v tekutym stavu. Ale to se týká spíš rybek, co se líhnou z jiker. Živorodky jsou poměrně velký. Tak se zkus podívat po nějakym tom prachovym krmení. Jo a četla jsem, že ryby přijímaj tak velkou potravu, jak velký maj oči. Tak se tím zkus řídit :-D Mně když se narodily živorodky (platy), tak jsem je ničím speciálním nekrmila. Přežily ve společenským akvárku, něco k žrádlu si našly ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 21:01 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: joseph
můžeš taky dát artemku, teda pokud jí líhneš, jinak prachový krmení a nebo vločky hodnějemně rozdrobený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 20:49 Žena Wampi [54] Re: joseph
dej jim jemné práškové pro potěr nebo v nouzi můžeš na jemno rozdrtit vločky. A nebo malininko vařeného žloutku ale bacha na to množství kazí to vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 20:45 joseph – krmeni mláďat black moll
Vcera se mi narodili mladata black moll a potrebuju vedet co se jim ma davat za krmeni,mam pocit ze skoro vubec nezerou normalni vlockove krmeni :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 20:35 shedlo – papání
Jeden akvarista mi říkal, že je dobrý potěru žiletkou nařezat třeba i mražené nítěnky apod., rybičky jsou prý pak odolnější jedinci..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2989x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8944-krmeni-poteru-zivorodky?od=101