Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení potěru (živorodky)

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmení potěru (živorodky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2021 09:18 Muž KarásekLut [93] Re: jakaf
Uprimne si nestezuju na rychlost rustu mladat. Decja je vzdycky sledujou a hlasi nam kdyz najdou vetsi mladata nez byli smich klidne at rostou pomalu. Aspon uvidi deti rychlost rustu rybicek palec za tip na dalsi moznost krmeni urcite dekuji ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 07:55 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: KarásekLut
Zkus krmit na drobno nasekanejma patentkama,nebo nítěnkama a uvidíš,že porostou ještě rychlejc.Tímhle kemenej dvoutýdenní potěr xify je už 1x tak velkej,než stejně starých pár kousků potěru co přežívá ve společném akváriu a žere jen sušený co najde- samici jsem odlovil v necelé půlce porodu bokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2021 07:28 Muž KarásekLut [93] Re: Polobota
já mám doma obyčejný vločkový krmivo a jediný co dělám je, jak píše "vaclav" pořádně jim ho rozmělnit mezi prsty. Je vidět jak rostou takže jim to evidentně naprosto stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 12:16 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Polobota
Já mám 10ti denní potěr xif a krmim 3 - 4x denně mraženym cyklopem a mraženejma patentkama,který rozmrazim v panáku vody,propláchnu a pak nožejkem nasekám na drobno a pak ještě rozmašíruju na kašičku.Potěr se po tom může utlouct a pěkně roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 11:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Polobota
Tou se krmí potěr ryb běžně. Nebo koupit něco mraženého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 09:54 Polobota Re: vaclav
Díky. Jsem myslela, že jim přilepším k suchému. Mám nově narozené endlerky. Jsou tak maličkaté. Kouknu na vlákno o artemii. Sice zatím nevím jak velká/malá je artemie, ale dokáží ji vůbec tyhle pidi mimina pozřít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2021 09:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Polobota
Nově narozené živorodky nepotřebují takhle jemné krmení stačí jim nadrobno rozmělněné vločky. Kdybys jim chtěl opravdu něco dopřát tak si líhni živou artemii. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 09:35 Polobota – Hobby Protogen
Dobrý den, má někdo zkušenosti s tímto krmivem?
www.juwelakvarium.cz/…
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 19:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dana
Já ho používám a dobrý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 19:33 Dana – Guppy
Někdo zkušenost s tímto produktem ?

www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:37 Muž Martin Karviná [19] Re: drvi
Ahoj. Ano bylo to tak. Už líhnu v misce artemii a ted skouším hledat z banánu, ale nevím jak se to přesně jmenuje. Jestli je to viřník nebo nalevník a nebo dokonce něco jiného.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lukyn
Krmím hlavně živými mikrami a když trochu povyroste, živým grindalem. Obojí se v pohodě dá chovat doma. Plus nejjemnější spirulina. Plus krmím dospělé.
Pořiď si to taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:26 Lukyn Re: JirkaŠčobák
Krmím Tetra min baby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 13:21 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Lukyn
Může se prostě jednat o slabší kus, nikdy nerostou všechna mláďata stejně. Já mám teď z jednoho vrhu naopak jednu rybku větší než ostatní a vypadá, že bude samec. Samečci růst zastavují až později, řekl bych, že min. do dvou měsíců rostou stejně rychle jako samičky. A zajímavé je, že už třeba v těch dvou měsících (a troufám si říct, že i dřív) mají samičky tmavší zadečky - skvrnu březosti, aniž by byly pohlavně dospělé. To už je OT, ale někde jsem četl teorii že můžou být už v těle matky oplodněny, což mi připadá nepravděpodobné. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 21:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lukyn
Čim krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 21:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukyn
Může to být sameček ty jsou menší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 21:25 Lukyn – Neroste
Ahoj, mám mimino živorodky staré tak měsíc, žere ale neroste. Poraďte prosím.
EDIT- A k tomu mám další čtyři a normálně rostou. Žijí spolu v porodnici

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2019 08:16 Žena drvi [2894] Re: Martin Karviná
Možná sis spletl žábronožku solnou (dospělou, mraženou) s naupliemi žábronožky solné, ty jsou malinké a dávají se potěru buď sušené, odskořápkované, nebo se častěji dávají líhnout vajíčka, (do slané vody) , ze kterých se ty nauplie vylíhnou a hned zkrmí. To je asi pro potěr nejlepší. Ale u pavích ok je to fakt zbytečné, ty zdlábnou cokoli, co se jim vejde do tlamičky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 18:32 Muž Martin Karviná [19] – Krmení potěru
Děkuji všem.
A ty žábronožky jsou opravdu velké jak se to rozmrazilo tak jsem si toho všiml.
Měl jsem za to že jsou menší. Tak že budu pokračovat suché krmivo Eheim vločky+zelené vločky rozdrtit na menší kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.01.2019 18:10 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Martin Karviná
Podle mě se to zbytečně dramatizuje, hlavně takhle u Pavích Očí - promnu nad akvárkem mezi prsty vločky a potěr se normálně nazobe.

Používám třeba tyhle:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
nebo tyhle:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

A zatím si nikdo nestěžoval. ;-) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 18:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin Karviná
Sežeň si živé mikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 16:01 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Martin Karviná
Mě se osvědčily mini granulky od Tetry. Jsou poměrně drobné a krmím jima i Endlerky, což jsou nejmenší živorodky vůbec. Jejich potěr si s nimi taky hravě poradí, když trochu pozápasí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2019 15:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin Karviná
Pokud nemáte něco speciálního tak mražená je to dost velká to už je lepší nějaký ciklops ale klidně stačí na jemno nadrcené vločky. Mražené krmivo je nejlepší rozmrazit pod tekoucí vodou a dát do akvária a v odchovničce posléze odsát co není spotřebováno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 15:32 Muž Martin Karviná [19] – Krmení potěru
Ahoj před pěti dny máme první potěr. Živorodky paví očka. Dnes jim zkusím dát mraženou žábronožku solnou. Mraženou tak uvidím. Jaký je váš názor.Jen nevím jestli to krmivo dát před odsáváním případný zbytek odsát, nebo první odsát vodu dolít a do čisté tu potravu Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 09:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Janek
Malé živorodky jsou relativně velké. Dají se většinou rovnou krmit prachovým krmivem pro potěr. Dá se koupit i žloutkové krmivo a budeš to mít bez práce.
Žloutek jsem kdysi skladoval normálně v ledničce a místo sítka sem používal vhodný kousek látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2015 09:50 Muž dudak [1885] Re: Janek
malé platy ti budou brát i normální vločky, jen to musiš pořádně nadrobit, ve žloutku nevidím žádnou výhodu, jen ti to bude kazit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 09:46 Muž Janek [6] - Labyrintky – Krmenie vaječným žltkom
Prosím vás môže mi tu niekto vysvetliť postup krmenia poteru vaječným žltkom ?
Mám male platy coral ktoré majú cca 3deň a chcem to vyskúšať ďakujem :) X-)
(myslím to tak že či to cez niečo precedíte, alebo toho narobíte viac dávate zmraziť do mrazničky potom postupne dávate mladým) za každú malú radu budem vďačný :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2015 13:58 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
Ak to máš len takto, tak im podrvené vločky stačiť budú, lepšie by bolo mať artémiu,cyclop,mikry,... prípadne niečo podobné, ale pre odchov len pre potechu vločky stačia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 13:29 Muž Lorennzo [5] – živorodky
Fotka k příspěvku dnes se mě pro velký úspěch podařilo rozmnožit Gold Molly. Mám jich asi něco přes 20 mláďat. Jelikož jsem v tomto nováček,tak řeším problém čím je krmit. Jelikož se narodily kolem 9 hodiny ráno tak je asi brzo je krmit,nebo ne? Zkoušel jsem jim dávat vločky Dajana Tropical Basic ale zatím po tom nešly (nadrobené malé kousky). Máte s tím nějaké zkušenosti? Něco jsem si přečetl ale moc chytrý z toho nejsem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 09:48 Žena PavíholkaXXL [7] Re: MonterMonty
já jsem jim druhý den dala hoodně až na prach nadrcené vločky a někteří to papali a někteří ne,ty měli u bříška něco žlutého vypadalo to jako ten žloutkový váček
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Pak je ještě další možností odskořápkovaná artemie , bez práce , hodnotná strava , u mě se po ní potěráci můžou umlátit , v kombinaci s nějakou tou "čerstvou" řasou a vločkovým krmivem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 17:45 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Taky můžeš, ale hlavně to nepřehnat, aby to nebylo ve snaze to nakrmit co nejvíce, vodya zkažená co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 17:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PavíholkaXXL
Ja bych je prikrmil Grindalem, je to plne proteinu a kdyz ten Grindal budes krmit spravne (piskotem s repkovym olejem), nemusis se ani bat, ze by to ohrozovalo rybicky na zdravi i pri castejsim krmeni. Navic Grindal ve vode vydrzi zivy dost dlouho, takze ho muzes dat prebytek a rybicky maji stale co (ovsem v akvariu s holym dnem, jinak Grindal umi zalezt i do pisku a pak tim spis hnojis nez krmis). Grindal nesmrdi, da se doma chovat snad nejjednoduseji ze vseho ziveho.

Doplnit suchym krmivem, klidne nejake univerzalni vlocky. Polozis vlocky na dlan, nehtem parkrate prejedes, je z toho prach, a hodis na hladinu.

Pochopitelne vseho s citem, kvalita vody je dulezita, ale to uz psal Roman. Mensi akvarko s par rybickami se da "vyluxovat" (stahnout svincik ze dna) vzduchovaci hadickou a vymenit casto par litru vody, to je legrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 17:41 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
Hmmm... a kamárádi mi poradili že na potěr aby vydržel dlouho bez potravy se muže dát spařená kopřiva jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 17:40 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Tak jasně, čím větší nádrž, tím snáze se udržující kvalita vody a i možnosti k snědku něco nalézt se zvyšují. Dával bych je tam večer, po zhasnutí. Samozřejmě, že před odjezdem řádně vyměnit vodu a nespoléhat na tu větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 17:36 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
a kdybych je dala do větší nádrže aby se míň kazila voda tak co by se stalo ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 17:33 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Ten týden je u narozené omladiny docela dlouhá doba a to jak z hediska potravy, tak kvality vody. Jak se nefutruje a nemění co nejčastěji voda, nic moc z nich nebude. Zkusil bych to s tzv. víkendovým krmivem, mrkni na ten pojem, v každý akvaristice bude možné zakoupit něco obdobného, na delší dobu, zase to s tím nepřehnat. Jak již zazanělo, nějakou tu možnost si zobnout řasu, ale já vidím hlavní potenciální kámen úrazu v té vodě. Za zkoušku nic nedáš, za nějakej čas stejně budou další, tak alespoň získáš nějakou tu zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 15:28 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Designer
ano mám paví očka :-) jo tak proto mi ožďubávaj ty lístky :-D a já jim cpala salát že mi žerou kytky smich a když mám na kameni nebo na květináči(plastovým) řasu tak jim to taky mužu dát ? a prosím poraďte máme jet s rodinou na dovolenou na týden k moři.... a mám 8 malých pavích ok a nevím jestli přežijí týden.... nevíte co bych jim mohla dát aby přežili ?? prosím poraďte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 13:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PavíholkaXXL
U Tebe pujde nejspis o ta Pavi ocka, takze se podivej po akvariu, jestli mas nejaky list ci kaminek zaraseny zelenou prisedlou rasou a dej jim ho, budou ho ozobavat a mit tak cerstve zelene krmeni. K tomu musis samozrejme jeste neco dalsiho pridat, ale tou rasou mnoha zivorodkam hezky prilepsis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 12:04 Žena PavíholkaXXL [7] – potěr
za jak dlouho mám začít krmit potěr krmivem ? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2014 13:35 Žena Karnal [196] Re: Monča
Myslím, že to tak Romant nemyslel. Je prostě lepší si třeba ty patentky připravit do nějaké misky, sítka nebo něčeho podobného. Pak se postavíš k akváriu a něčím nabereš miniporci, hodíš do akvária a pozoruješ jak ryby jedí. Až to sežerou, hodíš další miniporci... když už to moc padá na dno, tak jsou rybky nakrmené. Když tam hodíš velkou porci, tak si to ryby sice najdou, ale část tam shnije a zkazí vodu. Je prostě dobré moc nepřekrmovat aby to nezůstávalo ležet. Malé rybky bys měla krmit častěji, tak to třeba zopakuješ za dvě-tři hodiny znovu a třeba s něčím jiným - aby měli pestřejší stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 09:19 Monča Re: romant
aha takže jim to normal hodit do vody oni už si to najdou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 09:17 R Muž romant [27987] Re: Monča
Budeš dávat po troškách, který budou postupně konzumovaný a i krmítko se dá pořídit, já nepoužívám a reguluji si to tím postupným podáváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 09:14 Monča Re: romant
dobře a mám jim to normálně hodit do vody nebo je na to nějaký držák ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 09:08 R Muž romant [27987] Re: Monča
Třeba nasekaný patentky. Rozmrazíš, propláchneš, nasekáš a podáváš. Zakoupíš v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 08:55 Monča Re: romant
A můžou se jim (dospělím) dát i nějací červy nebo larvy brouků ? třeba něco ze strom ? :-)
a nebo těm mladým dát nějakého červíka až by byly větší ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 08:24 R Muž romant [27987] Re: Monča
Ano, ty živorodky i na těch vločkáchn uděláš. Chce to nepodceňovat výměny vody a krmit několikrát denně menšíma dávkama, aby bal přísun futru kontinuální. Samozřejmě, živá je živá a třeba takovou artémií jim rozhodně uděláš radost, ale jak píšu, dá se to i na těch vločkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 08:20 Monča – potěr
malý potěr se krmí najemno nadrcenými vločkami ? já jen co mám koupit až přijde ten správný čas :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 22:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jaroslav Šírek
Živorodky v podstatě sežerou na co přijdou... a je jen otázkou, jak moc jejich krmení bude smysluplné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 19:38 Jaroslav Šírek Re: finnnp
O krmení živorodek kopřivou slyším poprvé, jak to vypadá v praxi? Děkuji předem za radu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2989x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8944